PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam filmi yüzünden araç bağlama

altugsenel
05-08-2009, 09:00
Arkadaşlar biraz önce işe gelirken 60 70 km hızım vardı ön iki camda acık sunroofda kelebek şeklinde açık içerisi gayet aydınlık :)

polis(motorlu polis arması var kolunda) aracında film var dedi bende onlar güvenlik filmi dedim ki gercekden 1 numara filmlerim hic ceza yedinmi filmden dedi hayır dedim bir sorgu yapım dedi neyse gitti geldi aracını belirttim filmleri yada camları en yakın zamanda söküyosun yoksa birdaki çevirmede aracı baglarlar dedi

Böle bir uygulama varmı film camdan araç bağlanabiliyormu ?

SekoLive
05-08-2009, 09:01
bu sorunun net cevabını bende merak ediyorm ....

Tunacan
05-08-2009, 09:06
Bu tür uygulamalarda bir standart olmadığı için polisin o andaki ruh haliyle ilgili bir durum çıkıyor ortaya.

by_hayali
05-08-2009, 09:07
valla beni geçen hafta bağladılar en ön cama 2 numara çekmiştim 1 gün öncesinde ama bende bide egzos vardı :S

Orhan
05-08-2009, 09:08
biraz polise bağlı bişey gıcık giderse fabrikadan yeni çıkmış aracıda bağlayacak bişey bulabilir

Vtec_2
05-08-2009, 09:08
Polısıne gore deısır dıebılırz aslında....Gecenlerde Beşiktaş Trafik vakfının oraya aracımı park ettım:D kacamadımda aracımda komple fılm + egzos ws flan...2 tane polıs aracının yanından gecerek otoparka gırdım...donuste dedım kesın baglamıslardır vs flan fakat hıc bısı olmadı...
aynı sekılde 2 hafta once bakırkoyden bahcelıewlere gelırken polıs cewırdı..aracını baglıorum dedı:S nıe hayırdır bısı yapmadım etmedım dedım..dedıgı su bsı mı yapman gerekıordu flan yaptı...yanına bırı daha geldı hıc ceza yedın mı flan yaptı yok hayır dedm...ok flan dedıkten sonra fılmlerı sok yaptı devam ettım ole....

Enes-x
05-08-2009, 09:10
Cam filmi cezasında ilk sefer para cezası uygulanır ikinci seferde ceza ile birlikte araç bağlanır.Polisin dediği doğru yasa böyle.. bende daha önce ceza yerken sorgulamıştı.Memurun ruh haline bağlı olarak ilk seferde de bağlayabilir aracını..

altugsenel
05-08-2009, 09:14
tamam polıse baglı bır uygulama benıde aynı yerde yanındakı arkadası cevırdı fılmler orjınal dımı dedı evet dedım devam ettım bır ıkı daha cevırmeye gırdım ozellıkle gece kımse fılmlere bısı demedı ama bu adam butun camlar acık sabahın aydınlıgı benım onume atlıyor ve aracı baglarım falan ....

aracımı baglamaya sadece film camdan oturu yetkısı varmı eger fılm cam varsa neyse cezası kes devam edım baglamak ne yanı ???

Baran^
05-08-2009, 09:14
Normal şartlarda otomobilin içi görünmüyorsa araç trafikten men edilir.Senelerdir filmli dolaşıyorum görmediğim polis çeşidi kalmadı.Bu trafik polislerinin alayı...:D

altugsenel
05-08-2009, 09:15
Cam filmi cezasında ilk sefer para cezası uygulanır ikinci seferde ceza ile birlikte araç bağlanır.Polisin dediği doğru yasa böyle.. bende daha önce ceza yerken sorgulamıştı.Memurun ruh haline bağlı olarak ilk seferde de bağlayabilir aracını..
sorumun tam cevabı tesekkurler :icon_tup:

altugsenel
05-08-2009, 09:17
Normal şartlarda otomobilin içi görünmüyorsa araç trafikten men edilir.Senelerdir filmli dolaşıyorum görmediğim polis çeşidi kalmadı.Bu trafik polislerinin alayı...:D
aynen sabah sabah zaten uyanamamısım bıde bombos yolda o hızla gıderken onume atladı ya herıfı bogasım geldı oç

