PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ve Efsane Pistlere Dönüyor..( Schumacher )

Ersin ÖREN
29-07-2009, 19:32
Formula 1 eski dünya şampiyonu Michael Schumacher, Felipe Massa pistlere dönene kadar Ferrari adına yarışacak.

Efsane pilot Michael Schumacher Formula 1'e geri dönüyor.

Ferrari takımı, Felipe Massa'nın Macaristan Grand Prix'sinde geçirdiği kaza nedeniyle uzun bir süre yarışamayacak olması nedeniyle pilot arayışlarına girmişti.

Eski dünya şampiyonu Michael Schumacher'e teklif götüren Ferrari, Alman pilottan olumlu yanıt aldı. Schumi, Felipe Massa pistlere dönene kadar Ferrari adına yarışacak.

Michael Schumacher yaptığı açıklamada, kendisi için Formula 1 defterinin çoktan kapandığını ancak bu özel durumda takımına olan sadakatından dolayı yeniden yarışmayı kabul ettiğini söyledi.

Michael Schumacher'in 21-23 Ağustos tarihlerinde yapılacak İspanya Grand Prix'sinde yeniden pistlere dönmesi bekleniyor.

Shadow_Dancer
29-07-2009, 19:34
Gelsin tabii ya..

Ersin ÖREN
29-07-2009, 19:34
Bu şekilde gelmesi üzücü..Ama bir ferrari taraftarı olarak.Massa'nın yokluğuna ilaç olucak diyorum..

Vtec-SEDAN
29-07-2009, 19:35
offf süper bir haber.. keşke hiç bırakmasaydı.. inş eski formunu gösterir ve zevkli yarışlarını izleriz :)

Göki,ZD
29-07-2009, 19:37
formula izlemeye başlıyorum yine :)

Cem.B
29-07-2009, 19:37
hiç izlemiodum bu adam içn 4 gözle izlerim

imhotep
29-07-2009, 19:44
f1 yenıden heyecan kazanıcak... ferrari HULK u geçebilecek en sonunda hauahauhaua:D

deniz
29-07-2009, 19:45
helal olsun boyle ozel bır durumjda bu kararı cok yerınde :)

ef186
29-07-2009, 19:46
Massa inşallah çabuk toparlanır ve sağlığına kavuşur .
Shumiyi izlemek tabiki ayrı bir zevk olucak yine ...

Shadow_Dancer
29-07-2009, 19:47
yeni nesil pilotcuklar feyz alır biraz ;)

brv
29-07-2009, 20:02
Schumacher İspanya'da Massa'nın Yerine Yarışacak

Tüm iddiaların ardından Michael Schumacher Avrupa Grand Prix'sinde Felipe Massa'nın yerine geçmeyi planlıyor. Ferrari takımı bugün öğleden sonra yaptığı açıklamada Schumacher'in bu görev için hazırlandığını duyurdu.

Açıklamada Schumacher'in Formula 1'e dönüş için hazır olduğu ve bir F1 yarışı için tam olarak forma girmesi adına önümüzdeki günlerde antrenman programına başlayacağı söylendi. Alman pilot bu senenin başında bir motorsiklet kazası geçirmişti ve takım Schumacher'in yarışacağı tam olarak doğrulanmadan önce durumunda bir problem olmadığından emin olmak istiyor.

Schumacher bugün yaptığı açıklamada, "İlk olarak en önemli olan şey, Tanrı'ya şükür ki Felipe ile ilgili bütün haberler olumlu. Ona yeniden en iyi dileklerimi sunuyorum. Bu öğleden sonra Stefano Domenicali ve Luca di Montezemolo ile görüştük ve Felipe'nin yerini almak için hazırlanmam kararını verdik."

"Benim için Formula 1 defterinin uzun zaman önce kapandığı doğru ancak böyle talihsiz bir durumu görmezden gelip takıma sadakatsizlik edemem. Bir yarışçı olarak bu mücadele ile tekrar karşılaşacağım için sabırsızlanıyorum." dedi.

Schumacher'in İspanya'da yarışacak olması ilk kez Kmi Raikkonen ile yan yana yarışacak olması anlamına geliyor.

Schumacher F60 ile hiç teste çıkmadı ve 2008 nisan ayından bu yana hiç F1 aracı kullanmadı.

Bu açıklamanın Schumacher'in menajeri Willi Weber'in iddiaları tamamen yalanlamasının ardından gelmesi de oldukça ilgi çekici oldu.

Yeni bir pilotla anlaşmamaları Massa için de avantaj...Geri dönme şansı yüksek Massa'nın...Geçici bir süre için de olsa Schumi'yi pistlerde görmek güzel olucak...Önünde hazırlanmak için 1 ay olması Schumi için iavantaj...

BlackEmperor
29-07-2009, 20:06
kötü bir arabayla dönmesi MS için buyuk bir risk hayırlısı diyelim...

ef186
29-07-2009, 20:11
yeni nesil pilotcuklar feyz alır biraz ;)

Ben boşuna demiyorum Eskiyse güzeldir diye ... ;) ( Dragger Smile )

B.Aktepe
29-07-2009, 20:27
massa için ne kadar üzücü bir durum olsada f1 sevenler için sevindirici bir haber MS in dönmesi. bende yarışı merakla bekliyor olacağım. MJ in yeniden NBA de oynaması gibi birşey bu :D

Vtec_2
29-07-2009, 21:00
özledik kendilerinii ailecek takip etmekteyiz....:D

CliOkaN
29-07-2009, 21:04
bir sonraki yarış büyük heyecanla bekleniyor herkes tarafından :D

Utku
29-07-2009, 21:46
Schumi'yi izlemek ayrı bir zevk tabiki..Massa iyileşinde geçsin demekten başak bişey diyemiyoruz

burak10
29-07-2009, 22:19
offf süper bir haber.. keşke hiç bırakmasaydı.. inş eski formunu gösterir ve zevkli yarışlarını izleriz :)

dostum geçmiş istatistiklere bakarsak yarış dünyasından kopan (1sezon bile olsa) geri döndüğünde eski performansını gösteremiyor ki en yakın geçmişte bunun örneğini mika hakkinen ve jack villenueve den gördük yanlış hatırlamıyorsam. shumi taraftarı olarak umarım iyi performans gösterir..

