PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jant ve balans

MTK
11-10-2006, 12:32
Arkadaslar benim arabaya yenı jantları taktım ama araba 140 ile giderken direksiyon sallanmaya baslıyor gecen gün rot balans olayına girdim ; herhangi bir sey yok dedi lastıkcı :confused: yalnız alırken üzerindeki spacerlar eskı jantın 15 ınc olanınki idi ,acaba ondan yapıyor olabilirmi su anda üzerindekiler 16 ;canım sıkılıyor bu olaya ne yapmak gerekir birde size sorayım dedim ha unutmadan lastıklerde balonn yada jantta yamuk falan yok anlamadım gitti ne yapmak gerekir bu durum için ???

LightSide
11-10-2006, 15:44
Aynı durumu bende yasadım balansa girdikten sonra duzeldi.

Işık
11-10-2006, 16:18
İyi bir balansçıda finish balancer'la yani lastikler arabanın üzerindeyken balansını yaptırırsan problemin çözülür.
Normalde arabanın üzerinde değil de dışarıda makinelerde yapılan balans aracın statik balansını almadığı için çok sağlıklı olmuyor

Manimillion
13-10-2006, 06:57
Balans yaparken spacer larla beraber balans yaptirtman gerek. Spacer vede jantlarada iseret koyacanki spacer ile jantlar hep ayni sekilde arabaya takilsin. Yani spacer daki iseret jant ile hep eshlestirilecektir.

Eger balans yapan yer spacer in oldugunu biliyorsa vede spacer siz balans yaptiysa bence gidip baska bir yerin musterisi ol.

luneytunes
16-10-2006, 05:21
eğer spacerin ve jantında +1mm fark varsa balans tutmaz.
göbek tam merkezleme yapmadığından makinede doğru görür ,yolda titretir..
ya uygun spacer alacaksın yada ferka göre tornada aluminyumdan merkezlere ring yaptır.
başıma gelmişti. E34 bmw ye E39 jantı takmıştım balans süperdi ama yola çıkınca titriyordu. ring ile hallolmuştu.