Baran^
05-08-2009, 09:31
Arabamda ön arka plaka varsa çift damgalı,ruhsatım herseyım tamsa egzozum vs yoksa sorunsuzsa kimseye bulaşmadan trafik kurallarına uyarak seyir ediyorsam,camlarımda film var diye benı işimden gücümden alı koyup aynı zamandada yanımda kız arkadaşım teyzem kardeşim annem hatta babanem varken rahatsız edenlere engel olamıyorlarsa arabamı bağlayamazlar bağlatmam bağlatmıyorumda.Benı yada cevremi koruyamıyorlarsa ben kendimi müdafa etmek zorundayım kusura bakmasınlar umrumda değil.İstediklerini verin devam edin artık bu film konusunuda acmayın bence.Neyın nası olduğunu bilmeyenımız yok.

kRo_bOy
05-08-2009, 09:33
Bu konuda kesin bi kanun olmadığı için uygun bi kılıf bulup bağlayabiliyorlar. Ruh haliyle ilişkili bi durum :)

elpadre
05-08-2009, 09:34
burası turkıyeee ne olucagıı bellı olmuyor adam kafasına gore takılıyorr ınsafıyetıne kalmıs yanı hersey ısterse bırakır ısterse bagalar keyfıne gore haraket edıyorlar

Ahmet Saraçoğlu
05-08-2009, 09:41
geçen yaz ankaradayken gün içinde 2 3 kere takılıyodum polis çevirmesine ,, jant yok egsozt yok bişey yok ama 2 numara cam filmi , angel , ve en önemlisi 34 plaka yetiyodu dikkat çekmeye , polisin o anki ruh haliyle alakalı ,, hatta bi keresinde ulusta yunuslar arama yapmıştı cam filmi ve 34 plaka olduğu gerekçesile:D ,ama sağolsun onun kurcalaması sayesinde koltuk zulasına düşen 100 lirayı bulmuştuk , ilaç gibi gelmişti:D

MKaya
05-08-2009, 09:43
hiç polisle muhattap olmaya gerek yok :Dkes cezamı diceksin basıp gidiceksin.filmden bildiğim araba bağlayamıyorlar ve senin camlar acık aydınlıkmıs tamamen polis psikolojisi :)

orc
05-08-2009, 10:28

senin filmlerde zifiri karanlık oluyor :D:D

Chatin
05-08-2009, 13:05
bu gibi durumlarda eğer yazacağı kesinse park cezası yazdırmaya çalışın. bana esenboğa havalimanındaki bir polis çekiciyi getirerek hem cam cezası hemde arabayı bağlama veriyordu ki zor bela park cezasına çevirmişti. ama banada filmlere zarar verdirerek yapmıştı bunu. yani bir bölümünü sökmesem direk film cezası ve çekici giriyordu.

1 numara bile olsa aslında yasak yani. ama işte polisin insafına kalıyor herşey. hiç erkeklik yapmaya gerek yok. ama pısırık davranmayada gerek yok. bi şekilde iyi niyetinizi ortaya koyun. kız kardeşim kullanıyor mecburuz babam telaşlanıyor trafikte rahatsız edecekler diye diyin vay efendim babam cilt kanseri geçirdi vay efendim babam tehdit alıyor .. bulun birşeyler işte eğer durum kritik noktaya gelirse.

elpadre
05-08-2009, 13:17
burası turkıye her an hersey olabılır essegı saglam kazıgaa baglıyalım kıllık yapmasınlarr :)

zübeyir
05-08-2009, 13:21

+1000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000

Az bile dedin bunlar ezik çobanlar. ezikliklerini anca ünüforma ıle kapatmaya çalışıyolar.ama daha basit duruma düşüyolar haberleri yok ..

