PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fakire düşme problemi

fatiii
11-08-2009, 15:11
arkadaslar orjinal Q4 motora orjinal turboyla basınc 1.1 peak teyken full gaz yuklendıgımde basınc geldigi anda arac fakire dusuyor..daha bugun walbro pompa aldım pompadandır diye ama düzelmedi..regülator basınc vermiyodur dedik regülatoru degistirdik gene aynı..enjektorler orjinalinden 1.3 bar basılırken bile fakire dusmuyor 380cc..

sizce sorun ne olabilir?

mar1lyn
11-08-2009, 15:16
380cc bana az gibi geldi

Onuralp
11-08-2009, 15:19
Oksijen sensörüne baktınız mı?

fatiii
11-08-2009, 15:24
Oksijen sensörüne baktınız mı?

yanıltıyodur diye iptal ettik ama gene aynı..başka denemedik acıkcası.

fatiii
11-08-2009, 15:25
380cc bana az gibi geldi

aynı speclerde 1.3 basan Q4 e yetio.

senna
11-08-2009, 15:28
enjektörleri test ettinizmi? şasenin topraklaması naısl?

fatiii
11-08-2009, 15:32
enjektörleri test ettinizmi? şasenin topraklaması naısl?

enjektörler bosch serviste kontrol edildi fakat fakire dusurucek bi aksilik yok zamanlamada veya püskürtmede herhangi bi sorun gorulmedi..topraklamaya bakılmadı,acıkcası yeni duyuyorum böle bişeyi..o nasıl olabilir acaba biraz bilgi verseniz onuda kontrol etsek?

Eray Yümsel
11-08-2009, 15:34
benzınden olabilirmi acaba. yakıt kötü olabilir

TaGo
11-08-2009, 15:34
Son bobinden silindir kapağına bir topraklama kablosu gidiyor ya onu kontrolo et dio senna.

Onuralp
11-08-2009, 15:39
yanıltıyodur diye iptal ettik ama gene aynı..başka denemedik acıkcası.

Nasıl iptal ettiniz onu anlamadım? Direk söktünüz mü?

fatiii
11-08-2009, 15:43
benzınden olabilirmi acaba. yakıt kötü olabilir

benzinle alakalı olabilecegini sanmıyorum cunku bu olay baslıyalı rahat 150 liralık benzin harcadım degisik bp ve shell istasyonlarından 97 oktan aldım.

ben pompanın ustunde duruyodum ama oda degilmis :S ..bu topraklama işi ole bi problem yaratabiliosa yarın ilk iş onu kontrol etmek olur bakalım sonuc ne olcak..

fatiii
11-08-2009, 15:44
Nasıl iptal ettiniz onu anlamadım? Direk söktünüz mü?

evet.herhangi bi degisme olucakmı diye,onu sokunce daha erken fakire dusmeye basladı..

senna
11-08-2009, 15:46
map sensörüne baktınmı? yerleşimi vs nasıl?

TaGo
11-08-2009, 15:50
Birde geri dönüşü kapatıp bir denesen bakalım sonuç değişecekmi???

fatiii
11-08-2009, 15:53
map sensörüne baktınmı? yerleşimi vs nasıl?

map sensoru sıfır takıldı istanbulda onuda kontrol ettik soktuk geri taktık ama sonuc degismedi..

Eray Yümsel
11-08-2009, 15:53
ozaman ayarın bozulmuş patron

fatiii
11-08-2009, 15:54
Birde geri dönüşü kapatıp bir denesen bakalım sonuç değişecekmi???

bugun ise gec kaldıgım icin fazla secenekler ustunde duramadık yarın soyliyeceginiz butun secenekleri tek tek deniycem.

fatiii
11-08-2009, 15:55
ozaman ayarın bozulmuş patron

iyide neyin ayarı?

TaGo
11-08-2009, 15:56
geri dönüşü kapatman zaten basıcı iice çıkaracağından, gene aynı problemi yaşıyorsan. Geriye anca zamanlamanın değiştiği çıkar ama bu defada araç çok salak çalışması laızm.

Eray Yümsel
11-08-2009, 15:58
map sensor takıldıktan sonra ayar yapmadınızmı hiç beyne

senna
11-08-2009, 15:59
map sensor takıldıktan sonra ayar yapmadınızmı hiç beyne

orjinal map sensoru var onlarda ama yerleşiminden bay afarkediyor yanlış montaj varsa sorun olabilr

fatiii
11-08-2009, 16:00
geri dönüşü kapatman zaten basıcı iice çıkaracağından, gene aynı problemi yaşıyorsan. Geriye anca zamanlamanın değiştiği çıkar ama bu defada araç çok salak çalışması laızm.

aracın calısmasında hic bir sorun yok alt devirlerde hic bir sorun yok ama devirlenmeye baslayıp basınc yukseldigi anda fakire dusuyor..olmadı basınc kısıcam bide oyle deniycem..ama biliyorum 1.3 te bile sorunsuz 11.7 afr yle yurudugunu genede o şıkkıda deniycem bakalım.

