PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konya Mahalli Oto Drag 26 temmuz

Sayfa : [1] 2 3 4

suleyman__83
10-07-2009, 19:40
http://img188.imageshack.us/img188/8300/konyadragbrorbitttiiiii.jpg (http://img188.imageshack.us/i/konyadragbrorbitttiiiii.jpg/)
KAYIT FORMU (http://www.dosya.tc/OTODRAGKAYIT26_1_.TEMMUZ.rar.html)
25 temmuz cumartesi günü antreman yapmak isteyen yarışmacı arkadaşlar için pist açılacaktır.sorularınız için arayabilirsiniz

dragon07
10-07-2009, 23:48
tek bir sorum olucak :D

bu yarış olucak mı?

metin01
10-07-2009, 23:52
tek bir sorum olucak :D

bu yarış olucak mı?

önceki iptalleri görünce arkadaşa katılmamak elde değil

ta_one
11-07-2009, 00:18
her ıslem yapıldı kupalar afısler ızınler belgeler hersey tamam sorunsuz bı sekılde drag olcak

izo
11-07-2009, 00:21
siniflari yazabilir misiniz?

suleyman__83
11-07-2009, 11:31
Sınıf 1 Street (15 saniye üstü)
Sınıf 2 Super Street (13-15 saniye arası)
Sınıf 3 Amerikan Street (14 saniye üstü)
Sınıf 4 Super Amerikan Street (12-14 saniye arası)
Sınıf 5 Drag (13-15 saniye arası)
Sınıf 6 Pro Drag (11-13 saniye arası)
Sınıf 7 Super Pro Drag (11 saniye altı)

a) Hiçbir grupta, motor hacmi ve ayar (chip, tunning vs) sınırlaması yoktur. Motorlar içten yanmalı olacaktır ( piston yada rotary/Wankel) gaz tribünü yasaktır.

b) Hiçbir grupta, aşırı besleme (turbo, kompresör, nos vs) sınırlaması yoktur.

c) Aracın teknik kontrol öncesi arızalanması halinde kayıt yaptırmış olduğu gruba bakılmaksızın yarışabilir bir araçla yarışmaya katılır.İkinci araç başka bir gruba aitse, alabileceği puanı kendi grubuna taşıyamaz.

d) Otomobilin Trafik kurallarına uygunluklarından yarışmacılar kendileri sorumludurlar.

e) LPG hariç her türlü sıvı yakıtın kullanımı serbesttir. Tüm gruplarda LPG yasaktır. Önceden LPG’li araçlar yakıt tanklarını tamamen sökmek kaydıyla yarışabilirler.

f) Lastikler
Bütün gruplarda güvenliği bozmamak kaydıyla jant ve lastik seçimi serbesttir. Patlama, zedelenme ve benzeri haller dışında teknik kontrol sonrası lastik değiştirmek yasaktır. Ancak Yarışma Direktörü güvenlik (yağmur vs.) nedeniyle araçların lastik değiştirmelerine izin verebilir.

ZAMAN CEZALARI
İlk altı sınıfa, yarışma içinde, 0.25 saniye kadar gelişme-iyileşme toleransı tanınmıştır. Bu sınıflarda kayıt/start listesindeki zaman sınırlamasının tolerans payının altında kalan derecelerde ;
0.25 - 0,5 saniye için 0.5 saniye
0.50 - 1.0 saniye için 1 saniye
zaman cezası uygulanacaktır.

Girdiği grubun alt limitine göre 1 saniyeden daha iyi bir derece yapan sürücü, yarışmadan ihraç edilir ve sonraki yarışlarda bu sınıfta yarışamaz. Bu durumdaki sürücüler, ancak otomobilin gireceği sınıfın tüm güven önlemlerine uygun olması halinde, bir üst sınıfta yarışabilirler.

Vts_Power
11-07-2009, 11:33
konya pistindeki tüm problemler çözülmüş arkadaşlar yarış olacak herkese uygun kategori var. herkes gerçek 400 metre zamanını görebilecek.

RCkid
11-07-2009, 11:42
Ahmet abi fotoğrafda çok gençmişsin
gidermiyiz 26 temmuzda?

Vts_Power
11-07-2009, 11:57
saol musticim evet gençtik :) tabiki gideriz 400 metre gerçek drag gerçek süreler

ef186
11-07-2009, 11:59
Hadi bakalım Hayırlısı .
İptal söz konusu değildir arkadaşlar Gönül rahatlığı ile hazırlığınızı yapın gerçek bir drag pistinde drag yapmanın zevkine varın :icon_tup:

Göki,ZD
11-07-2009, 12:51
istanbul konya pisti arası kaç km ?

ef186
11-07-2009, 12:52
İSTANBUL <-> KONYA 668 Km.

Göki,ZD
11-07-2009, 12:55
İSTANBUL <-> KONYA 668 Km.

gidelimmi kanka benzine ortak aranıyor :D
19 temmuz belimi büktü zten 2.ciyi bünye kaldırmaz ahahahaha

Selman
11-07-2009, 13:23
insallah bu sefer bir aksilik çıkmazda bu güzel pistte drag izleriz.

Eray Yümsel
11-07-2009, 13:24

hayır buğra benle gel :D:D

tunceR
11-07-2009, 13:37
biz izmirden gelmeyı düşünüyoruzda konyanın neresın de tam.? bilgisi olan var mı..

brutal
11-07-2009, 14:22
Sürelere göre gruplamak profesyonelce bir yaklaşım olmuş ama işleyiş konusunda endişelerim de yok değil. Kaç deneme kalkışına göre hesaplanacak gruplar?

Benim anlam veremediğim şey 13-15sn aralığında iki grup var, grupların birbirinden farkı içinin söküp olup olmadığı. Eğer sn bazlı gruplar ise bunlar iki farklı grup olması çok anlamlı değil. Amerikanlar ile diğer araçları ayırmak görsel açıdan mantıklı olsada 13-15 sn aralığında iki farklı kategori kafamı karıştırdı doğrusu.

Sıralama kalkışlarında kaydedilen süreler sizin yarış süreleriniz ile aynı olur çünkü zaman gelişimi olduğu anda gelişen zaman kadar zamanınız siliniyor. Yani sıralama turlarında yaptığınız derece kağıt üzerinde sonuçları direk bildiriyor. Geri kalan görsellik :) 0,25sn profesyoneller için iyi bir sınırlama olsada amatör yada mahalli yarışlar için birazdaha genişletilebilir diye düşünüyorum. Bu zaman uygulaması hata yapan ile kendini geliştireni eleyen bir uygulama gibi bence. Zamanını aynı koruyabilen yada 0.2sn geliştiren kazanıyor.

ef186
11-07-2009, 14:26
hayır buğra benle gel :D:D

kasmayın uçak daha ucuz :D

uheuheuhuh ayarlayın gidelim :D

İbrahim Erdem
11-07-2009, 15:32
O gün oradayım.

CeSaNCeEm
11-07-2009, 15:33
Bi aksilik olmazsa toparlanıp geliriz bizde izlemeye :)

ta_one
11-07-2009, 19:38
Sürelere göre gruplamak profesyonelce bir yaklaşım olmuş ama işleyiş konusunda endişelerim de yok değil. Kaç deneme kalkışına göre hesaplanacak gruplar?

Benim anlam veremediğim şey 13-15sn aralığında iki grup var, grupların birbirinden farkı içinin söküp olup olmadığı. Eğer sn bazlı gruplar ise bunlar iki farklı grup olması çok anlamlı değil. Amerikanlar ile diğer araçları ayırmak görsel açıdan mantıklı olsada 13-15 sn aralığında iki farklı kategori kafamı karıştırdı doğrusu.

Sıralama kalkışlarında kaydedilen süreler sizin yarış süreleriniz ile aynı olur çünkü zaman gelişimi olduğu anda gelişen zaman kadar zamanınız siliniyor. Yani sıralama turlarında yaptığınız derece kağıt üzerinde sonuçları direk bildiriyor. Geri kalan görsellik :) 0,25sn profesyoneller için iyi bir sınırlama olsada amatör yada mahalli yarışlar için birazdaha genişletilebilir diye düşünüyorum. Bu zaman uygulaması hata yapan ile kendini geliştireni eleyen bir uygulama gibi bence. Zamanını aynı koruyabilen yada 0.2sn geliştiren kazanıyor.

konya adana ve antalya cevre yolu dıe sorsan gosterırler saracoglu spor tesıslerı veya avcılık veya sılah atıs polıbonu nerde dıe sorsan gosterırler ankaradan konyaya gıderken bı ust kopru var antalya adana yazar o yoldan gıttınmı dırek antalya yolu uzerınde solda bulamassan brosurdekı tel numarasını ara bız gelıp sıze yardımcı oluruz

ef186
12-07-2009, 02:26
Zaman cok doğru bi yöntem aslında ağrısız sızısız hızlı olan kazanır yolu bir nevi ...

Amaçta bu değilmi o 402 metrede hızlı olanın kazanması ...

Zaman sistemi bence iyi iş !!!

CliOkaN
12-07-2009, 02:39
Güzel bir organizasyona benziyor. Araçların denenmesi için güzel bir ortam.

Konya-İstanbul araçla ölçtüğüm kadarıyla ortalama 650km civarındaydı.

ef186
12-07-2009, 03:00
Daha zaman var istanbullu yarışçıların tam desteği olmalı bu organizasyonda ki arkası gelsin ....
Tahminim zaten Ankara Ve İzmir tam kadro orda olucaktır . İstanbul Eksik kalmasın böyle güzel kuralları belirgin ve dünya standartlarına sahip bir pistte ...

khan
12-07-2009, 03:09
zaman olcumlerinde kullanilacak fotosel sistemi sabit bir sistem mi? sureler tam net olarak olculebilecek mi?

ef186
12-07-2009, 03:24
zaman olcumlerinde kullanilacak fotosel sistemi sabit bir sistem mi? sureler tam net olarak olculebilecek mi?