ali
05-08-2009, 13:27
dediğiniz gibi, polisin o andaki ruh haline bakıyor :)

elpadre
05-08-2009, 13:28
dediğiniz gibi, polisin o andaki ruh haline bakıyor :)

puahahhahahahahhahah

M.A.D
05-08-2009, 13:28
çok şükür kaç kere polisin önünde durduğum halde hiç bağlama sorgulama falan bişey olmadı :) gerçi genelde polis görünce ön camları indiriyorum :D kar yağsa bile

hüsor
05-08-2009, 13:52
Bendede var kaç defa havalaanına girdim Grişide polisler tek tek bakıyorlar hiç bişe demediler filme :) Nazar değmesin :)

Alp
05-08-2009, 13:56
TÜV'de cam filmi hafif kusur olarak muayeneden geçebiliyor bildiğim kadarıyla. Trafikte niye bağlamaya kalkıyorlar anlamadım. :confused:

SekoLive
05-08-2009, 13:58
benim cam filmiyle ilgili yaşadıgım 1 olay var yaklasık 2-3 sene bir fiil cam filimli araclar sürdüm kendimin arkdaşımın v.s. hiç bir sorun olmadı taaki geçen sevgililer gününde tarabya sahilde kız arkadaşım ve evli bir çift arkadaşlarımla arabada oturuyorz sahilde ellerimizde yicekler içicekler(alkolsuz) var bi cam tıklandı baktım yunus polis camı actım havada yağmurlu... direkt :
Sen bi insene aşşağı dedi arabada bizim kubinin arabası... indim sen ne iş yapıyorsn nerede çalısıyorsn araba kimin v.s. soruları sordu hepsine cevap verdim bu camları sökeceksin dedi bende neden diyorm oda olmaz böyle diye uzatıyo camlarda aynalı film var içerininde ışıgı yanıyo aydınlık yani... araba ablamın dedim yolda sıkıstırmasınlar die film yaptırdı oda olmaz öyle şey kimse sıkıstırmaz diyip sökecen diye diretti bende anlamıyo ayağına yatıp dedim ben bilmem nasıl sökülür ama söktürürm oda sen aç kapıları dedi arkaları direkt açıp camlarn filmlerini yarıya kadar yırrttı ve direkt gitti adamlar sevgililer gününde nöbetci diye resmen söktüler filmleri... yunus polislere çok giderde yapmaya gelmiyo tepeleri çabuk atıyo bişeyde diyemedik olan arka iki cam filmine oldu... sonra yenisini çektirdik.... ondan beri tırsarım polis çevirdiğinde

polis çevirdiğinde sakız diye sakinleştirici hap ikram etmek lazım yoksa zararlı çıkıyoruz...

Orcun6
05-08-2009, 14:07
Pazar sabahı polis çevirdi beni s2000leyken. Evraklarını al in aşağı diye emir verirgibi cümle kulandı . Ters cevap verince de nerden ceza kesebilirse kesti ve 10 dakikada 250tl lik oldum. Mauyenesi de bitmiş arabanın üzerine plaka ve filmden de ekledi tam denk geldi yani:) . Onların cebine para sokacağıma 2katı ceza yemeye razıyım ben...

desibel
05-08-2009, 14:12
Pazar sabahı polis çevirdi beni s2000leyken. Evraklarını al in aşağı diye emir verirgibi cümle kulandı . Ters cevap verince de nerden ceza kesebilirse kesti ve 10 dakikada 250tl lik oldum. Mauyenesi de bitmiş arabanın üzerine plaka ve filmden de ekledi tam denk geldi yani:) . Onların cebine para sokacağıma 2katı ceza yemeye razıyım ben...

