PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : palio sporting ''turbo''???

FRG
11-10-2006, 17:01
merhaba arkadaşlar...

benim 2003 model palio sporting 100 bin km de aracım var

ilk aşamada piston vs olmadan..

düşük basınclı bi sistem istiyorum
nasıl bir turbo benim araba uygun olur ve ona uygun bi intercooler vs
ve ileride daha da güc alınabilecek bi turbo olmasını istioyurm..
bu turbo,intercooler,borular,manifold dirseklerini,,
nerden,ne kadara ve nasıl temin edebilirim...

maddi açıdan yavaş yavaş yapmak zorundayım..
ilk aşama tamamlandıkdan sonra
piston,enjektörler,ana ünite vs hepsini almak istiyorum tabi zamanla..

şimdiden teşekkürler zaman ayırıp baktınığınız için:)

MiaMi
11-10-2006, 17:06
Fiat motorlarını seviyorum. istediğin sisteme en kısa zamanda ulaşmanı dilerim.

Maslak sanayide istediğin fmic ve pipe ları yaptırabileceğin yerler olduğunu biliyorum.

Diğer aksamlar içinde burda turbo ugulaması yapan arkadaşlarımız var. Yardımcı olurlarsa bir turbo araç daha katılacaktır aramıza.

Yüreğir in stock piston üzerine Type r yüklediğini herkes bilir. Onun bilgisinede danışabilirsin. Bi arkadaşıda Bravo yüklemişti galiba.

grkm
11-10-2006, 17:41
Öncelikle Turbo i$i uzaktan ho$ i$in içine girildiğinde hem can sıkıcı hemde sabır isteyen bir i$tir.

Daha önce Cem arkada$ımız aracı için bir konu açmı$tı oraya yazdığım postun hala arkasındayım.

bkz : :)
http://www.techturkey.com/forum/showpost.php?p=16923&postcount=41

Juggernaut
11-10-2006, 18:29
O işin kolayına kaçmak olur be görkemcim o dediğini herkes yapar:)

Turbo projesi olursa çok güzel olur tam sleeper olur..

grkm
11-10-2006, 18:37
O işin kolayına kaçmak olur be görkemcim o dediğini herkes yapar:)

Turbo projesi olursa çok güzel olur tam sleeper olur..
Araç belli , maddiyat sınırlı denildiği için fikrimi savundum :heyoo:

ef186
11-10-2006, 18:41
hadi bakalım nos gitti turbo gelsin bari :) inşallah yaparsın güzel olurbence ....

Juggernaut
11-10-2006, 18:51
Araç belli , maddiyat sınırlı denildiği için fikrimi savundum :heyoo:

Madidiyat açısından yavaş yavaş yapmak istiyorum demiş.Yani bi anda atıyorum 20 milyarı arabaya gömemem demek istiyor..

FRG
11-10-2006, 18:57
Madidiyat açısından yavaş yavaş yapmak istiyorum demiş.Yani bi anda atıyorum 20 milyarı arabaya gömemem demek istiyor..

+1

benim maddi açıdan 20.000.00ytl gibi bi rakam ortaya koymam çok zor..
bu sebeple yavaş yavaş yapmak istiyorum ilk aşamada düşük basınclı bi sistem sonra sonra piston,kol,krank artık ne gerekiyorsa almak..ama yavaş yavaş...

şimdi sorumu açıklağa kavuşturmanızı diliyorum..

teşekkürler...

grkm
11-10-2006, 22:39
İşte demek istediğim parça parça olduğu zaman can sıkıcı bir hal alıyor. Orj. sıkıştırmaya 5psi bassan verdiğin paranın karşılığını alamadığından yakınacaksın. Bu sefer daha çok güç gereksinimi olacak. Orj. piston ve kol ne kadar dayanır bilinmez. Motor kırıldığında da uzun bir süre kol piston beklemekte can sıkıcı oluyor. Bunun yanında masraf üstüne masraf çıkıyor yani kısacası benim ba$ta dediğim gibi ya tam yapılması yada hiç yapılmamasına geliyor olay .. umarım kendimi anlatabilmi$imdir.

