PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sİyah Duman Yardim LÜtfen

yöksel
03-10-2006, 16:40
aracım 2.0 hdi yolda giderken siyah duman atıyor aynadan gayet rahat fark ediyorum arac durduğu yerde 3-4 bin devir yaptım duman yok ama giderken atıyor ne olmuş olabilir araçta süpercips var 6 oldu yaptıralı ama duman yeni başladı

Işık
03-10-2006, 17:25
Kutu içi filtre yoksa filtreyle dene,enjektör temizliği+egr valfi iptali sorununu çözecektir muhtemelen.
Ben başka bir problemden dolayı kutu içi filtreyi çıkartıp orijinal filtresiyle denemiştim,kamyondan fazla duman atıyodu araba:D
Vites değişimlerinde ve gaza ani yüklenmelerde duman atıyorsa normaldir

VTEC®
03-10-2006, 19:46
evet vites değişimlerinde ve ani kick down olayında en kralı bakımlı diesel olsa atıyor yinede. ama egr iptali büyük bir çogünlüğündan kurtarıyor insanı

carpediem
03-10-2006, 23:14
Aldığın Yakıta dikkat et ya da aldığın yeri bi değiştir.
bende de disel var chipli kutu içi filtre var katalitik yok sadece asıldığım da biraz dumanlıyor o da geceleri arkadan gelen fardan farkediyorum. duman atmaz kolay kolay ya. orjinal filtrenle bile atmaz uzun süre orjinal filtre ile kullandım ben sorunsuz

tool
03-10-2006, 23:25
benim chipsiz modulsuz kangurumda yapiyor, hatta etrafimdaki vw grubu tdi arabalar abarti yapiyo hepside standart. dizellerde rastlanan bir durum yüke binince verdigi normal bir tepki...

yöksel
04-10-2006, 16:12
yardımlarınız için teşekkürler çip 6 aydır var duman yeni başladı arka plaka is içinde yalnız çekişte çok arttı yağ eksiltmiyor 17 jantları takalı ilk defa bugün 195 in üstüne çıktım
hava filtresiyle turbo arasında havanın ısısını ve debisini ölcen bir sensör var acaba o arızalandıda fazla havamı gösteriyor

yöksel
04-10-2006, 16:16
yakıtıda opetten aldım olmadı totalden aldım olmadı kat iptal
kutuiçi performans filtresi var filtre tıkalı olsa çekiş nasıl artacak

paliojet
04-10-2006, 16:56
kazasız belasız bende de aprtner wardı bunalrın genınde war bu sorun yanı dizellerın tumunde 4dewıre kadar bastınmı wıtes deıstrdıkten sonra gaza tekrar yuklenmede dumanı atıyor.

paliojet
04-10-2006, 16:58
bide unututmadan bende kat. iptal ettrmıstım onunda etkısı cok

JenGoO
06-10-2006, 13:37
ben aracımın son susturucusunu değiştrdim gaza tam asılınca bendede atıor ama abartı diil.normal bence..