PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sleeper Corolla D-4D ( powered by Erhan abi )

BlackEmperor
13-08-2009, 21:03
Aracı aldığımdan beri aklımda olan bi durumdu. Hep keşke şu arabayı 1.6 yapsalardı diye düşündüm. 1 yıldan beri tanıdığım ve yaptığı işleri bildiğim Erhan abiyle nihayet bu durumu gerçekleştirmiş olduk. Erhan abiyi tanıyanlar bilir kendisi bu forumada üyedir ama iş yoğunluğundan yazmaya pek fırsat bulamıyor. Kısaca bilmeyen arkadaşlara anlatmak gerekirse kendisi Almanyada bir kaç tuning şirketinin sahibi ve kulağınıza çok tanıdık gelecek ( isim vermek istemiyorum) bir çok tuning şirketlerine yazılım hazırlayan birisi.

Erhan abiyle durumu konuştuk ve kendisi benim için Bursaya Trdeki yazılımcı ortaklarını gönderdi sağolsun. Biri Sadettin abi diğeri Derya hanım ( Kendisi Tr de yazılım yükleyen tek bayandır :) ellerin dert görmesin ablacım diyerek teknik verilere geçelim ;

Erhan abiden istediğim sağlıklı bir şekilde aracı hırpalamadan ( çünkü aracı hergün kullanıyorum ve masraf açmasını ASLA istemiyorum ) bi yazılım hazırlamasını istedim. Ama aracın durumunuda görmek istiyordum. Hemen bir kaç tanıdık vasıtasıyla küçük sanayide Bosch servisi meşhur Eşref ustanın yanında gittik. Kendisinde 4x4 dyno var. Ufak bi muhabbetten sonra onunda ilgisini çekti bu yazılım işi. Velhasıl kelam işe koyulduk.

Öncelikle aracın kac bar basıtığını dyno üzerinde manometreyle ölçtük. Sonuç tamda istediğimiz gibiydi. 1.1 bas basıyordu Bunu görmemiz çok iyi oldu ve arac dyno üzerinde ( önüne fan koymadığımız halde ) 90,3 bg verdi :) bu durum beni daha çok sevindirdi. Aracın kondisyonu gayet iyi. Sonra Derya ablanın sihirli elleri araca ilk yazılımı yükledi. Biraz sohbet sonrası tekrar dynoya çıktık. Eşref usta manometre ile dynoya çıktı . 1.25 bar bastık ve sonuç tam olarak 100 bg Sonra 2. yazılımı yükledik değerler biraz daha yukarı çekildi vaktimizin kısıtlı olması ve yazılım adapte olması için ( beynin bazı değişkenleri yeni duruma göre ayarlaması için geçecek olan zaman ) dynoya bi dahaki hafta cıkacam ve net sonuçları burda paylaşacam Şuan için 1.3 bar ve 110 bg 230 nm torq civarı bi değerde olduğumu tahmin ediyorum. Sonuçlar tam istediğim gibi Aracı yormadan kmlerde kullancağım bir setup istemiştim aynende öyle oldu... Dyno üzerinde sıfır duman çok düzgün bir eğri ve çok güzel devir çeviren bir Corollaya imza attığı için Öncelikle zaman ayırıp benimle ilgilendiği için Erhan abiye, nerdeyse hergün başka bi şehirde yazılım yükleyen Sadettin abiye ve TR deki tek Bayan tuner Derya ablaya sonsuz teşekkürler. Aracın durumunu gördüğüm ve tüm değerlerini ölçtüğü için Eşref ustayada ayrıca teşekkürler :)

Aracın durumuna gelecek olursak, çok rafine bir torq eğrisi var bir devirde sonra tekme gibi güç gelmiyor tüm devirleri dolu dolu bitiriyor araç benzınlı gibi kesıntısız bir hızlanması var üst devirler deki fark gerçekten tatmin edici. 5000 devire kadar ivmelenmeyi hissedebiliyorum. daha video çekmeye fırsatım olmadı ama hafta sonunda dynoyu buraya koyarım. sadece sunu söyliyim arkdaşın 320d ile kalktık yazılımdan sonra (136 bg) kalkışta öne geçti ondan sonra arayı kapattım kafa kafaya gittik 160 a kadar.

Arkasında 1.4 yazan ama 1.6 benzınlı abilerini çok zor durumlara düşürecek gibi giden bir corolla oldu kısaca

Merak ettiğiniz tüm soruları seve seve yanıtlamaya hazırım.