CanAwaR
11-10-2006, 22:43
bi ara yürümüştük galiba senle e-5 te noslu diince Bugra, senmiydin karıştırıyomuyum, Kaanların motorlarla gazladıkları gece

XSi
11-10-2006, 22:54
Alışveriş Listen

1. turbo - t25 yeterli olacaktır, sahibinden.com da 2 tane 200 sx turbosu var mesela
2. egzos manifoldu - aracın içn hazır bulamayacağına göre güzel bi eksoz ustası bulup yaptırmak icap eder
3. downpipe - turbonun eksoz çıkışı ile, eksoz sistemini birbirine bağalayacak boru (2. ile aynı çözüm)
4. intercooler - piyasadaki dizel minibüslerin yeterli büyüklükte intercoolerları satılıyor, veya çıkma olarak orjinal turbolu araçlarınkini kullanabilirsin, çok büyük bişeye gerek yok kesinlikle
5. intercooler boruları - eksozcuya yaptırıcaksın
6. Blow off - piyasadaki mevcut ürünlerden birini satın alıp intercooler botularına monte ettiriceksin
7. Benzin ve ateşleme ayarlarını yapabileceğin elektronik bir alet piyasada gene mevcut modeller var, apexi safc, greddy emanage, önerim TSi'dır (da-motorsport)
8. Daha büyük enjektörler, piyasada ki mevcut büyük hacimli motorlardan çıkan enjektörler kullanabilirsin, yada yurtdışından sipariş
9. Daha büyük kapasiteli bir benzin pompasına ihtiyacın olabilir, piyasada benzin pompasından bol bişey yok

bu setupla %50 bi güç artışı hedefleyebilirsin, büyük bi problem çıkmaz, bi tek debriyajın kaçıracaktır torktan dolayı, daha büyük artışlar istersen o zaman daha detaylı ve daha masraflı çalışmalar yapmak gerekir ki, bence 1.6 bir arabaya o kadar yatırım yapmaya değmez, ama 4-5 bin ytl ye, tatmin edici bi arabaya sahip olabilirsin (yazdığım listeyle)

FRG
11-10-2006, 23:13
Alışveriş Listen

1. turbo - t25 yeterli olacaktır, sahibinden.com da 2 tane 200 sx turbosu var mesela
2. egzos manifoldu - aracın içn hazır bulamayacağına göre güzel bi eksoz ustası bulup yaptırmak icap eder
3. downpipe - turbonun eksoz çıkışı ile, eksoz sistemini birbirine bağalayacak boru (2. ile aynı çözüm)
4. intercooler - piyasadaki dizel minibüslerin yeterli büyüklükte intercoolerları satılıyor, veya çıkma olarak orjinal turbolu araçlarınkini kullanabilirsin, çok büyük bişeye gerek yok kesinlikle
5. intercooler boruları - eksozcuya yaptırıcaksın
6. Blow off - piyasadaki mevcut ürünlerden birini satın alıp intercooler botularına monte ettiriceksin
7. Benzin ve ateşleme ayarlarını yapabileceğin elektronik bir alet piyasada gene mevcut modeller var, apexi safc, greddy emanage, önerim TSi'dır (da-motorsport)
8. Daha büyük enjektörler, piyasada ki mevcut büyük hacimli motorlardan çıkan enjektörler kullanabilirsin, yada yurtdışından sipariş
9. Daha büyük kapasiteli bir benzin pompasına ihtiyacın olabilir, piyasada benzin pompasından bol bişey yok

bu setupla %50 bi güç artışı hedefleyebilirsin, büyük bi problem çıkmaz, bi tek debriyajın kaçıracaktır torktan dolayı, daha büyük artışlar istersen o zaman daha detaylı ve daha masraflı çalışmalar yapmak gerekir ki, bence 1.6 bir arabaya o kadar yatırım yapmaya değmez, ama 4-5 bin ytl ye, tatmin edici bi arabaya sahip olabilirsin (yazdığım listeyle)

