PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 3Gs ve Turkcell kampanyasi

mgnPower
13-07-2009, 00:05
aramizda bilmeyenlerde olabilir Turkcell farkli odeme ve paket secenekleri ile iPhone veriyor. paket ve odeme secenekleri ile turkcell sitesinden gerekli bilgiyi bulabilirsiniz. gelelim asil konuya. su an piyasada olan 8 ve 16gb'lik iPhone 3G lerde mevcut eksikliklerin yeni nesil olan 3.jenerasyon iPhone 3Gs modelinde giderilmesi hos olmus. 15 haziranda amerikada AT&T ile piyasaya sadece sozlesmeli olarak sunulan 3Gs modeli ulkemize ise 9 agustosda giris yapmasi bekleniyor. su ara almayi dusunen ve arastiran hatta karar vermis kesin alacak olan arkadaslarimiz varsa 9 agustosa kadar beklemelerini oneriyorum. farkliliklara gelince bir alintiyla paylasmak istiyorum....

''İşte ComputerWorld'e göre yeni iPhone 3GS'nin özellikleri

-Mesajlar uygulamasını iki kat daha hızlı açıyor. Oyunlar 2.4 kat hızla açılıyor. E-posta ekleri 3.6 kat hızlı yükleniyor.

-Ortalama 2 kat daha hızlı. iPhone 3GS, 7.2 Mbps hızında HSDPA şebekesini destekliyor.

-3 megapiksel oto fokus'lu yeni kamera. Fokus yapmak istediğiniz yere ekranda üzerine tıklıyorsunuz. Düşük ışık hassasiyeti. 10 cm'e kadar oto-makro çekim yapabilme.

-Beklenen video kaydedebilme özelliği. Kamera uygulamasına bastığınızda foto ve video olarak seçim yapılıyor. Saniyede 30 kare VGA çözünürlükte sesli video kaydedebilme.

-Video'ları edit edebileceğiz. Kısaltıp, kesip biçmek çok kolay. Ayrıca video paylaşımı da arttı: e-posta, MMS, YouTube, Mobile Me.

-Ses komutlarıyla kontrol ve arama.

-iPhone'un içinde Spotlight uygulaması sayesinde e-posta'lar, kişiler, takvim, notlar arasında arama yapabilme.

-Dijital pusula sayesinde yer tespiti ve Google Maps entegrasyonu.

-Gelişmiş pil ömrü. 9 saat Wi-Fi üzerinden internet bağlantısı, 10 saat video izleme, 30 saat ses ve müzik, 12 saat 2G telefon konuşması ve 5 saat 3G konuşma.''

ibooo
13-07-2009, 00:10
turkcell vericekmi peki bu konuda bilgisi olan varmı?

FaBeRgE
13-07-2009, 00:10
şunu unutmayalım bu kampayadan yararlanmanız için 6aylık faturalı hattınızın olması gerekiyori aksi taktirde kredi kartı ile teminat vermeniz gerek ;)

mgnPower
13-07-2009, 00:14
turkcell vericekmi peki bu konuda bilgisi olan varmı?

su anki taze aldigim bilgiler dogrultusunda TR'ye girdikden sonra dagitacagi iPhone'lar 3Gs olacaktir. bu nedenle hafta sonu almaya gittigimde geri dondum beklemeye karar verdim.

şunu unutmayalım bu kampayadan yararlanmanız için 6aylık faturalı hattınızın olması gerekiyori aksi taktirde kredi kartı ile teminat vermeniz gerek ;)

bu bilginin pesine birde cihazi alip hatti kapattirma ve iptali durumunda sozlesme suresince kalan odemeleri odemeye devam ediyorsunuz detaylar icin turkcell.com.tr adresinde tum bilgiler var

tool
13-07-2009, 00:15
8gb olan 3g modeli suan 1.500 TL,
3gs kac paradan pazara gircek onemli olan bu :)

mgnPower
13-07-2009, 00:21

su an AT&T ile satilan 3G modeli yariyariya dusmus rakami ile 99USD pesinatla 18-24 ay sozlemeli olarak veriliyor. 3Gs modeli ise 199 USD pesinatla 15 hazirandan itibaren satilmaya baslandi. Ulkemizde ise Turkcell su an 199 - 299 - 399 TL pesinat secenekleri ile sozlesmeli veriyor. 3Gs icin ise ayni rakamlardan olacagini dusunuyorum acikcasi. 3G ise pesinatlari yurtdisindakiler gibi dusecektir.

edit . imla

Oz`
13-07-2009, 00:21
bende var aşırı şekilde ısınıyor tek sorunu bu videoda çekio 3g daha iidi

mgnPower
13-07-2009, 00:22

internet hizi , kamera ve pil guclenirken boyutlar biraz daha incelmis ama.

SaBRi
13-07-2009, 00:23
tr de hiç bir şekilde fiyat düşmez :):)

Buğra A.
13-07-2009, 00:29
3G ile E71 arasında kararsız kalıyordum.E72'nin Turkcell'e ağustos itibariyle verileceğini duymuştum.3GS'yi beklemek lazım bence de =)

SaBRi
13-07-2009, 00:29

flash player yüklenmiş mi ??

barutçu
13-07-2009, 00:33
3G ile 3Gs arasında bir fark yok.
(3G kullanıcısı)

M_PROJECT
13-07-2009, 00:37
(3G kullanıcısı)

bir suru fark var. en basiti browserlar ve appler daha hizli aciliyor . video mms felan beni ilgilendiren seyler degil . onlardan bahsetmiyorum bile. duz mantik gidersek 2g kullanicisiyim 3g ve 3gs den cok farkli , kasasi saglam .
her model birbirinden farkli ama bu farklar + ve - yonde siralanabilir.

mgnPower
13-07-2009, 00:40
3G ile E71 arasında kararsız kalıyordum.E72'nin Turkcell'e ağustos itibariyle verileceğini duymuştum.3GS'yi beklemek lazım bence de =)

kampanyadan e63 almaya gittim iphone'u gorunce biraz daha dusuneyim dedim. vodafone'dan blackbarry'ede baktim e71'ide inceledim omnia'da kararsiz kaldim samsung star'da uygun fiyat gorunce onada kostum bir cok yonden eksik ozelligi gorunce direk vazgectim derken derken iphone'u beklemeye basladim. gelsinde hayirlisi ile aliriz :D

(3G kullanıcısı)

amerikadan gelen 3Gs ile buradaki mevcut 3G arasinda bariz bir fark vardi gordugum. aynisi ithal edilecekse beklemeye deger.

edit : aynisi ithal edilecekse derken bizimkiler ilk etapda gazlamaya bayiliyor ya eldekini o acidan yazdim. 97 oktan diye 95 itelemeler oldu bi zaman , fiyati zamlanacak diye sigaralari raflardan kaldirip kalmadi tekel vermiyor diye bakkallardan tutunda elektronik magazalarina kadar bir cok kisi bir dunya mali itelemedimi zaman buldukca :D o acidan kullanilmis bir cumledir buda.

tool
13-07-2009, 00:42
kampanyadan e63 almaya gittim iphone'u gorunce biraz daha dusuneyim dedim. vodafone'dan blackbarry'ede baktim e71'ide inceledim omnia'da kararsiz kaldim samsung star'da uygun fiyat gorunce onada kostum bir cok yonden eksik ozelligi gorunce direk vazgectim derken derken iphone'u beklemeye basladim. gelsinde hayirlisi ile aliriz :D

baskan birde omnia HD incele;
ekran olarak ayfon olmaz ama kamerasi video olaylari ve symbian destegi kafa kurcaliyor :icon_wack

Yiğit Ş.
13-07-2009, 00:43
blackbarry gibisi yok

barutçu
13-07-2009, 00:44
bir suru fark var. en basiti browserlar ve appler daha hizli aciliyor . video mms felan beni ilgilendiren seyler degil . onlardan bahsetmiyorum bile. duz mantik gidersek 2g kullanicisiyim 3g ve 3gs den cok farkli , kasasi saglam .
her model birbirinden farkli ama bu farklar + ve - yonde siralanabilir.