BlackEmperor
13-08-2009, 21:17
danke schön bro stock corolla aranıyor :) veya civic focus dengi stock 1.6 benzinliler

orhansah
13-08-2009, 21:58
hayırlı olsun Sinan :) jant alacağına çip yaptırman daha iyi oldu ;) dyno ve videoyu da bekliyoruz

::ZaFeR::
13-08-2009, 21:59
Dizeller günden güne güçleniyor : ) Haydi draglara diyorum : )

Sierra Rs
13-08-2009, 22:01
arkasında 1.4is yazan 1.6vti var denemek istermisin ;)

hayırlı olsun bu arada :)

BlackEmperor
13-08-2009, 22:47
arkasında 1.4is yazan 1.6vti var denemek istermisin ;)

hayırlı olsun bu arada :)

heuheueh kandırmaca yok :p sağol kardeşim

FaBeRgE
13-08-2009, 23:53
Kardeşim hayırlı olsun ;) Video bekliyoruz en yakın zamanda

fangio
13-08-2009, 23:59
İyi günlerde keyifle kullanırsın inşallah

BlackEmperor
14-08-2009, 00:16
Kardeşim hayırlı olsun ;) Video bekliyoruz en yakın zamanda

Sağol kardeşim :)

İyi günlerde keyifle kullanırsın inşallah

inşallah :)

SULTANOGLU
14-08-2009, 01:02
sinan süper :D güle güle kullan. birde dyno bekliyoruz :D

BlackEmperor
14-08-2009, 01:11
elimde ilk yazılımın dynosu var 2. yazılımın dynosunu koyiyim diyorum son tahlilde :D

Day Walker
14-08-2009, 07:25
hayırlı olsun kanka :D video isterük haberin olsun :D

ilke-R
14-08-2009, 07:44
hayırlı olsun
pazar gelirsin draglara :)

albatros
14-08-2009, 08:38
Öncelikle hayırlı olsun.Hb e zaten butür uygulamalar yakışıyor.Görüntü ve dizayn olarak yırtıcı bir havası var.Tork değerleri ile birlikte ciddi bir ivmelenme kazandırmıştır bu yazılım;) Bu arada mahsuru yoksa bu işin maliyetini söylermisin:confused:

izo
14-08-2009, 09:22
hayırlı olsun kardeşim..

despe
14-08-2009, 10:04
danke schön bro stock corolla aranıyor :) veya civic focus dengi stock 1.6 benzinliler

öncelikle hayırlı olsun sorunsuz kullanırsın inşallah. bu hafta sonu deneyelim derdim ama cat-back imi söktüm headers ım var sadece olmadı haftaya deneriz :)

umut01
14-08-2009, 10:30
hayırlı olsun. güle güle kullan.

douu
14-08-2009, 11:02
sana meydan okuyorum :D:D:D

BlackEmperor
14-08-2009, 11:11
hayırlı olsun kanka :D video isterük haberin olsun :D

cep tel video cekmek istemiyom kanka abimen aliyim kamerayı bari böyle olmayacak :D

hayırlı olsun
pazar gelirsin draglara :)

dragdan ziyade rollingde daha iyi gider bu setupla ;)

Öncelikle hayırlı olsun.Hb e zaten butür uygulamalar yakışıyor.Görüntü ve dizayn olarak yırtıcı bir havası var.Tork değerleri ile birlikte ciddi bir ivmelenme kazandırmıştır bu yazılım;) Bu arada mahsuru yoksa bu işin maliyetini söylermisin:confused:

Pmed

hayırlı olsun kardeşim..

sağol kardeşim

öncelikle hayırlı olsun sorunsuz kullanırsın inşallah. bu hafta sonu deneyelim derdim ama cat-back imi söktüm headers ım var sadece olmadı haftaya deneriz :)

tamam kardeşim bi ara buluşalım aracın durumunu görmek isterim bende

hayırlı olsun. güle güle kullan.

teşekkürler

sana meydan okuyorum :D:D:D

heuehueh DBN lerini yolla o zaman :p yorma beni oraya kadar :D

douu
14-08-2009, 11:19
DBN görmeyen sevdigini görmesin :p tholl-ganın imzasndan çalıntı :D:D

Yiğit Ş.
14-08-2009, 11:28
güle güle kullan :)

MeJo
14-08-2009, 13:30
hayırlı olsn güzel sonuc

BlackEmperor
14-08-2009, 13:34
güle güle kullan :)

hayırlı olsn güzel sonuc

sağolun arkdaşlar :) Aklımda KN nin kutu içi filtresi var Dizeller için kutu içi filtre kullananlardan yorum bekliyorum...