çok teşekkürler yardım için..
bir şey daha sorayım
t 28 turbo var arkdaşım da onu kullansam da olur mu...
bide buna uygun olarak intercooler için bi lt vs dikkat etmem gereken hususlar nedir..
yine teşekkürler:)

teoman_rpm
12-10-2006, 10:49
İşte demek istediğim parça parça olduğu zaman can sıkıcı bir hal alıyor. Orj. sıkıştırmaya 5psi bassan verdiğin paranın karşılığını alamadığından yakınacaksın. Bu sefer daha çok güç gereksinimi olacak. Orj. piston ve kol ne kadar dayanır bilinmez. Motor kırıldığında da uzun bir süre kol piston beklemekte can sıkıcı oluyor. Bunun yanında masraf üstüne masraf çıkıyor yani kısacası benim ba$ta dediğim gibi ya tam yapılması yada hiç yapılmamasına geliyor olay .. umarım kendimi anlatabilmi$imdir.

bence 5 psida cok gusel gucler alınabilir bi arkadasım saxoya turbo yaptı 5psida cok komik saka gibi gidiyo bence verdii paraya gore cok fazla guc alır :heyoo:

cok bi paraya mal olcanıda tahmin etmiorum...

Oz`
12-10-2006, 11:37
ben o saxo nun 5 psi bastığına inanmıyorum açık konuşmak gerekirse

FRg kardeiş,m t28 makinana büyük geliceği için üst devirlerde dolup altlarını öldürdüğü için bi işine yaramıyıcaktır

teoman_rpm
12-10-2006, 13:37
ozgun ben 5 psi bastını gozlerimle goruyorum kac gundur benim lafıma inanıosan 5 psi basıo ama suan 7 psi basıo ve dun gece bi kac deneme yaptık yolda yani cok komik gidio saka gibi gidio yani 7psi a gore tabyki.. ama ben paliocu arkadasın yerinde olsam yapardım 5 psidada cok gusel gucler alınıo tavsiye ederim sana FRG arkadasım

FRG
12-10-2006, 16:02
teşekkürler ilgi gösterdiğiniz için ama ben hala nasıl bi turbo alacağımı bilmiyorum,
t3,t4,t25? nasıl bi turbo kullansam verim alırım...

grkm
12-10-2006, 16:24
5psi la bir aracın o kdr yürüyeceğine ben de inanmıyorum .

T2/T2 yada T2/T3 alman hacim ve düşük basınç adına daha mantıklı olur.

Juggernaut
12-10-2006, 16:27
O saxoda ki turbo ne peki???

Oz`
12-10-2006, 17:13
ben anklaraya geldiğimde tekrar utkuyla denemelerini isterim 5 PSİ basarken :D

^^ANIL^^
12-10-2006, 17:53
arkadaşım öle yavaş yavaş yaparsan şunu almadan bunu almadan die gerçekten can sıkıcı oluyo görkem kardeşiminde dediği gibi en azından temel parçaları alman lazım maddi durum el vermiyosada sana tafsiyem sen ufak ufak maddi durumun yettikçe parçaları almaya başla her eline para geçtinde bişi alırsın aşşa yukarı tamamladında temel parçaları makineyi sökersin kolay gelsin

teoman_rpm
12-10-2006, 18:14
valla ozgunum ben kendim gozlerimle goruorum diorum ama halen inanmıosan bişi diemem sana ama yalan konusmıcamı bilirsin suan 7 psi basıo zaten ya bide dusunsene standart pistonlarla ve sıkıstırması orjinalin uzerinde 11 lerde sıkıstırması olan bi arabada nekadar basabilirki ? gerci piston kol fln takıp yuksek basınc yapıcaklarda suan için olede sen helebi ankaraya gel gelmeden bu sefer arada bi agırllayalaım sen ozgun :D

CKN
12-10-2006, 18:47
kardesim bence yapmısken tam yap.. herkes senin gibi düşünerek biseyler yapmaya calıstı calısıyorda ama defalarca kırıldı makinaları.. aşırı besleme konusunda sana yardımcı olurum..