Sabit ve milisaniye düzeyinde ölçen sistemler mevcut pistte .

ta_one
12-07-2009, 11:32
http://img208.imageshack.us/img208/272/saraoluon5.jpg ayrıntılı anlatmıs

ta_one
12-07-2009, 11:34
buda pıstın sanıye olcum tablosu
http://i83.photobucket.com/albums/j311/ylmzzz/draggg/103.jpg?t=1247391248

khan
12-07-2009, 13:32
guzel olmus;)

sure baslangici isikla senkronize mi basliyor yoksa hareket sensorlu sistem mi?

vtechasan
12-07-2009, 13:47
abi bildiğim kadarıyla hareket sensörlü sistem ama yanlışımda olabilirr

khan
12-07-2009, 14:03
abi bildiğim kadarıyla hareket sensörlü sistem ama yanlışımda olabilirr

eger oyle ise cidden cok cok guzel olmus:)

izo
12-07-2009, 21:17
arabalari sokebiliyor muyuz?

khan
12-07-2009, 21:23
sokebilirsin ama hizlanirsan sonuc olarak bir ust sure grubuna cikarsan o grupta sokecegin agirliklarla elde edecegin sure gelistirmesi yeterli olur mu iyi degerlendirmek lazim ki benim gozumde grubun, kategorinin hic onemi yok en onemli sey sure;) K yetismez ama ZN yi yetistirmeye calisicaz.

M_PROJECT
12-07-2009, 21:31
ya 25 inde izmirde dugun var kaca bilirsem bende gelmek isterim .

başalp
12-07-2009, 23:59
istanbul konya arası tam 700 km... harita bilgilerinde eskişehir üzeri yol hesap ediliyor... ankara üzeri gelindiğinde sürekli çift şerit ve çoğu otoban... daha hızlı ve rahat gelinir...

brutal
13-07-2009, 07:42
guzel olmus;)

sure baslangici isikla senkronize mi basliyor yoksa hareket sensorlu sistem mi?

Doğru olanı ışıkla senkronize olan sistemdir. Refleks süreninde koşunun içinde olması gerekir.

B.Aktepe
13-07-2009, 09:37
süre ölçümleri sonucunda, geçişlerin çıktılarını almak mümkün mü kurulan sistemde?

http://www.dragtimes.com/images/1096263166TimeSlip.jpg

benzer olarak.

60' ve hız
1/8mile ve hız
1/4mile ve hız gibi değerler okunabiliyor mu?

khan
13-07-2009, 11:45
Doğru olanı ışıkla senkronize olan sistemdir. Refleks süreninde koşunun içinde olması gerekir.

dogrusu diye birsey olmaz, dunyada gordugunuz cogu derece senkronize olmayan sistemle olculur. Ayrica arabanin suresi ile sizin reaksiyonunuzun bir bagi yoktur. Cogu yarista reaction time olculur ama zamana katilmaz.

Tugral
13-07-2009, 13:39
bunada gelcem costum :D Ekonomik krizde kafayı dağıtmam lazım :D

brutal
13-07-2009, 15:01
dogrusu diye birsey olmaz, dunyada gordugunuz cogu derece senkronize olmayan sistemle olculur. Ayrica arabanin suresi ile sizin reaksiyonunuzun bir bagi yoktur. Cogu yarista reaction time olculur ama zamana katilmaz.

Benim görüşümce: Drag yarışı eğer bir spor olarak kabul ediliyor ise içinde insan faktörüde var demektir, bu yüzden tepki süreside yarışın bir parçası olması gerekli. Peki tepki süresi önemli değil ise geri sayım niye yapılır? Sadece bir ışık yansa isteyen hazır olduğunda kalksa da olur ozaman. Yine benim görüşüme göre tepki süresini hesaba katmamak, vites değişim süresini toplam zaman düşmek kadar saçma olur. Yani tepki süresi arabanın derecesine sayılmazsa ozaman pilotun vites değişim süreside katılmaz gibi bir mantık olur. Size göre büyük ihtimalle saçma oluyor ama bu da benim görüşüm.

Not: Ralli ve türevi motor sporlarında start zaman ile başlar yani reaksiyon zamanı önemlidir.

ahk
13-07-2009, 15:53
sınıf 5 ve sınıf 2 aynı sürelerde 13-15 ben evo X'la hangi sınıf olucam. bide kalkış toleransı varsa benim aracım kalkmadı yandaki kalktı benim sürem ben kalktığım an mı başlıycak?

brutal
13-07-2009, 16:08
sınıf 5 ve sınıf 2 aynı sürelerde 13-15 ben evo X'la hangi sınıf olucam. bide kalkış toleransı varsa benim aracım kalkmadı yandaki kalktı benim sürem ben kalktığım an mı başlıycak?

Çok modlu değil ise aracın 2. sınıfta olacaksındır. Sınıf 2 fabrika üretim standartlara haiz araçlar için yani hafifletmeye abartılı bir şekilde gidilmemiş(max %3). Sınıf 5 de ise aracını istediğin kadar sökebilirsin, fiber kupa koyabilirsin vs vs.

İşte gariplikler burda başlıyor, eğer aracın 14sn de gidebiliyorsa hiçbir şanzın yok, bu durumda da arabanı birazdaha yawaşlatıp 15sn nin biraz üzerinde bırakıcaksın ki 15sn sınıfında birinci olasın. Yani her grubun maksimum olarak minimum değerine yaklaşan kazanıyor demektir. 13-15sn arasında 40-50hp ye yakın bir güç farkı var neredeyse. Bakalım ilkler herzaman karışık olur. Denemeden göremeyeceğiz.

B.Aktepe
13-07-2009, 16:11
brutal bende soruma cevap alabilir miyim?

brutal
13-07-2009, 16:14
brutal bende soruma cevap alabilir miyim?

Hocam ben organizasyondan değilim, sadece meraklı bir katılımcıyım :) kağıt olarak vermeyecek olabilirler ama komple liste yayınlayacaklardır mutlaka. Broşürdeki telden aradığınız zaman organizasyonu yapan arkadaş çıkıyor fakat kendisi uygulama ve kurallar hakkında çok fazla bilgisi yok. Teknik konuları Tosfed ile görüşmek lazım. Yönetmelik ve uygulanmasından onlar sorumlu.

B.Aktepe
13-07-2009, 16:17
Hocam ben organizasyondan değilim, sadece meraklı bir katılımcıyım :) kağıt olarak vermeyecek olabilirler ama komple liste yayınlayacaklardır mutlaka. Broşürdeki telden aradığınız zaman organizasyonu yapan arkadaş çıkıyor fakat kendisi uygulama ve kurallar hakkında çok fazla bilgisi yok. Teknik konuları Tosfed ile görüşmek lazım. Yönetmelik ve uygulanmasından onlar sorumlu.

bende her soruya cevap verince dedim herhalde organizasyonun içindesin ondan sormuştum. anlaşıldı şimdi. bilen biri paylaşırsa iyi olur.

ahk
13-07-2009, 16:23
Çok modlu değil ise aracın 2. sınıfta olacaksındır. Sınıf 2 fabrika üretim standartlara haiz araçlar için yani hafifletmeye abartılı bir şekilde gidilmemiş(max %3). Sınıf 5 de ise aracını istediğin kadar sökebilirsin, fiber kupa koyabilirsin vs vs.

İşte gariplikler burda başlıyor, eğer aracın 14sn de gidebiliyorsa hiçbir şanzın yok, bu durumda da arabanı birazdaha yawaşlatıp 15sn nin biraz üzerinde bırakıcaksın ki 15sn sınıfında birinci olasın. Yani her grubun maksimum olarak minimum değerine yaklaşan kazanıyor demektir. 13-15sn arasında 40-50hp ye yakın bir güç farkı var neredeyse. Bakalım ilkler herzaman karışık olur. Denemeden göremeyeceğiz.

hiçbir hafifletme yok zaten 13 civarı bi süre çıkarırım kalkış toleransı ne olucak çünkü ben launch ile kalkmayı deniycem ama bi sorun oldu araç kalkmadı bi daha kurar kalkarım o bakımdan :soru: launch ile kalkmamla normal kalkmam arasında 0,3 saniye kadar oynuyor.

brutal
13-07-2009, 17:05
hiçbir hafifletme yok zaten 13 civarı bi süre çıkarırım kalkış toleransı ne olucak çünkü ben launch ile kalkmayı deniycem ama bi sorun oldu araç kalkmadı bi daha kurar kalkarım o bakımdan :soru: launch ile kalkmamla normal kalkmam arasında 0,3 saniye kadar oynuyor.

Eğer launch ta stall olsan bile araba kafa çıkardığı için süren başlar diye düşünüyorum, bol bol antreman yap launch ile :icon_tup:

khan
13-07-2009, 22:18
Benim görüşümce: Drag yarışı eğer bir spor olarak kabul ediliyor ise içinde insan faktörüde var demektir, bu yüzden tepki süreside yarışın bir parçası olması gerekli. Peki tepki süresi önemli değil ise geri sayım niye yapılır? Sadece bir ışık yansa isteyen hazır olduğunda kalksa da olur ozaman. Yine benim görüşüme göre tepki süresini hesaba katmamak, vites değişim süresini toplam zaman düşmek kadar saçma olur. Yani tepki süresi arabanın derecesine sayılmazsa ozaman pilotun vites değişim süreside katılmaz gibi bir mantık olur. Size göre büyük ihtimalle saçma oluyor ama bu da benim görüşüm.

Not: Ralli ve türevi motor sporlarında start zaman ile başlar yani reaksiyon zamanı önemlidir.

yoo benim icin sacma olmasi gibi birsey soz konusu degil, zaten butun ciktilarda autostart on veya off yazar dikkatli incelendiginde, eger legal ve yasal bir yaris ise genelen autostart on olur fakat amac arac suresi olcmek ise, bircok firmanin yaptigi gibi (ams, buschur, trp, rgm vs vs), o zaman reaction time hesaba katilmaz autostart off olur ve arabanin suresi bulunur. olay bu sekildedir;)

E30///M3
13-07-2009, 23:03
Konya pisti Gençlik İl Spor Müdürlüğünün projesi, Spor toto sponsorluğunda Konya Belediyesi tarafından inşaa edilmiş.yaklaşık bir trilyon a malolmuş mükemmel bir drag pisti olmuş.bu güne kadar yarış yapılamayışının tek sebebi belediye tarafından projenin tamamı bitirilerek G.S.İ Müdürlüğüne devrinin yapılamamış olması.Natamam bir pistde yarış yapılması sonucu olası bir kazada yarışa izin veren yetkililerin başına gelecekler düşünüldüğünde G.S.İ.Müdürlüğünün bu güne kadar yarışma izni vermemesi çok normalmiş.işin böyle olduğunu devir komisyonunda pisti inceleyip yetkililerle konuşunca anladım.Pistin devri yapıldı ve Türkiye nin en güzel pisti yarışmak için sizleri bekliyor.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..Ankaramızda böyle pist olmaması yapamamamız açıkçası kıskandırdı.Türibünler yok şu anda park-servis alanı asvaltlı değil ama 900 mt lik pist ,zemin ,üstü kapalı padok alanı tek kelime mükemmel. piste olan ilgi ve yapılacak yarışlarl yetkililere ödenek arayıp eksikleri yapmak anlamında destek olacaktır.zaman ölçme sisteminde bir problem vardı aldığım duyumlara göre oda çözülmüş.ulusal beklemeyin belkide 2009 da ulusal yapımayacak mahalli yarışlarla.
pistler ve kurallar oturacak.
26 TEMMUZDA TR NİN EN GÜZEL PİSTİNDE 2009 un EN HIZLI ARABALARINI YARIŞTIRACAĞIZ.
Seyirci ilgisininde çok fazla olacağına inanıyorum gelmeyen pişman olacakkk..

umut01
13-07-2009, 23:21
türibin yapıldı mı? son durumlar nedir?