Kasası nasıl farklı? Aynı kasayı kullanıyorlar. Ekran boyutları bile aynı.
Browser ve appler zaten hızlı.
MMS zaten 3.0 ile geldi + BT, Videoda appler ile satın alınabiliryor.

amerikadan gelen 3Gs ile buradaki mevcut 3G arasinda bariz bir fark vardi gordugum. aynisi ithal edilecekse beklemeye deger.

? nasıl bir farkmış ?

Bariz fark?

http://www.apple.com/iphone/compare-iphones/

Mr.K
13-07-2009, 00:48
blackbarry gibisi yok

bugunlerde bende blackberrytakmis durumdayimda :) isin icinden cikamadim

hangi modelini tavsiye edersin ?

8310 curve
bold
pearl(boleydi galiba:D)

hangisi en kullanislisi yani n bilim menusu hizli guncel tasarim wireless vs.vs.vs.

mgnPower
13-07-2009, 00:51
ekran olarak ayfon olmaz ama kamerasi video olaylari ve symbian destegi kafa kurcaliyor :icon_wack

omnia HD icin kucuk bir animi anlatayim kisaca ismi lazim diiil TR'nin ilk teknoloji magazasina girdim. oradaki uzerinde firma tshirtu ve yaka karti olan cep telefonu bolumunun yaninda duran bir yetkiliye samsung'un star ve omniya eycdi modeli varmi bilgi almak istiyorum varsa cihazlari gormek istiyorum dedim ''oda ne'' diye bir cevap aldim. samsung cep telefonu diiince '' haaaaa cok guzel bisii onlar yaa'' diye cevap verdi.arkama bile bakmadan ciktim dukkandan.

Oytun
13-07-2009, 00:58
3gs çok ısındığı için yanma çatlama oluyormuş

http://blog.omio.com/wp-content/iphone-3gs-surchauffe-brule.jpg

iPhone 3G overheats, burns sleeping man’s leg (http://www.iphonefreak.com/2008/08/iphone-3g-overheats-burns-sleeping-mans-leg.html)

Yiğit Ş.
13-07-2009, 01:02
bugunlerde bende blackberrytakmis durumdayimda :) isin icinden cikamadim

hangi modelini tavsiye edersin ?

8310 curve
bold
pearl(boleydi galiba:D)

hangisi en kullanislisi yani n bilim menusu hizli guncel tasarim wireless vs.vs.vs.

Bold öneririm. Wifi da var 3G de.

Dokunmatik istersen Storm :) Bu arada Storm'un dokunmatiği diğer telefonlar gibi değil. Tuş yok fakat tıklama hissini hissediyorsun ekranında. O yüzden kullanımı gayet basit ve güzel.

Pearl serisinde qwer klavye yok. Kullanımı biraz zor :) 8100 modelindede wifi yok.

Birde en önemli özellikleri Blackbarry messenger ve push mail.

push mail'da pop3 mailinizi her an her saniye istediğiniz yerden ulaşma imkanınız var. size mail geldiğinde gerçek zamanlı olarak telefonunuzada mesaj olarak geliyor. hatta kimi zaman erken bile geliyor :D

Birde Blackbarry messenger sayesindede dünyanın neresinde olursa olsun, blackbarry si olan bir arkadaşınız ile ücretsiz msn gibi yazışabilirsiniz. Hayat boyu :D

Avea'nın kampanyası ile satın alırsan ücretsiz internet vs flnda veriyor çok mantıklı bence.

mgnPower
13-07-2009, 01:03

? nasıl bir farkmış ?

Bariz fark?

Bariz fark :
3 megapixels Autofocus Video recording
Improved Performance
Built-in video camera with editing
Voice Control
Compass2
Battery life

en basitinden 3G ile cekilmis resimler bile bircok 5mp kameradan daha kaliteli cikarken kamera cok daha kaliteli bir yapi almis. ayrica kucucukde olsa biraz daha hafiflemis.

gerci yanlisim varsa duzeltin lutfen ipodlar uzerinde bir test yapilmisdi. bos bir ipod ile 3500 parcalik bir arsiv yuklenmis ipod ile arasinda 0.4gr agirlik farki olusmus ve parca yuklendikce agirlasiyor diye haberleri cikmisdi hatirlayan varsa. bu ikisinin arasindaki 2-3 gr.lik fark bu nedenle konmus olabilirmi acaba ? :D

3gs çok ısındığı için yanma çatlama oluyormuş

siyah almak daha mantikli o zaman yanik izi belli olmaz en azindan :D

barutçu
13-07-2009, 01:09
Bariz fark :
3 megapixels Autofocus Video recording
Improved Performance
Built-in video camera with editing
Voice Control
Compass2
Battery life

BARİZ farkdan anladıklarımız farklı herhlade. Bariz fark 100mt öteden gördüğün zaman "aaaa bu 3gS" demendir bana göre.

Tek farkı 3mp kamerası...

Gerisini app store da bulabilirsin 1 hafta sonra ;)

compass+video zaten mevcut...

Oytun
13-07-2009, 01:10

bide kışın işe yarar ısıtıcısı

Yiğit Ş.
13-07-2009, 01:11
Birde blackbarry kullanıcılarının pek çok kez yaptığı hata. Uygulamaları kapatmıorlar. Arka plana atıolar. Buda şarjın çabuk bitmesine yol açıyor. Snra şikayet ediolar şarj hemen bitio ısınıo fln diye :D Aldanma onlara :D

M_PROJECT
13-07-2009, 01:12

? nasıl bir farkmış ?

Bariz fark?

bendeki 2g nin 3g ve 3gs le arka kasaasi farkli , bendeki metal dierleri plastik . ve cabuk kirilma ozelligi mevcut. suan 2 adet 2g 3 adet 3g kullanmis olarak sana bunu tecrubelerime dayanarak soyleyebilirim .

barutçu
13-07-2009, 01:12
bide kışın işe yarar ısıtıcısı

çay demlemek için olabilir :)

mgnPower
13-07-2009, 01:13
BARİZ farkdan anladıklarımız farklı herhlade. Bariz fark 100mt öteden gördüğün zaman "aaaa bu 3gS" demendir bana göre.

Gerisini app store da bulabilirsin 1 hafta sonra ;)

compass+video zaten mevcut...

gerizekali bir d900i kullandikdan sonra telefon kullanimimi sadece yes ve no tuslari arasina sigdiran ve uzun bir zamandir ilk nesil cep telefonlarindan kullanan biri olarak evet ''bariz fark'' anlayisimiz farkli diyebilirim.

barutçu
13-07-2009, 01:15
bendeki 2g nin 3g ve 3gs le arka kasaasi farkli , bendeki metal dierleri plastik . ve cabuk kirilma ozelligi mevcut. suan 2 adet 2g 3 adet 3g kullanmis olarak sana bunu tecrubelerime dayanarak soyleyebilirim .

2g zaten alakasız bir kasa.

3g ve 3gS aynı kasayı kullanıyor. Bende gördüğüm ve kullandığmdan söylüyorum.

Zaten 3G vs 3GS karşılaştırma olarakda apple kendi sayfasında kasası hakkında bir geliştirme olduğundan bahsedilmiyor... Senin 3Gs özel bir model herhalde.

Vts_Power
13-07-2009, 01:20

omnia nın ne halt olduğunu halil anlatsın size :) uzak durun derim

M_PROJECT
13-07-2009, 01:22
2g zaten alakasız bir kasa.

3g ve 3gS aynı kasayı kullanıyor. Bende gördüğüm ve kullandığmdan söylüyorum.