FRG
12-10-2006, 19:07
yorumlar için teşekkürler arkadaşlar..

benim paliom da takribi 60 65 hplik nos kullandım ve 7 (10lbs) tüp bitirdim ve hala motorda bi sorun yok o zaman da olmadığı gibi
öleki 3 tüpü 2 şer saatte bitirdiğim bile oldu...
turbodan da ilk beklentim bu yönde max 50 60 hp sonrası için zaten kafa patlatıp alıcam bütün parçalarını..
tekrar tekrar teşekküler...ilgi alakanıza....

Gambino
12-10-2006, 19:25
saxonun sikistirmasi orijinaldir.
ayrica inanmayanlar her zaman gelip gorebilirler, biz uckagitci degiliz, zorunuza gitmesin, yuruyor malesef 5 psi da.

inanmak istemeyen inanmaz tabi, bole insanlar da var, emege saygi duymayanlar, ancak camur atarlar, daha once de yapanlar vardi.

utku ya neden sormadin kac psi basiyor die ?1 ya da mertcan .

ozgun hem 5 psi lik halini begenmedim diosun, bi de 5 psi la okadr yurumez diosun, celiski
var bu iste.
ayrica imzanda "Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan..." bunu yazmisin, bence guzel sozmus..

neyse tartisma vs. yaratmaya gerek yok cunku varilacak bir nokta yok, inanmayan inanmazlar. bosver teoman inanmasinlar cok da onemli degil, bi kac kisinin inanmamasi.
bi de 205 1.9 gti var sanirim ona da inanmayacaklar :) neyse bosverin inanmayin.

Gambino
12-10-2006, 19:32
bu arada forum sizin tabikide, istediginz kadar video koydugum topicleri bulandirp kitlersiniz, fake dersiniz, neyse camur atmak kolay, yapmak zor. beni taniyan tanir, biz uckagitci adam degiliz, 5 psi diiip de 10 psi basacak.

ben yokum artik bu forumda. sizler bence biraz emege saygi gostermeyi ogrenin.

arabaya inamayanlar, gormek isteyenleri bekleriz 0535 555 93 55 Burtay.

grkm
12-10-2006, 19:50
Yanlı$ anlama Burtay iyi de olsa kötü de olsa her emeğe saygımız sonsuz. Kaldı ki 5psi ile çok çok iyi yürüyor ama $u da var ki hiç boost görmemi$ insan değiliz . Farklı boostlarda aracın nasıl gidi$inin deği$tiğinede $ahit olmu$ insanlarız . 5psi gibi dü$ük rakamda internalleri standart olan bir saxo nun utkunun arabasıyla yürümesi gerçekten inanılması güç bir durum .

Videonun kitlenmesi konusuna gelince senin sitede aktif olmadığın saatler içerisinde konuda inanılmaz sapmalar oldu buna mani olmak için konudaki bütün msjlar silindi ve konu izlemek isteyenler için kitlendi .

Oz`
12-10-2006, 20:53
ben imzamda yazdığım ın arkasındayım ama arkadaşımı rencide edici aşalayıcı videolar koymam siteye heleki o yazıları hiç yazmam sitede olup olmaman kendine kalmış ben ona engel olamam o konu kitlendi kavga çıkması yüzünden adaletli davranıldığına inaniyorum.

benim bazı şeyleri duyduğum insanlar yalan sölicek insanlar değil ankarada ben gelince yeniden denersiniz sonucu görürüs bende gözümle görmek istyiyorum dedim sadece 5 psi i buna neden alındın bunuda anlamış değililm :)

ayrıca o emeği en çok harcayanlardan birolduğumu bu forumda bilmeyen insan sanırım 1 tek sen varsın neyse artık konuşcak bişi yok saten gelince bizzzat arar deneyelim derim konu dağılmasın...

teoman_rpm
12-10-2006, 20:54
Yanlı$ anlama Burtay iyi de olsa kötü de olsa her emeğe saygımız sonsuz. Kaldı ki 5psi ile çok çok iyi yürüyor ama $u da var ki hiç boost görmemi$ insan değiliz . Farklı boostlarda aracın nasıl gidi$inin deği$tiğinede $ahit olmu$ insanlarız . 5psi gibi dü$ük rakamda internalleri standart olan bir saxo nun utkunun arabasıyla yürümesi gerçekten inanılması güç bir durum .