Serhat Y.
29-07-2009, 22:27
akşam akşam çok güzel bi haber, şimdiden heyecanlandım umarım ilk yarışından itibaren eski performansını gösterir, ne kadar podyum görurse f1 fanları için okadar eglenceli olur diye dusunuyorum

hakan type-r
29-07-2009, 22:39
özledik şumiyi tabi yaa...son 4-5 yarış izlenir :)

merve
29-07-2009, 22:43
dostum geçmiş istatistiklere bakarsak yarış dünyasından kopan (1sezon bile olsa) geri döndüğünde eski performansını gösteremiyor ki en yakın geçmişte bunun örneğini mika hakkinen ve jack villenueve den gördük yanlış hatırlamıyorsam. shumi taraftarı olarak umarım iyi performans gösterir..

benimde ilk olarak aklıma bu geldi :S bu herşeyde böyle oluyo yalnız :S
umarım bukez öyle olmaz ama..

Vtec-SEDAN
29-07-2009, 22:54

genelde kırılması zor olan rekorları egale ettiği için ve tabiiki ayrı bir haz verdiği için öyle bir temenni ettim.. yoksa burdaki birçok kişi olayın zorluğunun farkındadır.. ama onun o pistte, o günki yarışta olması bile insanları hemen çekiyor..

en nihayetinde benim şahsi fikrimde başarısız bir araçla sezon geçiren ferrari aracı için pilotluğunu gösterecek, umarım tahmin ettiğimiz gibi bir sonuç verir Schumi ;)

nikox
29-07-2009, 23:18
Öncelikle farkettinizmi bilmiyorum bu son f1 yarışında mclaren ve ferrari üst sıralara çıkar hale getirilmiş ve güç kayıplarının sebebi cözülmüş durumdaydı.brawn gp de de gerileme yaşandı.Shumi öyle bi adamki 1 aylık sürede aracın gelişimine bile katkıda bulunabilir.Tabi fazla hayalperest olmamak lazım ama duygusal davranıyorum.Şimdiden heyecanlandım doğrusu öyle bi nesilizki shumi ve rossi gibi dünyanın en iyi plotlarını izleyebiliyoruz bu adamlar gibisi dünyaya gelmez bundan emin olun tv nin karşısına geçip bunun tadını çıkarmalıyız bence.Şu an f1 de shumi tarzında 2 plot var Luis hamilton ve Alonso aynı yarışta bu adamları izlemek güzel olucak.

nikox
29-07-2009, 23:29

Sana katılamıyorum mika hakkinen ve jack villenueve hiçbizaman Shumi ayarında plot olmadılar sadece şansları vardı dünya şampiyonu oldukları zamanlarda şhumi ölü olarak direksyonu başına geçtiği ferrari yi diriltmeye çalışıyordu.Aynen rossi nin ölü haldeki yamaha yı dirilttiği gibi.

fangio
29-07-2009, 23:34
Bu şekilde gerçekleşmesini elbette hiç bir F1 taraftarı ve tifosi istemezdi. Ancak tekrar o florasan kaskı kırmızı arabada izlemek inanılmaz bir duygu olacak...

Özellikle Rai ile beraber aynı araçla rekabet etmesi de ayrı bir güzellik.

Bu kadar zaman nasıl geçecek bilmiyorum ama beklemesi de bir o kadar keyifli olacak.

Umarım Massa'da en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve tekrar koltuğuna geri döner...

Eriador
29-07-2009, 23:34
benimde ilk olarak aklıma bu geldi :S bu herşeyde böyle oluyo yalnız :S
umarım bukez öyle olmaz ama..

herşeydemi öyle oluyor ?

Michael jordan nba e geri döndükten sonra 3 defa daha ark arkaya şampiyon oldu ...

bi nevi bunu schumacher de yaptı 99 da ayağı kırıldı .. kırılmadan önce şampiyona lideriydi ... michael geri döndükten sonra neler oldu yazmaya gerek yok herhalde ...
---

ayrıca mika ile jacques i nasıl michael e nasıl aynı tutuyorsunuz örnek veriyorsunuz hakiakten ilginç ...

biraz aydınlatıcı bilgi olsun ...

geçen sene michael f1 e 1 ara ara verdikten sonra f 2007 ile ilk test sürüşüne çıktığında araçta TC yoktu .. motor frenlemesi yoktu bu tür yardımcı olanaklar olmaksızn en son 2001 de araç kullandı ve dünya şampiyonu olmuştu ... michael f1 i bıraktıktan sonra bunlar tekrar yasaklandı ...

f1 i bıraktığından 1 sene sonra bu yeni kurallara tekrar pist e çıktı ve herkesten iyi zaman yaptı ..

http://www.turkiyef1.com/images/news_gallery/m_sch_jerez_61207.jpg

F 2007 ile Schumacher @ Jerez ...

şuan michael eski kondisyonunda değil ...

yeni araç ı hiç kullanmadı ...

ferrari de hiç iyi durumda değil ...

ama onu tekrar pistlerde görmek harika olucak...

keşke geçici olarak değil de tekrardan tüm şampiyonada yarışsa bizde tekrar f1 i izlemekten zevk alsak ...