Zaten 3G vs 3GS karşılaştırma olarakda apple kendi sayfasında kasası hakkında bir geliştirme olduğundan bahsedilmiyor... Senin 3Gs özel bir model herhalde.

bende 3gs yok .2g var yarin trye gelicem tekrar dondugumde alicam . nezaman gitsem 20 kisilik sira var cnk almak isime gelmedi . 3g lerin bir sorunuda isik kacagi . kasa ve ekran arasinda isik kacagi mevcut .

ef186
13-07-2009, 05:37
ıphone da ölü pixele denk gelen oldumu yoksa bi benmi bedeviyim ...

Bariz 1 adet kırmızı nokta var ekranda yaw siyah yapınca arka planı geliveriyo one ...

fatiii
13-07-2009, 05:52

Bariz 1 adet kırmızı nokta var ekranda yaw siyah yapınca arka planı geliveriyo one ...

benım bı cok arkadasım kullanıyo ama daha hıc duymamıstım pıxel hatası.go to garanti olur o tel..

Oytun
13-07-2009, 06:17

garantilidir insallah :)

Future_King
13-07-2009, 08:01
walla düşündüğüm bir cihaz şu sıralar...fakat konudan dolayı kafam karıştı...

napcam ya:(

onursumer
13-07-2009, 10:00

garantiden değiştiriyorlar diye hatırlıyorum :)

ayrıca bence 3gs ile 3g arasında gozle gorulur bi fark yok hızlanması ve pil omru dışında dışında geri kalan hepsi uygulama işletim sistemi ile ilgili farklar :) app store de yakında eklenir herşey :)

bb almak isteyenler bence 8900 curve ye bi goz atsınlar sonrada bi nokia e71 e :)

geçen hafta E75 almaya niyetlenmiştimki turkcelldeki arkadaşım N97 gelicek onu bekle dedi biraz daha beklemeye karar verdim :) ama genel olarak inceledim biraz kullanma fırsatım oldu gerçekten çok iyi bir cihaz N series uygulama ve oyunlarınıda destekliyor :)

http://www.teknokampus.com/upload/resimler1/nokia-e75-2.jpg

Yekta
13-07-2009, 10:16

benimkinde var.. kafasına göre 2-3 yerde kırmızı ve yeşil noktalar çıkıyor tam ekranın ortasında :) gittim aldığım yere bunu söyledim en az 4 tane ölü piksel olması gerek değişmesi için gibi saçma sapan birşey söylediler.. yanımda garanti belgesi filan yoktu üstelemedim.. 3gs gelsin şansımı zorlicam vericem bunu belki 3gs alırım aradan bende kaynayıp :D

gorke
13-07-2009, 10:23
bende 3 aydır e71 kullanıyorum, memnunum genel olarak fakat internet sayfaları kullanımı ve mouse imgesi çok kullanışlı değil. sayfayı komple göremiyosun mesela. iphone alıcaktım 3Gs yi görünce burda beklim dedim. kullanımı nasıl net penceresi açınca görünüm nasıl? biraz kullananlar yorumlayabilirmi?

mgnPower
13-07-2009, 21:06
sunun surasinda ne kaldiki 3gs bekleyin iste benim gibi :D

arfy
14-07-2009, 20:40
bende 3g alıcamtım 3gs yı duyunca beklemeye aldım kendımı hala kararsızım napsam dıye.....

Yiğit Ş.
14-07-2009, 23:41
bende 3g alıcamtım 3gs yı duyunca beklemeye aldım kendımı hala kararsızım napsam dıye.....

eksik kalma hemen al :D

mgnPower
14-07-2009, 23:47
hepimiz alalim ne guzel iste :D

arfy
15-07-2009, 00:05
eksik kalma hemen al :D

arfy dııl bu sefer ben abısıyım bnm uyelık aktıflenmedıde burdan yazım dedım :D:D

Future_King
15-07-2009, 08:12
cidden şimdi çok ısınmasından dolayı abuk subuk problemler yaşamayalım?

3G dahamı ideal diyorsunuz şimdi?

Tunç
15-07-2009, 09:58
ben yeni turkcel faturalı hat aldım bu hattımın numarasıyla bu ıphone kampanyasından nasıl yararlanabilirim

Tunç
15-07-2009, 09:59
3G s de versiyon cok agır geldigi için ısnınıyormus versiyon degiştirilince problem ortadan kalkıyormus sanırım?

mehzent
15-07-2009, 10:01
ben yeni turkcel faturalı hat aldım bu hattımın numarasıyla bu ıphone kampanyasından nasıl yararlanabilirim

6 ay kullanmış olman gerekli heralde Tunç benim bildiğim kadarıyla..

ugurbora
15-07-2009, 10:13
sadece 6 ay kullanmakta yetmiyor faturalarınızı hiç gün geçirmeden yatırmalısınız yoksa sistemde hattınıza uygun olarak görünmüyor iphone bir arkadaşım için alıcaktık ordan biliyorum.

SerdaR A.
15-07-2009, 10:34
yakında 3GSR çıkar :D

Tunç
15-07-2009, 10:39
6 ay kullanmış olman gerekli heralde Tunç benim bildiğim kadarıyla..

bende öyle bişey duymus gibiydim Mehmet sanırım ama yinede gidip bi abone merkezinden öğrenmek lazım

arfy
15-07-2009, 11:03
bende öyle bişey duymus gibiydim Mehmet sanırım ama yinede gidip bi abone merkezinden öğrenmek lazım

faturalı hattı en az 6 ay aktıf olması lazım hat sahıbı gıdıp alabılıyor...hattı yenı ustune almıssan yada yenı almıssan olmuo en az 6 ay..

CTG
15-07-2009, 12:19
arkadaslar turkcellin ayda 70 liralik iphone paketinde haftada 2 gun bedava konusma diyor. bu iki gun belli gunler mi yoksa haftada 48 saat istedigimiz gibi kullanacagimiz bedavamiz mi oluyor bilen biri var mi? turkcellin sitesinde bunla ilgili bisey goremedim belki benim gozumden kacti :)

mgnPower
15-07-2009, 13:10
bir gunu hafta ici bir gunu hafta sonu olmakla beraber onceden belirlenmis yada turkcell'in belirledigi iki gunde bedava sadeece ayni yone yapilan aramalarda gecerli.

mgnPower
15-07-2009, 13:11
faturalı hattı en az 6 ay aktıf olması lazım hat sahıbı gıdıp alabılıyor...hattı yenı ustune almıssan yada yenı almıssan olmuo en az 6 ay..

kredi kartindan tahsilatlarin yapilmasi karsiliginda alinabiliyor. 6 aylik duzenli fatura donemini asmis aboneler icinde odemeleri faturaya yansitabiliyormussunuz.

