PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault megane klima sorunu

dragonflydesing
10-07-2009, 10:28
arkadaşlar geçen gün ankaraya giderken bir anda megane'ımızın klimasından duman çıkmaya başladı araç 2007 model 1.5 megane DCİ privilege,kaputu açıp baktığımda bir problem yoktu motor sağlamdı.Motorla ilgili bir problem olsaydı kokpitin her yanından duman gelirdi fakat dün klimayı 1. seviyede çalıştırdığımda beyaz bir duman gelmeye başladı klima seviyesini arttırdığımda duman yok oldu bir problem çıkarmadı fakat merak ettim neden duman geldi diye.Bu arada ankarada ne kadar çok borbet hastası var ya her taraf borbet kaynıyo :D

Serencebey
10-07-2009, 10:31
duman ıcerden gelıyorsa eger onun buhar olma ıhtımalı cok yuksek :)

***** havalar bu aralar bıraz sıcak

Evrenoz
10-07-2009, 10:36
Megane I Phase II'de aynı durum benim başıma gelmişti. Klimanın gücünü aldığı krank kasnağı metal-sert plastik-metal şeklinde üretilmiş. Aradaki plastik erimiş ve kasnak 2 parçaya ayrılmıştı. Kayış sayesinde yerinden çıkmamıştı. Kasnağı değiştirdik sorun düzeldi.

dragonflydesing
10-07-2009, 10:37
duman ıcerden gelıyorsa eger onun buhar olma ıhtımalı cok yuksek :)

***** havalar bu aralar bıraz sıcak

Klimanın içinden geliyodu valla.Daha önce böyle bi durumla karşılaşmadığım için biraz şaşırdım :)

mgnPower
10-07-2009, 11:50
Angaraliyiz.. Borbetciyiz :D etoksada borbet koysunlar dunya daha yasanasi bir yer olur :D dumanin buhar olma durumu sozkonusu ise bi kac kere bendede basima geldi sicaklardan dolayi.

edit : imla

nightkids_han
10-07-2009, 11:51
hiçbir megane'de bı sorunla karşılaşmadım çewremdekilerdede olmadı hiç enteresan
1 servise görün :D

VTEC®
10-07-2009, 12:15
Aşırı sıcak havalarda iç/dış sirkülasyon ayarını içe getirince bir süre sonra beyaz duman senin dediğin gibi yada esası buhar çıkma olasılığı yüksek. misal çok sıcak havada dondurma dolabını açmak gibi ;)

VteC_MaNiaC
10-07-2009, 14:11
Angaraliyiz.. Borbetciyiz :D etoksada borbet koysunlar dunya daha yasanasi bir yer olur :D dumanin buhar olma durumu sozkonusu ise bi kac kere bendede basima geldi sicaklardan dolayi.

ahahaha okudum yarıldım sandalyeden düştüm :D

mgnPower
10-07-2009, 14:13
ahahaha okudum yarıldım sandalyeden düştüm :D

aman okancim bi yerine bisey olmamistir insallah daha dur etox modluyacaz gezecez kiz tavliyacaz :D :D :D

dragonflydesing
10-07-2009, 17:12

ahaha angaralıdan beklenir... :D

Hüseyin
10-07-2009, 18:48

Forum tarihinde güzel bir espiri tarihe geçti :D:D:D:D:D:D çok iyi ya offff hahahahaha

initial-D
11-07-2009, 01:08
2 tane meganeda bende yaşadım aynı olayı hatta 2sindede ankaradan dönerken olmuştu.bende tırstım baştan ama herhangi bi sorundan kaynaklanmıyo.değişik renk ve kokuda değil ise

boşa servise götürüp para bayılma.sorun yok