Oz`
29-07-2009, 23:57
o herif bir robot 100 tur atsın anı saniyeyi çıkarabilicek bi karakter :) helal ona

MeJo
30-07-2009, 00:25
efsane sallar ortalıgı ama üzdü bizi massa

MUGENPOWE®
30-07-2009, 00:33
ölüsü 3 cu olur

staskan
30-07-2009, 02:23
1seneden fazladır f1 aracı kullanmayan MS direksiyonun başına geçip gerçek bir efsane olduğunu kanıtlayacak mı? Şöyle bir gerçek varki ismi açısından büyük bir risk aldı. İnşallah eskisi kadar başarılı olur ve güzel yarışlarını seyredebiliriz.

mad_max1978
30-07-2009, 02:33
tekrar f1 seyretmeye başlıyacaz sayesinde

burak10
30-07-2009, 03:48
Sana katılamıyorum mika hakkinen ve jack villenueve hiçbizaman Shumi ayarında plot olmadılar sadece şansları vardı dünya şampiyonu oldukları zamanlarda şhumi ölü olarak direksyonu başına geçtiği ferrari yi diriltmeye çalışıyordu.Aynen rossi nin ölü haldeki yamaha yı dirilttiği gibi.

inşallah dediğin çıkar dostum, 2,5sene,test,geliştirme ve kondisyonlarda eksiği olan şuminin nekadar başarılı olcağını göreceğiz.efsane şuminin işi zor, nedemek istediğimi yarışırsa anlayacaksınız. emin olun f1 sürmek kolay değil, michael jackson bile bir şovunda 3-4 kg veriyor siz düşünün bir yarışta pilotlar kaç kg veriyor...sıcaklıkta tuzu biberi

Ae86
30-07-2009, 07:06
Shumi eski günlerini özlemiştir iki gazlıyım hasret gidereyim demiştir sadakat hikaye :)

R_Kaptan
30-07-2009, 08:06
yıne baslıycaz f1 seyretmeye schumı number one

Selman
30-07-2009, 08:33
Güzel haber F1 efsaneyle yeniden hayat bulacak:)

B.Aktepe
30-07-2009, 08:50
ölüsü 3 cu olur

:icon_tup:

fenaaa:D

Absinthé
30-07-2009, 08:54
Go go go schumi :)

dragon07
30-07-2009, 08:59
F1 izlemeye başlıyorum...efsane geri döndü

CnR CAN
30-07-2009, 11:52
Formula one yeniden başlıyor ;););)

kurpat
30-07-2009, 11:57
oooooooooooooo ooooooooooooooooooooooo

heyya heyya heyya heyya
heyyaaaaaaaaaaaaa

ahmet3425
30-07-2009, 12:09
bir sonraki yarısı bende buyuk merakla bekliyorum yalnız eğri oturup dogru konusmak gerekirse Shumiden pek umudum yok cok basarılı olabileceğini zannetmiyorum... su an onun en iyi zamanlarında hızlı oldugu kadar hızlı olan pilotlar var

sebastian vettel
kimi raikonen
luis hamilton
fernando alonso

yaslı kurdun bunların arasından sıyrılması cok zor... ki unutmamak lazım shumi doneminde 2 yıl ust uste dunya sampiyonu olan 23 yasında bir pilottu adını bilirsiniz...:)

alp1903
30-07-2009, 12:11
Bakalım nasıl bi rol oynıycak çok merak ediyorum, bişileri ıspatlamak için degil bence araçın gelişmesi için belli yollar izliycegini düşünüyorum.

S.celik
30-07-2009, 12:25
İzlenme rekoru kırar yarıştığı sürece :D:D
Harika olmuş

Trancex
30-07-2009, 12:29
Ne ilacı ferrariye can getırecek yıne

SekoLive
30-07-2009, 12:49
Şumiden çok yarıştıkları insanları sevmiştirim... D.HİLL M.HAKKİNEN gibi isimler dönse daha cok sevinirdim :)

Oytun
31-07-2009, 02:30
rubens barrichello schumi için en fazla 1 yarış yarışır diyor

Tunç
31-07-2009, 02:42
Çok saçma tekrar dönmesi FIA kurallarına göre ama hala anlamıs degilim tekrar nasıl yarısmacı lisansı aldıgına

team_k20
31-07-2009, 03:27
eskisi gibi olamıcak ;)

Eriador
31-07-2009, 04:29
Çok saçma tekrar dönmesi FIA kurallarına göre ama hala anlamıs degilim tekrar nasıl yarısmacı lisansı aldıgına

onun 7 tane lisans ı var ...

Tunç
31-07-2009, 04:30
onun 7 tane lisans ı var ...

Yani? formula 1 içinmi hepside?

Oytun
31-07-2009, 04:36
lisans sorunu olmazda nasıl olcak performansı çok merak ediyorum aslında yerinde izlemek lazım :)

Tunç
31-07-2009, 04:37
lisans sorunu olmazda nasıl olcak performansı çok merak ediyorum

Eskisi gibi olamaz gibime geliyor mika hakinen falan dtm de dikiş tutturamadı:D

Oytun
31-07-2009, 04:44
schumininde superbike de pek başarılı olduğu söylenemez :D

http://www.motorcyclenews.com/upload/210637/images/schumi%20crash.jpg

http://pictures.topspeed.com/IMG/crop/200902/michael-schumacher-h_460x0w.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/news_gallery/m_sch_moto_crash2.jpg

http://www.asphaltandrubber.com/wp-content/gallery/michael-schumacher-crash/big_1402schumachercaida02.jpg

http://www.motorcyclenews.com/upload/213494/images/crash1.jpg

ama yinede iyi kullanıyor :)

http://www.bild.de/BILD/news/bild-english/sport-news/more-sport/motorsport/2008/06/13/michael-schumacher/michael-schumacher-9511778-kopf.jpg

Tunç
31-07-2009, 04:53
görecez yakın zamanda :D

Eriador
31-07-2009, 05:25
Yani? formula 1 içinmi hepside?

yıl 94 95 00 01 02 03 04

7 şampiyonluk .