+1453 onlara verceme cezamı çekerim

MKaya
05-08-2009, 14:51
+1453 onlara verceme cezamı çekerim

+100000:icon_tup:yaz diyecen ya neyse :)

illegal
05-08-2009, 15:06
henüz aracıma cam filmi uygulaması yaptırmadım düşünüyorum fakat bu tarz durumlar ve polislerin ağız kokusunu şekmektense 2 aydır es geçiyorum hep denilenler doğru polislerin ruh haline kalmış uyuz bi tane denk gelirse işimiz var demektir uğraş ki elinden arabayı kurtarasın bide mağduru duruma düşünce ne derse eyvallah etmek zorunda kalıyorsun bu çok can sıkıcı o yüzden allah kimseyi karşılaştırmasın demekten başka bir şey gelmiyor elimden...

mrtngn
05-08-2009, 15:16
Polis yeter ki kafayı taksın,yeter ki ceza kesmek istesin hertürlü keser...

5 yıldır 2 numara cam filmiyle geziyoz..Ne cevirmelerde ne lambalarda,trafikte vs. hiç bi sorun yasamadık...Muayene harici...

İlk seferde bence baglayamaz arabayı..birinci yakalanmada ceza keser yada uyarır,durum değişmediyse ikinciye belki baglayabilir..

Tam kanunları bilmiyorum ama bildigim tek sey...Yaa ceza keser yada filminizi söker...Hem ceza kesip,hemde filmleri söküp,yırtamaz..Buna hiçbir hakkı yoktur..Aklınızda olsun;)

hakan type-r
05-08-2009, 15:23
2 ay önce muayeneden gecti araç,raporda cam filmi hafif kusur olarak bile yazmıyodu.Sadece son susturucuyu deiştirip geçtim muayeneden.

TUV'de hafif kusur bile sayılmayan şeye polis aracı bağlayabiliyo !!!

Tam bi kargaşa yawww :D

mrtcn
05-08-2009, 16:15
Ankara'da arabasına göre muamele yapıyorlar. Ben polisin yanında kesicide alev atarak geçiyorum, bakıp sırıtıyor. Geçen hafta yaşlı bir polis çevirdi, egzos'a (HKS Hi-Power Turboback) birşey demedi, camların filmli dedi, araç muayneden geçti ama dedim, 5-6 saniye düşündü ve git dedi. Birde şu yöntem var; araç benim değil, patronun, şirketin vs deyip ceza olursa maaşımdan kesiyorlar zaten asgari ücret alıyorum derseniz acıyıp yolluyorlar (ama trafikten men, muaynesiz vs olursa sorguda çıktığı için direk bağlıyorlar, bağlamazlarsa amirlerinden taraflarına soruşturma açılabiliyor).

Dragger
05-08-2009, 17:20
Cam filminden araba baglanır, ilk seferde ceza keser sonrakinde baglar diye bir inanıs var genelde...

Ama ters giderseniz, ilk seferde de baglar, otoparka cektirir filmler sökülmeden de cıkarmaz.

3 seneden fazladır, öncam dahil komple filmli kullanıyorum cok kez de cevrildim.

Ters gitmezsen bir sekilde kurtarma sansın var, ama ters gittinmi kesinlikle baglıyorlar.

En son Tekirdagda bir bayram günü, baglayamazsın dedim o baglarım dedi, baglatmadım ama 7 günlük belge kesti, ben de gittim müdüründen iptal ettirdim.

Kısaca cam filminden araba baglanır, keske baglanmasa :D

MoDVTeC
05-08-2009, 18:27
bu tür uygulamalarda bir standart olmadığı için polisin o andaki ruh haliyle ilgili bir durum çıkıyor ortaya.

+1...........

merve
05-08-2009, 18:34
benim bildiğim ikinci seferde bağlanıyo.. ben filmlerden ceza yedim bağlama gibi bi durum olmadı. daha sonra bi çevirmeye girdim polis o var bu var ben sana sislerden ceza yaziim dedi cam filmlerinden yazsam aracın bağlanır demişti..

B!Rtan
06-08-2009, 13:03
film çekili polis arabalarını sokcan gözlerine..
Onların o filmleri yaptırma amacıysa neyse bizim de o!
Bizde daha güzel duruyo tek fark bu! insan olduğumuz için...

