PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin Pompası depoda sıkıştı?

barutçu
03-08-2009, 22:40
Aracım 08 Auris. Hep benzin aldığım yerden gene benzin alırken. Bi geldimki adam şakayla karışık "abi senin araba pompayı bırakmıyor" dedi. Şaka sandım bi baktım gerçekten pompa sıkışmış. Dedim ne yapcaz?
Pompacının dediği "toyotalar çok güzel araba ama bu problemleri var hep". E dedim hep burdan alırım hiç böyle bir şey olmadı. Birşey demedi Neyse sonra tornavida aldı geldi. Biraz pompayı biraz depo girişindeki mavi plastiği (ağızlık gibi bir parça) bastırarak çıkardı pompayı. Fakat o mavi ağızlık yerinden çıktı. Dedim sorun olmasın bak sonra. Yok dedi bişey olmaz. Yerine takmaya çalıştık oturmadı. Herhalde dişleri kırıldı. İşim acele olduğu ve hep benzin aldığım yer olduğu için sinirlenmeden aracıma bindim gittim. Sizce bi servise göstermek gerekir mi? Dediğim gibi deponun şeffaf borusuyla alakasız bir parça sadece ağızlık gibi.
Teşekkürler.

Onno
03-08-2009, 22:44
valla vaktiniz varsa bence bi servise gosterin. uygun fiyatli satilabilen bir parça ise ve de gerekli ise (sizdirma engelleyebilirlik) yenileyin.
Geçmis olsun. Bu benzin pahaliliginda araba da hakli ne diim :) trajikomik

melih
03-08-2009, 22:50
hava alma itimali olabilir.

Onno
03-08-2009, 22:51
hava alma itimali olabilir.

+1 ihtimal var

senna
03-08-2009, 23:12
farklı pompadan koyma ihtimali varmı normalde dizel benzin pompası fakrlı olur girşi uraşırsan girer ama böyle ihtimal varmı

barutçu
03-08-2009, 23:18
farklı pompadan koyma ihtimali varmı normalde dizel benzin pompası fakrlı olur girşi uraşırsan girer ama böyle ihtimal varmı

Yok hayır araç dizel.

Baktım V-Power Dizel koyuyordu ilk aklıma o geldi zaten.

Ahmet Saraçoğlu
03-08-2009, 23:22
zor bi ihtimal ama kırılan tırnak depoya girerse sıkıntı yaşatırmı?

TUĞRA
03-08-2009, 23:41
zor bi ihtimal ama kırılan tırnak depoya girerse sıkıntı yaşatırmı?

benzin pompaları süzgeçli olduğu için sorun yaşanacağını sanmıyorum

Omak
04-08-2009, 00:06
Bi geldimki adam şakayla karışık "abi senin araba pompayı bırakmıyor" dedi.

Pompacı abimiz yılın espirisini patlatmış :hahaha:
Offff gece gece hic gulecegim yoktu yahu.

Senin Araba oranın mazotu sevmiş bayagı, geceleri kacıp kacıp mazotlanmasın sonra orada :hahaha:

barutçu
04-08-2009, 00:24
Pompacı abimiz yılın espirisini patlatmış :hahaha:
Offff gece gece hic gulecegim yoktu yahu.

Senin Araba oranın mazotu sevmiş bayagı, geceleri kacıp kacıp mazotlanmasın sonra orada :hahaha:

Bende cem yılmaz pompacı sandım valla :)

Kredi kartı çektirdim geldim adam öyle dio :D Sonradan anladım işin ciddiyetini :)

Onuralp
04-08-2009, 00:50
Aracınız dizel olduğundan dolayı oluyor bu problem. Bizim RR'a da yakıt koyamıyorduk bazen, pompalar eski tip olduğundan. Sonra serviste depo ağzından bir şey çıkartmışlar. Hatta stepne setinin içinde bu tip eski pompaların oluşturacağı arızadan aracı kurtarmak için.

Senna'nın da dediği gibi her pompa yeni tip değil ve benzin pompalarının tabancaları farklı oluyor. Aracına daha önceden yeni araçlara uygun tabanca ile yakıt dolduruyorlardı muhtemelen. O mavi plastiktiği de çıkartınca her türlü tabanca girebiliyor demektir. Denemesi acılı olur yalnız. :D Eğer benzin tabancası takılıp doldurmasına izin veriyorsa bil ki o parça ona yarıyordur. :D

Yani özet olarak servise gitmene gerek yok :)

barutçu
04-08-2009, 00:57
Denemeden servise gitmeye gerek olmadığına inandım teşekkürler :)

Açıkcası hava aldıracak ya da benzini full+full doldursamda taşmasını engelleyecek gibi bir parça değildi o mavi parça. Bildiğimiz tırnaklı benzin hortumunun içine geçen bir parça gibi bir parça.

Vaktim olsa zaten gidip gösterecektim ama malasef...

Teşekkürler içim rahatladı birazda :)

Bu arada RR'da benzin kapağı kitlenmesini ne oranda yaşıyorsunuz :D

Çok sinir bir olay... :mad:

YavuzNaz
04-08-2009, 00:59
bırde pompayı saplar gıbı depoya soktuklarında aynı problemle karsılasma ıhtımalı oluyor bıraz pay bırakmak sorun olmaz en nihayetinde giriş çapı belli pompanın tabancası aşşa düşcek değil

barutçu
04-08-2009, 01:01
bırde pompayı saplar gıbı depoya soktuklarında aynı problemle karsılasma ıhtımalı oluyor bıraz pay bırakmak sorun olmaz en nihayetinde giriş çapı belli pompanın tabancası aşşa düşcek değil

muhtemelen öyle yaptı. bizim cem yılmaz :D

Çünkü hep benzin aldığım istasyon. Pompaların eski olma ihtimali yok gibi. İzmir'de en çok satış yapan istasyonlardan biri.