Eray Yümsel
11-08-2009, 16:01
acaba basınç fazla geliyo olabilirmi wasgate in hortumu çıkmıştır boostcut a giriyodur dipgaz da ?

fatiii
11-08-2009, 16:03
orjinal map sensoru var onlarda ama yerleşiminden bay afarkediyor yanlış montaj varsa sorun olabilr

onuda iyice bi kontrol edelim bakalım ama sanmıyorum hepsini istanbulda bu isi iyi bilen bi alfa ustası yaptı daha yeni..ama genede kontrol etmekte fayda war dedigin gibi.

fatiii
11-08-2009, 16:06
acaba basınç fazla geliyo olabilirmi wasgate in hortumu çıkmıştır boostcut a giriyodur dipgaz da ?

saat var. 1.1 de kalıo basınc:(

fatiii
11-08-2009, 16:07
rosso damı yaptırdın

carium onur ustada.

stlegal
11-08-2009, 16:20
araba basınç geldiği zaman tekleme yapıyormu ateşlemede olabilir..

Oz`
11-08-2009, 16:25
2-3 sey var
1- Benzin basıncın kaç ? bastığın basınc benzin basıncınıda yükseltiyormu ? bunları kontrol için benzin basıncını ölçmek için saat bağalamn gerekir yola çıkman lazım
2- enjektorlerinin orjinal oldğuna eminmisin
3- hepsinden eminsan MAf sensorunu kontrol edebilirsin

fatiii
11-08-2009, 16:30
araba basınç geldiği zaman tekleme yapıyormu ateşlemede olabilir..

herhangi bi tekleme soz konusu deil arac sadece fakire dustugunden dolayı ivmesini kaybedio..kesiliyo yani.

fatiii
11-08-2009, 16:37
2-3 sey var
1- Benzin basıncın kaç ? bastığın basınc benzin basıncınıda yükseltiyormu ? bunları kontrol için benzin basıncını ölçmek için saat bağalamn gerekir yola çıkman lazım
2- enjektorlerinin orjinal oldğuna eminmisin
3- hepsinden eminsan MAf sensorunu kontrol edebilirsin

buyuk olasılık benzin basıncıyla ilgili bi problemde olabilir ama basıncı pompa ayarlamazmı?

H.bilgili
11-08-2009, 18:48
belkı cok basıt gelebılır ama benzın fılıtresı tıkanmıs olabılırmı?

Oz`
11-08-2009, 18:48
hayır regulator ayarlar üstünde basınc girişi vardır basın bastıkca basıncını yükseltmeni sağlar bazı mkodellerde yoktur ama sanırsam senin aracında var

fatiii
11-08-2009, 19:02
hayır regulator ayarlar üstünde basınc girişi vardır basın bastıkca basıncını yükseltmeni sağlar bazı mkodellerde yoktur ama sanırsam senin aracında var

bende var weberin orjinal 4 alyanla ayarlanabiliyoda biseyi degistirmiyo :(

arac zaten bi arkadas sayesinde gredy beyin takmak isterken bozulmustu istanbulda yaptılar.simdi seyde dusunmeye basladım acaba beyine bisey olmus olabilirmi?

fatiii
11-08-2009, 19:05
belkı cok basıt gelebılır ama benzın fılıtresı tıkanmıs olabılırmı?

yeni aldım sıfır :)

ahmet3425
11-08-2009, 21:24
sureklimi fakir yoksa belli bir devirden sonra normale donuyor mu?

sulhi
11-08-2009, 21:44
maf a baktınız havayı okuyamadından dolayı böle bi sebep cıkabilir karsınıza..

fatiii
12-08-2009, 01:08
sureklimi fakir yoksa belli bir devirden sonra normale donuyor mu?

belli bi devirden sonra fakir,basınc geldikten sonra diyelim..

fatiii
12-08-2009, 01:09
maf a baktınız havayı okuyamadından dolayı böle bi sebep cıkabilir karsınıza..

maf sensorunu dikkate almak gerekir bu durumda.ilk işlemlerden biride o olur o zaman.

gurcell
12-08-2009, 14:29
q4'de maf sensörü yoktur map ile yürür.

