PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 gti (roz54) vs Zafira OPC

Chatin
07-07-2009, 03:47
Almanyadan gelen gurbetçi bir kardeşimiz zafirasını deniyecek bir gönüllü ararken doğukan a talihsiz bir soru sordu; " dener misin ? " ..

fakat zafiranın turbosu sorunlu. mavi dumanlarla geziyor eleman. almanyadan buraya öyle gelmiş ve öylede gidecek belliki.

sarıya maşallah..

http://videos.streetfire.net/video/106-gti-roz54-vs-ZafiraA_694193.htm

Dookan
07-07-2009, 03:57
hahahahaha olm video cekmedık demiştiniz :D:D

kanka altıma işedim altıma bu kadar gulmedım hiç hayatımda ben orda cukurdan kaçmışım saga dogru fatiii demişki sola geç sola geçmemiş taak diye cukura girmiş aslan.. olm ora yıllardır var duymuyonmu sola geç dedım dıyo hahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahaha

opc ye almancı arkadaşımız 280 hp oldugunu ıdda etmişti vede 1500kg oldugunu söyledi...
goruldugu uzere araç 280 hp deil takriben 220 hp civarıdır...2.vites ne onun ıstedıgı ne de bnm istedigim devirde denedik (bnm devrim 4bin onunkini bilemicem) 3.viteste ben 3 boy gibi ilerdeydim 4.vitesi daha kuvvetsiz niye öyle anlayamadım bundan sonraki denedigim araç astra gtc turboydu o 4.vites beni geçmişti 1250 kg oldugunu varsayarsak 250kg agırlıktan oturu oldugunu dusunuyorum (gtcyle malesef video yok)

Chatin
07-07-2009, 04:14
aslanın 12 den sonra kafa duruyor .fatih milyon defa dese o yine girerdi o çukura :)

EEE
07-07-2009, 08:04
hacı bu dogukanda nöbetcı gazcısı emegın
fevzı cakmak degılmı ora ıkı dakkada
opellere laf yok temsılen ben gelırım ona gore
dogu kardesımın arabası ıyıdır zaten masallah devam durmak yok

can_ank
07-07-2009, 08:53

kanka altıma işedim altıma bu kadar gulmedım hiç hayatımda ben orda cukurdan kaçmışım saga dogru fatiii demişki sola geç sola geçmemiş taak diye cukura girmiş aslan.. olm ora yıllardır var duymuyonmu sola geç dedım dıyo hahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahaha

opc ye almancı arkadaşımız 280 hp oldugunu ıdda etmişti vede 1500kg oldugunu söyledi...
goruldugu uzere araç 280 hp deil takriben 220 hp civarıdır...2.vites ne onun ıstedıgı ne de bnm istedigim devirde denedik (bnm devrim 4bin onunkini bilemicem) 3.viteste ben 3 boy gibi ilerdeydim 4.vitesi daha kuvvetsiz niye öyle anlayamadım bundan sonraki denedigim araç astra gtc turboydu o 4.vites beni geçmişti 1250 kg oldugunu varsayarsak 250kg agırlıktan oturu oldugunu dusunuyorum (gtcyle malesef video yok)

Maşallah. Bu arada gtc turbo 1.6 turbo 180lerden mi 2.0 turbo 200lerden mi? Tanıdıgınız biri ise uygun bi zamanda ben de denemenk isterim de :D:D

erh
07-07-2009, 10:05
Bu araba Meriva OPC değil. Zafira araç. muhtemelen üzerinde de 200 hp lik z20let vardır....

Saro-Ş
07-07-2009, 10:21
Ya bencede bu araç meriva değil mervianın stopları yukarda oluyo ve opc'ler tek renk değilmi :S gri varmıydı:S

emretorlak
07-07-2009, 10:54
Bu araç Meriva değil, Zafira.