şuanki tüm pilotları toplasan michael in sahip oldupu taraftar potansiyeli yok zaten bu gecenlerde bi f1 araştırmasında çıkmıştı kimi alonso ve lewis in sponsor gelirleri anca michael in tek başına ettiği ediyordu.

turkiye gp si bomboş geçti es kaza michael tr de geri dönse emim ol türbünler dolardı.

schumacher hala tartışmasız en popüler pilot.

onun f1 e dönmesi demek izleyicnin kat kat artması demek buna ne fia ne bernie hayır diyebilir hepsinin işine gelicek

bu arada motor işine gelirsek michael in hobi olarak yaptığı birşey ya 40 yaşında bunu yapıyor ... herkes düşer o kadar zorlarsa ...
adını unuttum geçen sene schumi superbike da yarışan birinden sadece 4 saniye yavaş derece elde etmişti.

daha öncede yazdım michael eski formunda değil ...
ferrari eskisi gibi değil...

ne olursa olsun onu tekrar kırmızlar içinde görmek harika olucak

Tunç
31-07-2009, 05:33
Hayran olmak yada taraftarı olmak farklı bişi bence bu adamıda buraya getiren tek gercek Ferrari kaç kez duyuldu ismi superbike şampiyonasında kaybolup gitti ama Forumula 1 tüm dünyada izlenen en büyük motorsporu buda işi bi yerde showa dönüştürüyor.ve bırakmasının sebebide artık eskisi gibi olamayıcagını bi david yada bi baricello gibi kaybolmak istememesidir

Eriador
31-07-2009, 05:38
Hayran olmak yada taraftarı olmak farklı bişi bence bu adamıda buraya getiren tek gercek Ferrari kaç kez duyuldu ismi superbike şampiyonasında kaybolup gitti ama Forumula 1 tüm dünyada izlenen en büyük motorsporu buda işi bi yerde showa dönüştürüyor.ve bırakmasının sebebide artık eskisi gibi olamayıcagını bi david yada bi baricello gibi kaybolmak istememesidir

40 yaşında superbike a girmiş başarılı olmuş birini gösterirmsn merak ettim ? michael i beyenmemişinde ... emin ol f1 e veridği yıllarını ona verse çok daha farklı olurdu.

ferrari schumacher i getirdi ölemi ? herhalde f1 i izlemeye 00 den sonra başladın.

schumacher gelmeden önce ferrari orta sıralara mahkum bi takımdı 2 defa dünya şampiyonu olduktan sonra oraya geldi ve araçı geliştiren oydu bunu herkes biliyor.

bu arada schumacher en az 2 sene daha yarışırdı .. f1 i bıraktıktan tam 1 sene sonra jerez testlerinde tüm yardımcı olanaklar olmadan ( tc motorfrenleri vs gibi ) herkesten iyi zaman yaptı.

Tunç
31-07-2009, 05:40
40 yaşında superbike a girmiş başarılı olmuş birini gösterirmsn merak ettim ? michael i beyenmemişinde ... emin ol f1 e veridği yıllarını ona verse çok daha farklı olurdu.

ferrari schumacher i getirdi ölemi ? herhalde f1 i izlemeye 00 den sonra başladın.

schumacher gelmeden önce ferrari orta sıralara mahkum bi takımdı 2 defa dünya şampiyonu olduktan sonra oraya geldi ve araçı geliştiren oydu bunu herkes biliyor.

bu arada schumacher en az 2 sene daha yarışırdı .. f1 i bıraktıktan tam 1 sene sonra jerez testlerinde tüm yardımcı olanaklar olmadan ( tc motorfrenleri vs gibi ) herkesten iyi zaman yaptı.

Ben seninkadar Schumacher fenomeni degilim:) sadece görüşümü söyledim seninki fanatiklik gibi bişi olmuş?

Eriador
31-07-2009, 05:46
ister fanatik de ister başka birşey değişmez

demişin superbike da tırt oldu ... herhalde daha önce 40 yaşında girmiş efsane şampiyonlar var orda ? varsa söyle bilelim ha yoksa michael in neyini beyenmedin onu bi yaz ?

f1 e o kadar yılını verdi aynı şeyi superbike ada verse ordada kesn şampiyon olurdu bunu v.Rossi kendi ağzı ile sölemiştir ...

michael jerez de yaptklarına ne diyorsn fenomen olmıyarak daha önce öyle birşey gördünmü f1 de ?

Tunç
31-07-2009, 05:48
[QUOTE=Eriador;789308]
demişin superbike da tırt oldu ...
QUOTE]

İstersen üstteki postları bidaha oku böyle bi kelime telaffuz etmişmiyim diye?

Eriador
31-07-2009, 05:50
demişin superbike da tırt oldu ...

İstersen üstteki postları bidaha oku böyle bi kelime telaffuz etmişmiyim diye?

superbike şampiyonasında kaybolup gitti

birebir aynısını yazmadım ama anlam olarak onu demek istedşn bu cümleden bu anlaşılıyor.

Tunç
31-07-2009, 05:55
birebir aynısını yazmadım ama anlam olarak onu demek istedşn bu cümleden bu anlaşılıyor.

Ama tırt demedim F1e nazaran kayboldu demek istedigim.

