PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sagopa Kajmer-Saykodelik

dragonflydesing
03-08-2009, 21:23
arkadaşlar bi kaç saat önce çıkan sagonun yeni ep'si damardan giriyor yine sago:)

VE YİNE BEN... PESİMİST KÖTÜ ADAM.

Yolunda mı herşey? orta ateşte kaynıyoruz.
yepyeni bir EP ile tekrar geldim.aslında EP sunmak benim için büyük bir zevk.1999 dan bu yana EP ler bu ağacın suyu misali oldu.
Onlarla birçok dinleyici kazandım.her zaman albümlerimden daha farklı olmasını istedim EP lerimin.
dolayısıyla onlar önemlidir benim için.

Bu seferki EP her zamankinden daha değişik çünkü tam anlamıyla beklediğiniz altyapılar yok.Bu EP de canlılık var,orkestral
bir yapı var.hiç dijital bir ses kullanmadım.sanırım en dijitali scratch lerdir.
Davullar,gitarlar,bass ve diğerleri hepsi gerçek ve 2000 li yılların dijital teknolojisinden çok uzakta.Ama yine de
bu müzikal yapı 2000 li yıllara da yetişebiliyor.Kanımca bu seferki EP olgunluğun kutlaması.
Müzikal olarak olgunlaşmak bana göre dijitallikten uzaklaşmakta saklı.Ben çok temiz soundu sevemiyorum.yani müziğim de
kirli olmalı sözlerim gibi.birçoğunuz tertemiz sözlerin var sago diyebilir ama ben aslında yığınla pislikten çıkarıyorum o sözleri.
temiz olan benim içim.müzik kirli ve bu kirlilik kötü birşey değil.daha fazla içine dalıyorsun bu kir sayesinde.

EP deki şarkıları toplam 3 günde sonlandırdım.çok fazla üzerlerinde duramadım vakit kıtlığı nedeniyle.fakat yine de sizlere en güzelini
sunabilmek için çabaladım.olduğu kadar artık.
Ben bu EP yi sevgili eşim Kolera'ya yıldönümü hediyesi olarak armağan etmek istiyorum.Onun için yazığım çok güzel sözler de bu EP de var.Sürahi şarkımın nakaratındaki bukleler onun.onu üzenlerden nefret ediyorum,kim olursa olsun.
Ayrıca kargaların kargaşası adlı şarkımda bana laf atan herkese toplu bir gönderme yaptım.diss değil ama biraz sitem.
ben artık diss yapmıyorum.ama sözler birine yazılmış gibi olduğu için hep aynı kişilere diss yaptığımı düşünenler var.
bu büyük bir algı yanılgısı,düşünce hatası.ben aslında seni,sizi karşımda tekil olarak düşünebiliyorum ve sana ,size konuşuyorum.
çeşit çeşit insan var,kime sözü gönderdiğimi ancak ben bilebilirim.bu karmaşadan tenzih edilmek isterim.çünkü benim dissimi
yiyecek adam değecek biri olmalı.herkese herkes gibi laf atıp diss yapsaydım sagopa kajmer değil x bir rapçi olurdum.
ben herkes değilim.o nedenle sözleri genele vurun.küçük kutularda kapalı kalmayın.
EP deki scratchler yine benim.ama bu seferki scratchler daha farklı.ben bu stile ''gelişine'' diyorum.o an içimden ne geldiyse onu scratchledim ve aynen kayda aldım.gerçek zamanlı bir scratch durumu var.
EP biraz sert ve gürültülü.bunun nedeni orkestranın yoğunluğu.
Türkiyenin sevilen genç gruplarından birinin elemanlarıyla hoş bir grup kurduk.grubun adını edeben vermem doğru değil.
şimdilik affınıza sığınarak müzikle idare etmenizi rica edeceğim.
grup üyeleri ile az önce de beraberdim ve kendileriyle yepyeni şarkılara girdik melodiler keşfettik çaldık.bu EP deki tüm altyapılar benim tarafımdan düzenlendi.ben herhangi bir şey eklemedim.düzenleme yaptım.melodileri seçtim.gerisi olup bitiverdi.