Alper D.
06-08-2009, 18:26
arkadaşlar kurallara tam olarak uymasada kusurlu oldunuz durumlarda her türlü alttan alın yapıcak bişey yok enfazla 5-10 dk nı kaybediyosun.İlla ceza yazıcaksada tatlı dilli olursan en kötü film ve eksozun maddesinden yazdırmayın ki bidahakine sorun olduğunda başınız arımasın.

Şahsen ben öyle yapıyorum.yeteri kadar alttan alıyorum sonuçta TR şartlarında bu olay kusur olarak görüldüğü sürece böyle davranmak zorundayız bence.o yüzden en kötü başka bi ihlalde ceza yazdırmaya çalışın tavsiyem.
Çünkü filmden vs yavuz abininde dediği gibi aracını resmen direk alıkoymuyolar ama 1 haftalık bir izin kağıdı alıyosun aracın trafikten men görünüyo tanıdğında yoksa bağlı olduğun yerde mecbur filmlerini söktürüp onaylatman gereklii bence 5 dk lık tatlı dil için değmezz;))

Geçenlerde eksozdan bağlıycaktı tutanağı aldı eline 10 dk uraştım sonrasında şerit ihlalinden yedim ki uraşmıyım diye:))

ibooo
06-08-2009, 19:06
körfezde draglardan dönerken ogs şeridine atladı bitanesi durdurdu çamlıca gişelerde bi baktım yazmış getirmiş imza at diyo 1 haftalık izin belgesi camları söktür falan filan dedi bagırdım çağırdım ters yaptım.ordan bitaneside bana ters yaptı izin kağıdı verdi aracım şuan trafikten men umrumdada deil gittiği yere kadar gitsin.he ozamana kadar men i kaldırmanın bi yolunu bulursam güzel olacak :)

Melih-Ö
06-08-2009, 20:14
ilkinde uyarı ikincide bağlıyor cam filminde öyle biliyorum uyarıda 180 tl civarında bi ceza uyarı oluyo :)

mad_max1978
06-08-2009, 20:54
alttan almayıp direk yaz cezamı neyse diye artislik yapıncada zoruna gidiyo kimi polisin bağlıcam o zaman diye tehdit ediyo:)

Ahmet_28
06-08-2009, 20:59
20 liraya bakar fazla değil

STeaM
07-08-2009, 08:13
dün ben avcılardan bostancıya plakasız ve ruhsatsız gittim ve bu şekilde çevirmeyede girdim aşırı hızdan. hiç birşey olmadı. plakamı verdim, aşırı hız cezamı yedim geldim.

iş poliste bitiyor.

yavuz364
07-08-2009, 08:47
konuyla alakasız olucak ama avcılar bostancı arasında nerede radar vardı ??

dün ben avcılardan bostancıya plakasız ve ruhsatsız gittim ve bu şekilde çevirmeyede girdim aşırı hızdan. hiç birşey olmadı. plakamı verdim, aşırı hız cezamı yedim geldim.

iş poliste bitiyor.

cahit
07-08-2009, 08:58
tatlı dil yılanı deliğinden cıkarır diye boşuna dememiş atalarımız :D incirli yan yolda cukura girmemek için sert bi şekilde sağa kactım geldim arkamda ekip otosu vardı e5 cıktım cevirdiler tekrar yan yola geldı ekıptek bırı dırek ruhsat ehlıyet verdım hıc konusmadım uyuz oldu sonra motorlu bi memur geldi konusma:
genc makas atıyomusun
ne alakası var abi cukurda kactım
hep boyle derler ooo sende filmde varmıs ın su arabayı baglıyalım
abı araba muayeneden gecıyo fılmle hafıf kusurlu dıye ne baglaması
lan soyle kemerın takılımıydı
yok abı
sende makas atıcak tıpte yok zaten (gülüyo)
yok abi atıyoruz ara sıra
aferin lan sen yalancı ibnelerden değilsin hadi bas git
saol abi:):):)

zübeyir
07-08-2009, 11:10
20 liraya bakar fazla değil

bunların fıyatları o kadar işte. belkı o kadar bıle etmezler