Vts_Power
14-07-2009, 00:11
türibin yapıldı mı? son durumlar nedir?

okumadan yazmasanız bide... hemen üst postta açıklanmış herşey

ahk
14-07-2009, 07:00
Eğer launch ta stall olsan bile araba kafa çıkardığı için süren başlar diye düşünüyorum, bol bol antreman yap launch ile :icon_tup:

launch çalışmazsa araba aynı pozisyonda kendini 2-3 saniye korumaya alıyor :D çalışma ile ilgili değil araç sst yani otomatik her zaman kuramıyorsun ;)

13-15 saniye kuralı benim için çok güzel :D ölçmedim ama tahminim şu an normal kalkışla 400m 13saniye olmuştur otomatik olduğuma göre de vites kaçırma vs. yok :D

brutal
14-07-2009, 08:11
Katılmayı planlayan kaç kişi var?

brutal
14-07-2009, 16:23
Hiç mi yok :D Gidip gitmemek konusunda bende kararsızım. 19 temmuzu da düşünücek olursak katılım baya az olacak gibi...

RCkid
14-07-2009, 16:45
Katılmayı planlayan kaç kişi var?

birkaç değişiklik var aklımda
yetişirse katılmayı düşünüyorum

brutal
14-07-2009, 16:54
birkaç değişiklik var aklımda
yetişirse katılmayı düşünüyorum

İzmit te beraberdik ama hiç görüşemedik, Konya ya birlikte gideriz inşallah. Umarım yetiştirebilirsin.

RCkid
14-07-2009, 17:11
İzmit te beraberdik ama hiç görüşemedik, Konya ya birlikte gideriz inşallah. Umarım yetiştirebilirsin.

İzmit'te bizim işler karıştı biraz
inşallah bu sefer daha sorunsuz olur

KaanKY
15-07-2009, 08:39
İzmit'te bizim işler karıştı biraz
inşallah bu sefer daha sorunsuz olur

saat 4 de shell de buluşalım ozaman :D zalım zalım gideriz

RCkid
15-07-2009, 08:53
saat 4 de shell de buluşalım ozaman :D zalım zalım gideriz

konya yolunda buluşuruz niye istanbul yolunda buluşak

KaanKY
15-07-2009, 09:02
konya yolunda buluşuruz niye istanbul yolunda buluşak

orda shell yok dımı soyletme benı

brutal
15-07-2009, 09:22
Ankara dan tahmini kaç km? saat 4 biraz erken değilmi :soru: 6 gibi çıkılsa da olabilir tabi özel planlarınız yoksa

KaanKY
15-07-2009, 10:22
Ankara dan tahmini kaç km? saat 4 biraz erken değilmi :soru: 6 gibi çıkılsa da olabilir tabi özel planlarınız yoksa

erken 6 iyidir ben başka geyik yaptım orda

brutal
15-07-2009, 11:13
erken 6 iyidir ben başka geyik yaptım orda

Pardon, Aranıza girmiyim ben :)

izo
15-07-2009, 11:15
cok yavas gidiosunuz ya siz:D yine rodaj fln var mi birilerinin?

KaanKY
15-07-2009, 11:56
cok yavas gidiosunuz ya siz:D yine rodaj fln var mi birilerinin?

ne sen sor ne ben soylıyım ama bu sefer bişey yok gerçi bende arabada yok

brutal
15-07-2009, 12:10
launch çalışmazsa araba aynı pozisyonda kendini 2-3 saniye korumaya alıyor :D çalışma ile ilgili değil araç sst yani otomatik her zaman kuramıyorsun ;)

13-15 saniye kuralı benim için çok güzel :D ölçmedim ama tahminim şu an normal kalkışla 400m 13saniye olmuştur otomatik olduğuma göre de vites kaçırma vs. yok :D

Güncel Haberler: Zaman ölçümü büyük ihtimalle hareket ile başlayacak. Launch çalışmaz ise tekrardan kurma şansın yok gibi, Nasıl erken start a fodepar veriliyorsa fazla beklemeyede fodepar verilmesi gündemde.

Göki,ZD
15-07-2009, 20:49
benim aracım full sökük toplaması deveye hendek atlatmak gibi bişey.
irtibat telindeki arkadaş ile görüşsem yardımcı olurmu sonra oraya gidipde patlamasın biyerimizde:) az yol yok çünkü

Selman
15-07-2009, 21:29
organizasyonun içinde değilim ama yardımcı olmak için elimden geleni yaparım arayabilirsin532 778 35 46

izo
15-07-2009, 22:49
benim anladigim goki, sokup sokmemene deil yaptigin saniyeye bakicaklar...yanlis miyim?

Göki,ZD
16-07-2009, 02:31
benim anladigim goki, sokup sokmemene deil yaptigin saniyeye bakicaklar...yanlis miyim?
bilmiyom ki ben bu son kurallardan bişe anlamadım açıkçası :) yarın arıyım telefon numarasını ona göre hareket ederim şu an içi %51 gidicem gözüküyor.

Vts_Power
16-07-2009, 08:04
irtibat telindeki arkadaş ile görüşsem yardımcı olurmu sonra oraya gidipde patlamasın biyerimizde:) az yol yok çünkü

sen gel ayarlarız gökhan. süre önemli ulusal olsa bazı güvenlik önlemleri alman şart roll bar falan gibi ama mahallide idare edilir bi şekilde

brutal
16-07-2009, 08:25
sen gel ayarlarız gökhan. süre önemli ulusal olsa bazı güvenlik önlemleri alman şart roll bar falan gibi ama mahallide idare edilir bi şekilde

Bu mahalli bir yarış evet ama şuna göz yumalım buna göz yumalım şu olsada olur olmasada gibi bir yaklaşım inanın sadece beni değil diğer katılımcılarıda üzecek bir yaklaşım. Kurallar oldukça açık ve net iken ihlal etmek bana göre değil. Burdaki bazı kurallar sizin, diğer yarışmacıların, seyircilerin ve görevlilerin güvenliği içinde koyulmuş, olmasa ne olur? büyük ihtimalle bir kaza yada olumsuzluk yaşanmaz. İlk otomobillerde emniyet kemeri yoktu, mafsallı direksiyon yoktu ama şimdi hepsi mecburi.

Hangi kategoriye girmek istiyorsun? sınıf1?

ahk
16-07-2009, 09:59
normal sınıflarda kaputsuz bagajsız koltuksuz izin verilecek mi?

E30///M3
16-07-2009, 10:18
normal sınıflarda kaputsuz bagajsız koltuksuz izin verilecek mi?

İlk dört sınıfda yani 1,2,3 ve 4 de istepne kriko harici başka bişiy sökmek yasak arabadan.ruhsat veya kitapcık ağırlığınızda %3 eksik olabilirsiniz daha fazla eksik olamassınız.sınıf 2 nin arabasını söküp 850 kg ma kadar hafifletenleri sınıf 5 e roolbar takmaksızın yarışabilecek.

ahk
16-07-2009, 10:20
bu iyi haber izmirde kartondan bagajlı ve kaputlu, koltuklar iç döşemeler sökülü arabalara izin verdiler. öle olunca artık iyice işin cılkı çıkıyor.

izo
16-07-2009, 10:29
İlk dört sınıfda yani 1,2,3 ve 4 de istepne kriko harici başka bişiy sökmek yasak arabadan.ruhsat veya kitapcık ağırlığınızda %3 eksik olabilirsiniz daha fazla eksik olamassınız.sınıf 2 nin arabasını söküp 850 kg ma kadar hafifletenleri sınıf 5 e roolbar takmaksızın yarışabilecek.

ben saniye hesabi yapilacak diye biliyordum sadece abi, bu kural bu yaris icin de gecerli mi?
sokme deil de kaputum benim karbon fiber mesela oyle kullaniyorum aracimi gerci %3 den daha fazla hafifletmez zaten yek bir kaput...

brutal
16-07-2009, 10:51
http://www.tosfed.org.tr/kitaplar/09_otodrag-19032009.pdf

Yönetmelik yukardaki gibidir. Mahalli bile olsa yönetmeliğin dışına çıkılmayacağı hatta bu yarış yeni yönetmeliğe göre yapılan ilk yarış olduğu için ulusal yarış gözüyle bakılacağı yani sıkı tutulacağı konusundaki bilgiyide sizlerle paylaşmak isterim.

Umarım adil ve keyifli bir gün olur.

Göki,ZD
16-07-2009, 10:56
o zaman ben giremem:) ben 700-750 arası bişeyim daha airbagleri sökücem bide:D

Hangi kategoriye girmek istiyorsun? sınıf1?
Allah ne verdiyse:) 2.0 istiyorum

400mt'nin tadına varım yeter abi:)

izo
16-07-2009, 11:03
goki kural kitabina bakarsan sinif 5 te yarisabilirsin, saxo turboyla fln:D
mahalli oldugu icin daha esnek olunmali bence...

brutal
16-07-2009, 11:04
o zaman ben giremem:) ben 700-750 arası bişeyim daha airbagleri sökücem bide:D

Allah ne verdiyse:) 2.0 istiyorum

400mt'nin tadına varım yeter abi:)

Benim gönlümden geçen arabayı boşaltıp, NOS desteği ile sınıf2 de biraz eğlenmek, fakat arabamı sökmeye izin yok, sökme olmazsa benim setup a okadar nos fazla gelir, sınıf5 te de kayıt 2-3 arabayı geçmeyeceği için sınıf1 de kalıyorum mecburiyetten. Sınıf1 de 1.3 multijetinden tut 1.4 benzinliye kadar bile birçok araba eğlenmeye gelecek, katılım fazla olacak. Gel sende sınıf1 e eğleniriz :D Yada Sınıf5 te yarışacak 3-4 kişi daha bulalım.

ef186
16-07-2009, 11:06
http://img188.imageshack.us/img188/8300/konyadragbrorbitttiiiii.jpg (http://img188.imageshack.us/i/konyadragbrorbitttiiiii.jpg/)
sorularınız için arayabilirsiniz

Göki,ZD
16-07-2009, 11:07
goki kural kitabina bakarsan sinif 5 te yarisabilirsin, saxo turboyla fln:D
mahalli oldugu icin daha esnek olunmali bence...
show kalkışı olsun yine :D alıştık nasılsa show kalkışlarına:)
nerden boşaltıysam toplamak zulum uraşmam zaten daha nasıl hafifletirim diye düşünüyorum zten ön tarafı komple fiber yapıcam :D

ef186
16-07-2009, 11:12
Yapmayın yaw ulusal yarışmı bu ?
Bu sezon ulusal yarış da kalmadı ortada esnek olunmaz ise sonu ulusal yarıştan farklı olmaz katılım olarak bunu unutmamak lazım .

