PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : H - Braces Nedir ?

Fbc
13-08-2009, 07:37
Başlıkta yazdığı gibi H-Braces ve Rear Lower Tie Bars nedir ne işe yarar bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Teşekkürler

luckdove
13-08-2009, 08:29
H Brace aracın altında şasinin üzerine monte ediliyor. Değişik şekillerde olabilir aracın modeline göre ama H harfine benzediği için böyle deniliyor. Amaç şasideki esnekliği en aza indirmek ve bu şekilde daha iyi bir yol tutuşu sağlamak. Şasi daha sertleştiği için virajlarda ve tümsek-çukurlarda şasi daha az esner.

Fbc
14-08-2009, 13:20
H Brace aracın altında şasinin üzerine monte ediliyor. Değişik şekillerde olabilir aracın modeline göre ama H harfine benzediği için böyle deniliyor. Amaç şasideki esnekliği en aza indirmek ve bu şekilde daha iyi bir yol tutuşu sağlamak. Şasi daha sertleştiği için virajlarda ve tümsek-çukurlarda şasi daha az esner.

Teşekkürler başka bilen yok sanırım :)

yavuz364
14-08-2009, 22:10
bende bi açıklama yazmaya çalıştım ama edebiyat sorunum olduğu için pek anlatamadım :D ama istersen o parçanın mekanik olarak nasıl bi etki gösterdiğini fiziksel olarak ispatlayabilirm :)

ruudvan
14-08-2009, 22:20

araca eklenen tum sabıtleyıcılerın gorevı ayndıır esneklıgı aza ındırmek tum bar lar ve bracesler bu ıse yarar ayrıyeten aracına gore standart parcaların farklı daha hafıf fakat dayanıklı malzemelerlede olanları yıen bu amaca yonelık ısler yapar.

VteC_MaNiaC
15-08-2009, 11:30
civicte bütün alt takım parçaları iş yapar mutlu eder :) ben kullanıyorum gerçekten çok faydalı arabadaki gereksiz salınımları engellemekte