OPC modeli olduğunu sanmıyorum.1600cc modeli olmadığı zaten ortada.Diğer seçenekler;

1.8cc 140HP
1.9 CDTI 150HP

Madem turbo var araçta büyük ihitmalle 1.9 CDTI 150 HP modelidir + yazılım,eksoz...vb. modlar vardır araçta.Ortama 200HP diye düşünüyorum.

ROZ54 çok sağlam giden bir 106 gti.Maşallah:icon_tup:

http://www.opel.com.tr/site/images/showroom/gallery/zafira/zafira_gal_12_m75_b.jpg

http://www.opel.com.tr/site/images/showroom/gallery/meriva/meriva_gal_02_b.jpg

izo
07-07-2009, 11:00
masallah roz a

jackal_JAZZ
07-07-2009, 12:49
Maşallah. Bu arada gtc turbo 1.6 turbo 180lerden mi 2.0 turbo 200lerden mi? Tanıdıgınız biri ise uygun bi zamanda ben de denemenk isterim de :D:D

Can 1.6T 180hp ile 4 defa denedik. Rahat alırsın ;) 2.0T ben de arıyorum ama bulamıyorum:))

fatiii
07-07-2009, 13:00
Bu araç Meriva değil, Zafira.

OPC modeli olduğunu sanmıyorum.1600cc modeli olmadığı zaten ortada.Diğer seçenekler;

1.8cc 140HP
1.9 CDTI 150HP

Madem turbo var araçta büyük ihitmalle 1.9 CDTI 150 HP modelidir + yazılım,eksoz...vb. modlar vardır araçta.Ortama 200HP diye düşünüyorum.

ROZ54 çok sağlam giden bir 106 gti.Maşallah:icon_tup:

arac meriva deil zafira bizimki o esnada dalmıs yada unutmus olacakkı merıva yazmıs.

kardeş araba motor kodlarından anlamasakta arabadan anlarız bi ince heralde dizel arabaya benzinli opc diyecek degiliz..bu arac orjinalde 203 hp lik olan opc..

astrada 2.0 gtc ıyı oldugumuz samımı bı arkadasımız denemek ısteyen olursa ayarlarız.
zaten arabasının son gunlerı satıp saglam bı stı alcak araba gıtmeden deneyın derım :D

fatiii
07-07-2009, 13:06

yıllardan beri kurtulamadım olum o cukurdan adama 235423 kere soeldım yok gıttı gıttı gene gırdı:D

yakında ben kapatıcam gıdıp:D:D

fatiii
07-07-2009, 13:14
Ya bencede bu araç meriva değil mervianın stopları yukarda oluyo ve opc'ler tek renk değilmi :S gri varmıydı:S

google a zafira opc yaz görselleri tıkla ne renk var ne renk yok orda görürsün kardeş:icon_tup:

artı olarakta erh arkadasımızın yazdıgı gibi zafiracı arkadas motor kodunu o sekılde solemıstı..

birde hp leri yanlıs hatırlamıyorsam bunların 3 modelı war biri 180 lık biri bu bide 240 lık diyede belirtmişti...

can_ank
07-07-2009, 13:20
astrada 2.0 gtc ıyı oldugumuz samımı bı arkadasımız denemek ısteyen olursa ayarlarız.
zaten arabasının son gunlerı satıp saglam bı stı alcak araba gıtmeden deneyın derım :D

uygun oldugunuz bi aksam haberleşelim o zaman:rolleyes:

fatiii
07-07-2009, 13:27
uygun oldugunuz bi aksam haberleşelim o zaman:rolleyes:

biz hemen hemen her aksam 8 9 dan sonra besevler bp deyiz bi aksam ugra ayarlarız kardes..

can_ank
07-07-2009, 13:31
Tmmdır görüşürüz o zmn;)

sinan-s
07-07-2009, 13:37
Maşallah ....

onursoytam
07-07-2009, 14:02
106 mıza maşallah zafirayı üzmüş birazcık almanya larda anlatır artık ankara nın arabalarını :)