Neyse önemli bir parça değilmiş zaten teşekkürler yardımlar için :D

Onuralp
04-08-2009, 01:03
Teşekkürler içim rahatladı birazda :)

Bu arada RR'da benzin kapağı kitlenmesini ne oranda yaşıyorsunuz :D

Çok sinir bir olay... :mad:

Önemli değil ne demek.:D

Hangi kasa? Ne Sport'ta ne de Vogue 3.6'da öyle bir şey olmadı bize. O sana özel heralde :D

Bildiğin depo kapağı kendi kendine mi kilitleniyor veya açılmıyor?

barutçu
04-08-2009, 01:06
Önemli değil ne demek.:D

Hangi kasa? Ne Sport'ta ne de Vogue 3.6'da öyle bir şey olmadı bize. O sana özel heralde :D

Bildiğin depo kapağı kendi kendine mi kilitleniyor veya açılmıyor?

RR Sport 07 benzinciye girer girmez aracı stop et pompacı da depo kapağını açmaya çalışsın anında :)

Denemesi bedava :)

Araç otomatik olarak kilitiliyor. 3-4 defa kontağı çevirip 10-20sn kadar kapağa

dokunmayaınca açılıyor.

Yoksa o da mı bizim aracın benzin sevmesinden :D

Onuralp
04-08-2009, 01:07
Ekleme;

Ama eğer çok merak ettiysen abime sorarım :);)

barutçu
04-08-2009, 01:09
Ekleme;

Ama eğer çok merak ettiysen abime sorarım :);)

:D merak ettim cidden o da bize özelse artık benzincilerden soğucam :D

Onuralp
04-08-2009, 01:10
Ayar oluyorum pompacıların zaten arabalara babalarının arabası gibi davranmasından.

Benzincilerden soğu zaten. Adam zorla dizel Cherokee'ye benzin koydu ya, arkadaşım 3 gün sanayi de kaldı sabah akşam. :D +masraf bir de :D

barutçu
04-08-2009, 01:13
Ayar oluyorum pompacıların zaten arabalara babalarının arabası gibi davranmasından.

Benzincilerden soğu zaten. Adam zorla dizel Cherokee'ye benzin koydu ya, arkadaşım 3 gün sanayi de kaldı sabah akşam. :D +masraf bir de :D

Keşke istasyon ile görüşseymiş. Arkadaşımında Astra GTC'e öyle yaptılar. Gitti konuştular. hatta pompacının cebinden çıkmasın die epey uğraştı.(shell'den almıştı benzini mazot yerine) kaskoları varmış onların. Shell karşılıyormuş demişler. komple değişti aracın depo sistemi. Hiç ücret ödemeden+ 2 günlük araç kiralama shell verdi.

Onuralp
04-08-2009, 01:18
Keşke istasyon ile görüşseymiş. Arkadaşımında Astra GTC'e öyle yaptılar. Gitti konuştular. hatta pompacının cebinden çıkmasın die epey uğraştı.(shell'den almıştı benzini mazot yerine) kaskoları varmış onların. Shell karşılıyormuş demişler. komple değişti aracın depo sistemi. Hiç ücret ödemeden+ 2 günlük araç kiralama shell verdi.

Çok söyledik ama dinlemedi bizi. Arkadaşım diye demiyorum biraz kro da. :D
Neyse konu dağılmasın. Ben yarın sorarım abime. :icon_tup:

Tuner
04-08-2009, 01:19

böyle bir hatayı kesinlikle benzin istayonu öder tufaya düşmeyin

barutçu
04-08-2009, 01:28
Çok söyledik ama dinlemedi bizi.
Ok merakla bekliyorum :)

böyle bir hatayı kesinlikle benzin istayonu öder tufaya düşmeyin

:icon_tup:

Onuralp
04-08-2009, 14:05
Barutçu şimdi sordum aynen dediğin gibi Sport'ta öyle bir şey olmuş. Pompacının sabırsız davranışları yüzünden. :D

Depo kapağının selenoid'ini değiştirmek zorunda kalmış. Ama Vogue'da öyle bir şey olmamış. İşte kalite farkı :D:p

barutçu
05-08-2009, 12:04
Barutçu şimdi sordum aynen dediğin gibi Sport'ta öyle bir şey olmuş. Pompacının sabırsız davranışları yüzünden. :D

Depo kapağının selenoid'ini değiştirmek zorunda kalmış. Ama Vogue'da öyle bir şey olmamış. İşte kalite farkı :D:p

:D

Bizde her seferinde oluyor. Dururdurmaz pompacı saldırıyor depo kapağına sonrası belli :mad:

Teşekkürler ilgin için :)

Onuralp
06-08-2009, 01:23
:D

Bizde her seferinde oluyor. Dururdurmaz pompacı saldırıyor depo kapağına sonrası belli :mad:

Teşekkürler ilgin için :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

mechanıcer
06-08-2009, 01:25
benzın buharını kaybedrsin..