CTG
15-07-2009, 13:17
bir gunu hafta ici bir gunu hafta sonu olmakla beraber onceden belirlenmis yada turkcell'in belirledigi iki gunde bedava sadeece ayni yone yapilan aramalarda gecerli.

tesekkurler :icon_tup: kamucell forever :D

Tunç
15-07-2009, 13:26
carsamba pazar günü gibi mesela

arfy
15-07-2009, 13:47
bnm bıldıgım kadarıyla cumartsı pazar bedava....

mgnPower
15-07-2009, 13:49
bir gunu hafta ici bir gunu hafta sonu toplam iki gun.

arfy
15-07-2009, 13:56
acaba 3gs yı ne zmn vercek sabırsızlıkla beklıoyorum..3g alcaktım onu belemeye karar verdım...

mgnPower
15-07-2009, 13:58
gorunurde 9 agustos... egerki bi gecikme falan olmaz ise yurda giris tarihi boyle

arfy
15-07-2009, 13:59
hımmm tsk ederım acaba turkcell ne zmn kampanyaya cıkarır mecchull..

mgnPower
15-07-2009, 14:02
gelir gelmez cikacak kampanyaya. zaten su anda eldekileri eritmek icin mini paket diye komik bi paket ilave etti seceneklere 69 lira odemeli guzel bi paket aslinda ama isin altinda yatan kismi 3gs icin stok eritiyor.

arfy
15-07-2009, 14:06
hımm buna baktımda sanırım gelen faturanın dısında 69 tl eklıyorlar dıılmı..bole 500 dakka felan konusma vermıyoo...normal faturanın ustune 69 tl ...

mgnPower
15-07-2009, 14:10
normal gelen faturana ilave olarak 69 lira arti 399 lira(12 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz) on odeme yaninda ise 1 gb internet ile birlikte haftada ikigun ayni yone ucretsiz konusma sadece....

arfy
15-07-2009, 14:11
aynen .....buda ıyı ama 3gs beklıcem almısken ıyısını almak makbull...

mgnPower
15-07-2009, 14:12
diger paket daha avantajli buna gore ayda 105 lira oduyorsun her yone aylik 150 dakika + 150 sms ve 3gb internet veriyor. on odemeside 299 lira. arti mini paket harici olan yani 69 lirax24 ay olan paket harici diger tum paketler 18 ay sozlesmeli. ilave olarak yine mini paket haric diger tum paketlerden birini secerseniz ayni yone 5000 dakika aylik konusma yukleniyor.

Tunç
15-07-2009, 14:12
ama dogubankata cıkmıs 32 bile var:)

arfy
15-07-2009, 14:14
var ama onları kayıt ettırmek gerekıyor trkcll garantısı altnda almk daha ıyı sanırım..sabırsızlıkla beklıyorum...

mgnPower
15-07-2009, 14:14
cin isi japon isi bunu yapan iki kisi olmasin o ? gerci 15 haziranda yurt disinda cikti piyasaya. getirilmis olabilir kopya ve kacakcilik uzerine ustumuze yok masallah. ama yinede bu tur cihazlarda her sart ve kosulda garanti sart.

arfy
15-07-2009, 22:04
3gs alıp kullanan varmı alınırmı eksı yonlerı varmı cok aklıma takıldı alınmaz dıosanız gıdıp 3g alcam..

mgnPower
15-07-2009, 22:07
bekle bekle sen.....

arfy
15-07-2009, 22:15
tel almam lazım eskısının kıyısı kosesı bırraz catladı...sıkıldım o yuzden degısmek ıstıorum bu arada ıkıncı el almak ısteyen olursa satarım :D:D calısır durumda yanı sagında solunda catlamalar var okdar.. :D:D

mgnPower
15-07-2009, 22:17
ne satiyon anlamadim simdi ben :D

arfy
15-07-2009, 22:23
ya olesıne soledım eskı telımıde satarım dedım degısınce hanı almak ısteyen varsa laf olsun dıe :D:D

mgnPower
15-07-2009, 22:28
araya bahaneyle ittirdin eski telide... :D marka modelinide soylede belki musterisi cikar. :D :D :D

arfy
15-07-2009, 22:30
araya bahaneyle ittirdin eski telide... :D marka modelinide soylede belki musterisi cikar. :D :D :D

:D:D tıcaretle ugrasınca adam bole oluoo alıskanlık...

nokıa 8600 luna....orjınal ama..cın felan dııl...

mgnPower
15-07-2009, 22:30
kaliteli ve hatasiz oricinal yani diyorsun :D

arfy
15-07-2009, 22:32
ayıpsınn......

arfy
15-07-2009, 22:33
ya bu arada bıse sorcam bu kardesım nıck ...dun uye oldum hala aktıflenmedı nereye maıl atmamız lazım aktıf ndn olmadı sbp nedır dıe...

ef186
15-07-2009, 23:18
ya bu arada bıse sorcam bu kardesım nıck ...dun uye oldum hala aktıflenmedı nereye maıl atmamız lazım aktıf ndn olmadı sbp nedır dıe...

1 admin yogundur
2 aynı ıp adresinden 2. nick aldığınızdan dolayı reddetmiştir .
3 ne billelim yahu madem kardeşinin nicki mevcut ozaman techturkey nicki admini bul ona mesaj at msn mi burası .

arfy
15-07-2009, 23:29
1 admin yogundur
3 ne billelim yahu madem kardeşinin nicki mevcut ozaman techturkey nicki admini bul ona mesaj at msn mi burası .

1. SANA SORMADIM
2.ne yapacagımı buldum
3.buranın msn olmadıgını bılıyorum...

ef186
15-07-2009, 23:37

1 admin yogundur

1. SANA SORMADIM
2.ne yapacagımı buldum
3.buranın msn olmadıgını bılıyorum...

1-FORUMA YAZIYOSAN CEVABINA KATLANICAKSIN
2-TEBRİK EDERİM
3-MSN DEĞİLSE OZAMAN USTTEKİ YAZISMALARIN HERHALDE SADECE SANA OZEL KİMSE GÖRMÜYOR ?
DİP NOT : BUYUK HARFLE YAZMAK İNTERNET UZERİNDE BAGIRMAKTIR .

gecegece efendiliği bozmaya gerek yok anlatabilmişimdir.

arfy
15-07-2009, 23:39
1-FORUMA YAZIYOSAN CEVABINA KATLANICAKSIN
2-TEBRİK EDERİM
3-MSN DEĞİLSE OZAMAN USTTEKİ YAZISMALARIN HERHALDE SADECE SANA OZEL KİMSE GÖRMÜYOR ?
DİP NOT : BUYUK HARFLE YAZMAK İNTERNET UZERİNDE BAGIRMAKTIR .

gecegece efendiliği bozmaya gerek yok anlatabilmişimdir.

buda ınternt dılımı bagırmak dıılde ılgı cekmek olsa olmazmı..aynen efendılıgımı bozamam bende..kapatalım gıtsın ...

Oz`
15-07-2009, 23:42
sonra neden silindi msg lar dimi !

ef186
15-07-2009, 23:45
buda ınternt dılımı bagırmak dıılde ılgı cekmek olsa olmazmı..aynen efendılıgımı bozamam bende..kapatalım gıtsın ...

ilgi çekmek değildir internetinde kuralları mevcuttur telefonu nasıl alo diye acıyorsan buda bir kural bir bilgidir alo gibi .
Amaçta buyuk yazarak ilgi çekmek değildir hiçbirzaman .
Üye olucaksan uye olucaksındır bu konuda mesajlarına baktığımızda msn gibi kullanıyorsun ustune bı soru sordun net cevapladım sorucağın merci belli neden onaylanmadığı belli ee ozamn ??

SANAMI SORUCAM nedemek bi açıklarmısın bana ?

ÖYLECE BENDE ANLAMIŞ OLURUM BUYUK HARFLERLE BU KELİMELERİ BANA YAZMANIN ANLAMI NEDİR COK MERAK ETTİM ?

arfy
15-07-2009, 23:48
bak hala uzatıosun burası msn mı???

ef186
15-07-2009, 23:54
hımmm tsk ederım acaba turkcell ne zmn kampanyaya cıkarır mecchull..

gelir gelmez cikacak kampanyaya. zaten su anda eldekileri eritmek icin mini paket diye komik bi paket ilave etti seceneklere 69 lira odemeli guzel bi paket aslinda ama isin altinda yatan kismi 3gs icin stok eritiyor.

hımm buna baktımda sanırım gelen faturanın dısında 69 tl eklıyorlar dıılmı..bole 500 dakka felan konusma vermıyoo...normal faturanın ustune 69 tl ...

normal gelen faturana ilave olarak 69 lira arti 399 lira(12 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz) on odeme yaninda ise 1 gb internet ile birlikte haftada ikigun ayni yone ucretsiz konusma sadece....

aynen .....buda ıyı ama 3gs beklıcem almısken ıyısını almak makbull...

ama dogubankata cıkmıs 32 bile var:)

var ama onları kayıt ettırmek gerekıyor trkcll garantısı altnda almk daha ıyı sanırım..sabırsızlıkla beklıyorum...

cin isi japon isi bunu yapan iki kisi olmasin o ? gerci 15 haziranda yurt disinda cikti piyasaya. getirilmis olabilir kopya ve kacakcilik uzerine ustumuze yok masallah. ama yinede bu tur cihazlarda her sart ve kosulda garanti sart.