Eriador
31-07-2009, 05:58
40 ından sonra girmiş birinden ne bekliyorsn bende onu soruyorum ? bırakta f1 e göre kaybolsun f1 e ne zamn girdi ne kadar yarıştı sb a ne zaman girdi ...

nikox
31-07-2009, 08:32
Arkadaşlar bu işlerin yaşla ilgisi yok bence shumi nin büyüklüğünü tartışmaya gerek yok adam hala kendine bakıyor bi dergide okumuştum f1 de hala yarışıyormuş gibi kondüsyon çalışıyormuş bu güne kadar.yani kendine bakmakla alakalı bişey bu .f1 de nekadar genç plotlar olsada insanın içinde bazı şeyler olması lazım bu da fazlasıyla shumi de var.troy beylis superbike ta geçenseneye kadar dünya şampiyonuydu adam 40 yaşında eee ordada gençler var neden geçemiyolardı adam gençlere kök söktürüyodu çünki kendine iyi bakmış ve profesyonelliğin ötesinde bişey.Bence massa nın yerine yarışma seçiminden dolayı shumiyi tebrik etmek ve alkışlamak lazım bu bile bir cesarettir .

fangio
31-07-2009, 08:35
Onun kadar hırslısı gelmedi. Eminim bu 1 ay içinde de kondüsyon anlamında kendini geliştirecektir. Her kazandığı zaferde sanki ilk defa 1.ci oluyormuşcasına sevinen başka bir pilot gördünüz mü? Ferrari'yi tekrar orta sıralardan alıp Brawn-Byrne-Todt 3lüsü ile sürekli en tepede tuttu. Onu bir David ya da Barichello ile kıyaslamak ayıp olur.

Şimdi isterse sonuncu olsun ama sadece Brezilya 2006 yı hatırlayın yeter...

miniks
31-07-2009, 10:30
cok sukur uzun bır aradan sonra f1 ızlıcem :)

Tugral
31-07-2009, 10:51
keske sennada dönebilse yemisim şumiyi

sportinger
31-07-2009, 10:52
Michael Schumacher direk sebastian vettel li geçmek için yarışacak. beni kıyaslamayın ben benim diyen adama ders verecek valla...

CliOkaN
31-07-2009, 12:15

söz konusu schumi ise FIA filan yalan olur :)

Bu arada garaja projektör kurup izlicem bi sonraki yarışı beklerim herkesi :D

edo typer
31-07-2009, 12:21
Öncelikle farkettinizmi bilmiyorum bu son f1 yarışında mclaren ve ferrari üst sıralara çıkar hale getirilmiş ve güç kayıplarının sebebi cözülmüş durumdaydı.brawn gp de de gerileme yaşandı.Shumi öyle bi adamki 1 aylık sürede aracın gelişimine bile katkıda bulunabilir.Tabi fazla hayalperest olmamak lazım ama duygusal davranıyorum.Şimdiden heyecanlandım doğrusu öyle bi nesilizki shumi ve rossi gibi dünyanın en iyi plotlarını izleyebiliyoruz bu adamlar gibisi dünyaya gelmez bundan emin olun tv nin karşısına geçip bunun tadını çıkarmalıyız bence.Şu an f1 de shumi tarzında 2 plot var Luis hamilton ve Alonso aynı yarışta bu adamları izlemek güzel olucak.

bende kendımı sanslı goruyorum. hakkınen shumi cekısmesı. pole posızyonda aracı stop etmesı sonuncu baslayıp 3. sıralara kdr gelmesı,coulthardın arkasına yapısmsı tur bındırırken coulthrdn fren yapması aractan ınıp saldırması:D bunlr gercekten efsane anlardı ızlerken nefesım kesılırdı. suan f1den bu kdr zewk alamıoruz,ne vrsa eskılerde vardı. bu her sporda bole. dusunelım ılerde agır sıklet macında 6. sanıyede knock out gorme sansımız nedır:D

CliOkaN
31-07-2009, 12:29
Michael Schumacher direk sebastian vettel li geçmek için yarışacak. beni kıyaslamayın ben benim diyen adama ders verecek valla...

vettel i zor geçer schumi şuan..

CliOkaN
31-07-2009, 12:32
içime doğuyor schumi hırsına yenilip virajın birinde spin yada kaza yapacak bence..

umut01
31-07-2009, 12:33
schuminin gelişine çok sevindim ama massanın yerine değilde yanına gelseydi keşke.

digiseco
31-07-2009, 19:48
efsane dediğin böle birşey...

nikox
31-07-2009, 20:11
bende kendımı sanslı goruyorum. hakkınen shumi cekısmesı. pole posızyonda aracı stop etmesı sonuncu baslayıp 3. sıralara kdr gelmesı,coulthardın arkasına yapısmsı tur bındırırken coulthrdn fren yapması aractan ınıp saldırması:D bunlr gercekten efsane anlardı ızlerken nefesım kesılırdı. suan f1den bu kdr zewk alamıoruz,ne vrsa eskılerde vardı. bu her sporda bole. dusunelım ılerde agır sıklet macında 6. sanıyede knock out gorme sansımız nedır:D

Düşününce benimde aklımada daha neler geliyor japonya gpsi jack villenueve sonturda shumi yi geçerse şampiyon olucak shumi geçemesin diye yanyana son viraja girerken resmen üzerine kırarak çarpmıştı ve ikiside pistin dışına fırladı shumi kum havuzundan çıkamadı jack villenueve kurtulup şampiyon olmuştu ,pit stop ta kendi takımındaki çalışanını ezmişti ,lastik patlatmasına rağmen bitirdiği yarış daha neler:D

Oytun
31-07-2009, 20:16
bu arada motor işine gelirsek michael in hobi olarak yaptığı birşey ya 40 yaşında bunu yapıyor ... herkes düşer o kadar zorlarsa ...
adını unuttum geçen sene schumi superbike da yarışan birinden sadece 4 saniye yavaş derece elde etmişti.

tabiiki, dediğim gibi gayet iyi zaten yaşına ve yeni başlamasına göre çok iyi dönüyor işin espirisi başka

tolga900
31-07-2009, 20:26
hakinen de mclaren a dönse tadından yenmez.

Eriador
31-07-2009, 20:41
Schumacher F2007 ile Teste Başladı - İlk Kareler!

