PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : windows xp yardım..

Ferhat_V
22-07-2009, 20:35
arkadaşlar selam

xp işletim sistemimde bir sorun var.. winamp açık müzik dinlerken ve web de forumlarda takılırken pc de birde msdos ekranı açıldı ingilizce bişeyler yazıyor 6 5 4 .. diye geri sayım yapıp bitiriyordu..o ms dosu kapatınca açık olan programda kendi kendine kapanıyor her açışımda tekrar msdos la birlikte açılıyordu ama masaüstündeki her programda bunu yapıyordu winamp paint vs her şeyde..
bilgisayarı kapattım açtım hiçbir şekilde düzelmedi ve masaüstü logolar başlat menüsü filan herşey gitti..ctrl alt del yapınca pencere açılıyor yeni görev diyerek explorer yazıyorum explorer.exe yazıyorum filan hiçbir şekilde masaüstünü göstermiyor..yeni görev deyip karpersky antivirüs setupunu buldum çalıştırdım kurdum..pc yi taratırken birden ekran gitti kendi kendine yeniden açılmaya başladı..bu seferde görünen masaüstünüde göremiyorum artık ve ctrl alt del çalışmıyor sadece ekran görünüyor ve hata mesajı " winlogon.exe - uygulama hatası

"unknown software exception ( 0xc0000096) özel durumu , 0x7c802336 konumundaki uygulamada oluştu.

programmı sonlandırmak için tamam yada iptale basın "

yazıyor tamam yada iptal hangisine basarsam basayım pc restart atıyor..

format atmadan bilgisayarı nasıl eskisi gibi yapabilirim ?? yada format atsam bile eski dosyaları kurtarabilirmiyim..ama öncelik formatsız açmak dosyaları kurtarıp sonra formatlamak.

edit: bu arada bilgisayar güvenli kiptede açılmıyor aynı hatayı veriyor..

Serencebey
22-07-2009, 21:01
combofix denedinmi aceppp?

Ferhat_V
22-07-2009, 21:02
combofix denedinmi aceppp?

combofixi dün denedim oda bişeye yaramadı ondan sonra gitti sistem artık açılmıyor zaten combofixi tekrar deneyemem :S

antivirüs çalıştı 1 2 virüs buldu onları siliyordu birden gitti pc geri açtığımdada artık hiç bir işlem yapamıyorum

kop42
22-07-2009, 21:05
bu bır vırus bunun bıtane 1mb lık dosyası olcak silmek ıcın ıstersen googleden de aratır bulabılırsın nette bulursam eklerım buraya masaustu bombos geldgı zaman flash dısk takıp yenı gorewden dosyayı calıstırmalısın aksı takdırde kesınlıkle hıc bır bılgıne ulasamıyorsun tek çözümü bu veya format atıcaksın googleden bır bak arastır dosyayı eger çantam burdaysa ofisde kalmadıysa eklerım dosyanın linkini

Ferhat_V
22-07-2009, 21:09
bu bır vırus bunun bıtane 1mb lık dosyası olcak silmek ıcın ıstersen googleden de aratır bulabılırsın nette bulursam eklerım buraya masaustu bombos geldgı zaman flash dısk takıp yenı gorewden dosyayı calıstırmalısın aksı takdırde kesınlıkle hıc bır bılgıne ulasamıyorsun tek çözümü bu veya format atıcaksın googleden bır bak arastır dosyayı eger çantam burdaysa ofisde kalmadıysa eklerım dosyanın linkini

aynen dediğin gibi yapıp explorer.exe diyorum açmıyordu ama artık oda gitti ctrl alt del yapamıyorum nası yaparım ctrl alt del çalışmıyor ?

pc açılınca winlogon.exe uygulama hatası

unknown software exception ( 0xc0000096) özel durumu , 0x7c802336 konumundaki uygulamada oluştu diyor.

programı sonlandırmak için tamama ... programda hata ayıklamak için iptale basın yazıyo ama tamamda desem iptalde desem direk resetliyo kendi kendini.