Videonun kitlenmesi konusuna gelince senin sitede aktif olmadığın saatler içerisinde konuda inanılmaz sapmalar oldu buna mani olmak için konudaki bütün msjlar silindi ve konu izlemek isteyenler için kitlendi .

tamam haklısınızda inanılması guc olabilir cunku cok komik yuruo 5psi a gore ama bizide tanıyanlar bilir yalan seyler konusmıcamızı ben bunu anlamıs deilim diosak bole bole die nie hala deildir diosunuz anlamadım ama inanmak zordur o dorudur bende gozumle gormeden inanmazdım ama sonuc bu bi gercek:heyoo:

Oz`
12-10-2006, 20:58
tamam haklısınızda inanılması guc olabilir cunku cok komik yuruo 5psi a gore ama bizide tanıyanlar bilir yalan seyler konusmıcamızı ben bunu anlamıs deilim diosak bole bole die nie hala deildir diosunuz anlamadım ama inanmak zordur o dorudur bende gozumle gormeden inanmazdım ama sonuc bu bi gercek:heyoo:

teoman ben gitmiyor demedim o gece 5 psi olduğunu sanmıorum dedim :) ne basınclarla nasıl gidiceğini bilen insanım !

XSi
12-10-2006, 22:59
ben o saxo nun 5 psi bastığına inanmıyorum açık konuşmak gerekirse

FRg kardeiş,m t28 makinana büyük geliceği için üst devirlerde dolup altlarını öldürdüğü için bi işine yaramıyıcaktır

zaten 5-6 psi bascak ne kadar lag yapabilir ki :)

elin gavuru stock 1.6 vteclere t3/t4 çakıyo cayır cayır kullanıyo t28 den mi korkacaz, hem edelbrock 1.6 sohc vtec ler hazırladığı kittede t28 kullanıyor :cool:

XSi
12-10-2006, 23:07
çok teşekkürler yardım için..
bir şey daha sorayım
t 28 turbo var arkdaşım da onu kullansam da olur mu...
bide buna uygun olarak intercooler için bi lt vs dikkat etmem gereken hususlar nedir..
yine teşekkürler:)

t28 de kullanılabilir..

intercooler da büyük olsun diye çok kasma, a4, passat 1.8t lerin intercoolerları el kadar genişliği var, iş görüyolar, önemli olan intercoolerı motorun sıcak havasından uzak olan ön tarafta konumlandırmandır..

ha bi değinmeden geçemiyceğim, evet motorun internallerini güçlendirmek önemlidir eğer çok yüksek güçleri hedefliyorsan, ama ondan da önemlisi benzin ve ateşleme ayarlarıdır, yeterli benzini gönderemezsen ve ateşlemeyi gerektiği gibi rötarlayamazsan, en baba forged larla donatılmış motor bile gümler

Oz`
13-10-2006, 01:45
o devir dönüyotr ve portlarını görmedin sanırım vtecin :D aynı şeyler değil

XSi
13-10-2006, 07:56
o devir dönüyotr ve portlarını görmedin sanırım vtecin :D aynı şeyler değil

1.6 sohc vtec le 1.6 palio sporting motorunun ne kadar farkı var ki, hedeflenen 1 bar ve üstü olsa belki dediğinde haklısın, ama 5-6 psi da no problem

miniks
13-10-2006, 13:33
honda 9000 palıo 7000 - 7500 cevırıo arada kı fark bu :)