kolera ile hazırladığımız duet albümümüzün gidişi harika.çok seveceğinize inandığım muhteşem şarkılarla çok yakında geri geleceğiz.
daha sonra bir solo projem olacak,sonrası kader kısmet.

son olarak hepinize teşekkürler.bunca zamandır peşimden geldiğiniz ve bu adamın kirli müziğini mamur ettiğiniz için.
ve dahası ben ve eşim melankolia ailesi üyelerini çok seviyoruz.daha ne kadar içten yazabilirim ki? gerçekten bizler sizi seviyoruz.

Allah'a emanet olun,

cembozbey
03-08-2009, 21:39
hemen bulmalıyız

uqr
03-08-2009, 21:44
hemen bulmalıyız

http://melankolia.com.tr/

burda mevcut

aca-R
03-08-2009, 21:51
bilinmezlik sarkısı cok guzel olmus :)

TarikS
03-08-2009, 21:54
Cok iyi oldu valla :) dinleyelim bakalim

::ZaFeR::
03-08-2009, 21:54
Dinleyelim : )

Shadow_Dancer
03-08-2009, 21:55
ilaç gibi gelecek her zaman ki gibi.. ama çok dinlemiyorum yaz aylardında fena etkiliyor çünkü..

dragonflydesing
03-08-2009, 21:59
ilaç gibi gelecek her zaman ki gibi.. ama çok dinlemiyorum yaz aylardında fena etkiliyor çünkü..

kesinlikle :) bu arada kargaların kargaşası ve sürahi şarkısı favorim oldu :)

Mr.K
03-08-2009, 21:59
hobaaaaa ... :)

EMG
03-08-2009, 22:00
sagopa seviyoruz:)

MertS
03-08-2009, 22:05
emeklerine sağlık :) güzel geldi ..

FaBeRgE
03-08-2009, 22:10
iniyor bakalım :) teşekkürler

baretta
03-08-2009, 22:35
Bilinmezlik mükemmelmiş , digerlrini şöyle bir geçtim ama bunda takıldım kaldım :)

Onno
03-08-2009, 22:36
Hep taaruz var sarkisi guzel ;) deneyin bence

dragonflydesing
03-08-2009, 22:57
Hep taaruz var sarkisi guzel ;) deneyin bence

o geçen albümdü arkadaşım :D ama çok güzel bir şarkıydı oda.

Ersin ÖREN
03-08-2009, 23:06
Dinlerken yine Sago yapmış diyeceksin :)

Onno
03-08-2009, 23:06
o geçen albümdü arkadaşım :D ama çok güzel bir şarkıydı oda.

bende sitede bulamadim neden diorm :) geç takipteyim hehe ama guzel napiym :)

Mr.K
03-08-2009, 23:18
begenmedim :S

Ahmet Saraçoğlu
03-08-2009, 23:23
ilk üçünü dinledim , şu an için ilki çokgüzel , dinlemeye devam

Shadow_Dancer
03-08-2009, 23:23

sindirmek lazım sanırım ilk etapta vurmuyor

Mr.K
03-08-2009, 23:25
sindirmek lazım sanırım ilk etapta vurmuyor

kanka biliosun n kadr cok dinlediimi sago'yu ama bilmiorum bi onceki album mesela ilk anda vurmustu aknladin..simdi bole bi vuruntu gelmedi yada kafam ii diil anlamadim sozleri bilmiom:D

cembozbey
03-08-2009, 23:26
dinlicezzz sindircez alıscaz hep dinlicez sakinn=))

Shadow_Dancer
03-08-2009, 23:28
kanka biliosun n kadr cok dinlediimi sago'yu ama bilmiorum bi onceki album mesela ilk anda vurmustu aknladin..simdi bole bi vuruntu gelmedi yada kafam ii diil anlamadim sozleri bilmiom:D

aynen kanka, çok dinlememek lazım ama insanın hayata bakış açısı degişiyor :D ama uyuşturucu gibi bişe bi kere aldın mı bırakamıyosun :)

mechanıcer
03-08-2009, 23:30

huşt küpek....