3gs alıp kullanan varmı alınırmı eksı yonlerı varmı cok aklıma takıldı alınmaz dıosanız gıdıp 3g alcam..

bekle bekle sen.....

tel almam lazım eskısının kıyısı kosesı bırraz catladı...sıkıldım o yuzden degısmek ıstıorum bu arada ıkıncı el almak ısteyen olursa satarım :D:D calısır durumda yanı sagında solunda catlamalar var okdar.. :D:D

ne satiyon anlamadim simdi ben :D

ya olesıne soledım eskı telımıde satarım dedım degısınce hanı almak ısteyen varsa laf olsun dıe :D:D

:D:D tıcaretle ugrasınca adam bole oluoo alıskanlık...

nokıa 8600 luna....orjınal ama..cın felan dııl...

kaliteli ve hatasiz oricinal yani diyorsun :D

ayıpsınn......

1 admin yogundur

bak hala uzatıosun burası msn mı???

Gerçektenmi günaydın orda yenimi sabah oldu ....
Ayrıca uzatırım uzatmam ''SANAMI SORUCAM ''.
Yukarıda yazdığın mesesajları sadece sen görüyosun biz körüz sanırım ...

arfy
15-07-2009, 23:57
senın yazdıklarınada baktınmı mıllet gormuoomu....daha yazmıcam burası msn dııl...sende yazdklarına bak bundan sora cvb yazarsam msn ye cevırmıs oluruz senle ben :heyoo:;)

ef186
15-07-2009, 23:58

1 admin yogundur

senın yazdıklarınada baktınmı mıllet gormuoomu....daha yazmıcam burası msn dııl...sende yazdklarına bak bundan sora cvb yazarsam msn ye cevırmıs oluruz senle ben :heyoo:;)

ustteki mesajına karşılık bu mesajı yazdım .

Soru sordun cevap yazdım algılamak bukadar zormu geliyor otaraftan ?

Oz`
16-07-2009, 00:31
arfy neyi kanıtlama çalışıyorsun

mgnPower
16-07-2009, 07:59
konuya bak nereye gelmis bi gecede neyse konumuza donecek olursak catir catir reklamlara agirlik verdi turkcell 69 liraya 3g diye.... stoklari cabuk eritsede 3gs 9agustosda cabucak ciksa

Future_King
16-07-2009, 08:06
bende sevindim çok msg görünce birileri bişi yazmıştır diye..
pfff...

bu arada arkadaşlar konuya geri dönmeye çalışsam? Şimdi bizim IT ciye sordum bana Yeni çıkan Blackberry TOUR u önerdi.

Doğubankda varmış sadece şu an.Fiyatıda çok uygunmuş ve Bold'un biraz daha kibarı imiş.

Bu telefon hakkında bilgi sahibi olan varmı?

Tunacan
16-07-2009, 08:13
aylık ekstra 40TL ye versin alayım İphone u :D

arfy
22-07-2009, 18:56
iPhone'lar ölüyor!
9 Temmuz 2009, 19:30
iPhone 3G S'ler teker teker ölüyor
Yaşar Tuna Zorlu
Pek çok sorundan sonra sıra buna da geldi: iPhone 3G S'lerde yaşanan yeni sorun biraz ciddi...
Resimlerle: İşte ilk iPhone ve "ilkel" işletim sistemi
Video: iPhone'unuzda Doom keyfini yaşayın

iPhone'unuzda batarya sorunu mu var?
Bu konuda okuyacaklarınız:
1
iPhone 3G S'ler teker teker ölüyor
2
Sorun yazılımsal mı, donanımla mı ilgili?
iPhone 3G S'ler piyasaya çıktı çıkalı güçlü donanımı, sayısız uygulamaları ve yeni birkaç özelliği ile satış rekorları kırıyor, kullanıcılar hem tasarım hem de performans anlamında iPhone'dan vazgeçemiyor.

Fakat ısınma sorunları ve sinyal gücündeki azalma gibi olumsuz yönleri de bulunuyor. Şimdi de buna batarya ömrü ekleniyor.

Taşınabilir bir aygıt için batarya; hayati önem taşıyan, çoğumuzu kablolardan günlerce uzak tutabilen kritik bir bileşen.

Konu iPhone'un batarya ömrüne gelince kullanıcılar bu durumdan muzdarip oluyor. Apple Destek Forum'larında gün geçtikçe batarya ile alakalı konular artıyor. "npshenoy2" rumuzlu bir kullanıcı durumu şöyle izah etmiş: "Günde 5 kez e-posta adresimi kontrol ediyorum, 10 dakika kadar Youtube'da video seyrediyorum ve 3G kapalı olmasına karşın sabahtan akşama ortalama bir kullanım ile şarjım bitiyor....

http://www.chip.com.tr/konu/iphone-3g-s-ler-teker-teker-oluyor_13867.html

S.celik
22-07-2009, 19:05

1850 lira :o Turkcell fiyatı değil tabi bu

CTG
22-07-2009, 20:00
ilk neslin de sarji 1 gun gidiyo max. ne 3g miz var ne gun boyu wifi acik pil suresini bi uzatamadilar yenilerde de

YEY®
22-07-2009, 20:05
Ben hiç ellemedim sadece alo dedim ve arada sms attım 3 gün gitti geceli gündüzlü..Ama normalde bir müzik dinleyeyim,webde gezeyim oyun oyniym desem 1 günde down..

mgnPower
25-08-2009, 09:13
iPhone'un yenilenen hızlı modeli 3G S, 28 Ağustos'ta Vodafone ve Turkcell tarafından Türkiye'de satışa sunulacak. 3G S, özel kampanyalarla piyasaya çıkacak

iPhone'un yeni modeli 3G S, 28 Ağustos'ta Vodafone ve Turkcell tarafından Türkiye'de satışa sunulacak. Turkcell'den edinilen bilgiye göre, 'iPhone'severler tarafından beğenilen yeni model 3G S için mümkün olduğunca erişilebilir olması gözetilerek, abonelik kampanyaları düzenlenecek.

AYRINTILAR HAFTAYA BELLİ OLACAK
Kampanyaların ayrıntıları önümüzdeki günlerde belli olacak.
Bir diğer operatör Vodafone, iPhone 3G S'i Türkiye'ye getireceğini açıklayan ilk operatör olmuştu. Vodafone yetkilileri de yeni modeli mümkün olduğunca uygun fiyatlarla tüketiciye sunma çalışmalarının sürdüğünü kaydettiler. Turkcell ve Vodafone, 3G S modeliyle piyasada yeni bir hamle gerçekleştirirken, sektördeki diğer operatör Avea'nın, aynı dokunmalı ekran kategorisinde satışa sunduğu Blackberry Storm 9500, özgün yapısı ve tasarımıyla Türk tüketicilerden büyük ilgi görmeyi sürdürüyor.

TELEFON PİYASASI KIZIŞACAK
Blackberry, Türkiye'de Storm dışında diğer modelleriyle de önemli satış rakamlarına ulaştı. iPhone'un Türkiye'de satışa sunulması, Nokia firmasının büyük ilgi gören N97 modeliyle Samsung ve Sony Ericsson'un modelleri arasındaki rekabeti iyice kızıştırması bekleniyor.