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=400x225/kisiler/schumacher/schumacher_f2007_mugello_233284083.jpg&size=article_medium

Michael Schumacher, Bild'in haberine göre bu hafta Mugello'da Ferrari'nin F2007 aracı ile test yapacak.

Sezon için testlerin yasak olması nedeniyle Schumacher antrenman için Ferrari'nin 2007 aracı ile F1 Clienti departmanı eşliğinde bu testi gerçekleştirecek.

Bu test ile Schumacher'in daha önce boynundan aldığı yaralanmanın yarşmayı engelleyip engellemediğine bakılacak.

Haberde ayrıca Schumacher'in önümüzdeki günlerde kilo vereceği çünkü 2006'ya göre kilo aldığı belirtildi.

Eski şampiyonlardan Alain Prost, Michael Schumacher'in dönüşüne şaşırdığını söyledi.

Prost "Onun kararını anlayamıyorum ama saygı duyuyorum. 3 sene önce bıraktı ve kilo aldı ve motorsiklet kazasından sonra yeni iyileşiyor."

"Bu biraz tuhaf bir karar ve büyük bir mücadele. Belki de Ferrari'ye yardımcı olmak istedi. Test pilotları Gene ve Badoer bazı yarışlara katıldılar ancak Schumacher kadar hızlı olamadılar." dedi.

Bu arada, Michael Schumacher'in menajeri Willi Weber, 7 dünya şampiyonu pilotun Formula 1'e dönmesinde paranın etkisinin olmadığını ve henüz para konusunu konuşmadıklarını söyledi.

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=400x225/kisiler/schumacher/schumacher_mugello_test_9_464751646.jpg&size=article_large
http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=400x225/kisiler/schumacher/schumacher_mugello_test_7_995195595.jpg&size=article_large
http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=400x225/kisiler/schumacher/schumacher_mugello_test_2_602522529.jpg&size=article_large
http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=400x225/kisiler/schumacher/schumacher_mugello_test_4_303918152.jpg&size=article_large

FOTA Schumacher'in F60 İle Test Yapmasına İzin Veriyor!

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=schumacher_f2008_test_357570403 .jpeg&size=article_medium

FOTA takımları, Ferrari'nin test anlaşmasının dışına çıkmasına ve Michael Schumacher'in mevcut araç F60 ile test yapmasına izin veriyorlar.

Schumacher bugün Ferrari'nin 2007 aracı ile testlere zaten başlamıştı ancak yedi dünya şampiyonu sürücünün aracında GP2 serisinde kullanılan oluksuz lastikler var.

Ferrari takımı diğer takımlardan Schumacher'in test yapması için mektupla izin istedi. Böylece Schumacher yeni oluksuz lastikleri, KERS'i ve ayarlanabilir kanatları da öğrenmiş olacak.

Takımların buna izin verdikleri yönde haberler çıksa da böyle bir durum diğer takımların aleyhine olabilir. Takımlar Valencia'da yapılacak yarış öncesinde fabrikalarını kapatacaklar ancak Ferrari'nin bu testlerde yeni parça deneme ihtimali de ortaya çıkıyor.

Tüm bunlara rağmen FOTA takımları bu gelişmeye izin veriyorlar.

Toyoya F1 Başkanı John Howett "Tüm FOTA takımlarının onların isteğini kabul ettiklerine inanıyorum. Felipe'nin başına gelenler çok talihsizceydi ve biz Ferrari'nin saygı duyacağına inandığımız sportif bir jest yaptık." dedi.

FOTA takımları kabul etmiş olsalar da Williams ve Force India'nın henüz bunu kabul edip etmediği bilinmiyor. Bu testin gerçekleşmesi için tüm tarafların kabul etmesi gerekiyor.

fangio
31-07-2009, 23:00
Bu süper bir haber. Ama tabiki biz tifosi için diğer takımlar için değil :D

Eriador
01-08-2009, 02:21
Schumacher Mugello’daki testten memnun ayrıldı

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=400x225/kisiler/schumacher/schumacher_mugello_test_9_464751646.jpg&size=article_large

Michael Schumacher, Ferrari’nin 2007 versiyon aracıyla, Nisan 2008’den bu yana ilk kez gerçekleştirdiği test sürüşünün tatmin edici olduğunu söyledi.
Foto Galeri:
Avrupa Grand Prix hazırlıkları çerçevesinde dün Mugello’da piste çıkan Schumacher, Ferrari’nin Clienti departmanı tarafından hazırlanan 2007 model araçla toplam 67 tur tamamladı. Araçta, GP2 özelliklerinde oluksuz lastikler kullanıldı.

2009 araçlarıyla doğrudan bir karşılaştırma yapmak zor olsa da, Alman pilotun en iyi tur derecesi 1.23.736 oldu. Mugello’da Ferrari’nin F60 aracıyla Ocak ayında yapılan testlerde en iyi derece Massa tarafından 1.23.981 olarak kaydedilmişti.
Schumacher testlerin ardından yaptığı açıklamada, “F1 Clienti’nin hazırladığı 2007 model bir araç olsa da, F1 aracıyla piste yeniden dönmek harika bir şey” dedi.

Schumacher, “Birkaç turun ardından sürekli tur dereceleri yapabildim. Bu performans beni mutlu etti” diye konuştu.

2006 sezonu sonunda aktif F1 kariyerine veda eden Alman pilot, “Şimdi vücudumun ve kaslarımın önümüzdeki günlerde buna nasıl tepki vereceğini görmemiz lazım” dedi.

Bu arada Ferrari, Schumacher’in Valencia’daki mücadele öncesinde 2009 aracını denemesine imkan sağlamak maksadıyla, Alman sürücünün test yasağından muaf olması için rakiplerine yaptığı talebe cevap bekliyor.