Yiğit Ş.
14-08-2009, 13:35
Bizde d4d chipleyen arkadaşlardan + ları - leri yakıt tüketimine katkılarını yorumlamasını istiyoruz :D

BlackEmperor
14-08-2009, 13:39
Hay hay ne demek :) anlık tüketim verilerinden yola çıkacak olursak 3 kişi +klima 90 la giderken deneme amaçlı 4.1 lt yakıyor. yani sabit hızlarda tüketim aynı. düşük huzlarda özellikle 1800 devir altı birazcıkta olsa ekonomi yapma şansınız var ama devir çok düşünce ***** turbo basıncıda düşüyor vites küçültmeniz gerekebilir. Ama tatlı tatlı gaza basıp alt devirlerde seyrederek tüketimi 3.5 e çekebilmeniz işten bile değil 5. vites 70 km civarı.

Üst devirler gelince ***** racing moduna geçiyorsun kazandığın güç kadarda yakman normal. Misal 150 km boyunca gazlarak kullandım yakıt aldıktan sonra 6.4 lt ortlama gösterdi. Yani gene abartı bi artış yok ;) suna 200 km oldu 5.8 lt ortalamaya düştü :)

Yiğit Ş.
14-08-2009, 13:50
:) yaptırmak lazım diosun yani

BlackEmperor
14-08-2009, 13:56
kendini hazır hissettiğinde .... :D

Sierra Rs
14-08-2009, 15:11
kutu ici filtre kullan kardesim üst devirlerde filtreyi patlatmaz yada emiş patlatıcak kadar olmasada yüksek devirlerde çekiyor filtreyi iceri dogru kutu ici filtre ile bu sorunu engellemis olursun.

douu
14-08-2009, 18:05
yakıt konusunda cok dertliyim araba gidiyo diye bende basıyom 300km yol yaptım 50 lira yaktı cok ama yaa :D:D:D benzinli araç sahipleri bana kızmayın :D eskiden 40 lira yetiyodu :D ama akıllı kullanımda örnegin otobanda düz yolda sabit 120 ile giderken 3.7 fln gösteriyo anlık tüketim basınca canını alıyo ama sakin kullanınca az yakıyo namussuz :D

Mehmet Gazihan
15-08-2009, 23:59
Hayırlı olsun..

Kazasız Belasız..

BlackEmperor
16-08-2009, 00:17
Hayırlı olsun..

Kazasız Belasız..

sağol Mehmetcim daha çok dizel aracın daha iyi yürümesi dileklerimle ;)

tılsım
16-08-2009, 23:32
Hayırlı olsun..Keyifli sürüşler :)

BlackEmperor
16-08-2009, 23:36
2. vitesten sarmaktan gidemıyom en yakın zamanda lastik ebatını büyütmem lazım

sağol tılsım :)

TarikS
16-08-2009, 23:49
Hayirli olsun, 2. viteste sarmaktan gidememe olayi 14 janttan sanirim.. :)

yakıt konusunda cok dertliyim araba gidiyo diye bende basıyom 300km yol yaptım 50 lira yaktı cok ama yaa :D:D:D benzinli araç sahipleri bana kızmayın :D eskiden 40 lira yetiyodu :D ama akıllı kullanımda örnegin otobanda düz yolda sabit 120 ile giderken 3.7 fln gösteriyo anlık tüketim basınca canını alıyo ama sakin kullanınca az yakıyo namussuz :D

canini mi aliyor :hahaha: ben bastigimda o 300 km'yi 100 liraya gidebiliyorum :hahaha:

BlackEmperor
17-08-2009, 00:04
Hayirli olsun, 2. viteste sarmaktan gidememe olayi 14 janttan sanirim.. :)

canini mi aliyor :hahaha: ben bastigimda o 300 km'yi 100 liraya gidebiliyorum :hahaha:

SAğol kardeşim ... heheh jantlarım 15" ama lastiklerin durumu çok iyi değil hatta kötü :) birde turbo dolunca ister istemez sarıyo. Dou 215/45 17 +yeni lastikler sararken bizde 15" lerle bırakta saralım dimi :D istersen gel bursaya al dene arabayı sarmadan kalkarsan bu lastiklerle dip gazda sana bi iskender :)