EN HIZLI İPHONE
ABD'de haziran ayında piyasaya çıkan iPhone 3G'nin hızlandırılmış versiyonu 3G S (Speed) önceki modele göre birçok yenilik içeriyor. Yeni modelle web sayfalarını görüntülemek, uygulamaları çalıştırmak, ekleri açmak ve fotoğraf çekmek çok daha hızlı gerçekleşiyor. iPhone 3GS önceki modellere göre video çekme, düzenleme sonrasında e-posta, MMS ya da MobileMe ile paylaşma olanağı sağlıyor.
Cihaz, 3 megapiksel otofokuslu ve dokunulan yere odaklanabilen kamerasıyla daha nitelikli fotoğraflar çekilmesini sağlarken, telefonun kes-kopyala-yapıştır fonksiyonuna kavuşan arayüzü de yenileniyor. iPhone'da yeni sürümün öne çıkarılan eklerinden biri olan 'pusula'nın gerekliliği ise, meraklılar arasında tartışılıyor. Sayısal pusula, yön bulma, haritalar kullanma gibi işlemlerde yardımcı oluyor. 3G S'de sesle telefon numarası arama ve denetim fonksiyonunun yanısıra sadece kulaklıklarla iletişimi sağlayan bluetooth da var.

ÖN KAMERA YİNE YOK
Tüm dünyada ve Türkiye'de modern tüketim ikonlarından biri haline gelen iPhone'un yeni modelinde de görüntülü konuşma yapma olanağı sağlayan ön kamera bulunmuyor. 'iPhone'severlerin bu konu üzerindeki tartışmaları sürerken, tüketiciler arasında iPhone'un cihazlarında ön kameraya bilinçli olarak yer vermediği ve bu tercihin tasarımın bir parçası olduğu görüşü ağırlık kazanıyor.

Kaan
25-08-2009, 09:38
turkcell ztn cuma günü piyasaya sunuyor 3Gs e verilmez o para ben N97 alacağım

mgnPower
25-08-2009, 09:48
28agustos iste cumayami geliyor bakmadim bir aydir bekliyorum.

Kaan
25-08-2009, 11:38
evet cuma günü 3 gün sonra bence hala eksiği ön kamera olmaması

mgnPower
25-08-2009, 12:22
evet cuma günü 3 gün sonra bence hala eksiği ön kamera olmaması

''tüketiciler arasında iPhone'un cihazlarında ön kameraya bilinçli olarak yer vermediği ve bu tercihin tasarımın bir parçası olduğu görüşü ağırlık kazanıyor.''

buda fukara tesellisi oluyor iste sanirim :D

lucky Jackal
25-08-2009, 12:23
benim arkadaşımın iphone hiç gitmediyse 4-5 kere servise gitti,orjinal turkcell den alınma birde kaçak değil.bu arkadaşın bahtsızlığı mı yoksa gerçekten bu şekilde problemli bir cihaz mı iphone?

Kaan
25-08-2009, 12:25
tasarımın bir parçası peeh saçmalık öne koyucağı küçücük bir delik yahu :)

4-5 kere servise gitmesi yazılımsal olabilir.iPhonun tek sevdiğim yönü yazılımı bence çok sağlam kullanışlı yazılımı var çökeltmelerde bile bilinçli bi kullanıcı kendi başına tekrar rahatça kurulum yapabilir.

lucky Jackal
25-08-2009, 12:27
tasarımın bir parçası peeh saçmalık öne koyucağı küçücük bir delik yahu :)

4-5 kere servise gitmesi yazılımsal olabilir.iPhonun tek sevdiğim yönü yazılımı bence çok sağlam kullanışlı yazılımı var çökeltmelerde bile bilinçli bi kullanıcı kendi başına tekrar rahatça kurulum yapabilir.walla 2-3 kere kilitlendi cihaz o yüzden gitti sanırım 1-2 kerede şarj problemi olmuştu,şarj edioduk 5 dk sonra şarj bitti die kapanıodu

Kaan
25-08-2009, 12:28
walla 2-3 kere kilitlendi cihaz o yüzden gitti sanırım 1-2 kerede şarj problemi olmuştu,şarj edioduk 5 dk sonra şarj bitti die kapanıodu

her cihazda olabilir şansızlık diye nitelendirelim :)

lucky Jackal
25-08-2009, 12:30
her cihazda olabilir şansızlık diye nitelendirelim :)n95 8gb rulzzzz o zaman :D

Kaan
25-08-2009, 12:31
n95 8gb rulzzzz o zaman :D

n95 8gb a artı olarak bana göre yeni N97 de çok sağlam özelliklere sahip ikisini tek geçiyorum şuan kullanılabiilicek en güzel cihazlar bence :icon_tup:

mgnPower
25-08-2009, 12:34
sorunlu olan cihazlar illaki olacaktir. komple markaya baglamamak lazim bu isi...

mgnPower
25-08-2009, 12:35
n95 8gb a artı olarak bana göre yeni N97 de çok sağlam özelliklere sahip ikisini tek geçiyorum şuan kullanılabiilicek en güzel cihazlar bence :icon_tup:

n97 gercekten guzel ama surekli internette kalmasi ve fiyatinin yuksek olmasi dezavantaj bence.

BAK
25-08-2009, 13:07
Hazır konu açılmışken benımde sorularım var.
Yurt dısından ıphone getirtirken unlock mu olmalı.Eger unlock olmazsa trde calısmıyormus.Arıyetten getırtıkten sonra hangı ıslemlerı yapmalıyız.Sımdıden tesekkurler

onursumer
25-08-2009, 20:50
Hazır konu açılmışken benımde sorularım var.
Yurt dısından ıphone getirtirken unlock mu olmalı.Eger unlock olmazsa trde calısmıyormus.Arıyetten getırtıkten sonra hangı ıslemlerı yapmalıyız.Sımdıden tesekkurler
unlock olursa işletir kullanırsın hiç uğraşmassın

olmazsa turbo sim vs veya programla unlock yapıyorlar ufak ucret karşılığında yaptırırsın ;)

Dragger
25-08-2009, 21:36
Aynen 28inde piyasada olacak.

Ben de kararsızım 3gs ve n97 konusunda...

Kalite olarak iphone kesinlikle önde, n97 cin malı oyuncak telefon gibi duruyor.

Ama özellik olarak da n97 önde...

Iphone 3 yerde üstünlük saglıyor, rami daha fazla ve 7.2mbps destekliyor. Ayrıca cok daha ince n97e göre...

N97 o kadar özellik barındırmasına ragmen 3g hızı 3.6mbps sasırdım acıkcası...

Eworen
25-08-2009, 21:38
appstore gibi bir dünya varken daha özellikli telefon nasıl olur aklım almaz :)

imhotep
25-08-2009, 21:39
Ben yeni aldim cok memnunum

elpadre
25-08-2009, 23:50
8 gb devam :)

.::EmrE::.
26-08-2009, 00:02
N97nin nesi özellikli yahu,iPhone için çıkan program sayısı hiçbir cihazda yok..Ayrıca N97nin dokunmatik özelliği berbat çalışıyor :)

mgnPower
26-08-2009, 07:37
N97nin nesi özellikli yahu,iPhone için çıkan program sayısı hiçbir cihazda yok..Ayrıca N97nin dokunmatik özelliği berbat çalışıyor :)

yandan carkli afiili kayan kapak ve q klavye varya birde anlamsizca kota dolduran 7/24 internette kalmasida arti bi ozellik olsa gerek onundede kamera var ve goruntulu gorusme imkani taniniyor ya onlara ozellik diyip ayfonun afyon uretimi oldugunu sananlar cikiyor arada iste anlamadigim bi sekilde simdide endoksanyidi cilginligi oldu ikoncanlar cok tuttu birde kullanabilseler :D :D :D