TurkiyeF1.com

Oytun
01-08-2009, 02:45
2009 u test edebilir inşallah

driven filmini hatırlattı bu olaylar bana :)

Eriador
03-08-2009, 03:45
Schumacher Valensiya için Form Çalışmalarına Devam Ediyor

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=schumacher_mugello1_591559785.j peg&size=article_medium

Michael Schumacher cuma günü Mugello'da yaptığı testin ardından sabah kalktığında adalelerinin sertleştiğini hissettiğini söyledi.

Schumacher kendi sitesinde yaptığı açıklamada, "Daha önce var olduklarının farkında bile olmadığım adalelerimi hissediyorum. O kadar uzun zaman sonra bir günlük test yapıp hiçbir şey hissetmemek normal olmaz. İlerleyen günlerde neler olacağını merakla bekliyorum." diye konuştu.

Schumacher'in antrenman programı ve tıbbi testleri Bad-Nauheim Sport Kliniğindeki Johannes Peil tarafından yürütülüyor. Peil tüm testler tamamlandığında Alman pilotun Valensiya'da yarışıp yarışamayacağının belli olacağını söyledi.

Schumacher'in F60 ile test yapmasına FOTA takımları izin vermişti ancak Williams, Force India ve FIA cephesinden verilen cevap bilinmiyor.

Luca di Montezemolo tüm tarafların onay vereceğini düşündüğünü söylüyor ve Maranello takımının bu kadar uzun aranın ardından Schumacher'den mucizeler beklemediğini ekliyor.

Burak Mehmet
03-08-2009, 06:30
mika da yeniden gelsiinnnn...

Oytun
03-08-2009, 07:14
:) unutulmaz videoları mika ve schuminin

http://www.youtube.com/watch?v=EOQjYCwgLdE

http://www.youtube.com/watch?v=dKRN5lx7MOI
ikisi birden zontayı sağlı sollu geçiyorlar hemen ardından mika viraja girerken schumiyi geçiyor

Day Walker
03-08-2009, 07:23
eski kaskı çok güzeldi inş. onunla yarışır :D

Oytun
05-08-2009, 03:57
f60 la test için izin verilmemiş williams ve redbull karşı çıkmış

Michael Schumacher , kaza geçiren Felipe Massa'nın yerine ilk kez Valencia'daki Avrupa Grand Prix'sinde Ferrarı'nin direksiyonuna geçecek . Ancak sezon içindeki test yasağı nedeniyle efsane pilotu zorlu bir uyum süreci bekliyor . Schumacher , Ferrari'nin 2007'de kullandığı otomobille , takımın Mugello'daki pistinde test sürüşleri yaptı . Ancak 2007 otomobili ile yeni F-60 arasında büyük farklar bulunuyor . Ferrari , bu nedenle Schumacher'e bir ayrıcalık tanınmasını ve F-60 ile test sürüşü yapmasına izin verilmesini istedi . Ancak önce Red Bull ardından da Williams takımları bu isteğe karşı çıktı . Red Bull patronu Christian Horner , Toro Rosso'nun 19 yaşındaki yeni pilotu Jaime Alguersuari'ye böyle bir ayrıcalık tanınmadığını belirtti ve "Alguersuari , Macaristan Grand Prix'si öncesi hiç Formula 1 aracının direksiyonuna oturmamıştı . Alguersuari , bu şartlar altında yarışabiliyorsa eminim 91 Grand Prix zaferi bulunan Schumacher de yarışabilir" diye konuştu .

* Williams takımının patronu Frank Williams da Alguersuari'nin durumunu örnek gösterdi . FIA'nın sezon içi testlerini kesin olarak yasakladığını altını çizen Williams, Schumacher'e ayrıcalık tanınmasının genç İspanyol pilota haksızlık olacağını savundu ...

Eriador
05-08-2009, 05:26
frank öyle bir konuşmşki sanki Alguersuari için test izni istendide diğer takımlar vermedi (taki ferrari ona test iznini verdiğini açıkladı ) ...

Mercedes den Haug un dediği gibi ona istenseydi onada verirdik.

dikkat ettim Williams bu sene fota ya karşı hep zıt gidiyor.En son yeni anlaşmadada son anda satıp FIA nın yanına geçmişlerdi ama gene Fota istediğini aldı ...

belkide michael in araça alışıp onları geçiceğinden puan & para kaybetceğinden korkuyor...

korkunun ecele faydası olmaz frank ...

redbull da kendini en sevilmeyen takımlardan biri yapma yolunda iyi adımlarla gidiyor....

sırf schumacher dönüyor diye spa da Saniyede 1 bilet satılmaya başlanmış...
F1 de michael dan büyük hayran kitlesine sahip pilot varmı ? michael gittikten sonra bu insanları bağzıları brawn ı bağzıları red bull u destekliyordu şimdi zaten azıcık olan taraftarlarından bir bölünümü kaybediyorlar ... yanlış seçim.

trgy
05-08-2009, 08:58
şampiyon yarış başına 1 milyon€ alcakmış helal olsun,tekrar renklencek F1

SONE-R
11-08-2009, 09:48
Schumacher yarışmaktan vazgeçti

Ferrari pilotu Felipe Massa'nın ciddi bir kaza geçirmesinden sonra, yeniden Ferrari adına yarışacağını açıklayan efsane pilot Michael Schumacher kararından vazgeçtiğini açıkladı.

-aykt-
11-08-2009, 09:50
Neden ki acaba? :(

SONE-R
11-08-2009, 09:51
Neden ki acaba? :(

kendisini eskisi gibi yeterli bulmadı sanırım. karizmayı çizdirmekten çekindi ve vazgeçti bence de doğrusunu yaptı...

brv
11-08-2009, 10:01
Haberi hürriyette gördüm bende fakat başka hiçbir sitede yok bu haber...Doğru mu acaba...

Edit;Kendi sitesinde de yazmış....