Zaten zamana göre guruplara girilmiyor mu ?

ahk
16-07-2009, 11:14
Bu sezon ulusal yarış da kalmadı ortada esnek olunmaz ise sonu ulusal yarıştan farklı olmaz katılım olarak bunu unutmamak lazım .

öle diyosunda bugra esneklik neye göre olucak sadece şase ve motoru olan her 4 teker mi kabul edilecek ben veya benim gibiler ne olucak :D

izo
16-07-2009, 11:14
:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

ef186
16-07-2009, 11:20
öle diyosunda bugra esneklik neye göre olucak sadece şase ve motoru olan her 4 teker mi kabul edilecek ben veya benim gibiler ne olucak :D

şöle bir durum var zaten guruplar zamana göre belirleneceğinden dolayı ister hafiflet ister nos bas başta gurubun zamanına göre belli oluyor buda demek oluyorki aracı hafiflettin hızlısın zaten ister istemez surenden dolayı ust sınıfa cıkıyorsun birinin ust guruba atmasına falan gerek yok bence ...

Zaman cok guzel bi çözüm sağlıyor buna ...

brutal
16-07-2009, 11:25
Ulusalın bitişi araçların sınıflandırılmasından çok maddi külfetten dolayı bitti. Bu yarış için 100tl gibi bir katılım ücreti varken ulusalda sağolsun federasyonumuz gerek lisans parası gerek katılım parası olarak istediği meblalardan dolayı insanları zorladı. 100tl ye de yarış yapılıyor, yeteri kadar personel görevlendiriliyorken adı ulusal olunca bu arakam 3-4 katına çıkıyor. Anlamak mümkün değil.

Bu kurallarda daha fazla ilgi çekmeye yönelik, örnek sınıf2 ve sınıf5. Tabi 2litre ve 1.6litre araçları hatta 1.3litre araçları aynı kategoriye koymak biraz saçma olsada seneye çok daha düzgün bir yönetmelikle başlama şanzımız var. Bu yarış olmalı ki federasyon eksikleri gedikleri görsün.

Bence olması gereken amerikan ayrımı yapılmadan, boş dolu ayrımı yapılmadan sadece sürelere göre sınıflandırmaktır. Bu sayede 5 kategori olur ve her kategoride doluluk sağlanmış olur.

Göki,ZD
16-07-2009, 11:27

Zaten zamana göre guruplara girilmiyor mu ?

şöle bir durum var zaten guruplar zamana göre belirleneceğinden dolayı ister hafiflet ister nos bas başta gurubun zamanına göre belli oluyor buda demek oluyorki aracı hafiflettin hızlısın zaten ister istemez surenden dolayı ust sınıfa cıkıyorsun birinin ust guruba atmasına falan gerek yok bence ...

ağzından bal damlıyor cigerim:p

ahk
16-07-2009, 11:51

tamam da biliyosun türk zekası hep cinliğe çalışır adam 12 saniyede 400m yaparken gider 13-15'e girer arada gaz keserek 13 saniye yapar. bide bi gerçek var ben izmir pistinde aynı anda iki kalkışım arasında 0,5 saniye fark vardı çünkü birinde launch kurabildim diğerinde kuramadım. orda öle bişey yapma şansın yok yani ilk zaman denemende vites kaçırdıysan hep kaçırman gerekiyor gibi bişey.

hem sen çok sessizleştin hiç bi action yok :heyoo:

ef186
16-07-2009, 11:54
tamam da biliyosun türk zekası hep cinliğe çalışır adam 12 saniyede 400m yaparken gider 13-15'e girer arada gaz keserek 13 saniye yapar. bide bi gerçek var ben izmir pistinde aynı anda iki kalkışım arasında 0,5 saniye fark vardı çünkü birinde launch kurabildim diğerinde kuramadım. orda öle bişey yapma şansın yok yani ilk zaman denemende vites kaçırdıysan hep kaçırman gerekiyor gibi bişey.

hem sen çok sessizleştin hiç bi action yok :heyoo:

yok onun kuralı var kanka guruba girmek için gaz keserse ozaman sıçanzi zaten elenir ...

Sessiz atın tekmesi malumdur :D:heyoo:

brutal
16-07-2009, 12:07
yok onun kuralı var kanka guruba girmek için gaz keserse ozaman sıçanzi zaten elenir ...

Sessiz atın tekmesi malumdur :D:heyoo:

Gaz kesenin elenmesi gibi bir durum neden olsun ki? Araçlara telemetri bağlamyacaklarya :D Süre kurallar dahilinde kaldığı sürece sorun yok. Eğer ki oldu gaz kestiği farkedileni eleyecekler: Mesela benim arabada örnek vermem gerekirse gaz telini %70TPS e ayarlayabilirim yada mapini değiştirip de kısabilirim. Eğer dediğiniz gibi 12sn de yürüyen adam 13-15 e girip 13sn süre çıkarır birinci olursa helal olsun derim, demekki aracını 13sn ye ye göre iyi ayarlamıştır :icon_tup:

ahk
16-07-2009, 12:23
şimdi şöle basit bi durum var benim aracım evc ile istediğim an 1,6 peak 1,3 cont istediğim an 1,5 peak 1,2 cont veya 0,8 cont ile yürüyor bunu tek düğme ile yapıyorum bu da istediğim süreyi çıkarmamı sağlar :D
sorun şurda 12,74 yapıp elin boş kalabilir yada 12,75 yapıp kupa alabilirsin acaba hangisi daha iyi yane 400m'yi 12,75 altında koşmak mı yoksa kupa almak mı :D

brutal
16-07-2009, 12:29
şimdi şöle basit bi durum var benim aracım evc ile istediğim an 1,6 peak 1,3 cont istediğim an 1,5 peak 1,2 cont veya 0,8 cont ile yürüyor bunu tek düğme ile yapıyorum bu da istediğim süreyi çıkarmamı sağlar :D
sorun şurda 12,99 yapıp elin boş kalabilir yada 13,01 yapıp kupa alabilirsin acaba hangisi daha iyi yane 400m'yi 13 altında koşmak mı yoksa kupa almak mı :D

Cevabı çok basit ama açıklaması yarıştan sonra :D

Şaka bir yana 12,75 de yürüyüp kupa almak ;)

Kurallar kitabını bu sayfaya da koydum ama kimse okumak istemiyor galba...

ahk
16-07-2009, 12:38
evet 12,75 olabiliyomuş o zaman 12,99'u 12,74 olarak değiştireyim :D

sportinger
16-07-2009, 12:43
evet 12,75 olabiliyomuş o zaman 12,99'u 12,74 olarak değiştireyim :D

kupa alıp napacaksın ki teneke kupa bence önemli olan arabanın yapabilecegi en ii degeri cıkarmak. ulusala katılıp tüm yarışları takip eden biri senin düşündügünü düşüne bilir ama oda mantıksız. gurubunda yarışmak yerine gurup altı yarışmak...

yazdıklarım benim görüşlerim kimseyi balamaz yanlış anlaşılmasın lütfen...

basar13
16-07-2009, 12:48
Gaz kesmeye gerek yok erken vites atarsin

ahk
16-07-2009, 14:56
kupa alıp napacaksın ki teneke kupa bence önemli olan arabanın yapabilecegi en ii degeri cıkarmak. ulusala katılıp tüm yarışları takip eden biri senin düşündügünü düşüne bilir ama oda mantıksız. gurubunda yarışmak yerine gurup altı yarışmak...

yazdıklarım benim görüşlerim kimseyi balamaz yanlış anlaşılmasın lütfen...

zaten görüş farkı genelde benim gördüğüm alt grupta kupa alanlar kupasını aldıktan sonra üst gruptaki ile gösterişi kalkışı adı altında kalkıyor ama önce kupayı garantiliyor.
Bi aksilik olmazsa bende girmeyi düşünüyorum gerçi daha 400m ölçmedim ama ayarsızken 280m 9 saniyeydi.

brutal
16-07-2009, 15:10
zaten görüş farkı genelde benim gördüğüm alt grupta kupa alanlar kupasını aldıktan sonra üst gruptaki ile gösterişi kalkışı adı altında kalkıyor ama önce kupayı garantiliyor.
Bi aksilik olmazsa bende girmeyi düşünüyorum gerçi daha 400m ölçmedim ama ayarsızken 280m 9 saniyeydi.

Beygirini söyle sana ET ni veriyim.

TünayK
16-07-2009, 15:21
anlasılıyorkı memlekette amac hala bırılerını gecmek kendını gecmek degıl....

ahk
16-07-2009, 16:10
Beygirini söyle sana ET ni veriyim.

dyno verim yok sanırım benim setuplarımda eşdeğerleri 360 civarı

brutal
16-07-2009, 16:10
:confused:

Bu organizasyonun kuralı amacı belli, belki sen ilerde bir organizasyon yaparsın kendi kendini geçebilenlere derece verirsin ;)

brutal
16-07-2009, 16:15
dyno verim yok sanırım benim setuplarımda eşdeğerleri 360 civarı

12.9 sn civarları. Yaklaşık bir değer.

TünayK
16-07-2009, 16:19

Bu organizasyonun kuralı amacı belli, belki sen ilerde bir organizasyon yaparsın kendi kendini geçebilenlere derece verirsin ;)

olur;);););););)

Erol
16-07-2009, 16:27
her insan bir arac aldımı özveri ile ugraşır o arac üstünde sonrada birilerini geçmeye muhakkak çalışır.bu hep böle olmuştur.takiii belli bir zamandan sonra kendini geçmeye çelışacaktır. ;)

Erol
16-07-2009, 16:28
12.9 sn civarları. Yaklaşık bir değer.

varmı bunu ölçmenin bir yolu :rolleyes: neye dayanarak bu veri yi verebildin?

brutal
16-07-2009, 16:43
varmı bunu ölçmenin bir yolu :rolleyes: neye dayanarak bu veri yi verebildin?