VeNoM_35
07-07-2009, 16:50

zafira 200 hp, astra gtc ise 1385 kg. maşallah iyi gitmişsin.

fatiii
07-07-2009, 18:24
zafira 200 hp, astra gtc ise 1385 kg. maşallah iyi gitmişsin.

orjinalde 200 hp ama bunda yazılımla buyuk ıntercooler falan warmıs..

ofli
07-07-2009, 18:31
orjinalde 200 hp ama bunda yazılımla buyuk ıntercooler falan warmıs..

tam onu dicektim aracta yazılım bide buyuk cooler varmıs arac zafira a opc buarada 200 hp olanından

yaşar
07-07-2009, 18:34
biz hemen hemen her aksam 8 9 dan sonra besevler bp deyiz bi aksam ugra ayarlarız kardes..

Bana uyar mekan belli gelirim benim araçla deneriz alayına rulez alayına
mercedes sprinter :)

fatiii
07-07-2009, 18:42
Bana uyar mekan belli gelirim benim araçla deneriz alayına rulez alayına
mercedes sprinter :)

hahahahahahahahahaaa

senın mercoya rakip zor buluruz abi 106 y la gel :D:D

Melih-Ö
07-07-2009, 18:50
güzel video olmuş elinize sağlık :)

Chatin
07-07-2009, 19:46
gençler sizin kafa iyi galiba ne merivası ya zafira yazıyor kocaman :D

bu arada evet motor z20let 200 hp.. zafira A kasa bu arada..eleman ben 280 hp yaptım falan dedi ama .. ama işte neyse :)

bu arada araç almanya bandından çıkma. karnesi falan var diyelim brembo fren sistemi yerleştirdiniz onu işletiyorsunuz. vay efendim cooler ı büyüttünüz onuda işletiyorsunuz. Zafiranın sahibi iyi birisi ki bugün yarın yine gelir bence :) isteyenler beşevler bp de bulunsun kendileride teklif edebilir.. ama dediğim gibi turbosu yağlıyor yani diri bir opc beklemeyin.

ha doğukan a deneyelimmi diye sorun altınızda ferro olsun yine dener. ben bunu gördüm :)

fatiii
07-07-2009, 21:31
bizde mantık bu sekılde gıder herkezle denıyeceksın :D:D

zaten adı ustunde 'deneme'

arabaları test edıyoruz :D

Göki,ZD
07-07-2009, 21:42
Maşallah Maşallah
Gurbetçiler memlekette araba yok anlamıyorlar sanıyor hep
2 sene önce bende otobandan sıraya dizmiştim, memlekete giderken
yanlarına gelince pis pis sırıtmıştım düşman gözünle bakmışlardı:D

fatiii
07-07-2009, 21:47
Maşallah Maşallah
Gurbetçiler memlekette araba yok anlamıyorlar sanıyor hep
2 sene önce bende otobandan sıraya dizmiştim, memlekete giderken
yanlarına gelince pis pis sırıtmıştım düşman gözünle bakmışlardı:D

aynen ole işte hala sanıolarkı 15 sene oncesının Turkiye sı ne desek yerler nası
olsa anlamazlar :D

bizde aramızda ole konustuk dun nerde bu 280 hp die:D

denemden once bu kac hp dedı bızde 125 dedık baya bı gecınce bu 125 olamaz dıo :hihih::hihih:

Almanya ya gıdınce arkadaslarına anlatır artık 'olum Turkıye ye gıdınce bol keseden sallamayın anında 125 hp lık aracla delıyolar' die

Dookan
07-07-2009, 23:28
aynen ole işte hala sanıolarkı 15 sene oncesının Turkiye sı ne desek yerler nası
olsa anlamazlar :D

bizde aramızda ole konustuk dun nerde bu 280 hp die:D

denemden once bu kac hp dedı bızde 125 dedık baya bı gecınce bu 125 olamaz dıo :hihih::hihih:

