PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo HGT mk2 Dyno Sonucu

ChackaL
20-07-2009, 21:56
Bugün aracımı dyno'ya çıkarttım ve sonuç hiç de beklediğim gibi çıkmadı, 20 bg kayıp var.
Daha sonra Ege Alfa Mustafa abiye gidip aracı teste çıkardık ve Mustafa abi debimetreden şüphelendi biz de debimetreyi değiştirdik. Sonuç araç biraz daha iyi gidiyor fakat yinede beklediğim gibi değil.
Dyno sonucum aşağıdadır. Bravocu arkadaşlar bi bakarsa sevinirim.

http://img269.imageshack.us/img269/8030/hgtdyno.jpg

tipo16v
20-07-2009, 22:45
Sorunun VIS sistemi ile alakalı olabilir. Emişteki kapaklı mekanizma alt devirlerdeki torku yükseltmek için emiş yolunu uzatıyor. Bu sistem çalışmayıp uzun modda kaldıysa güç düşük çıkabilir.

CliOkaN
20-07-2009, 22:45
gerçekten az çıkmış

Sierra Rs
21-07-2009, 07:42
halledilmeyecek birsey degildir kardesim umarım en kısa zamanda az ugrasla olması gereken kondisyona getirebilirsin..

Alican
21-07-2009, 08:20
Ufak sıkıntılar adamın canını sıkmaya yetiyor umarım çözülür

ChackaL Bravo HGT mk2 Dyno Sonucu
http://img269.imageshack.us/img269/8030/hgtdyno.jpg

punto_multijet
21-07-2009, 08:33
bence filtreni egzos sistemini bunları kontrol et. eger egzos sistemin duz 60 lık falansa kurtul hemen cunku hgtlere hiç mi hiç yaramıyo duz 60lık. en guzeli orjinal sistemde kat iptali ve son susturucu.

punto_multijet
21-07-2009, 08:34
bu arada gorkem mk2ci olarak daha rahat yardımcı olabilir. o da dynoya cıkarmıstı aracını

ChackaL
21-07-2009, 08:38
Sorunun VIS sistemi ile alakalı olabilir. Emişteki kapaklı mekanizma alt devirlerdeki torku yükseltmek için emiş yolunu uzatıyor. Bu sistem çalışmayıp uzun modda kaldıysa güç düşük çıkabilir.

Bu sistemin bozuk olup olmadığını servise gidip göstersem anlayabilirler mi acaba?

ChackaL
21-07-2009, 08:41
bence filtreni egzos sistemini bunları kontrol et. eger egzos sistemin duz 60 lık falansa kurtul hemen cunku hgtlere hiç mi hiç yaramıyo duz 60lık. en guzeli orjinal sistemde kat iptali ve son susturucu.

Kaancım filtrem orjinal kutu içi, egsoz sistemi metal kat+spor orta susturucu+ remus son susturucu şeklinde. Borular orjinal 51 mm

R_Kaptan
21-07-2009, 08:41

aynen iyi bir caı ve kat ıptalı ile guzel bı son hgt'ye ii geliyor..

merruse
21-07-2009, 08:53

Sen yaşıyonmu len?

toonch
21-07-2009, 08:54
Fabrika değeri 155hp ama gerçekte ne çıkıyor?

punto_multijet
21-07-2009, 08:57
Fabrika değeri 155hp ama gerçekte ne çıkıyor?

normalde fabrika verisi 154hp ama sıfır motorla bile cıkan 151-152 veriyor bildigim mk2lerde. mk1lerde de ona benzer bişi var. mk1lerde 147hp ama 143-144 veriyor bildigim normalde.

tipo16v
21-07-2009, 09:32
Bu sistemin bozuk olup olmadığını servise gidip göstersem anlayabilirler mi acaba?

Anlarlar tabiki ;) Birde ateşleme ile ilgili kabloları kontrol ettirirsen iyi olur. Bobinlerden düzgün çalışmayan varsa tekleme yada husursuz çalışma hissedilir ama bakmakta fayda var.

Düz boruyla 5hp fazla dyno sonucu alan kimdi :rolleyes:

Sen yaşıyonmu len?

Bu soruyu benim sormam gerekmiyo mu :D

punto_multijet
21-07-2009, 10:07

Düz boruyla 5hp fazla dyno sonucu alan kimdi :rolleyes:

walla Ahmet o dediğin duz boru ile değil son susturucu farkıydı. 60lık dc varken 160.4hp, suanda olan 1.6 tipo susturucusu ile 156.6hp vermişti. sanırım ondan bahsediyosun.

tipo16v
21-07-2009, 10:35
DC demek düz boru demek bana göre puhaha :D

punto_multijet
21-07-2009, 10:38
DC demek düz boru demek bana göre puhaha :D

bugun 51lik sebring takıcaz inş bakalım onunla nasıl olcak? :soru:

Görkem
21-07-2009, 17:21
araçta bi sıkıntı olduğu belli, orjinde kaanında dediği gibi 150 bg gibi rakamlar veriyo ,,,açık hava filitresi yok,,, boruların orjinal ebatta ,,,debimetrede değiştirmişsin ,,,yani ilk aşamada akla gelcek herşey yolunda gibi sende,,,,ben aracı ilk aldığımda sparco nun bitmiş durumda ebatlarıda 2.0 için fazla ufak olan sünger bi filitre vardı ,,,bide katalikten sonra 60 lık düz boru geliyodu son susturucuda free-flow tarzda bişidi,,,,,bunların yerine hgt ye uygun green filitre 51 lik borular orjin orta ve son susturcuyu koyup katalitiği iptal ettiğimde tam 15 bg lik bi fark oluştu dynoda :) yani demek istediğim uygun olmayan modifiyeler hgt de çok büyük kayıplara sebep oluyor .......

ama sende böle bi durum yok sanki,,,VIS sistemiyle ilgili bi durum olabilir ,,makineye bağlatıp diğer sensörleride bi kontrolden geçirseniz iyi olur....aracınızın km si ne kadar bu arada ??

Görkem
21-07-2009, 17:22
bugun 51lik sebring takıcaz inş bakalım onunla nasıl olcak? :soru:

kaan senin sonucuda merak ediyorum iyi olursa bende 51 lik bi son susturucu koyim kaliteli ;) ............

ChackaL
21-07-2009, 17:49
araçta bi sıkıntı olduğu belli, orjinde kaanında dediği gibi 150 bg gibi rakamlar veriyo ,,,açık hava filitresi yok,,, boruların orjinal ebatta ,,,debimetrede değiştirmişsin ,,,yani ilk aşamada akla gelcek herşey yolunda gibi sende,,,,ben aracı ilk aldığımda sparco nun bitmiş durumda ebatlarıda 2.0 için fazla ufak olan sünger bi filitre vardı ,,,bide katalikten sonra 60 lık düz boru geliyodu son susturucuda free-flow tarzda bişidi,,,,,bunların yerine hgt ye uygun green filitre 51 lik borular orjin orta ve son susturcuyu koyup katalitiği iptal ettiğimde tam 15 bg lik bi fark oluştu dynoda :) yani demek istediğim uygun olmayan modifiyeler hgt de çok büyük kayıplara sebep oluyor .......

ama sende böle bi durum yok sanki,,,VIS sistemiyle ilgili bi durum olabilir ,,makineye bağlatıp diğer sensörleride bi kontrolden geçirseniz iyi olur....aracınızın km si ne kadar bu arada ??

Aracım 93000kmde. bundan 3 yıl önce de dynoya çıkmıştım o zaman araçta sadece sanayi tipi son susturucu vardı orjinal katalitik ve orjinal orta susturucu takılıydı ve dyno sonucu 136 bg çıkmıştı. Yani demek istediğim sorunun kaynağının egsozdan ziyade motorun kendisiyle ilgili olabileceği.

Sizin araç kaç bg çıktı acaba?

Görkem
21-07-2009, 18:04
benimki ilk başta 130 bg çıktı komik bi şekilde ,,,sonra dediklerimle beraber 145.4 bg verdi ,sadece kat iptal ve green filitre var ,,benim aracımda şuan 113000km de ............

ChackaL
22-07-2009, 08:46
Katın yerine düz boru mu takıldı yoksa susturucu mu?

punto_multijet
22-07-2009, 08:56

bende kat yerinde duz boru var mesela

Görkem
22-07-2009, 11:48

düz boru var bendede ikinci sensör için maşonlardan yaptık o kadar onla kapattık orayı ,,,bi nevi tapa gibi bişi,,,,sitede var ayrıntılı resimleri felan onun aynısı nerdeyse aratırsan bulursun konular içinde ....................

ChackaL
22-07-2009, 11:51
ne sacma sirf borularin yüzünden 20hp güc kayibı mı olur ben bunu anlamis değilım
sımdı ortayı orjinal taktırcam ve dyınoya tekrar cıkcam debımetre de yenı bakalım ne sonuca ulascam

ahmet3425
22-07-2009, 12:37
katalatigin ici dagılmıs ve arabayı tıkıyor olabilir iptal edilip denenmesinde yarar var birde motorun kompresyonunu olctunuz mu durumu nedir?

tipo16v
22-07-2009, 13:15
katalatigin ici dagılmıs ve arabayı tıkıyor olabilir iptal edilip denenmesinde yarar var birde motorun kompresyonunu olctunuz mu durumu nedir?

Bu benim başıma gelmişti eski aracımda kat parçalanmış bi parçasıda orta susturucunun ağzına takılmıştı. Kat iptali ve son susturu değiştirmeme rağmen orta susturuyu ellemediğim için 126 hp çıkmıştı. Daha sonra orta susturuyu söküp düz boru yapınca 155hp çıkmıştı. (Çarpan 1.4)

ChackaL
22-07-2009, 13:16
Katalizatör henüz yeni daha dün içine baktık sıfır gibiydi. Motorun kompresyonunu ölçtürmedik fakat bana bi usta; yaklaşık 12-13 bin km önce carbon clean yaptırmış olduğum için kompresyonu ölçmeye gerek olmadığını söyledi ben yinede içimin rahat etmesi açısından ölçtürmeyi düşünüyorum.