Kaan
26-08-2009, 08:12
yandan carkli afiili kayan kapak ve q klavye varya birde anlamsizca kota dolduran 7/24 internette kalmasida arti bi ozellik olsa gerek onundede kamera var ve goruntulu gorusme imkani taniniyor ya onlara ozellik diyip ayfonun afyon uretimi oldugunu sananlar cikiyor arada iste anlamadigim bi sekilde simdide endoksanyidi cilginligi oldu ikoncanlar cok tuttu birde kullanabilseler :D :D :D

7/24 internette kalma olayı nedir ben araştırdım ama internette göremedim öyle bişey :soru:

mgnPower
26-08-2009, 08:31
7/24 internette kalma olayı nedir ben araştırdım ama internette göremedim öyle bişey :soru:

antares a.v.m'de electro world magazasindaki turkcell standinin oradaki eleman anlatti biraz. ana ekranda anlik hava tahmini facebook vs. gibi uygulamalar calisiyor surekli ve bunun icinde internete bagli kalmasi gerekiyormus.

teggy
26-08-2009, 08:37
uygulamaları çalıştırmazsan bağlanmaz internete. İnternet olmadan da zaten o dataları almak gibi bir durum yok, n97 ye özel bir durum değil.

antares a.v.m'de electro world magazasindaki turkcell standinin oradaki eleman anlatti biraz. ana ekranda anlik hava tahmini facebook vs. gibi uygulamalar calisiyor surekli ve bunun icinde internete bagli kalmasi gerekiyormus.

mgnPower
26-08-2009, 08:39
uygulamaları çalıştırmazsan bağlanmaz internete. İnternet olmadan da zaten o dataları almak gibi bir durum yok, n97 ye özel bir durum değil.

o zan bu gibi ozelliklerden faydalanamadigindan 3110dan farki kalmiyorki ama :D :D :D bi yerde bi seyden vazgecmek zorunda kaliyorsun yani :D

Kaan
26-08-2009, 08:41
ya ama zannetmiyorum o tamamen kullanıcıya bağlı olarak çalıştırılabilir yani ekran ara yüzündeki uygulamaları çalıştırmak kullancıya bağlı olmalı yoksa saçma.

mgnPower
26-08-2009, 08:53
istedigin zaman kapatabiliyormussun iste teggy'nin dedigine gore ben o kadar incelemedim bunlari duydum rakami duydum isime gelen bi kampanyada olmayinca direk vazgectim.

Kaan
26-08-2009, 09:01
istedigin zaman kapatabiliyormussun iste teggy'nin dedigine gore ben o kadar incelemedim bunlari duydum rakami duydum isime gelen bi kampanyada olmayinca direk vazgectim.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/kampanyalar/nokian97

Şu an kampanya var :icon_tup:

mgnPower
26-08-2009, 09:10
http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/kampanyalar/nokian97

Şu an kampanya var :icon_tup:

yok kampanya var 99 lira 24 ay oduyorsun ama sana ilk bir aylik zaman diliminde mobil tv 1gb internet ve haftasonlara ayni yone bedava konusma veriyor. hafta ici konustuklarin faturalarina hashirt the blekboooord yapiyor :D ayfondaki kampanya daha cok isime geliyor 105 lira oduyorsun her yone 150 dakika konusma 150 sms ve 4 gb internet veriyor :D isime gelen kampanya demek istedigimde bunu kasdetmisdim. zaten 50-80 arasi her ay turkcelle veriyoruz tum vergilerimiz dahil sekilde :D 3-5 daha verip ayfon cihazini almak daha mantikli geldi bana.

MiaMi
26-08-2009, 09:20
Ben bu ...... nokiasında TV yi çalıştıramadım. n97 kullanan varmı.

mgnPower
26-08-2009, 09:28
Ben bu ...... nokiasında TV yi çalıştıramadım. n97 kullanan varmı.

kampanyadan aldiysan bedava verdikleri icin bir aylik paketi kullanamama gibi seyler yapmislardir paraliya donunce catir catir calisir :D saka bi yanada kampanyaliysa eger gecen her gun belesden gidiyor.

Kaan
26-08-2009, 09:34
yok kampanya var 99 lira 24 ay oduyorsun ama sana ilk bir aylik zaman diliminde mobil tv 1gb internet ve haftasonlara ayni yone bedava konusma veriyor. hafta ici konustuklarin faturalarina hashirt the blekboooord yapiyor :D ayfondaki kampanya daha cok isime geliyor 105 lira oduyorsun her yone 150 dakika konusma 150 sms ve 4 gb internet veriyor :D isime gelen kampanya demek istedigimde bunu kasdetmisdim. zaten 50-80 arasi her ay turkcelle veriyoruz tum vergilerimiz dahil sekilde :D 3-5 daha verip ayfon cihazini almak daha mantikli geldi bana.

ben iphonu bilerek kopntratlı paket almamıştım dakkalar az diye bundada tereddütteyim zaten.iPhone kampanyasında çünkü tarifenizi paket tarifeye geçiriyolar ve dakka aşımlarında ücret pahalı yansıyo.
Eğer bu kampamyada tarife değişimi yoksa bundan alıcam çünkü kendi tarifem KampusCELL ve ztn bütün turkcell tarifelerinden avantajlı konusuyorum gerçi ona ragmen bu ay 114 geldi cihazı versinler ve tarifemi bozmasınlar kabul ederim :) arayıp sorucam müşteri hizmetlerine :)

mgnPower
26-08-2009, 09:48
benim tarifem yok cihaz alicam diye kamucell'e bile gecmedim. 1200 dakika 35 lira. cunku dedigin gibi birden iptal ediverip verdikleri kampanyaya dahil ediyorlar.arti ikinci hattimdada 150 dakika konus 23 lira ode tarifesi ile vodafone'dan her yone var. bundanda 150 dakikalik paketle alirsam her yone 300 dakika yeterli oluyor. artik mesai saatlerimde sabitlendi cok fazla telefonla isim olmuyor dolayisi ile. iste sartlar ve kosullar kullaniciya gore degisebiliyor bu nedenlede.

MiaMi
26-08-2009, 11:21
kampanyadan aldiysan bedava verdikleri icin bir aylik paketi kullanamama gibi seyler yapmislardir paraliya donunce catir catir calisir :D saka bi yanada kampanyaliysa eger gecen her gun belesden gidiyor.

Evet gidiyor valla tv aboneliğimiz turkcell waptan mobil tv yi çalıştırmalinki geldi açınca direk satın almak istiyormusunuz diyor. Turkcelli aramak lazım olacak ama o kall centerdakilerde bi şey bilmiyorki.

onursumer
26-08-2009, 11:58
Evet gidiyor valla tv aboneliğimiz turkcell waptan mobil tv yi çalıştırmalinki geldi açınca direk satın almak istiyormusunuz diyor. Turkcelli aramak lazım olacak ama o kall centerdakilerde bi şey bilmiyorki.

mobil tv yazılımını çalıştıp ordan satın alınıyor galiba normal bir şekilde o ay ucreti faturaya yansıtılmıyor olabilir

mobil tv paket seçmeden çalışmıyor :)

ben aylık aldım 4.9 tl mi ne iyi oluyor 20 saat izleyebiliyorum her ay

mgnPower
26-08-2009, 12:17
dsmart digiturk olmadikdan sonra neye yarar mobil tv :D

Eworen
26-08-2009, 12:32
dsmart digiturk olmadikdan sonra neye yarar mobil tv :D

lig tv başlamış turkcell mobil tv de
ayda 19.90 TL ...
iphone da sadece wireless ile çalışan nettv programı var 28 adet türk kanalı 200 den fazla yabancı kanal var..
bu arada turkcell in ayda 20 saat sınırlaması çok saçma ve az bence..

mgnPower
26-08-2009, 12:35
uye cok olunca alt yapi bu isler icin yetersiz kaliyor demekki :D ayfon su anda gozumde bir gol daha atti diger rakiplerine bak bu nettv oldugunu ogrenince :D