Almanya ya gıdınce arkadaslarına anlatır artık 'olum Turkıye ye gıdınce bol keseden sallamayın anında 125 hp lık aracla delıyolar' die

hahahahhahaha aynennnn öyle işte geldi diyoki 280 hp tmm deneyelim dedim snde ne var dıyo...dedim kendısı 120 artı chip dedım 5 hp falan verse yok canım olurmu yuzde 20 verır dıyo yani 24 hp falan verirmiş :D

meriva yazmışım bilmiorm modelini çok da onemlı deıl...motoru açtı opc 1500kg oldugunu soyledı markası bnm için teferruat oldugu için meriva dedım...emretorlak dizeldir o demiş...ey canım kardeşim o kdr yıldır arabaya bınıyorus dizel olsa ben böyle bi video koyarmıyım buraya :)

gusel oldu almancıya kendilerini teknolojide ilerde sandılar sanki burda hala herkes anadola bınıyo :D

Dookan
07-07-2009, 23:39

kardeş gtc 2.0 turbo sen gel ararım arkdaşlara bi sekılde ulaşırız denetiriz muhim deil besevler iice yarış yeri oldu her gun mutlaka bi yarış var :D

erh
08-07-2009, 08:56
hahahahhahaha aynennnn öyle işte geldi diyoki 280 hp tmm deneyelim dedim snde ne var dıyo...dedim kendısı 120 artı chip dedım 5 hp falan verse yok canım olurmu yuzde 20 verır dıyo yani 24 hp falan verirmiş :D

meriva yazmışım bilmiorm modelini çok da onemlı deıl...motoru açtı opc 1500kg oldugunu soyledı markası bnm için teferruat oldugu için meriva dedım...emretorlak dizeldir o demiş...ey canım kardeşim o kdr yıldır arabaya bınıyorus dizel olsa ben böyle bi video koyarmıyım buraya :)

gusel oldu almancıya kendilerini teknolojide ilerde sandılar sanki burda hala herkes anadola bınıyo :D

1300kg luk bi dizel arabamız var onunla deneyebiliriz istersen uygun bir gunde..

RCkid
08-07-2009, 08:58
1300kg luk bi dizel arabamız var onunla deneyebiliriz istersen uygun bir gunde..

:D:D:D
bence de denensin

can_ank
08-07-2009, 09:13
Pazar gündüz gözü ile bi organizasyon yapmak lazım erhan :)

ofli
08-07-2009, 10:50

typer gecen ibizaylamı?

Dookan
08-07-2009, 13:25

arkadaşım dizel olsa koymam dan kastım her dizeli geçerim demek deil...biz de bilioz güzel dizellerin varlığını..merak etme sen

fatiii
08-07-2009, 16:32

0-400 olursa denerız roz la?uyarmı?

dedimiz gibi herkezle deneriz adı üstünde deneme bu.

erh
08-07-2009, 22:54
Pazar gündüz gözü ile bi organizasyon yapmak lazım erhan :)

pazar buyuk ihtimal bolu da tırmanma yarısında olcam gibi :)

Chatin
09-07-2009, 01:01

o dizel kimin aracı ? eğer şu kara tren i kastediyorsanız sahibi başka biri diye biliyordum. satıldıysa bilemem. de 106 gti ile onu denemek ne kadar mantıklı anlayamadım ben.

edit: aynı speclere yakın bir araç var aslında fatih in ..1300 kg civarı benzinli ama. onunla denenmesi daha uygun gibi.

fatiii
09-07-2009, 05:41
o dizel kimin aracı ? eğer şu kara tren i kastediyorsanız sahibi başka biri diye biliyordum. satıldıysa bilemem. de 106 gti ile onu denemek ne kadar mantıklı anlayamadım ben.

edit: aynı speclere yakın bir araç var aslında fatih in ..1300 kg civarı benzinli ama. onunla denenmesi daha uygun gibi.

arabanın sorunu cozuldu bakımları yapılıyo haftaya ankarada kısmetse,gelsin herkezle deneriz :D

