PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bogaz kelebegi degisimi

Future_King
12-10-2006, 16:35
arkadaslar uygun olup olmadigini bilmioyrum fakat. 1.4 bir araca 1.8 aracin bogaz kelebegi uyarsa takmak mantikli olurmu?

madem sordum bide sunu sorim.

Ibiza 1.4 e toledo 1.8(golf vsvsv.) in kelebegi uyarmi?

toledolarda bildigim kadari ile elektronik deil ama ibizada oyle..bu sorun yaratirmi?

Oz`
12-10-2006, 17:14
elektronik e çevirmen çok zor ayrıca büyükte aptallik olur ayrıca kelebeğini büyütttüğünde gücün yukarı çıkıcaktırrr

Future_King
12-10-2006, 21:50
peki elektronik uygun olan varsa,takılması durumunda ortalama guc artısı ne sevıyede olur?

Juggernaut
13-10-2006, 18:34
Yeni golf ün,a3 ün,leonun vs vs elektronik olması lazım gaz kelebeği.. belki onlarınki olur..Tabi senin boğaz kelebeğinden büyükmüdür bilinmez..

power_mondeo
13-10-2006, 19:32
ben kendi aracımın gaz kelebeğini genişlettirdim fakat orta kısmında kelebeğin açılıp kapanan kısmında oynama yapılamıor, sonuç olarak büyük olan gaz kelebeği varsa değiştir ama senin arac için üretilmiş olsun çünkü elektronik olan kısım nasıl hallolur (gaz kelebek sensörü uyamı?) bilemem en iyisi orjinal gaz kelebeğini genişletmek hissedilir derecede gaz yemede artış oluyor ama şukadar hp arttırır diye bi yorum yapamam...

E-Kuri
15-10-2006, 23:00
benim gaz kelebeğimde orjinalinden büyük ve bu işlem orjinal kelebek işlenerekte yapılabiliyor... çok hissediceğin bi hp alamassın sanırım ama aracın rahatlar kaybettiin hp leri geri toplarsın tabiki bide filtre nin orjinalden daa çok hava alabilen bi filtre olması lazım. ayrıca filtre ve gaz kelebeği arasındaki borununda biraz büyütülmesi mantıklı oluyor...