Göki,ZD
03-08-2009, 23:30
ateşten gömlek etkisinden halen çıkmış değilim zaten

Antalyalogy
03-08-2009, 23:50
Bilinmezlik 'i 3-4 kez arka arkaya dinleyince oturuyor şarkı..Benim favorim oldu..

Aklımı kaçırmak üzereyim, ben çürük bir düzeneğin üzerindeyim
Neyin beni beklediğini bilmemekteyim, her yerde bilinmezlik var
Aklımı kaçırmak üzereyim, ben çürük bir düzeneğin üzerindeyim
Neyin beni beklediğini bilmemekteyim, her yerde bilinmezlik var.

serhatgüzelsoy
04-08-2009, 00:44
Sago Kaf-Kef ;) Çok iyi oldu bu teşekkürler :)

mr.korhan
04-08-2009, 01:23
bilindiği gibi bir iki hafta önce Hain isimli parçayı çıkardı sago , umarım onuda dinlemişsinizdir..özellikle ateşten gömlek tarzını benimseyenler bu hain şarkısını tutacaklardır..
Biz Rap değil , Sagopa Kajmer dinliyoruz..Cümle Mühendisi, Mahlas Üstadını Yani.

team_k20
04-08-2009, 01:29
adaşımı severim :D

team_k20
04-08-2009, 01:29
ateşten gömlek etkisinden halen çıkmış değilim zaten

benim bi sırrım var açıklanmıyacak kadar sır :D :icon_tup:

turbo&quattro
04-08-2009, 02:31
Ne alakaysa basligi sagopa kajmeri kaybettik diye okuyorum:D

Maxiboost
04-08-2009, 03:02

Sagopa dinleyenlerinde bu tribine hastayim vurmadi ya ilkinde ay dur gelio galiba sindir bak o zaman vurucak fln. Kendi kendilerine aslinda anlamsiz olan sozleri birbirine baglamak icin caba sarfedip ve onlari bi sekilde de baglayip :D iste sagoyu anlamak boyle bisi level 40 im haraketleri fln :) tamam bazi sarkilari cok guzel ama cogu kopuk kopuk :D

leventrc
04-08-2009, 03:15
http://rs603.rapidshare.com/files/263320805/sagopa_kajmer___pesimist_orkestra-saykodelik_EP__mp3s_.rar

BaDCaT
04-08-2009, 03:40
Valla beni pek sarmadı yeni albümü :)

Killswitch Engage'in yeni albümü çıktı onu dinleyin derim boşverin rapi :D

M U R A T
04-08-2009, 09:11
teen age şarkıları dinleyenler için bazı şarkıları anlamsız gelebilir ama her hareketini takip edenler her şarkısını dinleyenler eminim çok beğenmiştir.. yunus abim 3 günde iyi iş çıkarttı yine solo albümüde çok fena olucak benden söylemesi..

Mr.K
04-08-2009, 09:14
Sagopa dinleyenlerinde bu tribine hastayim vurmadi ya ilkinde ay dur gelio galiba sindir bak o zaman vurucak fln. Kendi kendilerine aslinda anlamsiz olan sozleri birbirine baglamak icin caba sarfedip ve onlari bi sekilde de baglayip :D iste sagoyu anlamak boyle bisi level 40 im haraketleri fln :) tamam bazi sarkilari cok guzel ama cogu kopuk kopuk :D

o zmn sana sole solim..hmmm

yaklasik4-5 yildir dinliyorum..daha yeniyeni cozmeye basladim diyim bazi sarkilari anla o zmn mr.birtan(birtan hahaha) ;) :)

Maxiboost
04-08-2009, 10:45
o zmn sana sole solim..hmmm

yaklasik4-5 yildir dinliyorum..daha yeniyeni cozmeye basladim diyim bazi sarkilari anla o zmn mr.birtan(birtan hahaha) ;) :)