Not:1270 kg benim arac :)

artı olarak önceki mesajımda yazdıgım gibi 0-400 olursa 106 ylada denerız:icon_tup:

erh
09-07-2009, 08:28

Sen napcan sahibini, araba bizim arabamız polemiğe gerek yok, dizelle denedigimde buraya koymama gibi bişey okudum onun ustune yazdım bende.. arkadasta cevabını vermiş seni neden ilgilendirdi arabanın kimin oldugu anlamadım.?

benzinliylede deneriz problem değil..

seko
09-07-2009, 09:06
Zafirayı yeni kasa 240 lık OPC zannettim vaybe dedim ilkten simdi videoya bakınca arac eski kasa 190 lık ve 1500 kg civarı bir arac yinede 106 ya tebrikler..

Chatin
09-07-2009, 10:34
Sen napcan sahibini, araba bizim arabamız polemiğe gerek yok, dizelle denedigimde buraya koymama gibi bişey okudum onun ustune yazdım bende.. arkadasta cevabını vermiş seni neden ilgilendirdi arabanın kimin oldugu anlamadım.?

benzinliylede deneriz problem değil..

önce soru ile polemik arasındaki farkı öğren. o zaman "sizin" aracınızla "arkadaşımın" aracı denesin sen konuyu dağıtma. dilersen ayrı konu aç orada yazsın kim ne yazmak isterse.

=====o=======

neyse zafira eski kasa evet yani a kasa. 200 bg lik z20let ama 1500 kg olmasının yanında full depo geziniyor ve birazda ağırlık var hakkını yemeyelim. ama roz a 41 kere maşallah.

erh
09-07-2009, 11:41
önce soru ile polemik arasındaki farkı öğren. o zaman "sizin" aracınızla "arkadaşımın" aracı denesin sen konuyu dağıtma. dilersen ayrı konu aç orada yazsın kim ne yazmak isterse.

=====o=======

neyse zafira eski kasa evet yani a kasa. 200 bg lik z20let ama 1500 kg olmasının yanında full depo geziniyor ve birazda ağırlık var hakkını yemeyelim. ama roz a 41 kere maşallah.

neyin ne oldugunu biliyorum rahat ol bana turkce dersi vermene gerek yok ;) konu burda aracın ruhsat sahibi vs değil, aracı ben hazırladım ve bizim gibi sahipleniyorum seni ilgilendirrmi benim ne sekilde soyledigim? "arkadasına" sorulmus bir soruyada bırak arkadasın cevap versin o zaman ;)

chiefkadir
09-07-2009, 18:04
Maşallah Roz ne bulsa deniyo :D
Karatrenle 0-400 değil 0-200 de denenmez öküzötesi gidiyor:icon_tup:

fatiii
09-07-2009, 20:45

farketmez abi öküz möküz deneriz :D:D

0-400 herkezle deneriz :D:D

Chatin
09-07-2009, 22:30
neyin ne oldugunu biliyorum rahat ol bana turkce dersi vermene gerek yok ;) konu burda aracın ruhsat sahibi vs değil, aracı ben hazırladım ve bizim gibi sahipleniyorum seni ilgilendirrmi benim ne sekilde soyledigim? "arkadasına" sorulmus bir soruyada bırak arkadasın cevap versin o zaman ;)

en başta yazman gerekeni en sonda yazmışsın. sizin soru sorduğunuz "arkadaşımın aracı" başka size önerdiğim arkadaşımın aracı ise başka ;) daha yavaş oku dilersen postları.

genelde arabayı chipleyenler (bunun dışında başka şeylerde yapmışsan ne güzel) sahiplenmiyor o aracı. senin bu hissiyatını takdir ettim açıkcası o yüzden doğaldır sormam umarım gücendirmedim seni. neyse konuyu dağıtmadığın için teşekkürler ;)

zafira ve pug un kalkışı konumuza devam edelim artık..