TarikS
17-08-2009, 00:45
SAğol kardeşim ... heheh jantlarım 15" ama lastiklerin durumu çok iyi değil hatta kötü :) birde turbo dolunca ister istemez sarıyo. Dou 215/45 17 +yeni lastikler sararken bizde 15" lerle bırakta saralım dimi :D istersen gel bursaya al dene arabayı sarmadan kalkarsan bu lastiklerle dip gazda sana bi iskender :)

yo benim anlamadigim olay ayni torka sahip sayiliriz hatta bende biraz daha fazlasi var, 205/17 lastiklerle 2'de sadece cok kotu asfaltta sarabiliyorum duz giderken.. lastikler p zero nero ve yeni, belki ondandir..veya asfaltlarimiz cok farkli :)

dizel chipleyenlerden hep 'sarmaktan gidemiyorum' lafini duymak garip geliyor da.. :) bizim pejolarda da ayni devirlerde geliyor tork ama 1.vites haric oyle bir sey yok :rolleyes: :)

sarmadan kalkmasin zaten bir zahmet :D

BlackEmperor
17-08-2009, 00:56
üstat dilim döndüğünce acıkiyim. Bizim torq eğrisi biraz sabit gidiyor yani 2300 devir gibi dip yaz yaptıgında torq hala max değer de veya %90 ını kullanır halde birde jant çapı ve lastik durumuda sarmayı iyice kolaylaştırıyor. :) bir rwd gibi sarmıyo zaten direksiyon boşalıyo :D aracın kafası sağa sola gidiyo. ne diyolardı bu duruma torq steer miydi neydi o durum işte anladın sen :D

douu
17-08-2009, 01:14
yo benim anlamadigim olay ayni torka sahip sayiliriz hatta bende biraz daha fazlasi var, 205/17 lastiklerle 2'de sadece cok kotu asfaltta sarabiliyorum duz giderken.. lastikler p zero nero ve yeni, belki ondandir..veya asfaltlarimiz cok farkli :)

dizel chipleyenlerden hep 'sarmaktan gidemiyorum' lafini duymak garip geliyor da.. :) bizim pejolarda da ayni devirlerde geliyor tork ama 1.vites haric oyle bir sey yok :rolleyes: :)

sarmadan kalkmasin zaten bir zahmet :D

benim lastikler accelera ondandır :D

BlackEmperor
17-08-2009, 01:22
geri geri drift yapabilirmiyiz kanka :D

Omak
17-08-2009, 12:36
black su isin maliyetini bende pm alabilirmiyim? bende senin istedigin setup dan istiyorum,cunki bende hergun kullanıyor yol yapıyorum ve kesınlıkle masraf acmasını ıstemıyorum. birde servisler pek anlamıyor aracının durumunu kondısyonuna baktırmısın ızmırdeki bosh servisler bakarmı acaba? durumu nedır nasıldır diye?

BlackEmperor
17-08-2009, 22:26
black su isin maliyetini bende pm alabilirmiyim? bende senin istedigin setup dan istiyorum,cunki bende hergun kullanıyor yol yapıyorum ve kesınlıkle masraf acmasını ıstemıyorum. birde servisler pek anlamıyor aracının durumunu kondısyonuna baktırmısın ızmırdeki bosh servisler bakarmı acaba? durumu nedır nasıldır diye?

Sende benim izlediğim yolu izleyebilirsin bosch servisi olması gerekmıyor. Yapman gereken aracının turbosunun normalde kac bar bastıgını manometreyle ölçmek ki bunu dyno üzerinde yapsan aracın kac bg verdiğinide öğrenmiş olursun dyno yoksada ustayla bi test suruşune cıkarsın o ara basarsın biraz ustada kontrol eder manometreden ondan sonra turbonun güvenli modda kac bar basacagını zaten Erhan abi biliyordur sende ekstra bişeyler istiyorsan söylersin tekrar dynoda ölçersin basıncı için rahat etmiş olur ve farkı görmuş olursun. dynolar arası fark olabilir dıkkat etmen gereken yazılım sonrası kac bas bastıgın ve kac bg fark ettiği. Fiyat konusunu mesajladım daha ayrıntılı bilgi almak istersen seni erhan abiye veya sadettin abiye yönlendirebilirim.:icon_tup:

LeonRider
18-08-2009, 11:32
elinize sağlık diyelim dizeller insanları çok şaşırtıyor yeri gelince güle güle kullan :)

BlackEmperor
18-08-2009, 12:30
sağol kardeşim. İmkanın varsa denemeni isterim aradaki farkı görünce aracını bi kat daha seveceksin. :)

LeonRider
18-08-2009, 12:37
sağol kardeşim. İmkanın varsa denemeni isterim aradaki farkı görünce aracını bi kat daha seveceksin. :)

chip olayını mı?