Matematiksel bir formüle dayalı, bir teorem daha doğrusu, bazı araçlarda baya başarılı sonuçlar veriyor.

ef186
16-07-2009, 17:14
sorun şurda 12,74 yapıp elin boş kalabilir yada 12,75 yapıp kupa alabilirsin acaba hangisi daha iyi yane 400m'yi 12,75 altında koşmak mı yoksa kupa almak mı :D

yahubu drag işinin amacı hızlı olmak değilmi ne işin var yavaş gidiyimde kupa alıyımla senin :D

Gider aslan gibi cıkartırsın 400 metre sureni 1. olmasan bile bir sonraki 400 metrede nekadar faydalı gelişmeler oldu otomobilinde bunu anlarsın bu bile bence buyuk bişi ...

ef186
16-07-2009, 17:22

organizasyonu senmi yapıyorsun acaba ?

brutal
16-07-2009, 17:38
organizasyonu senmi yapıyorsun acaba ?

Farkedermi?

senna
16-07-2009, 17:42
brutal msnden devam et

senna
16-07-2009, 17:43
zaman hesabı yapmak isteyenler drag calculator kullanabilir ama her zaman sağlıklı sonucu alamazsınız çok faktör var

B.Aktepe
16-07-2009, 17:45
brutal konuyu sahiplenmeyi bırak. her msg. a cevap verme gereksinimin yok. 2 kişi konuşmak istiyorsan msn i kullan.

brutal
16-07-2009, 17:46
Bana sorulan sorulara cevap veriyorum, size ne dokundu acaba?

B.Aktepe
16-07-2009, 17:47
sana soru sormasalarda konuya sahiplennmiş, herşeye cevap yazıyorsun? organizasyon senin mi?

sabahtan beri takip ediyorum yazılarını. bi dokunursam sana anca okursun forumu üstün çizgili şekilde!

ef186
16-07-2009, 17:48
İki kişi konuşurken .........

üçüncüyüm yediriceğin bişey varsa telefonum .... / Buğra Yıldırım.
Ne rahat yazıyosunuz internet başında adam gibi yazı yazmak zormu bukadar ???
Ayrıca mesajını editlemene gerek yok delikanlılık yapıp yazıyosan silmiyceksin .

brutal
16-07-2009, 17:49
üçüncüyüm yediriceğin bişey varsa telefonum .... / Buğra Yıldırım.
Ne rahat yazıyosunuz internet başında adam gibi yazı yazmak zormu bukadar ???
Ayrıca mesajını editlemene gerek yok delikanlılık yapıp yazıyosan silmiyceksin .

Ayıp olmasın diye editledim ;) Ama sen bunu anlamıyorsan ben napiyim?

Derdi olan Özelden de konuşabilir burayı MSN e çevirmeyin

ef186
16-07-2009, 17:53
Ayıp olmasın diye editledim ;) Ama sen bunu anlamıyorsan ben napiyim?

Derdi olan Özelden de konuşabilir burayı MSN e çevirmeyin

Ayıp oldu ozaman yazarken aklına gelmedimi ayıp olacağı ? Sen bunu yazdıktan sonramı anlıyosun ?

Özele falan gerek yok yaz numaranı açıktan sen bir konuşalım bakalım ne yediriyosun bana bide yüzüme anlat ...
Akşam akşam ...

senna
16-07-2009, 17:55
brutal biraz dinlen

TünayK
16-07-2009, 17:58
yenı yonetımı anlayısını cok sevıyorum:)

Göki,ZD
16-07-2009, 18:07
beni alsınlar ben takılırım kendi kendime pistte :)

ef186
16-07-2009, 18:55
konu ile alakasız mesajlarımız silinsin organizasyona hernagibir etkisi olsun istemem .
400 metre keyfi zevkle yaşansın istiyorum .

Tugral
17-07-2009, 12:38
Şimdi bu org. Şehir dısından kimler gidiyor?

ef186
17-07-2009, 14:22
Şimdi bu org. Şehir dısından kimler gidiyor?

herkez sen bile geliyosun :D

Tugral
17-07-2009, 14:45
demi efsane org. gidicem gidicem diyip gidemeyen ben bilem :D

suleyman__83
17-07-2009, 17:40
Arkadaşlar 25 temmuz cumartesi günü yani yarışdan bir gün önce antreman yapmak isteyen yarışcı arkadaşlarımız için pist açılacaktır.gelmek isteyen 1 gün önceden gelebilir ama 26 temmuz da yarışacak olanlar için geçerlidir antreman

utkuselamoglu
17-07-2009, 18:44
ortalama kaç araç katılıcak acaba pazar günü bilgisi olan varmı?

khan
18-07-2009, 00:28
aksilik olmaz ise ZN orada, belki alt gruplara da bir kac tane sti gelebilir:)

biz tam tayfa olarak oradayiz.

emr_
18-07-2009, 22:03
O tarihte tatile cıkıyodum ama bi kac gün erteledim.Aynı gün sabahı ankaradan kurtarıcı ile arkadaşlarımı karşılıyacagız İstanbul tarafından Yavuz abi felan geliyodur daha konuşmadım ama geliyodur :) şehir girişinden alıp hep beraber gideriz işallah. Profdan msn adresim var emre_ li olan tel ise 5058701915 ;)

ahk
19-07-2009, 17:58
yahubu drag işinin amacı hızlı olmak değilmi ne işin var yavaş gidiyimde kupa alıyımla senin :D

Gider aslan gibi cıkartırsın 400 metre sureni 1. olmasan bile bir sonraki 400 metrede nekadar faydalı gelişmeler oldu otomobilinde bunu anlarsın bu bile bence buyuk bişi ...

yok yavaş gideyim derdim yok zaten benim sürem 12,8 12,9 gibi launch kullanabilirsem belki 12,5 ama launch işi garip bişi her zaman olmuyo :D
ben pist adamıyım iyice alışmaya başladım ilk defa aynı araçla 3. defa piste çıkıcam :D bazı arkadaşlar pist organizayonu yapsada drag mrag ugrasmasak :heyoo:

ef186
19-07-2009, 18:35
yok yavaş gideyim derdim yok zaten benim sürem 12,8 12,9 gibi launch kullanabilirsem belki 12,5 ama launch işi garip bişi her zaman olmuyo :D
ben pist adamıyım iyice alışmaya başladım ilk defa aynı araçla 3. defa piste çıkıcam :D bazı arkadaşlar pist organizayonu yapsada drag mrag ugrasmasak :heyoo:

huehueuhwhuehe :D mesaj alındı :D

istanbul Park'a hazır ol ozamn ne diim daha :D

ahk
19-07-2009, 19:10
ay em redi :D yeni oyuncak evc 6 aldım umarım dayanır bu zülümlere araba :D

Mustafa Birsesli
19-07-2009, 19:48
kesin kayıt yaptıranları bilirsek seyirci olarak geleceklere iyi olur gelip gelmemek acısından

E30///M3
20-07-2009, 09:33
kesin kayıt yaptıranları bilirsek seyirci olarak geleceklere iyi olur gelip gelmemek acısından
kesin kayıtlar cuma günü belli olur.yarışmacı katılım sayısını soruyorsan katılımın fazla olacağı kesin.gelip seyretmek istediğin özel bir araç varsa katılıp katılmayacağını sor ;)

Mustafa Birsesli
20-07-2009, 09:39
bugaru msupra yada msky için kesin gelirim

E30///M3
20-07-2009, 09:46
ben görevli olduğum için bugaru nun gelmesi pek etik olmaz.MSky kesin ordaa..

KMR2-GT
20-07-2009, 10:19
bizde adanadan gelicez buyuk ıhtımal

Vts_Power
20-07-2009, 11:26
tohan kardeşimizi bugaruyla yarışırken görmek isterizz

miniks
20-07-2009, 11:28
ahmet abi sizin orda çift katlı cekici varmı eger kabul edersen ben ankaraya kadar yürüterek geleyim ordan konyaya cekici ile seninki ile beraber paylaşarak götürelim yol masrafını

Vts_Power
20-07-2009, 12:03
konuşalım bi utkuyu kandırıp çekici ile beraber götürelim diorduk ama şanzumanı problemli onun şu an bi konuşalımda haberleşiriz olur büyük ihtimalle

vtechasan
20-07-2009, 12:13
kesin katılacaklar yazarsa iyi olur süleyman abi ile görüştüm eğer 10 araç falan olursa yarışı yapmayacakmış henüz para yatıran olmamış galiba.
ben ve abim 2 araba biz giriyoruz katılacak olanlarda yazarsa ii olur

RCkid
20-07-2009, 12:32
ben katılcam büyük ihtimal,
cumartesi gidilcek olursa konyalı arkadaşlar kalacak yer önerebilir mi?

vtechasan
20-07-2009, 12:42
ben katılcam büyük ihtimal,
cumartesi gidilcek olursa konyalı arkadaşlar kalacak yer önerebilir mi?

eğer cumartesiden gelenler olursa kalacak yer için veya herhangi ihtiyaçlar için yardımcı oluruz.isteyen olursa cep numaramı özelden gönderirim.gelenlerdede zaten cumartesi pistte görüşürüz:)

miniks
20-07-2009, 13:21
Allahın izni ile bende gelicem hulk la bakalım yol durumuna göre burdan gelicek arac var

ali
20-07-2009, 13:27
Allahın izni ile bende gelicem hulk la bakalım yol durumuna göre burdan gelicek arac var

inşaallah hilmi bekliyoruz ;)

mmustu
20-07-2009, 13:34
valla kesin belli değil ama hafta sonuna kadar belli olur dizel punto römorkla çeker derseniz ben çekerim :D 1,3 75 bg römork+hulk+ben 100 kg+siz 300+ :D dayanırsa giderik ahuahau

imhotep
20-07-2009, 13:34
istanbuldan kimler gidicek ona göre belki bende dahil olabilirim

edit: mustu +92 kg bende varım :D

edo typer
20-07-2009, 13:43
ALLAH nasıp ederse,bı terslık olmazsa ızlemeye gelıcem.

mmustu
20-07-2009, 13:56
istanbuldan kimler gidicek ona göre belki bende dahil olabilirim

edit: mustu +92 kg bende varım :D

3,5 ton hayatta yürümez o araba ahauhauha

Göki,ZD
20-07-2009, 13:58
eğer tır bulamaz isek minik ile gidicez ben karar verdim gidicem bende. fikri olan varmı hiç 3-4 aracı koyabilceğimiz tır nerden buluruz ?

mmustu
20-07-2009, 14:02
kanka ben bugün bir sorarım ama gidiş geliş çok tutar mı ya tır :D