Öncelikle manifoldun solunda bulunan weber regülatörü motor çalışmaz iken kontak açıkken 3 bar benzin basıncı verecek şekilde ayarla.

Sonrasında map sensörünün emme manifoldunun altında ortada bulunan çıkışa bağlı olduğundan emin ol. Manifoldun arkasında bulunan çıkışlarn hiçbiri map'a hava götürmek için kullanılmamalı q4'de.

Map sensörü kablosunu kontrol et, map borusunu çıkardığın zaman rölantinin sapıtması lazım. Eğer sapıtıyor ise map çalışıyordur.

Sağ ön farın arkasında benzin buharı canisteri olması lazım ( senin aracın swap olduğu için olmayabilir) bu canisterden gelen hortumları takip et, bazen yerinden çıkıyor, map'a giden basıncı değiştirebilir.

ön eksantriğin sağında eksantrik faz sensörü vardır, kontrol et, kablosu çıkmış vs. olmasın.

Emme manifolfu ile motor kapağı arasındaki 4 silikon boruyu kontrol et kaçak olmasın.

Emme manifoldundan westinghouse'a gelen hortumu kontrol et, kaçak olmasın.

Ayrıca aracın üzerindeki magneti marelli iaw ecu , eğer chiplenmiş değil ise 1.2 bar'da boost cut'a girer, ama senin aracın girmiyor ise boost cut kaldırılmış olabilir, aracındaki yazılımın sağlam olduğuna emin ol, eğer emin değilsen orjinal ecu imajını bir eproma yazdır ve ecu'na tak.

Ayrıca aracındaki turbo ne?Eğer turbon değişmiş ise Standart t3 turbonun CFM'i ile daha büyük turbonun CFM'i arasında fark olabilir, bu debi farkı seni fakir kılabilir.

Zeki ve Onur usta Türkiye'de Q4'den anlayan sayılı adamlardandır, onlar ne diyorlar bu duruma?

fatiii
12-08-2009, 16:03
q4'de maf sensörü yoktur map ile yürür.

Öncelikle manifoldun solunda bulunan weber regülatörü motor çalışmaz iken kontak açıkken 3 bar benzin basıncı verecek şekilde ayarla.

Sonrasında map sensörünün emme manifoldunun altında ortada bulunan çıkışa bağlı olduğundan emin ol. Manifoldun arkasında bulunan çıkışlarn hiçbiri map'a hava götürmek için kullanılmamalı q4'de.

Map sensörü kablosunu kontrol et, map borusunu çıkardığın zaman rölantinin sapıtması lazım. Eğer sapıtıyor ise map çalışıyordur.

Sağ ön farın arkasında benzin buharı canisteri olması lazım ( senin aracın swap olduğu için olmayabilir) bu canisterden gelen hortumları takip et, bazen yerinden çıkıyor, map'a giden basıncı değiştirebilir.

ön eksantriğin sağında eksantrik faz sensörü vardır, kontrol et, kablosu çıkmış vs. olmasın.

Emme manifolfu ile motor kapağı arasındaki 4 silikon boruyu kontrol et kaçak olmasın.

Emme manifoldundan westinghouse'a gelen hortumu kontrol et, kaçak olmasın.

Ayrıca aracın üzerindeki magneti marelli iaw ecu , eğer chiplenmiş değil ise 1.2 bar'da boost cut'a girer, ama senin aracın girmiyor ise boost cut kaldırılmış olabilir, aracındaki yazılımın sağlam olduğuna emin ol, eğer emin değilsen orjinal ecu imajını bir eproma yazdır ve ecu'na tak.

Ayrıca aracındaki turbo ne?Eğer turbon değişmiş ise Standart t3 turbonun CFM'i ile daha büyük turbonun CFM'i arasında fark olabilir, bu debi farkı seni fakir kılabilir.

Zeki ve Onur usta Türkiye'de Q4'den anlayan sayılı adamlardandır, onlar ne diyorlar bu duruma?

map sensorunu cıkartınca aracın calısması garıplesıyo o sekılde denedık o sekıldee fakire dusuyo basınc geldıgınde..

arac boost cut yapmıyo,zaten 1.1 i gecmio basınc..onur usta bi anlam veremedi ama sanırım beyinsel bi bozuklukta olabilir.GRedyi takmak isterken beyne bi zarar vermiş olabilir bi beyin bulup deniycem..

turbosuda orjinal turbosu herhangi bir oynama yok.dediklerinin hepsini sanayiye gittigim ilk fırsatta tek tek yapıcam.