Yuregi-R
13-10-2006, 15:52
Honda özellikle k serisi motorlarını aşırı dayanıklı yapmış, stock motordan 640whp güçler alıyolar tabiki c16 yakıt ile, en son takip ettiklerimden 33psi basan bir eleman var motora, burda kilit nokta engine management yani beyin den geçiyor, motoru aşırı basınç değil ya az benzin yada avans patlatıyor çok kaliteli standalone ile tum veriler elinin altında olduğundan tüm bu parametrelere direk müdahale edebiliyosun, yani herşey düzgün bir beyin kalibrasyonundan geçiyor, stock pistonda limitleri fazla zorlarsan kırarsın, stock motor hata kabul etmez, motor içini yaparsan motorun hatalara karşı toleransı yükseliyo, fakat sen stock motora basıncı yükselttikçe toleransı azaltıyosun, en ufak bi aksilikte patlaması işten bile değil, o yüzden eğer stock motora basacaksan hele ki 100bin km de bir motorsa çok dikkatli olman lazım, palio nun dayanıklılığı ile ilgili bi bilgim yok kusura bakma yardımcı olmak isterdim, ama uydurma sanayi işi sistemlerden uzak durmani tavsiye ederim, çünki beyin parametreleri üzerine müdahale etmeden turbo olayına girersen fazla uzun ömürlü olmayacağı kanısındayım.

suan 7 psi basıo zaten ya bide dusunsene standart pistonlarla ve sıkıstırması orjinalin uzerinde 11 lerde sıkıstırması olan bi arabada nekadar basabilirki ?

11 sıkıştırmaya (cast piston) 1 bar(14.7psi) basıyorum 15bin kmdir allaha çok şükür sorunsuz.

Saygılar

tool
13-10-2006, 15:57
honda 9000 palıo 7000 - 7500 cevırıo arada kı fark bu :)

sohc vtec silindir kapagi tasarimi tabiki palio'dan iyidir ama 9binde biraz latife olmus :D

Juggernaut
13-10-2006, 18:36
6900 çeviriyor sporting bildiğim kadarıyla.Eski kasa 1.6 103hp olanlar sporting ten daha fazla devir çeviriyor.

trgy
13-10-2006, 18:40
sahibinden.com da komple set satıolar istersen bi bak http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=2735093

Oz`
13-10-2006, 20:32
hayır demek istediğim yanlış anlaşılmı yani portları daha küçük sohc vtec ten ondan bahsediorum ki biliyorsunuz honda kapak konusunda baya üst sewiyelerde adamların anlamsız bi büyüklüğü var kapak portlarında ben ondan bahsetmek istemiştim

levent
13-10-2006, 21:02
hayır demek istediğim yanlış anlaşılmı yani portları daha küçük sohc vtec ten ondan bahsediorum ki biliyorsunuz honda kapak konusunda baya üst sewiyelerde adamların anlamsız bi büyüklüğü var kapak portlarında ben ondan bahsetmek istemiştim

kapakları bu tür stock motorlara yapılan turbolar için bi nevi elverişli diyebilirmiyiz yani?

Oz`
13-10-2006, 22:47
herşey önemlidir stock yada internalli

levent
14-10-2006, 19:39
anlatamadım heralde abi, stock motor için honda kapakları daha mı elverişli diyeyim turbo için :)

XSi
15-10-2006, 01:13

sonuçta çok fark yoktur, edelbrock kitinde t28 kullanıyosa, palio sportingdede kullanılabilir

miniks
16-10-2006, 04:09
cok fark olmaz olurmu?

çapı 2 cm olan bir port tan cıkan gaz mı yoksa capı 4 cm olan bir porttan cıkan gazlarmı bir turbini döndürmek için daha iiidir bunu anlayamadınız konunun başından beri daha ii anlatmak gerekirse

bizim arabda soch mesela bizde 40mm headers kalınlıgı var OZ da 52 mm yani demem şudur ki ben egzost kısmı t4 olan bir turboyu döndüremem :) cıkan gaz yetmez

XSi
16-10-2006, 16:42
cok fark olmaz olurmu?