kop42
22-07-2009, 21:11
http://www.inndir.com/Dracula_Vir%C3%BCs_Temizleyici-40675i.html

bu ısını çözucek yanlız flas dıskın varsa masaustu geldıgınde bos olarak gelıcek flash dıskını tak sonra ındırdgın dosyayı calıstır o kendı sılıyor yenıden baslatıyor ve sorunun ortatdan kalkıyor

okumamıstım yazdıklarını edıtleyım..

ctrl alt del calısmıyorsa kesınlıkle hdd nı baska bır makınaya takıp taratma cunkı bulup sılmıyor vırus aktıfken sılebılıyorsun.

ctrl alt del bu komutu calıstırmak ıcın

once bu komutu yazmalısın baslat calıstıra ama sen bu menulerı goremedgın ıcın 2 ıcnı secenek denıycez
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

2 ıcnı secenek yapıcakların dıskını baska bır makınaya baglayıp elle sılmen

c:/Windows/System32 veya c:/Windows/System klasöründen acd.cmd ve acd2.cmd dosyalarını silin.
Varsa aynı klasörlerdeki veya temp dizininizdeki ljl11.dll, kmon.ocx, ktkbdhk3.dll, mswinsck.ocx, pac.exe dosyalarını silin.

Ferhat_V
22-07-2009, 21:17

bu ısını çözucek yanlız flas dıskın varsa masaustu geldıgınde bos olarak gelıcek flash dıskını tak sonra ındırdgın dosyayı calıstır o kendı sılıyor yenıden baslatıyor ve sorunun ortatdan kalkıyor

flash disk var attım ona taktım pc ye ama açılışta ctrl alt del deyip çalıştıramıyorum çünkü winlogon hatasınsa kalıyo pc..o hatayı gidermek içinde sistemi açmak gerekiyo.. kaldı böyle yani recovery yada boot cd ile düzelirmi ? yada boot dosyalarını usb ye atsam usb den yapılabilirmi ?

Ferhat_V
22-07-2009, 21:33

okumamıstım yazdıklarını edıtleyım..

ctrl alt del calısmıyorsa kesınlıkle hdd nı baska bır makınaya takıp taratma cunkı bulup sılmıyor vırus aktıfken sılebılıyorsun.

ctrl alt del bu komutu calıstırmak ıcın

once bu komutu yazmalısın baslat calıstıra ama sen bu menulerı goremedgın ıcın 2 ıcnı secenek denıycez
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

2 ıcnı secenek yapıcakların dıskını baska bır makınaya baglayıp elle sılmen

c:/Windows/System32 veya c:/Windows/System klasöründen acd.cmd ve acd2.cmd dosyalarını silin.
Varsa aynı klasörlerdeki veya temp dizininizdeki ljl11.dll, kmon.ocx, ktkbdhk3.dll, mswinsck.ocx, pac.exe dosyalarını silin.

bilgisayarı usb den boot etsem ctrl alt del tekrar geri gelebilirmi ? virüs sonuçta sistemde kalcak ctrl alt del gelipde o komutları yazana kadar ama usb den boot ettiğimde veri kaybı olurmu ?

bu arada hazır netten boot dosyası indircem olmazsa laptoptaki s2 yi kopyalıycam sende varmı peki hazır boot dosyaları xp sp2 - 3

onursumer
22-07-2009, 22:59
xp cd si ile verilere mudahale etmeden repair yapsan belki sistemi açıp kurtarabilirsin

güvenli kipte açmayı denedinmi ?

Ferhat_V
22-07-2009, 23:01
xp cd si ile verilere mudahale etmeden repair yapsan belki sistemi açıp kurtarabilirsin

güvenli kipte açmayı denedinmi ?

elimde xp cd yok recovery var oda başka markanın olmuyor..güvenli kipdede aynı sistem kalıyor öylece.