erh
09-07-2009, 23:10
en başta yazman gerekeni en sonda yazmışsın. sizin soru sorduğunuz "arkadaşımın aracı" başka size önerdiğim arkadaşımın aracı ise başka ;) daha yavaş oku dilersen postları.

genelde arabayı chipleyenler (bunun dışında başka şeylerde yapmışsan ne güzel) sahiplenmiyor o aracı. senin bu hissiyatını takdir ettim açıkcası o yüzden doğaldır sormam umarım gücendirmedim seni. neyse konuyu dağıtmadığın için teşekkürler ;)

zafira ve pug un kalkışı konumuza devam edelim artık..
Arabanın herseyini ben kendi ellerimle yaptım yeterli mi? Götürüp bi yerde yaptırmadım dikkatini cekerim, kendim elime anahtar aldım yaptım rahat ol ;) Bi de merak ettim, benim arabaya neler yapmıs oldugum seni ne kadar ilgilendirir? Aracın sahibiyle olan ilişkimi bilmeden neden bu kadar içlendin bu konuda merak ettim açıkcası.. Ben arkadasın kendisine sordum soruyu, o da sagolsun cevap verdi, sen neden "polemik" yaratma ihtiyacı duyuyosun ısrarla ki?

fatiii
09-07-2009, 23:32
Neyse uzatmaya gerek yok bosverin..

ne zaman denioruz 0-400 kara trenle sarı trenı :D:D

erh
09-07-2009, 23:55
Fren sıkıntısını çözelim deneriz uygun bi zamanda.. :)

BlackEmperor
10-07-2009, 00:01
heuheuehueh sola geç sola ahhhh ulan ahh :D iyi güldüm haa :D

Dookan
10-07-2009, 04:09
yazımı duzeltıyorum msjları tam okumamıştım...çetin bnm arkadşımdır...sen aracın nsl sahibi deilken konuştuysan o da oyle konusmuş...dert ruhsat sahibini deiştirmekse çetinin ustune ypıyım farketmez...

ama senınde kabul ettıgın gibi ben orda dizel derken onume gelen her dizelden bahsetmedım..bahsetmicek kadar da bu işi bilen biriyim..o yuzden deneriz diyosan snn fren bozuldu bnmde şanzuman 1 de kitledi dun 3.25 le denerken...sen onu hallet ben onu hallediyim deneyelim ....denemeden yana sıkıntım yok isterse 20 boy geçsin önmli olan burda bişeyleri paylaşmak

Dookan
10-07-2009, 04:15

abi ben hiç bi zmn sınırımı aşmam sadece seni kırmamak için samimiyetine guvendıgım ıcın type r la denedim ekzantrıklı rs le denedim yoksa denemezdim bile kaldıki şimdi 15 jant taktım arabayı ağırlaştırdım ama bu işin sonu yok karatrenle dene diyolarsa nos u basarım sonunda yani herşeyi hazır sadece takılmayı bekliyo :)

EEE
10-07-2009, 17:08
yazımı duzeltıyorum msjları tam okumamıştım...çetin bnm arkadşımdır...sen aracın nsl sahibi deilken konuştuysan o da oyle konusmuş...dert ruhsat sahibini deiştirmekse çetinin ustune ypıyım farketmez...

ama senınde kabul ettıgın gibi ben orda dizel derken onume gelen her dizelden bahsetmedım..bahsetmicek kadar da bu işi bilen biriyim..o yuzden deneriz diyosan snn fren bozuldu bnmde şanzuman 1 de kitledi dun 3.25 le denerken...sen onu hallet ben onu hallediyim deneyelim ....denemeden yana sıkıntım yok isterse 20 boy geçsin önmli olan burda bişeyleri paylaşmak

bu adam her gırdıgı forumda aynı heryerı polemıklı hale getırıyor kavga etmekten sıkıldım baska foruma gıttım bu adam sıkılmadan herkesle agız dalası
sonra da gel deneyelım dıyın ce fren cart curt bana astrasını getır dedıgımızde de gelmemıstı