PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW Formula 1'den Ayrılıyor

Ersin ÖREN
29-07-2009, 19:39
BMW Sauber F1 Takımı 2009 sezonu sonunda F1 den çekileceklerini doğruladı.

Dün ortaya çıkan haber, bu sabah Munih'teki basın konferansında resmi olarak da doğrulanmış oldu.

BMW Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Norbert Reithofer, şirketin gelecek stratejisini düzenleme adına bu kararın alındığını söyledi.

Reithofer: "Şüphesiz bu bizim için zor bir karardı. Ama şirketimizin stratejisinin yeniden düzenlenmesi açısından kararlı bir adım."

"Getiri, süreklilik ve çevresel uyum açılarından artarcasına ön plana çıkacaktır. Bu, lider olarak kalmak istediğimiz bir alan. (Strategy Number One) 1 Numara Olmak Strateji'mizle devamlı olarak bütün projeleri ve iştiraklarımızı gelecekte devam edebilmesi konusunda kontrol ediyoruz. Formula 1 iştirakimiz, bu nedenle bizim için daha az tanıtıcı nitelikte"

"Mario Theissen, 1999'dan bu yana bizim motor sporları programımızın başında. Bu süreçte, bazı Formula 1 yarışları da dahil olmak üzere bir çok başarı kazandı. Bunun için Mario Theissen ve onun takımına içten minnetimi sunmak istiyorum"

BMW motor sporları sorumlusu Mario Theissen ise, ayrılık kararının arkasında nedeni anladığını söyledi.

Theissen: "Şüphesiz ki biz, Hinwil ve Munih'teki çalışanlar, bu tutkulu işe devam edip, üç başarılı senenin ardından bu sezonun sadece bir hıçkırık olduğunu göstermek isterdik. Ama ortak çalışma açısından bu kararın neden alındığını anlayabiliyorum. Şimdi ise kalan yarışlara yoğunlaşacak, savaşçı ruhumuzu gösterecek ve Formula 1'e iyi bir sonuçla elveda diyeceğiz"

Önceki Gelişmeler

BMW'nin Formula 1'deki varlığı tehlike altında olabilir. Son spekülasyonlara göre Alman otomobil üreticisi sezon sonunda spordan ayrılacağını duyurabilir.

Çarşamba günü BMW'nin merkezi Münih'te acil bir basın toplantısı düzenleneceği bilgisi verildi ve toplantının konusunun da 'motor sporlarındaki mevcut gelişmeler' olduğu duyruldu. Basın toplantısında BMW Başkanı Dr. Norbert Reithofer, Gelişim Direktörü Dr. Klaus Draeger, ve Mario Theissen yer alacak. Böyle önemli kişilerin varlığı yapılacak olan açıklamanın da oldukça önemli olacağını düşündürüyor herkese.

BMW yetkilileri ise toplantının konusunun ne olduğu konusunda yorum yapmadı ancak önemli bir haberin verileceğini doğruladılar.

BMW bu sene için şampiyonluk mücadelesi vermeyi umuyordu ancak F1.09 beklentileri karşılayamadı. Üzerinde çok emek harcanan KERS tam sonuç vermedi.

Theissen, BMW Sauber zor bir sezon geçiriyor olsa da Alman otomobil üreticisinin spora olan bağlılığının değişmediğini söyledi.

Ancak kaynaklar bu kritik toplantının takımın geleceği için planlandığını ve bu konuda bu sabah bir açıklama yapılabileceğini söylüyor.

Eğer BMW spordan çekilmeye karar verirse, aralık ayında F1'den çekilen Honda takımının ardından ayrılık yaşayan ikinci takım olacak.

Yapılacak olan açıklama, BMW Sauber 2012'ye kadar spora bağlılığı taahhüt eden Concorde Anlaşmasını imzalamaya çok yaklaşmışken gerçekten bir sürpriz olabilir.

TRF1.net

ef186
29-07-2009, 19:45
üzücü .....

imhotep
29-07-2009, 19:46
f1 yavaş yavaş can veriyor yazık

ef186
29-07-2009, 19:48
f1 yavaş yavaş can veriyor yazık

F1 değil dünya uzerinde otomobil sporları can veriyor geneli zaten geberdi f1 yeni yeni bayılmaya başladı ...

Bidahaki sezon trde F1 görürüz son sene olur sonra bidaha görürmüyüz trde orası bile düşünülebilir şmdiden benden sölemesi ;)

Göki,ZD
29-07-2009, 19:49
bari istanbul parkı bize açsalar :D

sabri_si
29-07-2009, 19:58
ralli gidik f1 gidiyo drag patlama yapıcak dendi oda beklenen ilgiyi görmedi tr de hayırlısı olsun

altugsenel
29-07-2009, 20:02
f1 e heycan ve zevk veren takımlardan bırıyıdı yazık...
TR de ılgıyı japonyadakı gıbı drift yarısmları alır bence ama onun ıcın de daha cok uzun yıllar var gıbı onumuzde :)

_FaRuK_
29-07-2009, 20:04
bari istanbul parkı bize açsalar :D

dımı gokhan cüzi rakamlara şöyleee:)

Göki,ZD
29-07-2009, 20:33
dımı gokhan cüzi rakamlara şöyleee:)
drag için 250 yi gözden çıkarırım ama 1 lira fazla vermem :D

Selman
30-07-2009, 08:34
Formula kan kaybetmeye devam ediyor. Hayırlısı...

MKaya
30-07-2009, 08:42
türkiyede ihtiyaç olan drag pistleri yapılsın ve federasyon draga ilgi göstersin bence türkiyede drag patlama yapar :):)en başta TT :)

Eriador
01-08-2009, 03:20
bmw nin başarısızlığı ...

yeni m3 leri v8 yaptılar onun dışında hep övündüler atmosferik motor harikası m serileri diye...

bu m harikasını f1 dede görmek isterdik ... bmw ismi bunu yapmalıydı

şahsi görüşüm .

olmadı bmw ...

Berkan
01-08-2009, 04:00
F1 bitti okeye dönüyo kanımca. senelerdir yarış degil sıralama turu kacırmazdım busene 1 kere bile seretmedim...antin kuntin kurallar koya koya soguttular herkezi