Orhan
18-08-2009, 12:47
hayırlı olsun sinanım şimdi arabandan zevk almaya başlamışsındır. jant lastik ebadıyla oynama bence varsın sarsın sen gaz pedalına alıştıkça durum değişecektir zaten sonrasında rahatlar lastikleri değiştirdin zaten bi fark oldumu.
Kutu içi kaliteli bi filtre almalısın hks bulabilirsen yapış bulamassan K&N mutlaka vardır 3000-5000 de bir filtreyi temizlemenin faydası olacaktır.
Turbonun ve motorun sesini daha çok dinlemelisin artık :)

BlackEmperor
18-08-2009, 12:58
chip olayını mı?

evet. varmı yoksa sende :) varsa sorun yok :D aynen devam

hayırlı olsun sinanım şimdi arabandan zevk almaya başlamışsındır. jant lastik ebadıyla oynama bence varsın sarsın sen gaz pedalına alıştıkça durum değişecektir zaten sonrasında rahatlar lastikleri değiştirdin zaten bi fark oldumu.
Kutu içi kaliteli bi filtre almalısın hks bulabilirsen yapış bulamassan K&N mutlaka vardır 3000-5000 de bir filtreyi temizlemenin faydası olacaktır.
Turbonun ve motorun sesini daha çok dinlemelisin artık :)

Sağol Orhan abim. Jant aynı kaldı ama dün 4 adet made in japan Bridgestone Adrenalin RE001 aldım. 205/55 15 yaptım tabanı. yol tutuştaki fark anlatılmaz yaşanır cinsten Koray daha iyi anlatır gerçi onda vardı.

KN olayını biraz raştırdım. Filtre yağlı oldugundan cabuk tozlanıyor ve dikkat etmezsen debimetreyi eline alma ihtimalin yuksek. Gerci ben alırasam mutlaka dikkat ederim o ayrı mevzu ama Yavuz abide green kullanmış mesela sorun yaşamış filtreden. debimetre bozulmuş vs vs orj dönmüş. Bende şansıma dun orj japon Denso filtre buldum servisin bana sattıgından çok uygun bi fiyata hemen aldım taktım. bir süre orj filtre kullanacam. KN olayı kafamda iyice netleşmeden ve en onemlisi kullanıcı yorumları gelmeden o riske girmek istemiyom

Genede çok sağol abi. Şimdi aklımda egsoz olayı var Acaba kat iptal etmeden kattan sonra boru ceksem bide son susturucu faydası olur mu ki ?

LeonRider
18-08-2009, 13:07
[QUOTE=BlackEmperor;821495]evet. varmı yoksa sende :) varsa sorun yok :D aynen devam

Var var :) keyfini çıkarmaya çalışıyorum :)

orhansah
18-08-2009, 13:10
sinan 205 tabanlı foto çekip koysana. arkadan çekim özellikle ;)

Orhan
18-08-2009, 13:12
[/QUOTE]
Sağol Orhan abim. Jant aynı kaldı ama dün 4 adet made in japan Bridgestone Adrenalin RE001 aldım. 205/55 15 yaptım tabanı. yol tutuştaki fark anlatılmaz yaşanır cinsten Koray daha iyi anlatır gerçi onda vardı.

KN olayını biraz raştırdım. Filtre yağlı oldugundan cabuk tozlanıyor ve dikkat etmezsen debimetreyi eline alma ihtimalin yuksek. Gerci ben alırasam mutlaka dikkat ederim o ayrı mevzu ama Yavuz abide green kullanmış mesela sorun yaşamış filtreden. debimetre bozulmuş vs vs orj dönmüş. Bende şansıma dun orj japon Denso filtre buldum servisin bana sattıgından çok uygun bi fiyata hemen aldım taktım. bir süre orj filtre kullanacam. KN olayı kafamda iyice netleşmeden ve en onemlisi kullanıcı yorumları gelmeden o riske girmek istemiyom

Genede çok sağol abi. Şimdi aklımda egsoz olayı var Acaba kat iptal etmeden kattan sonra boru ceksem bide son susturucu faydası olur mu ki ?[/QUOTE]