RCkid
20-07-2009, 14:04
eğer tır bulamaz isek minik ile gidicez ben karar verdim gidicem bende. fikri olan varmı hiç 3-4 aracı koyabilceğimiz tır nerden buluruz ?

geçerken beni de alın

imhotep
20-07-2009, 14:08
3,5 ton hayatta yürümez o araba ahauhauha

yurumezse hulk bizi çeker muhahaha:D

ef186
20-07-2009, 14:10
Kaç Maz !!! :D

mmustu
20-07-2009, 14:12
valla şimdi bizim firmanın nakliye işlerini yapan vatandaşlarla görüştüm bir tır yaklaşık 13 metre yani 3 araba alabiliyor araçları tıra yükleme organizasyonu bize ait olmak üzere cumartesi akşamından pazar gecesine tır kiralama fiyatları 10 dk içerisinde geliyor :D

Göki,ZD
20-07-2009, 14:14
ben arabanın içinde duramıyorum dün izmitten zor geldim,
miniks i düşünemiyorum.
Yunusda gelmeyi düşünüyordu en son erayda gelirim gibi laflar ediyordu en kötü ihtimal 2 araba.
araç çok oldumu fiyatta anlaşılır.
benzin parası git gel dünyanın parası ve çektiğin eziyet gidiş sorun olmuyorda dönüşler tam sefillik,eziyet.

mmustu
20-07-2009, 14:18
aslında mekanik mustafayada sormak lazım onların ankaraya gittiği bir tır vardı 3 araba yüklemişlerdi oda bilgi verebilir.

ta_one
20-07-2009, 16:01
arkadaslar cumartesıden gelmeyı dusunuosanız pıstın ustu kapalı alan oldugu ıcın kalacak arkadasları pıstın ıcınde cadırlarıya arabalarıyla muhafaza ederız pıslık yapan olmaz sonucda kapı kılıtlı olur kımse gıremez rahatsız edemez sızı..ayrıca tır olayında malıyetı dusurmek ıstıosanız ıstanbula mal goturup bos gelecek bı konya tırı ayarlarsanız bos gelcegıne konyaya adam hesaplı getırır arabaları artı ordan naklıye sırketıylede gorusursenız burdan da ıstanbul arabası ayarlanır

by_BuRoCk
20-07-2009, 16:29
bu yarışla ilgili son durum nedir ?
varmı yokmu katılım ne durumda ?

ef186
20-07-2009, 16:37
bu yarışla ilgili son durum nedir ?
varmı yokmu katılım ne durumda ?

yarış yapılıcak kayıtmı olucaksın ?

Eyer kayıt yaptırıcaksan

Form :
http://www.dosya.tc/OTODRAGKAYIT26_1_.TEMMUZ.rar.html

mmustu
20-07-2009, 16:41
ya gidiş dönüş tır için korkunç fiyat çektiler :D 2500 lira isteniyor...

ef186
20-07-2009, 16:47

Normal fiyat ...

Göki,ZD
20-07-2009, 16:48
çüş

mustafayı bi arıyım onunla konuşayım sonra bikaç kişi daha var olmadı konya yolları güzelmiş sıka sıka gideriz :D

miniks
20-07-2009, 16:49
vay babam vay 700 km yol olsa total de ben 500 tl benzin yakarım ordada harcasam 200 toplam 700 tl

gelcekler böle hesbalarını yapıp yazarsa ona göre maliyete bakalım galiba karayolu daha mantıklı olucak

ben sesi cekerim sıkıntı yok benim acımdan biraz inince gecici sagırlık oluyor ama olsun :)

ef186
20-07-2009, 16:50

Gidiş Dönüş 2500
gidiş 1250
donuş 1250
3 araç için pahalımı yaw ?
Bence gayet normal bi fiyat bu ...

by_BuRoCk
20-07-2009, 16:51
yarış yapılıcak kayıtmı olucaksın ?

Eyer kayıt yaptırıcaksan

Form :
http://www.dosya.tc/OTODRAGKAYIT26_1_.TEMMUZ.rar.html

kayıt olmıycam seyirci olarak geliriz..

SekoLive
20-07-2009, 16:52
çok Kamyon geliyor konyadan buraya ve boş dönüyorlar diye biliyorm aslında detaylı bi araştırmayla boş dönen kamyona uygun fiyta götürtebilinir.... Sizlerde dikkat ettiyseniz akşam 10 dan sonra 42 plaka kamyon çok olur e5'de TEM'de.... ordan gelirkenide bi türlü ayarlanır kanısındayım...

mmustu
20-07-2009, 16:53
başkan sen km de ne kadar yakıyon sorması ayıp :D gidiş dönüş artı pist 1500 km desen 0,33 lira yaparki şahinden az yakmış oluyo :hehe: en kötü 0,50 yaksan 750 tl benzin parası yapmaz mı benmi yanlış düşünüyorum :D

ta_one
20-07-2009, 16:54
valla sıze soyle deyım konya ova olan bı sehır ve her yer duzluk arabalarla gelsenız sorun olmaz ama tek sorun hava sıcaklıgı antalyaya yakın oldugu ıcın cok sıcak burası hararet sorun olmaz dıosanız konya yolları otobandan farksız 3 serıtlı yollar var artı ankara yolu uzerı gelırsenız pıst yok yakın obur yollara gore

mmustu
20-07-2009, 16:56
Gidiş Dönüş 2500
gidiş 1250
donuş 1250
3 araç için pahalımı yaw ?
Bence gayet normal bi fiyat bu ...

valla bro aslına bakarsan çok uygun sonuçta 3 gün o kamyonu kiralıyosun 1500 km yol tepeceksin gelen mail bu deva lojistik ten aldığım fiyat kdv yi boşverin onu ayarlarık :D

Mustafa Bey merhaba

Konya ya gidiş dönüş tır fiyatımız 2485 + kdv dir.

selamlar
Mujdat İMİR

miniks
20-07-2009, 16:56
başkan sen km de ne kadar yakıyon sorması ayıp :D gidiş dönüş artı pist 1500 km desen 0,33 lira yaparki şahinden az yakmış oluyo :hehe: en kötü 0,50 yaksan 750 tl benzin parası yapmaz mı benmi yanlış düşünüyorum :D

ben tam 50 kuruş yakıyorum gazlamassam heralde 30 35 kuruş yakarım

mmustu
20-07-2009, 16:58
bro 50 kuruş yaksın arabam bi saniye düünmem valla :D bu 6 silindir ve hacim benim belimi fena büktü :D izmite gidemiyorum korkuma gazlamassam 0,50-0,60 yakıyo :D

miniks
20-07-2009, 17:02
kardeşim 6 silndir daha az yakması lazım degilmi neden okadar cok yakıosun ?

ben normal kullanırken bile afr 13 14 arası senin ne durumda

emr_
20-07-2009, 17:03
Şu zamanda fiyatlar cok ucuk erken cıkıp cir cir gelmek daha bantıklı hem bakarada olur peş peşe gelirseniz. :)

imhotep
20-07-2009, 17:04
ben tam 50 kuruş yakıyorum gazlamassam heralde 30 35 kuruş yakarım

moruk hiçbişey yakmıyormussun bea.. atmosferikken ne yakıyordun

miniks
20-07-2009, 17:06
moruk hiçbişey yakmıyormussun bea.. atmosferikken ne yakıyordun

gazlarken 28 kuruş 30 kuruş gibi ama ozaman 100 oktan vardı :)

uzun yolda 180 kuruş yaktırmıştım

turbo yapınca çok yakıosun diye bişi yokki aslında daha az yakman lazım :)

mmustu
20-07-2009, 17:06
kardeşim 6 silndir daha az yakması lazım degilmi neden okadar cok yakıosun ?

ben normal kullanırken bile afr 13 14 arası senin ne durumda

valla ilk nedeni ayarsızlıktan :D bi iki eksiğim var o yüzden tam anlamıyla ayar yapamıyoruz zenginim bu aralar :D bi ara çok iyiydi mesela ciddi anlamda gazlamada bile 0,50 kuruşu geçmiyodu şu eksikleri bir tamamlayım hayırlısı ile de hks buji aldım buji kablomu değiştirdim msd bobin taktım iyide bi ayar yaptıkmı güzel olacak kısmetse.

imhotep
20-07-2009, 17:13
gazlarken 28 kuruş 30 kuruş gibi ama ozaman 100 oktan vardı :)

uzun yolda 180 kuruş yaktırmıştım

turbo yapınca çok yakıosun diye bişi yokki aslında daha az yakman lazım :)

atmosferikken cok az yakıyormussun cok iyiymiş..

edit: benim sohcla basarsam 0.30 kurus yakıyor..

valla ilk nedeni ayarsızlıktan :D bi iki eksiğim var o yüzden tam anlamıyla ayar yapamıyoruz zenginim bu aralar :D bi ara çok iyiydi mesela ciddi anlamda gazlamada bile 0,50 kuruşu geçmiyodu şu eksikleri bir tamamlayım hayırlısı ile de hks buji aldım buji kablomu değiştirdim msd bobin taktım iyide bi ayar yaptıkmı güzel olacak kısmetse.

bitir artık su arabayı hacı.. ön ve arka takımlarınıda yaptır:D

Göki,ZD
20-07-2009, 17:14
konya gitgel 1300 km yakıcagım en fazla 300-350 belki onu bile gitmez gidiş makara kukara olur dönüş Allah büyük gülü seven dikenine katlanır evet kimler geliyor :)
bende hesaplamadım ama 700 km yaptım full depo %60ı gazlayarak

miniks
20-07-2009, 17:14
neyse konu dagılmasın hadi ne yapıyoruz

Eray Yümsel
20-07-2009, 17:20
tır şirketleriyle görüşüp boş olanlara yerleşmek bence çok mantıklı. yada katlı çekici kiralancak 4 araba alsa bölüşülür. bi şekilde

Göki,ZD
20-07-2009, 17:27
tır şirketleriyle görüşüp boş olanlara yerleşmek bence çok mantıklı. yada katlı çekici kiralancak 4 araba alsa bölüşülür. bi şekilde

hacı herkes çalısıyor gidip tırcılarla konuşmak gerek zamanda kısıtlı sen yarın öbür gün bak o zaman bu işe olmadı araçlarla gidelim dediğim gibi gidiş her zaman çok eğlenceli oluyorda dönüş mart karı yağdırıyor.

miniks
20-07-2009, 17:28
cumartesi antremana girmem lazım benim planımızı ona göre yapalım herkese uyucakmı cuma akşamdan cıkmak yola ;?

