PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pasta cila sonrası lekeler!!!

nec_burak
26-07-2009, 00:28
arkadaslar oncelikle herkese merhaba . foruma yeni katıldım benim icin yararlı bir yer oldundan suphem yok.

hemen problemimi paylaşmak isterim.aracım 2 ay once boyadan cıktı 4 gun oncede pasta cila yaptırdım tekrardan ertesş gun aracın uzerinde lekeler olustu vede cıknmmıyor tekrar boyacıya gittim cila yaptı azaldı ama hala var bu sorunu nasıl çözebilirim boyacıyla cok kotu papaz olcam yoksa yardımlarınızı bekliorum :)

FaBeRgE
26-07-2009, 00:41
leke dediğiniz harelenme mi yoksa başka birşey mi ?

Murat
26-07-2009, 00:46
nsıl bir leke.resim imkanı varmı?

MeJo
26-07-2009, 10:39
cila işini herkes yapamıyo ama boyacın da kötü boyamıs olabilir resm gönder sen millet zaten sorunlarını yazar ;)

kansu_ilhan
26-07-2009, 10:48
boyadan çıktıktan sonra pasta cila işi biraz geç olmamış mı?
normal de en geç bi hafta sonra bunların yapılması gerekir boyanın bozulmaması için ;)

16v
26-07-2009, 13:06
Kansu soyledıgın gıbı bır kaide yok :) Araç boyandıktan sonra 1 hafta ıcınde pasta cıla olacak dıye olmaz ıse boyanın bozulacagı hic yok.

kansu_ilhan
26-07-2009, 13:20
oda doğrudur abi benim bildiğim boya olduktan sonra pasta cila çekerler belki hataları kapatmak için olabilir erken çekmeleri ;)

maxpower
26-07-2009, 13:26
bende bişey sorayım:)

pasta cila yaparken plastik aksama değen pasta beyaz lekeler oluşturuyor ya, buna yapacak bişey var mı?

kansu_ilhan
26-07-2009, 13:28
elimize sürdüğümüz arko kremlerden sürersen oralara o sıkınıtını bayağı giderirsin ;)

maxpower
26-07-2009, 14:07
elimize sürdüğümüz arko kremlerden sürersen oralara o sıkınıtını bayağı giderirsin ;)

teşekkürler

Ercan_35
26-07-2009, 15:59
araç boyandıktan sonra ince zımpara çekilir sonra pasta cila yapılır bazı kasaplar kabiliyetleri olmasına rağmen sanki zorla yaptıryormuşuz gibi boya atar beklemeden ince zımpara atar kimi bölgelerde zımpara izi kalır ve sonra pasta cila yapar böylece araçta boyadan sonraki zımpara izlerinden dolayı hareli bir görüntü oluşur ne diim allah boyacıların eline düşürmesin kimseyi 4 defa araç boyattım herkesin iyi dediği adamlara gittim hepsiylede papaz oldum.

Aforizma
26-07-2009, 22:01
bende boya koruma ustasıyım Ercan 35 arkadaşıma kesinlikle katılıyorum bazı boyacılar iş yetişsin elimden çıksın die pata kütere ellerinden atarlar arabayı sebebi bi sonraki aracıda halledip göndermek içindir çakal zannederler kendilerini saflarda yokdeğil müşteriler arasında nasıl olsa boyandı orjinal boya olmadığı için böle olmuştur die düşünen çok nasıl olsa boyacıda hata benden sölemesi ben olsam boyayı komle zımparalatıp tekrar boyamasını sölerdim

nec_burak
28-07-2009, 16:41
herkese tesekurler biraz cilayla bu işi cozdum ama biraz daha cila yapılması lazım ee napcas cokcez artık boyacının tepesine ... :)

G60
28-07-2009, 16:56

pasta cila yaparken plastik aksama değen pasta beyaz lekeler oluşturuyor ya, buna yapacak bişey var mı?

Turtlewax Nano plastik parlatıcısını Scotch-Brite temizlik süngerinin yeşil sert tarafına ( çok sert olanlar değil ) dökerek çitelemiştim biraz. İlk günkü gibi oldular. :)

Görkem
28-07-2009, 17:10
Turtlewax Nano plastik parlatıcısını Scotch-Brite temizlik süngerinin yeşil sert tarafına ( çok sert olanlar değil ) dökerek çitelemiştim biraz. İlk günkü gibi oldular. :)

Görkem saolsun diyosun yani :D ............

maxpower
28-07-2009, 17:55

tmm hafta sonuna deniyeyim bunu, teşekkürler:)

TarikS
28-07-2009, 18:01
O Scotch-Brite sungerin yesil kismina dikkat edin mutlaka, serti yumusagi var mi ayri olarak bilmiyorum ama bendeki zimpara gibi etki edebiliyor yer yer :)

ramo si
28-07-2009, 22:34

pasta cilanın içinde bulunan kimyasal plastik yerleri beyazlaştırır .bantla yada siyah yerlere fazla girme

ramo si
28-07-2009, 22:36
herkese tesekurler biraz cilayla bu işi cozdum ama biraz daha cila yapılması lazım ee napcas cokcez artık boyacının tepesine ... :)

boyanda sorun var senin ya sertleşirici az konmuş yada boya iyi karışmamış olabilir.güneşi, gördümü portakallanıoo