Kaan
26-08-2009, 12:36
nettv uygulamasında bişey yok ya türk kanalından çok yabancı kanal var :)

mgnPower
26-08-2009, 12:40
yabanci kulturumuzu arttiririz bizde naaapalim :D :D :D

Eworen
26-08-2009, 12:44
nettv uygulamasında bişey yok ya türk kanalından çok yabancı kanal var :)

atv,24 TV, 6 News, Akilli TV, Belgesel TV, Cem TV, Cine5, Expo Channel, GTV, Haberturk, Hilal TV, Kanal 1, Kanal B, Mehtap TV, NTV, Olay TV, Powerturk TV, Show Turk, Show TV, TJK TV, Umut FM - Cizgi Film TV.
bunlar var bildiğim kadarıyla
yalnız bir çoğu 3gs modelinde çalışıyor.. 3g de değil..
bende lite vardı tam sürümünü alıcaktımda bulamıyorum sanırsam kaldırıldı nedendir bilmiyorum program yok şu an appstore da..

mgnPower
26-08-2009, 12:51
bana fazla bile :D arti puanimi ayfon hanesine yazdim bir kere daha heyyyoooo :D

Kaan
26-08-2009, 13:01
siz izleyin tv ben görüntülü konuşacam :) :D

mgnPower
26-08-2009, 13:04
ben konusurken ayna karsina gecerim kendi kendime konusurum nolcek ? :) :) :)

BAK
26-08-2009, 21:02
Bugun bılgı almaya gıttım yetkılı bana 3G nın kalktıgını artık 8 ve 16 satısı yapılmayacagını 28 ınde 3gs 32gb gelcegını söledı.3G tamamen kalkmıs .

mgnPower
26-08-2009, 21:08
turkcell'e sorduysan stoklari erittiler zaten en son gecen hafta cok sinirli sayida 8gb vardi ellerinde onlarida ittirip gecmisler demekki. 3gs'de aslinda 9 agustosda satisda olacakti ama eldeki stok bitmeden surmediler piyasaya.

mgnPower
27-08-2009, 23:33
an be an takip ettigim 3Gs ayfon icin dangalakca bir politika ve fahis pesinat tutarlari aciklandi.

3g icin bitti dediler ama hala devam ettigini gorduk bugun itibari ile. kampanya sartlari ayni sekilde devam ediyor. pesinat tutarlarinda dusme var ama.

3gs icin ise bir iki kucuk ornek vermek gerekirse :
16gb modeli ve kucuk paket icin (150 dakika + 150 sms + 4 gb internet) 105 lira X 18 ay odemek ve pesinat icin 409 lira odemeniz gerekiyor.

32gb modeli ve kucuk paket icin (150 dakika + 150 sms + 4 gb internet) 105 lira X 18 ay odemek ve pesinat icin 669 lira odemeniz gerekiyor.

pesinatlari iii giydirmisler kisacasi. ayrica 3g'de 8 vve 16gb ayrimi gozetmeksizin pesinatlari ayni tutan Turkcell bu sefer kar etmenin inceliklerini ve avantajlarini sonuna kadar kullanip 3g yatirimlarini guclendirecege benziyor.

ahmetakgunf3s
28-08-2009, 01:00
bende 2g telefonumu sattım 3gs almak için fakat şimdi düşünüyorumda değermi :) o paralara ?

onun yerine oturma odasına 106 ekran alırım daha uzun omurlu olur alakaya çay demle oludu sanırım ama :hahaha: benim düşüncem bu yonde cunku bu kampanyanın bır al benısı yok 700 ytl peşin vericem uzerinede 18 ay 105 ytl ?

18 * 105 = 1890 ytl
700 ytl peşin +
----------------------------------

2590 ytl ? Oha

ayda 50 ytl konuşsam 900 ytl yapar 18 ayda

2590 - 900 = 1690 ytl ye geliyor telefon :)

ceptelefonuna 1700 ytl yatıran adam sanırım 911 e bınıyordur :) bu mantıkla " benım mantıgımla kımse alınmasın"

Tunç
28-08-2009, 01:01
bende 2g telefonumu sattım 3gs almak için fakat şimdi düünüyorumda değermi :9 o paralara ? onun yerine oturma odasına 106 ekran alırım dah uzun omurlu olur alakaya çay demle oludu sanırım ama :hahaha: benim düşüncem bu yonde cunku bu kampanyanın bır al benısı yok 700 ytl peşin vericem uzerinede 18 ay 105 ytl ?

18 * 105 = 1890
700 peşin +
----------------------

2590 ? Oha

ceptelefonuna 1700 ytl yatıran adam sanırım 911 e bınıyordur :) bu mantıkla " benım mantıgımla kımse alınmasın"

+320 vardıda ne oldu nescafe döküldü bi dünya para çöpe gitti cok gereksiz.

Oytun
28-08-2009, 01:17
turkcellin okuzluk etmeyip verdigi telefonları sigortalı vermesi lazım aslındada ne anlarlar

ahmetakgunf3s
28-08-2009, 16:52
turkcellin okuzluk etmeyip verdigi telefonları sigortalı vermesi lazım aslındada ne anlarlar

sigorta için bi okadar dah para isterler :D

Dragger
29-08-2009, 00:22
Ben de daha uygun bekliyordum acıkcası...

Kontratsız sadece cihaz satısı da yok su an ya da ben görmedim.

N97 1550ye almak su an icin daha cazip görünüyor.

ugurbora
29-08-2009, 09:29
714 euro kontratsız satıs fıyatı turkcellde iphone nun 3gs

Kaan
29-08-2009, 11:28
mini veya süper mini patket alın tarifenizde değişmiyor gördüğüm kadarıyla peşinatta vermiyorsunuz sadece faturanızla ödüyorsunuz

Dragger
29-08-2009, 13:29
Kontratsız da eklenmis evet ;)

Mini paketler biraz yüksek fiyatlara cıkıyor pesinat olmadıgı icin...

deeperblack
29-08-2009, 13:31
Açıkçası ayda 150 tl nini üzerinde fatura ödeyenler için mantıklı ama Vodafone da bu paraya çok daha fazla konuşma süresi var tek dezavantajı 1gb internet veriyor olmaları.

Dragger
29-08-2009, 13:33
Ben alırsam direk kontratsız düsünüyorum, bi internet paketi alıp devam :)

lucky Jackal
29-08-2009, 14:03
ona o parayı verene kadar bi tane ps3 bi tanede netbook alınır,kel alaka ama öle valla :) bana desen ki iphone 3gs mi alırsın ps3 mü bi de daha ucuza,kesin ps3 alırdım.

mgnPower
29-08-2009, 14:52
turkcell aylik paketlerde ayni tuttugu rakami pesinatta abartti gercekten. su an vodafone cok daha mantikli geliyor banada sanirim turkcelli komple kapatacam bende. 300 dakika konusma her yone veriyor aylik 125 lira sabit. cihaz icinde sadece 250 lira pesinat aliyor. turkcell pesinatla 3g yatirimlarinin yetersiz kalmasindan kaynakli fon arayisi icinde sanirim.

savaş
29-08-2009, 14:58
bende 2g telefonumu sattım 3gs almak için fakat şimdi düşünüyorumda değermi :) o paralara ?

onun yerine oturma odasına 106 ekran alırım daha uzun omurlu olur alakaya çay demle oludu sanırım ama :hahaha: benim düşüncem bu yonde cunku bu kampanyanın bır al benısı yok 700 ytl peşin vericem uzerinede 18 ay 105 ytl ?

18 * 105 = 1890 ytl
700 ytl peşin +
----------------------------------

2590 ytl ? Oha

hayatta Turkcell kullanmadığım kimse kullandıramazda benim onu kullanmam için para içinde yüzüyor olmam gerekir.