Eray Yümsel
20-07-2009, 17:30
ben yarın karaambar kamyoncular derneğine gidip yeni üye kaydı yaptırayım ozaman haber ederım auhuaehaeea

imhotep
20-07-2009, 17:30
ben çarşamba veya perşembe haber verebilirim.

Göki,ZD
20-07-2009, 17:32
bana cuma akşamı uyar.

Eray Yümsel
20-07-2009, 17:36
cuma banada uyar. çekicide uyar kamyonda uyar konvoyda uyar

Eray Yümsel
20-07-2009, 17:37
göki senın araba hafiflan çekerim ben senı :D

miniks
20-07-2009, 17:40
karaambar kurufasulyeye üyeyim ben sıkıntı kaydımı gecen yıl yaptırdıydım :)

imhotep
20-07-2009, 17:46
cuma banada uyar. çekicide uyar kamyonda uyar konvoyda uyar

sen katılıcakmısın eray.

Göki,ZD
20-07-2009, 17:50
önceden izmire giderken cts çıkıp sabah orda oluyoduk yarışıp hemen geri geldimiz için çok kötü oluyodu şimdi cumadan gidicemiz için sorun yok dönüş için jeton yeni düştü her yol paris artık nevaleleri hazırlayın:D

kop42
20-07-2009, 17:51
gecerken benıde alın :D beraber gıdelım

Eray Yümsel
20-07-2009, 17:59
sen katılıcakmısın eray.

valla bu yarışta içimde kaldı niyet ettim %90 yarışcam

Göki,ZD
20-07-2009, 18:01
geçerken sende konvoya katıl kanka kuru kuru olmasın artık.

Kayıt formunun formatı ne? word,excel değil indirip açtım karakterler birbirine girmiş acaip bişeyler çıktı.

miniks
20-07-2009, 18:13
bende bakmadım daha forma dur bide ben indireyim

miniks
20-07-2009, 18:14
25 temmuz cumartesi günü antreman yapmak isteyen yarışmacı arkadaşlar için pist açılacaktır.sorularınız için arayabilirsiniz

ben formu hiç bir şekilde yükleyemiyorum yardımcı olurmusunuz

miniks
20-07-2009, 18:15
geçerken sende konvoya katıl kanka kuru kuru olmasın artık.

Kayıt formunun formatı ne? word,excel değil indirip açtım karakterler birbirine girmiş acaip bişeyler çıktı.

cuma gece ankarada konaklanılabilinir sabah erken konyaya yola cıkılabi,linir

cumartesi antreman sonra uyku güselce pazar yarış akşam da dönüş cokda yorulmayız heralde

mmustu
20-07-2009, 18:19
valla tır isterseniz tırı ayarlarım dediğim gibi cumartesi akşam araçlar yüklenecek pazar akşamda oradan dönüş bir tıra 3 araç sığıyor ve fiyatı 2500 tl he cuma akşamından gidelim derseniz onun içinde fiyat sorarım ben deva lojistikten alıyorum fiyatları

miniks
20-07-2009, 18:24
cumartesi antreaman girmemiz ayarlarımızı yapmamız lazım orda birbirimizi gecmekten cok 0 400 metre süresine kasıcaz cünkü hepimiz

mmustu
20-07-2009, 18:28
bide öyle bir fiyat alırım yarın.

ahmetbozkurt
20-07-2009, 18:44
arkadaşlar yer sorunu yok arabada yatmazsanız otel vaya pansiyona bakarız kardeşim hasan da tel vermiş ararsanız konya girişinde karşılarız şimdiden yarışa katılacak ve seyırcı olmak uzere gelecek arkadaşlara tşk ederiz hasana ulaşamayan arkadaşlara kendı tel 05367236436

imhotep
20-07-2009, 19:02
bide öyle bir fiyat alırım yarın.

Kanka sen gitmeye niyetlimisin

carpediem
20-07-2009, 19:49
Adanadan giden varmı ?

mmustu
20-07-2009, 19:57
Kanka sen gitmeye niyetlimisin

kanka seyirci olarak çoğunluğa uyarım biliyosun :D

imhotep
20-07-2009, 20:04
Tamam haberlesiriz para durumuna gore belki katilabilirim

ta_one
20-07-2009, 20:15
yarısa katılım formunu goremeyen ındıremeyen arkadaslar bana ozelden fax numarasını yollasınlar faxlayıverıyım ben numaralara artı ucretıde yatırınkı banka hesabına kayıt formundakı yarısta lısteye alalım sızı

KMR2-GT
20-07-2009, 21:22
Adanadan giden varmı ?

biz gidioz abi

BU®AK
20-07-2009, 21:30
İnşallah bende bir arkadaşımla izleyici olarak gelicem :)

swapcenter
20-07-2009, 21:37
msky ve e30 m3 hazırlanıyor.msupra daha belli değil haberiniz olsun arkadaşlar

tech-KONYA
20-07-2009, 21:41
Msupra sız olmaz bu yarış abi bekliyoruz onuda:(
güzel birgün olacak kazasız belasız bir şekilde geçer inşşş...:cool:

emr_
20-07-2009, 21:50
Gelicek arkadaşlar Tcdd yollarındanda fiyat alın bakalım ne kadarmış vagon

izo
20-07-2009, 22:19
kurallar belli oldu mu? arka koltugu sokunce 2. sinifa giremiyor muyuz?

izo
20-07-2009, 22:21
kural kitapcigini oludum bu arada, ancak mahalli oldugu icin ayni kurallar uygulanacak mi?

ta_one
20-07-2009, 22:25
evet uygulancak sonucda ıllegal bı drag degıl

BU®AK
20-07-2009, 22:29
Bir ricam olsa hem harita üzerindeki resmi hemde nasıl gelineceğine dair olan bilgiyi ilk mesajı editleyerek ekleyebilirmisiniz.Herkes için kolaylık olur...

ta_one
20-07-2009, 22:35
ANKARA YOLUNDAN DIREK KONYAYA GELIRKEN SAG TARAFTA KONYA HAVA ALANINI GORCEKSINIZ ORAYIDA GECCEKSINIZ MERKEZE DOGRU GELCEKSINIZ BU ARADA TABELALARA DIKKAT MERKEZE GELIRKEN SOLDA WOLSWAGEN VE AUDI DOD MAGZALARINI GORCEKSINIZ ONLARI GECER GECMEZ UST KOPRU GORCEKSINIZ VE TABELAYA BAKARAK KOPRUYE CIKCAKSINIZ AMA DIKKAT EDIN ILK CIKISTAN DEGIL ONDAN SONRAKI CIKISTAN CIKIP ADANA ANTALYA CEVRE YOLUNA CIKCAKSINIZ ORDA TABELASI VAR VE ORDAN BAYA BI GITTINIZMI SAG TARAFTA HAPISANE VE YENI ADLIYE BINASINI GORCEKSINIZ ..FARKET BULAMADINIZ YOLU YENI ADLIYE NERDE DIE KIME SORSANIZ GOSTERIR ADLIYENIN ONUNE GELDINIZMI ANA YOLDAN DIMDIREK GIDECEKSINIZ VE ILK ISIK GELCEK ISIKTAN SONRA SAGA DOGRU VIRAJ OLCAK O VIRAJIN SOLUNDA ISIKLARDAN SOLA DONDUNUZMU PAZAR GUNLERI PAZAR OLUR PAZAR ALANIN ICINDEN GECTINIZMI DOGRU PIST GOZUKUR SATEN KARSINIZA KESIN BI KONYA HIZLILARI DENK GELIR PISTI HANGI KONYA HIZLISINA SORAR SANIZ GOSTERIR HATTA ORAYA KADAR YARDIMCI OLUR BULAMAZSANIZDA 0506 750 80 66 VEYA AFISTEKI TELEFON NUMARASIYLA YARDIMCI OLURUZ SIZE.....iyi tarıf etmısımdır ınsallah

RCkid
20-07-2009, 22:48
İstanbul'dan yürüterek gelen arkadaşlar Ankara'dan geçerken buluşalım burdan geçelim direk. burdan sonraki yol rahat zaten

BU®AK
20-07-2009, 22:51
ANKARA YOLUNDAN DIREK KONYAYA GELIRKEN SAG TARAFTA KONYA HAVA ALANINI GORCEKSINIZ ORAYIDA GECCEKSINIZ MERKEZE DOGRU GELCEKSINIZ BU ARADA TABELALARA DIKKAT MERKEZE GELIRKEN SOLDA WOLSWAGEN VE AUDI DOD MAGZALARINI GORCEKSINIZ ONLARI GECER GECMEZ UST KOPRU GORCEKSINIZ VE TABELAYA BAKARAK KOPRUYE CIKCAKSINIZ AMA DIKKAT EDIN ILK CIKISTAN DEGIL ONDAN SONRAKI CIKISTAN CIKIP ADANA ANTALYA CEVRE YOLUNA CIKCAKSINIZ ORDA TABELASI VAR VE ORDAN BAYA BI GITTINIZMI SAG TARAFTA HAPISANE VE YENI ADLIYE BINASINI GORCEKSINIZ ..FARKET BULAMADINIZ YOLU YENI ADLIYE NERDE DIE KIME SORSANIZ GOSTERIR ADLIYENIN ONUNE GELDINIZMI ANA YOLDAN DIMDIREK GIDECEKSINIZ VE ILK ISIK GELCEK ISIKTAN SONRA SAGA DOGRU VIRAJ OLCAK O VIRAJIN SOLUNDA ISIKLARDAN SOLA DONDUNUZMU PAZAR GUNLERI PAZAR OLUR PAZAR ALANIN ICINDEN GECTINIZMI DOGRU PIST GOZUKUR SATEN KARSINIZA KESIN BI KONYA HIZLILARI DENK GELIR PISTI HANGI KONYA HIZLISINA SORAR SANIZ GOSTERIR HATTA ORAYA KADAR YARDIMCI OLUR BULAMAZSANIZDA 0506 750 80 66 VEYA AFISTEKI TELEFON NUMARASIYLA YARDIMCI OLURUZ SIZE.....iyi tarıf etmısımdır ınsallah
Teşekkürler güzel açıklama :icon_tup:

emr_
20-07-2009, 22:57

Böyle zor ya olmadı secimlerde partilerin yaptıgı gibi direkle pistte gider diye ufak ufak büyük hatırlatma sallarız oda olur ;)

ta_one
20-07-2009, 23:28
buda ayrıntılı cızım artık resmın
http://img223.imageshack.us/img223/3138/resizeimageasp.jpg

ef186
20-07-2009, 23:55
http://www.tcdd.gov.tr/mnbt/yurticiucretson.asp

Buna bir bakın konyaya baya uyguna gidiyor gibi geldi bi göz attım tam hesap cıkarmak lazım tabi ...

ef186
20-07-2009, 23:56
http://www.tcdd.gov.tr/yuk/krvg.htm

Buda vagon olculeri ...

