PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hararet sorunu

HipHop
10-07-2009, 00:44
Merhaba arkadaşlar, 2001 model otomatik vites brava sx kullanıyorum aracımdaki sorun, çok çabuk ısınıyor ve hararete kadar geliyor fan açıyor hararet düşüyor, zorlama yapmadan 20 km gitsem su aşırı derecede kaynıyor çok ısınıyor motor, bi arada arac ısınınca durdu gaz yemiyor olduğu yerde bağırıyor bu arada LPG'li arac acaba nedir ne olabilir ?

Mr.K
10-07-2009, 01:06
havasiini almayi denediniz mi ?

Ryhn
10-07-2009, 01:12
Merhaba arkadaşlar, 2001 model otomatik vites brava sx kullanıyorum aracımdaki sorun, çok çabuk ısınıyor ve hararete kadar geliyor fan açıyor hararet düşüyor, zorlama yapmadan 20 km gitsem su aşırı derecede kaynıyor çok ısınıyor motor, bi arada arac ısınınca durdu gaz yemiyor olduğu yerde bağırıyor bu arada LPG'li arac acaba nedir ne olabilir ?

Simdi eski bir Bravo kullanicisi olarak deneyimlerimi aktarim. Bu motorlarda genelde termostat bozulmaya baslayinca bu sorunlar ortaya cikar ki benim basimada geldi onceleri daha hizli hararet yapmaya baslamisti ve en sonunda drek 10 dk icinde hararet tepeye vurmaya basladi ve termostati degistirip birde sogutma sistemini temizlemek icin kullanilan urunlerden birtanesi ile temizledikten sonra sorun cozuldu. Sana sorunun %90 termostattan kaynaklandigini soyleyebilirim. Bunun disinda sogutma sisteminde kullandigin konsantrat antifrizleri tavsiye etmem drek hazir antifriz alamani tavsiye ederim antifriz sadece donmayi engellemez ayni zamanda motor icindeki sogutmayada etkilidir. Fiatlarin bu motorlarinda (digerleri hakkinda yorum yapamicam) eger sadece su yada konsantrat antifriz kullanirsan suyun renginin kizila dondugunu fark ediceksin buda sogutma sistemini kotu etkilemektedir.

HipHop
10-07-2009, 02:10
bu güzel yorumların için teşekkür ederim, dediklerini deneyeceğim.

10ur_K ; Havasını aldım sonuç aynı, sanada tşk ederim.

mur_84
10-07-2009, 09:41
termostat olabilir radyatör de sorun olabilir bi baktır bence.. antifriziz yaz kış araçta olması lazım bence..

SkY
10-07-2009, 10:09
http://www.hepsiburada.com/abro-usa-10-dk-da-radyator-temizleyici-sivi-093041/productDetails.aspx?categoryid=26005&productid=otm093041

şöyle bir ürün buldum bende internette..kendimde uygulamayı düşünüyorum

R.I.P
10-07-2009, 12:07
http://www.hepsiburada.com/abro-usa-10-dk-da-radyator-temizleyici-sivi-093041/productDetails.aspx?categoryid=26005&productid=otm093041

şöyle bir ürün buldum bende internette..kendimde uygulamayı düşünüyorum
bi sıkıntı yoksa bence soğutma sistemine dokunmaya pek gerek yok ***** yılların verdiği yorgunlukla yapılacak değişimde bi yerden patlak verme ihtimali var

Ryhn
10-07-2009, 22:50
bi sıkıntı yoksa bence soğutma sistemine dokunmaya pek gerek yok ***** yılların verdiği yorgunlukla yapılacak değişimde bi yerden patlak verme ihtimali var

Cok haklısın sogutma sisteminde sorunun yoksa kullanma derim cunku bu gibi urunler temizlerken bazı noktalarda artık yorgun dusen metal ve plastiğin sızıntı yapmasına sebep olabiliyorlar. Ancak arabanda bir sorun varsa sogutma ile ilgili o zaman denemeni tavsiye ederim cunku her dağimde sorunu bunla çözemezsen soğutma sistemini elden geçirmen gerek.

Emir_b16a
10-07-2009, 22:53
su eksiltmesi de warsa eyer anlattıklarında devir daim pompasına baktır