çapı 2 cm olan bir port tan cıkan gaz mı yoksa capı 4 cm olan bir porttan cıkan gazlarmı bir turbini döndürmek için daha iiidir bunu anlayamadınız konunun başından beri daha ii anlatmak gerekirse

bizim arabda soch mesela bizde 40mm headers kalınlıgı var OZ da 52 mm yani demem şudur ki ben egzost kısmı t4 olan bir turboyu döndüremem :) cıkan gaz yetmez

konuya açıklık getireyim edelbrock 1.6 sohc vtec motoru için yaptığı kitte t28 kullanmış

usdm 1.6 sohc vtec de 127 hp..

o motorun portlarıyla paliosportingin portları arasında çok fark yoktur

b16 vtec motordan bahsetmiyorum ben

FRG
16-10-2006, 16:59
geçtiğimiz günlerde ufak bi sıkıntı yaşadım...
gerek nos gerek bazı yazılımlardan tahmin ettiğim motorum da bir rahatsızlık meydana geldi...
sekman kırılmış dendi tam anlamamak ile birlikte..
ve gömlek de yamukluk olduğu rektifiye gerektiği rektifiyeci tarafından belirtildi bende madem bunlar gerekicek..
ilerde turbo takıldığında daha da büyük sorunlar ile karşılaşmamak için ilk aşamayı piston üzerinde ve rektifyeye yoğunlaşmak istedim bu sebeple piston yaptırmak istiyorum..

fakta nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum araba servisde piston sökük durumda..
orj piston mu gönderiliyor..
ölçümlerimi gönderiliyor..
bu derece bi durumda sadece piston ile 0.7 0.8 bar uygulandığın da sorun yaşanırmı illa onun için kol krank da gereklimidir..
şimdiden teşekkürler...

bu arada(sanırım 1 2 ay da geliyormuş onun için arabayı o sürelik bi şekilde toplatıcam ondan sonra tekrar sökülüp piston vs ile rektifiyeye göndericem..

OmerRS
16-10-2006, 18:02
soruna uzuldum abi.

ama bence madem rektifiye olcak biraz daha nitelikli bir piston al ve basıcagından biraz daha yuksek basınclara cık. sıkıstırmayı da bence biraz dusurebilirsin.

hatta bence motor acılmısken eger butun pistonlar da degişcekse ve uygun gomlekler bulunabilirse hacmi de arttır. boylece sıkıstırmayı azaltınca ortaya cıkan alt devir boslugunu da biraz atlatırsın.

Juggernaut
16-10-2006, 18:07
soruna uzuldum abi.

ama bence madem rektifiye olcak biraz daha nitelikli bir piston al ve basıcagından biraz daha yuksek basınclara cık. sıkıstırmayı da bence biraz dusurebilirsin.

hatta bence motor acılmısken eger butun pistonlar da degişcekse ve uygun gomlekler bulunabilirse hacmi de arttır. boylece sıkıstırmayı azaltınca ortaya cıkan alt devir boslugunu da biraz atlatırsın.

+555
Hacim arttırmak lazım bencede daha güsel olur:)

ef186
16-10-2006, 19:35
hacim falan masraf kokan hareketler bunlar mayk :D :hahaha:

Ayrıca geçmiş olsun kardeşim ....

Future_King
16-10-2006, 20:23
tekrar gecmis olsun ozberkcim....

bencede acilmisken motor once piston kol gomlek 3 lusune basla...

FaTiH44
16-10-2006, 21:04
geçmiş olsun özberk:(

tyMu
16-10-2006, 21:22
geçmiş olsun

miniks
16-10-2006, 23:43
piston 1 - 2 ay da deıl gozunu korkutmak gıbı olmasn ama 6 ay da fln gelıo :)

FRG
17-10-2006, 06:32
çok sağolun arkadaşlar...

6 ay ne güzel bir süre:)ben 1 2 aya ah derken:)

miniks
17-10-2006, 10:10
:) 6 ay sendromunu yasayanlar var ama...