Trendede makara fena olur be :D huehuhue

team_k20
20-07-2009, 23:58
kısmet olursa bende gelicem

ef186
20-07-2009, 23:58
Yurtiçi Tam Vagon Eşya Taşıma birim ücretleri; 11.07.2009 tarihinden itibaren geçerli olup, bilgi mahiyetindedir.
Belirtilen ücretler Blok Tren ücretleridir. Taşıma ücreti toplam eşya ağırlığının 1-100 ton arasında olması halinde % 100, 101-200 ton arasında olması halinde ise % 50 zamlı olarak tahakkuk ettirilir.
Geçmiş dönemlere ait veya herhangi bir ödemeye esas oluşturacak bilgi edinmek isteyenler, TCDD Genel Müdürlüğü Hareket Dairesi Başkanlığına müracaat etmesi gerekmektedir.
Menemen-Gaziemir arası metro çalışmaları nedeniyle, Gaziemir, Halkapınar, Menemen ve Alsancak istasyonları eşya taşımalarına kapatılmıştır. Bu hat kesimi üzerinden yapılmakta olan taşımalar uzun yoldan yapılacak ve taşıma ücretleri de uzun yol mesafesine göre hesaplanacaktır. Sayfamızda yer alan ücretler kısa yol mesafesine göre belirtilmiştir. Uzun yoldan taşıma yapmak isteyenlerin, taşıma ücret ve mesafelerini öğrenmek için işyerlerimize müracaat etmeleri gerekmektedir.
Parkur Haydarpaşa-Konya
Mesafe 747 km
Taşıma Ücreti 35,59 TL
Tüm taşıma ve hizmet ücretlerimize KDV dahildir.

a.Taşıma ücreti, vagona yüklenen eşyanın gerçek ağırlığına göre hesaplanır. Ancak bu ücret;
2 Dingilli vagonlarda 18 ton,
4 Dingilli vagonlarda 37 ton
ücretinden az olamaz.

b.Parlayıcı, patlayıcı, yanıcı, yakıcı, zehirli, radyoaktif maddeler için yukarıda belirtilen ücretin % 100 zamlısı uygulanır.

(*)Vagona yüklenen eşyanın bildirilen değeri üzerinden;
1-1000 km. arasında (dahil) .......... ‰ 1 oranında,
1001 km. daha fazlasında ..............‰ 2 oranında,
Kıymet Prim Ücreti alınır.

ÖRNEK 1:
18 ton ağırlığında ve 17.000,00 TL değerinde bir eşya, 2 dingilli vagonla taşınması halinde ücret hesabı şu şekilde yapılır;
Taşıma ücreti = 18 ton x (Birim ücret)
Kıymet Primi = (17.000,00/ 1000) x 1 veya 2 (*)
Ücret = Taşıma Ücreti + Kıymet Primi

ÖRNEK 2:
43 ton ağırlığında ve 33.000,00 TL. değerinde bir eşya, Vangölünü geçen bir parkurda 4 dingilli vagonla taşınması halinde ücret hesabı şu şekilde yapılır;
Taşıma ücreti = 43 ton x (Birim ücret)
Feribot ücreti = 43 ton x (Vangölü feribot birim ücreti)
Kıymet Primi = (33.000,00 / 1000) x 1 veya 2 (*)
Ücret = Taşıma Ücreti + Feribot Ücreti + Kıymet Primi

::ZaFeR::
20-07-2009, 23:59
Tren zevkli oluyor abi tavsiye ederim : ) Otobüsten daha rahat en azından tuvaleti var.İstediğin gibi gezebiliyorsun...

ef186
21-07-2009, 00:03
18 x35,59 = 640
40,000/1000 x 1 = 40
640+40= 680 TL

18 tonluk 2 dingilli bir vagon kaç otomobil alıyor onu bi arayıp sormak lazım haydarpaşadan ...

team_k20
21-07-2009, 00:21
18 x35,59 = 640
40,000/1000 x 1 = 40
640+40= 680 TL

18 tonluk 2 dingilli bir vagon kaç otomobil alıyor onu bi arayıp sormak lazım haydarpaşadan ...

havuz problemi gibi :D

izo
21-07-2009, 00:23
tren alternatifini dusunen varsa hesapli bir fiyat alabilirim sizlere.....hem ankara hem istanbuldan....

metin01
21-07-2009, 00:27
http://www.tcdd.gov.tr/yuk/images/vgisaretornek.jpg

http://www.tcdd.gov.tr/yuk/teknik/vagonlar/vgisareti.jpg

İŞARETLERİN KISA AÇIKLAMASI

1.Bu tabloda A, B , C ve D harfleri demiryolu hat sınıflarını ifade eder.

A: Bir dingil başına vagon darası dahil olmak üzere 16 ton eşya yüklenebilen hattır
B: Bir dingil başına vagon darası dahil olmak üzere 18 ton eşya yüklenebilen hattır
C: Bir dingil başına vagon darası dahil olmak üzere 20 ton eşya yüklenebilen hattır
D: Bir dingil başına vagon darası dahil olmak üzere 22,5 ton eşya yüklenebilen hattır

ef186
21-07-2009, 00:36
tren alternatifini dusunen varsa hesapli bir fiyat alabilirim sizlere.....hem ankara hem istanbuldan....

haydarpaşadan binildiği taktirde konyaya 3 veya 4 otomobil için fiyat alabilirmisin acaba ?

forumda suan istanbuldan 3-4 otomobil var gidicek fiyat uygunsa sayısıda artabilir tabi ...

izo
21-07-2009, 00:40
yarin size detayli aciklamayi yazarim...

team_k20
21-07-2009, 02:20
bence arabalarla gitmek daha zevkli oluyo

E30///M3
21-07-2009, 08:44
kurallar belli oldu mu? arka koltugu sokunce 2. sinifa giremiyor muyuz?
sınıf 2 ye dahil olupda arka koltuğu sökmek gibi aracını hafifleten arkadaşlar
sınıf 5 e kayıt yapıracaklar.sınıf 5 ve sınıf 2 aynı saniye aralığında fakat sınıf 5 de hafifletmeye belli bir kg ma kadar rolbarsız yarışacak şekilde izin veriliyor verilecek.

ahk
21-07-2009, 08:49
sınıf 5 e kayıt yapıracaklar.sınıf 5 ve sınıf 2 aynı saniye aralığında fakat sınıf 5 de hafifletmeye belli bir kg ma kadar rolbarsız yarışacak şekilde izin veriliyor verilecek.

bu kurallar araç azlığı veya itirazlar nedeniyle yarış günü oldu bittiye gelip değişmez di mi?

RCkid
21-07-2009, 08:57

arkad koltukları söktüğümüz halde %3 lük limit dahilinde kalırsak yine sınıf değişiyor mu? benim arabam ruhsat ağırlığından ağır şu an zaten. ruhsat ağırlığından %3 altına kadar indirsem değişecek mi sınıf?

ta_one
21-07-2009, 09:11
konyaya gelcek arkadaslara tavsıyem mevlanayı zıyaret etmeden gıdersenız cok uzulursunuz ayrıca meshur etlı ekmek yemegını kesın yeyın dıe sıddetle tavsıye ederım

Selman
21-07-2009, 09:54
kayıt forumunu açamayanlar için tekrar word şeklinde düzenledim indirebilirsiniz.
http://rapidshare.com/files/258243342/Kay__305_t_Formu.doc.html

miniks
21-07-2009, 09:56
teşekkürler....

miniks
21-07-2009, 10:01
kaç para havale edicez ? total

100 mü 160 mı

Selman
21-07-2009, 10:02
rica ederim.;) cuma gece çıkıyormusunuz kesinleştimi geliş şekliniz

miniks
21-07-2009, 10:05
inşallah bir aksilik olmassa bir mani olmassa cuma dan çıkacağız bugun de arkadaşlarla görüşelim sitnabuldan gelecek olanlarla

Selman
21-07-2009, 10:39
insallah...

Göki,ZD
21-07-2009, 10:46
100 mü 160 mı yatırıcaz ??? ona göre havaleyi yapıcam bekliyorum

miniks
21-07-2009, 10:51
galiba 100 yatırcaz

sen bir aksilik olmassa kesin geliosun dimi cuma akşamdan

Göki,ZD
21-07-2009, 10:52
ölüm kalım olmadıgı sürece Allahın izniyle geliyorum araba hazır zaten bi vites çubugunu değiştiricem yağımı bujimi kontrol edicem o kadar.
erayda bugun arabasını otoparkdan çıkartıyor oda kesin geliyor inş.
cuma dan gitmemiz güzel olur antrenmanda yaparız hem yol yorgunlugu olmaz

Mevlana piste yakınmı bizim valide sülalede cuma akşamı konyaya gidiyorlar şansa bak:D

Selman
21-07-2009, 10:55
160 lira yatırılacakmış. formu doldurup dekont la birlikte formun altındaki nuamraya fax çekilecekmiş

Selman
21-07-2009, 10:58
ölüm kalım olmadıgı sürece Allahın izniyle geliyorum araba hazır zaten bi vites çubugunu değiştiricem yağımı bujimi kontrol edicem o kadar.

Mevlana piste yakınmı bizim valide sülalede cuma akşamı konyaya gidiyorlar şansa bak:D

mevlana pek yakın sayılmaz ama istersen senide götüerlim oraya yarıştan önce iyi gelir:)

miniks
21-07-2009, 11:09
valla etli ekmek yemeye gitsek yeterli çok uzun yol şehir içi gerek yok bence

miniks
21-07-2009, 11:10

güsel yunus da gelicek heralde bi sorun cıkmassa biz en iyisi beraber bir msn toplu yapalım olayı netleştirelim

mmustu
21-07-2009, 11:11
valla istanbuldan gidecek arkadaşlar organizasyonu tam olarak belli olduğunda yazarsa iyi olur izlemeye gidecez kesin ama tek araba onca yol çekilmez grup gitmek lazım grup takılmak lazım :hehe:

miniks
21-07-2009, 11:30
Ankaradan konyaya gecicek olan arkadaşlar bizim konvoya katılcak olan kişiler için söylüyorum

biz cuma akşamı yola cıkıcaz ankarada bir mola veririz diye düşünüyoruz ordan gece yola cıkıp konyaya mı devam edelim

yoksa gece ankarada konaklıyıp sabah erken konyaya yolamı cıkalım ne dersiniz ?