şu an bi program indiriyorum boot cd - usb hazırlamak için onu hazırlayıp usb den boot ediyim içindekileri kurtarayım diyorum olursa eğer.

sonra cd bulup format.

onursumer
22-07-2009, 23:07
hdd yi sokup verilerin yedeğini alsan daha kolay olmazmı ?

Ferhat_V
22-07-2009, 23:11
hdd yi sokup verilerin yedeğini alsan daha kolay olmazmı ?

hdd yi bağlayabileceğim 2. pc yokki

usb den boot etmek daha kolay değilmiki ? harici hdd var ona atıcam her şeyi ?

onursumer
22-07-2009, 23:13
usb veya cd den boot edebilirsin masaustu pc mi dağıtmamış olsam çok güzel bi yazılabilir iso halde boot xp vardı elimde googleden bi bak istersen kesin forumlarda vardır

200mb civarı birşeydi

Ferhat_V
22-07-2009, 23:20
şimdi boot usb hazırlıycam işte yapmaya çalışıcam googledenbakmadım açıkcası adamlar içine virüs koymadığını bilemem diye güvenemedim..googlede hazırlamayı gösteriyo ama hazır dosya yok olsada bilindik güvendik bişey olmadığı için indirmezdim ama bildiğin varsa paylaşırsan sevinirim .teşekkürler..

onursumer
22-07-2009, 23:28
yapmakla uğraşma

birtane buldum linkler olu değil 195mb

http://rapidshare.com/files/129071552/CD_den_Calisan_XP_Turkce.part1.rar
http://rapidshare.com/files/129088419/CD_den_Calisan_XP_Turkce.part2.rar

Ferhat_V
22-07-2009, 23:32
programı indirdim 2 dk sı kaldı :)
bunlar cd için iso mu nasıl usb ye atabilirmiyim ??

bunları indireyim o zaman olursa yaparım olmazsa kendim baştan boot usb hazırlarım..

çok teşekkürler.

onursumer
22-07-2009, 23:36
bu iki dosyayı açınca zaten içinden tek yazılabilir iso çıkıyor direk cd ye yaz ve pc yi xp kurar gibi cd ile boot et direk yüklüyor ve işletim sistemi açılıyor sonrasında içindeki programlarla istediğini yaparsın

Ferhat_V
22-07-2009, 23:49
bu iki dosyayı açınca zaten içinden tek yazılabilir iso çıkıyor direk cd ye yaz ve pc yi xp kurar gibi cd ile boot et direk yüklüyor ve işletim sistemi açılıyor sonrasında içindeki programlarla istediğini yaparsın

saol çok teşekkürler iniyor diğer program virüslü çıktı :D

şans olcak şanss :D

iconic
23-07-2009, 00:25
"hiren's boot cd" "www.h33t.com"dan indir(torrent) cdye cek icinde bissuru partition manager ve biton antivirus ne istiyosan var windows'un kurulu oldugu drive'in komple imajini al(sonradan acabilecegin birsey olsun) format at windows kur sonra imajin icinden dosyalarini al..

Ferhat_V
23-07-2009, 00:34
"hiren's boot cd" "www.h33t.com"dan indir(torrent) cdye cek icinde bissuru partition manager ve biton antivirus ne istiyosan var windows'un kurulu oldugu drive'in komple imajini al(sonradan acabilecegin birsey olsun) format at windows kur sonra imajin icinden dosyalarini al..

o hirens boot cd yi indirecektimde o aslında bana format öncesi yada sonrası gerekli programlar topluluğu gibi geldi o yüzden indirmedim ama formattan sonra indirmeyi düşünüyorum onuda içinde bayağı program var hem türkçe hem ing.

şimdi boot cd ile deniycem sorun çıkarmaz inş..

Ferhat_V
23-07-2009, 09:00
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler..

virüsü silemedim o hatayıda kapatamadım..cd den boot edip içindekileri kurtardım şimdi xp indiriyorum formatlıycam...

teşekkürler tekrardan yardımlar için..