Al iste yukarida yazdigim belirtiler 4 sene = level 40 :D senin amma uzun surmus len hahah :P neyse konu dagalmasin :)

Melih-Ö
04-08-2009, 10:47
sago forever :) evde inidircem

elpadre
04-08-2009, 12:22
yunus yapmıs yapıcagınıı

tuner faruk
04-08-2009, 13:26
Hepsinden farklı bi ep olmuş Kargaların kargaşası şuan favorim oldu :icon_tup:

xcel
04-08-2009, 13:40
geçen gece ceviz kabuğunda cübeli mehmet hoca vardı. program 03.30 gibi bitti. bizde programın akışının hızlı olması, o saatte izlenecek birşeyin olmaması sebebi ile takip ettik sonuna dek. sonlara doğru fatih altaylı cübbeliye sagopayı sordu. :D:D cübbelide yunusu bilirim. eşi ile birkaç kez bana geldiler dedi.:soru: biz şok vaziyetteyiz tv başında :hahaha: sagopanın cübbeli gibi garip açıklamalara ve davranışlara haiz bir zat ile yakın iletişimde olması soğuttu biraz sagodan bizi. sagonun tasavvufi yanını bilmeyen yok elbet ama sago, kolo ve cübbeliyi yanyana düşünemiyorum. :o:o

F.A.T.İ.H
04-08-2009, 13:45
Sago yapmış...

M U R A T
04-08-2009, 14:47
geçen gece ceviz kabuğunda cübeli mehmet hoca vardı. program 03.30 gibi bitti. bizde programın akışının hızlı olması, o saatte izlenecek birşeyin olmaması sebebi ile takip ettik sonuna dek. sonlara doğru fatih altaylı cübbeliye sagopayı sordu. :D:D cübbelide yunusu bilirim. eşi ile birkaç kez bana geldiler dedi.:soru: biz şok vaziyetteyiz tv başında :hahaha: sagopanın cübbeli gibi garip açıklamalara ve davranışlara haiz bir zat ile yakın iletişimde olması soğuttu biraz sagodan bizi. sagonun tasavvufi yanını bilmeyen yok elbet ama sago, kolo ve cübbeliyi yanyana düşünemiyorum. :o:o

sago çok dindar birisi bu sebeple dini kesimden insanların onu tanıması çok doğal...

Göki,ZD
04-08-2009, 22:13
sago çok dindar birisi bu sebeple dini kesimden insanların onu tanıması çok doğal...
+100000

cübbeli ne kadar doğru söyledi oda ayrı bir konu :) tanıyor olsa bile sanatına bakmak gerekir zaten :) bülent ersoy ib.. sinden nefret etsemde herif söylüyor:D

Kargaların kargaşası :icon_tup:
ama
Ateşten gömlek ve Kendime sarılır donarım ın yeri hiç bir zaman değişmez :icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Mr.K
04-08-2009, 22:22

sagoyu ii tanimiosun diim ben sana o zmn..arastir takip et kimdir napar n eder o zmn zaten sarkilarinida daha iyi anlarsin;)

YavuzNaz
04-08-2009, 22:23
farsça dili edebiyatı okumuş ilim irfan bilen bir şahsiyet ;) emegıne sağlık severek buyuk begenıyle takıp edıyoruz ;)

CasabLanca
04-08-2009, 22:28
ateşten gömlek, iki tanık, kendime sarılır donarım, baytar, istisnalar kaideyi bozmaz.. tüm şarkıları çok güzel ama bana göre bu şarkılar doruk noktası!

xcel
04-08-2009, 23:44
yukarıda da yazdığım gibi sagonun dine karşı duruşunu gayette iyi biliyoum. kendisini senelerdirde takip ediyorum. radio mic beatz sık kullanılanlarımdan hiç eksik olmaz. sadece yakıştıramadım sagoyu o adamın yanına.