PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : O.Z. Jantlardaki Lekeler

TarikS
11-08-2009, 20:19
Internetten buldugum Kayseri'deki 2.el Ultraleggera jantlarin detayli fotograflarini istemistim sahibinden, bugun geldi; jantlarin 2sinde fotograflarda gorunen lekeler var.. Birisi onemsiz sayilabilir ancak ilk fotograftaki lekeler cok fazla.. Sahibi de anlamamis nereden oldugunu; yikamacilarda jant temizleme spreylerinden veya balata tozunu alsin diye tuz ruhu sikilmis olabileceginden boyle bir sey cikmis olabilir diye suphelenmis janti gosterdigi kisiler..

Bu lekelerden jantin hepsini boyamadan kurtulmak mumkun mu? Rotus yapsak yama gibi durur diye endiseleniyorum; komple boyarsak da jant uzerindeki ince yazilari orijinal birakmak mumkun olur mu ki?

http://i32.tinypic.com/2rdwymw.jpg

http://i25.tinypic.com/2q2r9yc.jpg

Ayrica Kayseri'den bu tarafa gelen var mi onumuzdeki gunlerde? :o Baska bir secenek de jant-lastikleri otobusle getirtmek sanirim..

mrtngn
11-08-2009, 20:24
Grinin altından mı o siyah seyler cıkmıs yksa gri rengin üzerinde mi onlar??

Altında gibi duruyor degisik bisey:(

Dragger
11-08-2009, 20:28
Jant temizleyici spreyler gercekten cok zarar veriyor jantlara, o tarz birsey olabilir.

Komple boyamadan kurtulman imkansız gibi, zaten jantın kenarlarında da cizikler vs var.

Ben görmeden almazdım senin yerinde olsam, kırık olur kaynak olur catlak olur vs fotografla olmaz bu is bence...Güvenilir birinden olmadıktan sonra baska sehirden birsey alınmaz.

TarikS
11-08-2009, 20:31
Grinin altından mı o siyah seyler cıkmıs yksa gri rengin üzerinde mi onlar??

Altında gibi duruyor degisik bisey:(

Altindaymis maalesef..

Jant temizleyici spreyler gercekten cok zarar veriyor jantlara, o tarz birsey olabilir.

Komple boyamadan kurtulman imkansız gibi, zaten jantın kenarlarında da cizikler vs var.

Ben görmeden almazdım senin yerinde olsam, kırık olur kaynak olur catlak olur vs fotografla olmaz bu is bence...Güvenilir birinden olmadıktan sonra baska sehirden birsey alınmaz.

Otobusle gidip donuste de bagajda getirmeyi dusunuyorum zaten.. Orada kime gosterebilirim ki jantlari? Sahibi kirik kaynak tamir falan yok diyor.. Sadece spacerlardan birini tekrar yaptirmak zorunda kalmis aluminyumdan, diger 3'u orj OZ..

Boyattik diyelim; jant cevresindeki yazilari kurtarabilir miyiz?:soru:

Dragger
11-08-2009, 20:42
Maskelenir o kısım, bizim onurtoros halleder ;)

Ama pazarlıgını boyayı falan düsünerek yap bence, yoksa bu jantları boyatmadan kimse almaz :D

yiit
11-08-2009, 20:43
boyat tarik yazilari kurtarirlar yahu yamuk kirik olmadktan sora sorn yok

TarikS
11-08-2009, 20:50
Dis kisimdaki siyah yazilar stikir gibi duruyor, 'olmadi yenisini yapistiririz' gibi bir secenegim var mi? :D

Ic kisimdakiler de isleme galiba, boya esnasinda ayni renk olacagindan sikinti olmaz sanirim, ben siyah olan yerleri de kabartma/isleme tarzi sandim o yuzden kafama takilmisti..

1300 TL istiyor Falken lastiklerle beraber..

Onur Toros'ta ne kadara patlar boya isi? Ona gore fiyati dusureyim.. Fiyat konusmadim ama 1000-1100'e baglamayi dusunuyordum temiz diye varsayarak..

Dragger
11-08-2009, 21:06
Cok istiyor 1300 bu haline göre ;)

O kısımlar sticker evet, icerideki oz racing ve ultraleggera yazıları önemli, boyatınca orayla ilgili bi sıkıntın zaten olmayacak zaten :)

Onur kısmını da onura bırakıyorum :D

YEY®
11-08-2009, 21:13
Boyatınca kabartmalı yazılar yok olmuyorki.Ben superleggera boyatmıştım komple bi yazı vs. kaybına uğramadım.

TarikS
11-08-2009, 21:17
Boyatınca kabartmalı yazılar yok olmuyorki.Ben superleggera boyatmıştım komple bi yazı vs. kaybına uğramadım.