FRG
17-10-2006, 10:52
ondan ya,su serptin abi:)
beklicez öle böle önce güvenlik:)
peki bu hacim ve sıkıştırma oranları nasıl olucak nasıl ayarlanıcak bi kaç kişinin ölçümleri verdiği halde hatalı gelmiş.. yani bi 6 ay bekleriz gelir olmaz gider bi altı ay daha beklemiyim dimi:)

Future_King
17-10-2006, 17:30
zaten 2-3 6 ay bekleyene kadar sen satarsin arabayi:D

umarim 6 aydan farkli olmaz... bence sen pistonu yolla ozberk..

levent
17-10-2006, 17:53
geçmiş olsun inş hayırlısı olur iyi sonuç doğurur.

FEYM
17-10-2006, 18:03
Özberk geçmiş olsun kardeşim:(

Juggernaut
17-10-2006, 18:57
Bi bakıma pistonun 6 ayda gelmesi iyi aslında..Diğer parçaları toplamaya başlarsın sende o arada:)

Bu arada motor fazla yağdan gitmiş galiba dimi özberk:D

Sinan'S2k
19-10-2006, 13:17
biz en son özel yaptırdık forged wiseco marka, 2 ay sonra bitti... Heyecanla beklioruz gelmesini :)

miniks
20-10-2006, 01:50
numune pıston yolluosun zaten burdan. ama cc sını fln olcmen lazım kapakta. bazı degerler var onları olcup sana verılen sheet ı dlduruosun sonra kargoluosun. bekleyen kısı sayısına gore beklıosun. + avrupa otomobıl ı uzun suruo :)

FRG
20-10-2006, 06:57
şimdi işin en güzel yönü beni bekliyor:)
orj pistonum da yok:)
onuda sipariş vericem..
ondan sonra onu yollamam gerekicek..
palio yerli diyenlere:)
ilgi ve alakanıza çok teşekkürler..

miniks
23-10-2006, 09:50
palio yerlı deıl kı fıat tarafından brezılya ıcınde uretılıo :)

cıkma al zaten pıstonu para verme sıfırına :)

FRG
23-10-2006, 12:42
msjlarım silinmiş:(
çıkma malesef yok hatta sporting yok piyasada:)
sanırım en son çare teknik resim...

Dodo-FB
23-10-2006, 12:59
-Özberk geçmiş olsun kardeşim , ben girişmezdim ama sendeki cesaret demekki .. :)

-İnşallah herşey istediğin gibi olur ..

XSi
23-10-2006, 22:39
msjlarım silinmiş:(
çıkma malesef yok hatta sporting yok piyasada:)
sanırım en son çare teknik resim...

en son diil bence en başta düşünmem gereken şeydir teknik resim..

kullanmıyacağın bi pistona para vericeksin, sonra onu yollamak için kargo parası vericeksin..

adam gibi bu işi profesyonelce yapan birine resmini çizdirip onu göndermen çok daha kolay ve ekonomik olur gibi?

FRG
23-10-2006, 23:54
teknik resim için gerekli olanlar neler?

XSi
24-10-2006, 11:55
teknik resim için gerekli olanlar neler?

aracın orjinal pistonunun teknik resmini çizdirmek için, 1-2 günlüğünede olsa aracın üstündeki pistonlardan birini çıkartman icap eder, çizen pistona bakıp, ölçüp çizecek çünkü..

tanıdık birisi varsa daha uygun bi maliyeti olur sana

piston çok kompleks bi parça deil, çizmesi 1 günden fazla sürmez.. hatta bilgisayarda hangi programda çiziyosa, onun dosyasınıda bi cd ye fln yazarsa, senin resmi karşı tarafa ulaştırma maliyetin olmaz..

ama şöyle bişey de var ki, çizen adamın yanlış çizme ihtimali vardır herzaman, ama bu ihtimal senin orjinal piston gönderdiğinde sana gelicek pistonun hatalı olması ihtimaliyle aynıdır :) Çizen kişiye parçanın ne kadar önemli olduğunu iice anlatıp mümkün olduğunca hata yapmamasını sağlamak lazım