Yağlı filtre işi biraz emek ve uğraş istiyor sanırım ben bi yere bu konu ile ilgili bi başlık açmıştım neyse olayın özü temizledikten ve kuruttuktan sonra yağlıyorsun saç kurutma makinası ile ısıtıp basınçlı hava ile yağın fazlasını alıyorsun geriye sadece toz tutacak kadar yağ kalıyor 2 yıl bu şekilde yağlı K&N kullandım hiç sorun yaşamadım.3000 km de bir temizledim ben gayet memnundum.
Egsoz olayına ben girmedim zaten gürültülü çalışan bi motorumuz var daha fazlasını benim kafa kaldırmazdı dizelde egzos çok zevkli olmuyor bence hiç girme.Gireceksende araç turbo komple yapmayacaksan hiç yapma;)

BlackEmperor
18-08-2009, 13:17

Var var :) keyfini çıkarmaya çalışıyorum :)

Oooo maşallah senin arabada iyi kaçar haaa :p :D

sinan 205 tabanlı foto çekip koysana. arkadan çekim özellikle ;)

Tamam abi. ;)

Genede çok sağol abi. Şimdi aklımda egsoz olayı var Acaba kat iptal etmeden kattan sonra boru ceksem bide son susturucu faydası olur mu ki ?

Yağlı filtre işi biraz emek ve uğraş istiyor sanırım ben bi yere bu konu ile ilgili bi başlık açmıştım neyse olayın özü temizledikten ve kuruttuktan sonra yağlıyorsun saç kurutma makinası ile ısıtıp basınçlı hava ile yağın fazlasını alıyorsun geriye sadece toz tutacak kadar yağ kalıyor 2 yıl bu şekilde yağlı K&N kullandım hiç sorun yaşamadım.3000 km de bir temizledim ben gayet memnundum.
Egsoz olayına ben girmedim zaten gürültülü çalışan bi motorumuz var daha fazlasını benim kafa kaldırmazdı dizelde egzos çok zevkli olmuyor bence hiç girme.Gireceksende araç turbo komple yapmayacaksan hiç yapma;)[/QUOTE]

ses olayına bi şekilde çözüm bulunur abi. kat iptal etmek istemediğim için ( niye istemiyorum onuda bilmiyorum ya ) faydası olurmu diye merak ettim kattan sonra 51 veya bi ustu boru ceksek ses cıkartmaycak bi susturucuyla ne olur acaba ?

albatros
18-08-2009, 13:17

Sinan olurmu ki:confused: demişsin.Olur , hemde dişe dokunur bir şekilde olur.Sen yapman gereken üçlemenin ilk ayağını yaptın zaten.Hatta bana sorarsan tersten başladın;) Öncelikle filtre yada filtre kiti , sonra egzost sistemi ve son olarakta bunlara chip i eklemen gerekiyordu;) Fakat çok ta fark eden bişey yok yani.Ha Ali Veli , ha Veli Ali:) Yalnız chiple gelen memnuniyetini üst seviye ye çıkarmak için filtre ve egzost işine girmelisin derim.Filtrede sen araştırmanı yap ama K&N kutu içinde bir sıkıntı yaşamayacağını rahatlıkla söyleyebilirim sana.Birçok dizelci arkadaşım kullanıyor ve sıkıntı çeken hiç kimse olmadı.Kat iptal etmeden , yada kat içi işlenerek )ve sonrasında ( arıza iptal sensörü takılarak ) ara boru çapı büyültülerek ve kaliteli bir son susturucu ile aracını daha verimli bir hale getirebilirsin;) Ayrıntı istersen pm den msj at;)

Orhan
18-08-2009, 13:24
yani amacın keyifli performanslı bi şekilde kullanmaksa şu anki hali yeterlidir sanırım ha yetmiyorsa yapılacaklar elbetteki egzos ve filtre arkasından tekrar chip tuning ama ben önermem günlük kullanıyorsun sonuçta sadece hafta sonları yarışmak için kullandığın bi araç değil bu araç sorun istemiyorsan fazla gıdıklama
Ha gıdıklayacam diyorsan alacaksın bi box mazot pompasından basıncını artırıp filtreleyip egzos yapıp arkasından da yazılımı mevcut değerlere göre yenileyip bineceksin
alacağın değer 150 hp-330nm lerde bi değer olacaktır tahminimce (bende 90 hp ile başlamıştım ;))
ama aracın bundan sonra senden çok fazla özen isteyecek haberin ola