Ben o kisimlari dikkatli incelememistim isleme oldugunu farketmemisim :)

TarikS
11-08-2009, 22:05
Kayseri'de jantlara benim icin bakabilecek birisi var mi acaba? Ufak tefek catlak vs. var mi diye inceleyebilecek biri ? Istanbul'dan bosa gelmis olmayalim :)

tuFAN
11-08-2009, 22:12
eski arabamda aynı jantlardan vardı ve aynı sorun bende de oldu neyse garantiden değişmişti

maalesef leke değil boyanın altındaki katman meydana çıkmış, boyatmaktan başka seçeneğin yok galiba tarık

YEY®
11-08-2009, 22:14
Ben o kisimlari dikkatli incelememistim isleme oldugunu farketmemisim :)

ya olum çok alemsin konu açacağına bi sor eşine dostuna forum üzerinden haberleşicez utanmasan :)

TarikS
11-08-2009, 23:06
15 ultraleggera nın sıfırı 1600lıra ordan hesap kıtap al jantları :icon_tup:

17 ultraleggera'nin sifiri icin en uygun yerden 1800 lira fiyat aldim.. distributorunde 1100 euro + kdv idi..

lastiksiz vermem diyor da yapacagiz bir seyler artik :)

kayseri'den yardimci olacak biri lazim su an..

i3r
12-08-2009, 15:02
valla oz cuların ozellıgı sanırım ben de lastıklı aldım adama fazlasını vermeme ragmen lastıksız vermedı :)

wolrath janlari satın almaya ben yeni lastikleri taktırdıktan sonra karar verdin, o yüzden o şekilde satmak durumunda kaldım. Yoksa jantlari lastikleri almadan lastiksiz satmak daha çok işime geliyordu anlatmıştım. ;)

Ultraleggera
13-08-2009, 02:13
Aynı Jantlardan Bendede Var 1 tanesinde bu kadar olmasada az bişi böle Lekeler var Asitli Bişey deydiği zaman oluyor böle leke akü suyu vs vs gibi ;)

Antalyalogy
13-08-2009, 11:04
Taruk Antalya da 700 e var.Kırmızı Ultraleggera..

i3r
14-08-2009, 18:03
:)

ugrasmak ıstemedın ıste soyle dogruyu :D

saglık olsun :icon_tup: :):)

OZleri almadan, aldıktan sonra depoda kutularinda beklerken arabama taktiracagim gunu sabirsizlikla bekliyordum.

Sonra soğudum bir dönem -agirlik+kucuk motor hacminden oturu- sonrasinda da hicbirseyi dusunmeksizin taktirmistim aracima. Lastikleri alali bir hafta olduktan sonrada sen karar verdin jantlari almaya :) sonrada evet jantla lastikle ugrasmayi istemedim. Saglık olsun. :D :icon_tup:

FaBeRgE
24-08-2009, 20:14
Tarık bu jantlar C3 de mi duruyor ?

TarikS
24-08-2009, 20:16
Tarık bu jantlar C3 de mi duruyor ?

C3'deymis sahibi arabasini satinca bosa cikmis, yatiyorlar su an..

FaBeRgE
24-08-2009, 20:35
C3'deymis sahibi arabasini satinca bosa cikmis, yatiyorlar su an..

bende görüştüm bu arkadaşla bana hiç bahsetmemişti bu lekelerden :beuj:

birde değişik bir tip yazdığım mesajlara ilginç ilginç şeyler yazıyor. Lastiğin markasını sordum 3 defa söylemedi :D ET ve ofsetini soruyorum 205/40/17 demişti :D

Murat
24-08-2009, 20:52
bence uygunsa rakam temiz jantlar.100 tl ye alır on numara boya da yaparsın.

Mehmet Gazihan
24-08-2009, 21:05
kumlatma boyama 200 TL

sıfır bi tk jantın olur..

TarikS
24-08-2009, 21:59
Yok ben vazgectim artik jant degistirmekten seneye belki :) bu jantlarin sahibiyle fiyatta anlasamadik

-ER-
24-08-2009, 22:02
Bunlar kronik diye biliyorum.
ingiliz sitesindeki konularda super ve ultra modellerinde vardı birşeyler paylaşıyorlardı ama
o kadar ingilizcem yetmedi :D
Birisi boyamış yazılarıda yok olmamıştı.

Bu arada dediğime geldin 10 numero jant :)

GOKTAN
25-08-2009, 13:51
arkadaşlar bende yeni gelecek hondama düşünüyordum oz'un bu modelinin 18" ini.ama su an bir tereddüt içinde kalmadım değil...bu janttanda vazgecmek istemiyorum :( heleki kronikse bu problem dahada üzücü...

Dragger
25-08-2009, 21:38
Jant temizleme spreyleri kullanmazsan, suyla sabunla jantları yıkatırsan hicbir sorun yasamazsın.

Ama sayet en kalitelisi bile olsa o jant spreylerinden sıkarsan buna benzer sorunlar yasayabilirsin.

En güzeli süngerle sabunla bol suyla jantı temizlemek, jant temizleme spreyleri cok zararlı madde iceriyor.

elpadre
25-08-2009, 23:33
jantlar guzel ama vaz gecmıssınn :(