Michael cancels F1-Comeback

http://www.michaelschumacher.de/?page=news&story_id=82524&lang=uk

SONE-R
11-08-2009, 10:07
Haberi hürriyette gördüm bende fakat başka hiçbir sitede yok bu haber...Doğru mu acaba...

Edit;Kendi sitesinde de yazmış....

Michael cancels F1-Comeback

http://www.michaelschumacher.de/?page=news&story_id=82524&lang=uk

http://www.htspor.com/spor-haber/164747-Efsane-vazgecti.aspx

trgy
11-08-2009, 10:16
boynundaki problem yüzünden dönmediğini acıklamış.

SONE-R
11-08-2009, 10:19
boynundaki problem yüzünden dönmediğini acıklamış.

o işin görünen yüzü bence... ya dönmesine gerekte yok.. ununu elemiş eleğini asmış. para desen para, ün desen ün.. geriye dönüpte karizmayı çizdirme riskine girmenin ne alemi var...

elpadre
11-08-2009, 10:24
vatana hızmete hayırlı olsunn pıstler senlenıcek desenızee :)

-aykt-
11-08-2009, 10:34
vatana hızmete hayırlı olsunn pıstler senlenıcek desenızee :)

Dönmediğini açıklamış. :)

_FaRuK_
11-08-2009, 11:12
evet haberlerde de oyle dıyor vazgecmıs dıye

SekoLive
11-08-2009, 11:39
adam uzaya gidiyomus tırstığından falan deil :D bu yüzden vazgeçti sanırım :D

Formula kesmedi uzaya gidiyor

Formula 1'de hız limitlerini zorlayan Schumacher'i bu kesmemiş olacak ki, tam 140 bin Euro ödeyerek, 2011 yılında uzaya gitmek için rezervasyon yaptırdı
Macaristan Grand Prix'sinde Felipe Massa'nın geçirdiği kazanın ardından pistlere dönüş kararı alan Formula 1'in efsanevi pilotu Michael Schumacher uzaya gidiyor. 40 yaşındaki dünya şampiyonu, 2011 yılında uzaya gidecek. Ünlü milyarder Richard Branson'a ait SS2 adlı uzay gemisinde yer alabilmek için tam 140 bin Euro ödeyen Schumacher, saniyeler içinde saatte 4 bin kilometre hıza ulaşacak. Uzaya gidişten önce üç gün süreyle Kaliforniya'daki Mojave Uzay İstasyonu'nda hazırlık yapacak olan ünlü pilotun yer alacağı gemide toplam altı yolcu ve iki astronot da bulunacak.

100 KM UZAKLAŞACAK
Yerden gemiyi fırlatacak roket 15 bin metre yüksekliğe ulaştığında gemiden ayrılacak. Dünyanın 100 kilometre üstüne çıkacak olan gemi kısa bir süre tur attıktan sonra geri dönecek. Schumi'nin bineceği Uzay Gemisi 2'nin yapımı bu yıl Aralık ayında tamamlanacak. 50-100 arası test uçuşunun ardından Schumacher'in de yer alacağı ilk grubun 2011 yılında uzay gemisine binmesi planlanıyor. Alman pilota uzaya gidişte ünlü fizikçi Stephen Hawking ve İngiltere Eski Başbakanı Tony Blair ve bir başka eski Formula 1 pilotu Niki Lauda'nın eşlik edebileceği bildirildi.

alinti : milliyet.com.tr
http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=14&ArticleID=1127160&Date=11.08.2009&b=Formula kesmedi uzaya gidiyor

Tunç
11-08-2009, 11:50
şimdi yarısacakmı yarısmayacakmı kafam karıstı ?

brv
11-08-2009, 12:23
Yarışmıyor....

Yerine Luca Badoer yarışacakmış...

elpadre
11-08-2009, 12:23
Ferrari pilotu Felipe Massa'nın sakatlanması ardından pistlere geri dönmeye hazırlanan Micheal Schumacher, sağlık sorunları nedeniyle yarışamayacağını açıkladı.

İnternet sitesinden yaptığı açıklama Schumacher, "Pistlere geçici bir süre geri dönmek için elimden geleni yaptım ancak çok üzgünüm olmadı. Tıbbi ve terepatik olarak herşeyi denememize rağmen boynumdaki ağrı geçmedi." dedi.

Schumacher yerine Badoer

İtalyan ekip Ferrari, Alman sürücünün açıklaması ardından İtalyan sürücü Luca Badoer'in yarışacağını açıkladı. Ferrari'nin test sürücüsü olan Badoer'in ismi, Massa'nın sakatlığı ardından da gündeme gelmişti.

elpadre
11-08-2009, 12:24
Dönmediğini açıklamış. :)

he yaaa vaz gecmıs :)

CliOkaN
11-08-2009, 12:32
boşu boşuna sansasyon yarattılar aslında bu haberlerle sanırım amaç F1 e ilgiyi arttırmaktı diye düşünüyorum ben en başından beri döneceği falan yoktu schumayer in tamamen planlanmış bir reklam oyunu

gambit49
11-08-2009, 12:53
boyun agrlarim falan dedi ama zirvede bıraktı kac yıl uzak kaldı karızmayi dagitmakdan cekindi sanirim

elpadre
11-08-2009, 13:18
yarıssaydıda eylencelı olurduu :)

fangio
11-08-2009, 13:21
:( 10 (krkter)

Eray Yümsel
11-08-2009, 13:30
schumacher a bakınca kendımı görüyorum ya bazı haraketleri aynı ben :) yaşam tarzımız uyuşuyo ya lanet olsun

stlegal
11-08-2009, 15:25
aynı ben :) yaşam tarzımız uyuşuyo ya lanet olsun
niye sendemi uzaya rezerve yaptırdın :D

Eriador
11-08-2009, 16:13
bu sezon benm içn tamamen kapanmıştır zaten doğru dürüst izlemiyordum ...