BlackEmperor
18-08-2009, 13:26
Sinan olurmu ki:confused: demişsin.Olur , hemde dişe dokunur bir şekilde olur.Sen yapman gereken üçlemenin ilk ayağını yaptın zaten.Hatta bana sorarsan tersten başladın;) Öncelikle filtre yada filtre kiti , sonra egzost sistemi ve son olarakta bunlara chip i eklemen gerekiyordu;) Fakat çok ta fark eden bişey yok yani.Ha Ali Veli , ha Veli Ali:) Yalnız chiple gelen memnuniyetini üst seviye ye çıkarmak için filtre ve egzost işine girmelisin derim.Filtrede sen araştırmanı yap ama K&N kutu içinde bir sıkıntı yaşamayacağını rahatlıkla söyleyebilirim sana.Birçok dizelci arkadaşım kullanıyor ve sıkıntı çeken hiç kimse olmadı.Kat iptal etmeden , yada kat içi işlenerek )ve sonrasında ( arıza iptal sensörü takılarak ) ara boru çapı büyültülerek ve kaliteli bir son susturucu ile aracını daha verimli bir hale getirebilirsin;) Ayrıntı istersen pm den msj at;)

Ka

hehehe sıralamda tersten gitmenin bi sıkıntısı yok yazılım acısından. Sonuçta olması gereken değerler yazlımda ayarlanıyor filtreye egsoza göre yazılım update etme işini Erhan abiyle çok konuştum gerek varmı diye filtre var diye misal 1.3 bar yerıne 1.4 bar basmaycaksın. Ama su var aracın drumunu göre göre adım adım her işlemde dynoya cıakrak bi yazılım hazırlansa evet bazı risk içeren değerleri kondisyona göre update edilebilirsin. Haa filtreyide değiştirirem sonuç biraz daha iyi olur tabikide.

Orhan abininde dediği gibi yağlı filtre işi emek isteyen bi iş. kesınlıkle takmaycağım diye bişey yok aklımdaki soru işaretlerini giderince siparişi vermem an meselese . :) hesapta 1 ay sonra alcaktım lastıklerı ama bi anda aldık taktım çokta memnunum. :D

Son olarak fark olamsı sevindirici kattan sonra devam eden boru olsa bile sadece. Ama aracı kesmeye biçmeye daha gozum yemiyo beeaa :confused: biraz daha araştırma yapiyim en iyisi.

albatros
18-08-2009, 13:36
hehehe sıralamda tersten gitmenin bi sıkıntısı yok yazılım acısından. Sonuçta olması gereken değerler yazlımda ayarlanıyor filtreye egsoza göre yazılım update etme işini Erhan abiyle çok konuştum gerek varmı diye filtre var diye misal 1.3 bar yerıne 1.4 bar basmaycaksın. Ama su var aracın drumunu göre göre adım adım her işlemde dynoya cıakrak bi yazılım hazırlansa evet bazı risk içeren değerleri kondisyona göre update edilebilirsin. Haa filtreyide değiştirirem sonuç biraz daha iyi olur tabikide.

Orhan abininde dediği gibi yağlı filtre işi emek isteyen bi iş. kesınlıkle takmaycağım diye bişey yok aklımdaki soru işaretlerini giderince siparişi vermem an meselese . :) hesapta 1 ay sonra alcaktım lastıklerı ama bi anda aldık taktım çokta memnunum. :D

Son olarak fark olamsı sevindirici kattan sonra devam eden boru olsa bile sadece. Ama aracı kesmeye biçmeye daha gozum yemiyo beeaa :confused: biraz daha araştırma yapiyim en iyisi.

Sinan , filtre ve egzost sistemini chip ten sonra koyuyorsan yazılımı yeniden ince ayar için ufak ufak ellemek gerekir eğer alabileceğin en yüksek verimi istiyorsan.Haa sana chip yetti egzost ile filtreden gelende ne olursa olsun farketmez diyorsan o başka;)

BlackEmperor
18-08-2009, 13:47
yani amacın keyifli performanslı bi şekilde kullanmaksa şu anki hali yeterlidir sanırım ha yetmiyorsa yapılacaklar elbetteki egzos ve filtre arkasından tekrar chip tuning ama ben önermem günlük kullanıyorsun sonuçta sadece hafta sonları yarışmak için kullandığın bi araç değil bu araç sorun istemiyorsan fazla gıdıklama
Ha gıdıklayacam diyorsan alacaksın bi box mazot pompasından basıncını artırıp filtreleyip egzos yapıp arkasından da yazılımı mevcut değerlere göre yenileyip bineceksin
alacağın değer 150 hp-330nm lerde bi değer olacaktır tahminimce (bende 90 hp ile başlamıştım ;))
ama aracın bundan sonra senden çok fazla özen isteyecek haberin ola

yazılımdam pompa ile ilgili basınçalrı arttırabiliriz. Ama bu sefer gundelik kullanımdan çıkmaya başlar araba dediğin gibi. suan için böyle devam edeyim düşüncesindeyim. filtre belki egsoz and finito... :)

