PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ralli Heyecanı Bursa’da

atilatilgan
11-08-2009, 20:58
http://www.parkurracing.net/site_images/haberler_img/1249983677.jpg

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan 34.Yeşil Bursa Rallisi, 15-16 Ağustos tarihlerinde kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize ediliyor. 15 Ağustos Cumartesi günü saat 20.30’da Asmerkez önünden verilecek olan seramonik start ile başlayacak organizasyonda, aynı akşam saat 21.00’den itibaren Nilüfer Karting Pisti içerisinde Lubco Seyirci Özel Etabı gerçekleştirilecek. Yarışa büyük ilgi göstermesi beklenen Bursalı ralliseverler, tüm pilotların performansını bu etapta yakından inceleme fırsatı bulacaklar… Ayrıca Parkur Racing pilotlarından geçen yılın Türkiye Otokros Kategori 3 Şampiyonu Can Çelebi de seyirci özel etabı öncesinde show turları ile ralliye ayrı bir renk katacak. Seyirci özel etabı 22.00-23.00 saatleri arasında TRT2'den naklen yayınlanacak...

Bu yarış öncesinde takımlar ve pilotlar kategorilerinde şampiyona lideri konumunda bulunan Parkur Racing de 4 ekiple Yeşil Bursa Rallisi’nde yer alacak. Yağız Avcı-Ersan Alkır, Güven Bostancı-Vedat Bostancı ve Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz Mitsubishi Lancer Evo IX ile genel klasmanda zirve mücadelesi verirken, Özkan Özer-Onur Vatansever de Ford Fiesta ST ile gençler birinciliği için ter dökecek. 16 Ağustos Pazar günü sabah 08.00’de başlayarak 8 özel etapta devam edecek ralli, aynı gün 16.00’dan itibaren yine AsMerkez önünde son bulacak.

Unifree ve İpragaz desteğinde mücadele eden ve pilotlar şampiyonasında lider durumda bulunan Yağız Avcı, yarış hakkında “Sezonun ilk asfalt yarışı olan Ege Rallisi´nde Burak Çukurova ile güzel bir mücadele yaşamıştık ve Bursa’da da yine zirve için benzer bir çekişme yaşayacağımızı düşünüyoruz. 2007 sezonunda bu yarışı genel klasman ikincisi ve Grup N birincisi olarak tamamlamıştık. Ancak geçen sezon henüz ilk etapta yarış dışı kalmıştık. Bursa Rallisi geçen sezonla aynı etaplara sahip ancak geçen seneden yarış tecrübemiz bulunmuyor. Bu ralliye de yine en iyi şekilde hazırlanarak tempomuzu ilk etaptan itibaren yüksek tutmaya çalışacağız. Tabi yine hatasız bir yarış çıkartmamız gerekiyor. Cumartesi gecesi yapılacak olan seyirci etabı ise yine ralliye ayrı bir heyecan katacak. Bu yarışta da Parkur Racing olarak en üst basamağı hedefliyoruz ve şampiyonada bir adım daha ilerlemek istiyoruz. Desteklerinden dolayı Unifree, İpragaz, Bee Danışmanlık ve B-Service´e bir kez daha teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Parkur Racing’in takım direktörü Can Çelebi de hedeflerini “Yeşil Bursa Rallisi’ne takım olarak çok iyi bir şekilde hazırlandık. Hem pilotlar, hem gençler, hem de takımlar klasmanlarındaki liderliğimizi korumayı hedefliyoruz.” şeklinde özetledi.

İlk 3 yarışın ardından Parkur Racing, Türkiye Ralli Takımlar Birinciliği’nde 128.25 puanla liderliğini sürdürürken, Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası’nda Yağız Avcı 61.25 puanla, Türkiye Ralli Genç Pilotlar Birinciliği’nde Özen Özer 15 puanla ve Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda da Ahmet Öngün 42 puan ile ilk sırada yer alıyor.

eeyore
12-08-2009, 13:34
eet atıl abi yaaa kayıt yaptırcaktım unuttum ne güzel gözetmen olarak gelicektim :(

emr_
12-08-2009, 14:06
Trt' nin yayınlaması süper olmuş...Kazasız belasız güzel bi organizasyon olur işallah...

Vtec
12-08-2009, 20:33
Oo güzel start anını kaçırmam..

ef186
12-08-2009, 23:47
Bursalı dostlarımızı bekliyoruz :D

aca-R
13-08-2009, 01:03
O sesleri duymadan olmaz şimdi :D

ef186
13-08-2009, 01:20
Unifree ve İpragaz desteğinde mücadele eden ve pilotlar şampiyonasında lider durumda bulunan Yağız Avcı, yarış hakkında “Sezonun ilk asfalt yarışı olan Ege Rallisi´nde Burak Çukurova ile güzel bir mücadele yaşamıştık ve Bursa’da da yine zirve için benzer bir çekişme yaşayacağımızı düşünüyoruz. 2007 sezonunda bu yarışı genel klasman ikincisi ve Grup N birincisi olarak tamamlamıştık. Ancak geçen sezon henüz ilk etapta yarış dışı kalmıştık. Bursa Rallisi geçen sezonla aynı etaplara sahip ancak geçen seneden yarış tecrübemiz bulunmuyor. Bu ralliye de yine en iyi şekilde hazırlanarak tempomuzu ilk etaptan itibaren yüksek tutmaya çalışacağız. Tabi yine hatasız bir yarış çıkartmamız gerekiyor. Cumartesi gecesi yapılacak olan seyirci etabı ise yine ralliye ayrı bir heyecan katacak. Bu yarışta da Parkur Racing olarak en üst basamağı hedefliyoruz ve şampiyonada bir adım daha ilerlemek istiyoruz. Desteklerinden dolayı Unifree, İpragaz, Bee Danışmanlık ve B-Service´e bir kez daha teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Şampiyon belli 2. kim ? :D

BlackEmperor
13-08-2009, 01:32
gecen sene startı izledikten sonra 2. gundeki ilk etaba gitmiştik Bu senede aynı etaplar var herhalde?

atilatilgan
13-08-2009, 17:38
gecen sene startı izledikten sonra 2. gundeki ilk etaba gitmiştik Bu senede aynı etaplar var herhalde?

Evet etaplar geçen sene ile aynı, detaylar için http://www.bossek.org sitesinden yararlanabilirsin...

ef186
16-08-2009, 01:38
Yağız Best Time yapmış güzel bir atap geçirmiş arkadaşlar :D

Bilginize :D