BlackEmperor
18-08-2009, 13:49
Sinan , filtre ve egzost sistemini chip ten sonra koyuyorsan yazılımı yeniden ince ayar için ufak ufak ellemek gerekir eğer alabileceğin en yüksek verimi istiyorsan.Haa sana chip yetti egzost ile filtreden gelende ne olursa olsun farketmez diyorsan o başka;)

evet abi aynen öyle filtre ve egsoz yaparsam bi update için Sadettin abi gelir Bursaya ama suan böyle devam edeyim.

levent
21-08-2009, 19:03

abi sensör kattan önce motor tarafında manifold üstünde o yüzden no problem kat iptal edilince ışık yanmıcak hiçbi şekilde ;)

SkY
21-08-2009, 19:06
ooo konuyu yeni gördüm..hayırlı olsun sinan:)

BlackEmperor
22-08-2009, 00:30
ooo konuyu yeni gördüm..hayırlı olsun sinan:)

sağol halilim sanada bişeyler ayarlayak istiyorsan :D sende hacimde var hem ciğerli olur hepten :p

Erhan
22-11-2009, 23:42
@BlackEmperor

Iyi aksamlar Sinan,

sleeper yazilim V02 hazirdir ;-)

Erhan

BlackEmperor
22-11-2009, 23:57
vielen dank für alles :p ellerim kaşınmaya başladı şimdiden :)

levent
23-11-2009, 00:09
hamsi'm gözün aydın hadi , sonuçları bekliyorum sabırsızlıkla ;)

Dragger
23-11-2009, 00:33
Hadi bakalım hayırlısı, ben de yarın öbürgün basınc acıcam :D

Magnex de gitti düzboru forever :D

BlackEmperor
23-11-2009, 09:50
hamsi'm gözün aydın hadi , sonuçları bekliyorum sabırsızlıkla ;)

aynen bende :surucu:

Hadi bakalım hayırlısı, ben de yarın öbürgün basınc acıcam :D

Magnex de gitti düzboru forever :D

ooo hadi bakalım boost sezonu açıldı gazamız mubarek olsun :D

oğuzk
02-12-2009, 10:00
İyi gidiyor iyii
yeni yazılım yüklendi mi?

BlackEmperor
02-12-2009, 10:06
daha yüklenmedi haftaya inşallah :)

TanerErbay
02-12-2009, 17:15
hayirlisi olsun

levent
02-12-2009, 17:29
sinan hadi artık beklemekten sıkıldık ;)

ömerve
02-12-2009, 17:50
Ne güzel olmuş,hayırlı olsun
darısı başıma :)

gencpower
02-12-2009, 19:17
güle güle kullan arkadaşım

BlackEmperor
02-12-2009, 21:48
hayirlisi olsun

Darısı başınıza :)

sinan hadi artık beklemekten sıkıldık ;)

sen bıde bana sor o beklemenın ne kadar kastırdıgını :D acele yok acele yok just relax ;) :)

Ne güzel olmuş,hayırlı olsun
darısı başıma :)

Amin amin yazılım güzel bişe herkes yapsın :)

güle güle kullan arkadaşım

Sağol dostum

Alooooo Almanya ! kommen sie sofort bitte :D

levent
18-12-2009, 21:07
kaç gün geçti aradan Sinan yokmu gelişme?

BlackEmperor
18-12-2009, 21:09
Bekliyorum hala kanka :( gelemedi bi türlü almanyadan helgalar rahat bırakmıyormuş :p

levent
22-12-2009, 14:14
kanka ne zaman olucak senin iş yeni yıl hediyesimi vercek Erhan abi yoksa :)

douu
22-12-2009, 14:36
hadi sinan artık ben bitirdim görevimi sıra sende :)

BlackEmperor
22-12-2009, 16:07
kanka ne zaman olucak senin iş yeni yıl hediyesimi vercek Erhan abi yoksa :)

hadi sinan artık ben bitirdim görevimi sıra sende :)

Sadettin abi suan TR de sıranın bana gelmesini bekliyorum haftayada muayene var zaten kat iptalinden yırtacaz mı onuda bilmiyorum beklemeye devam :o