PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'lı Sürücüler Yakın Takipte

Alican
18-08-2009, 17:43
Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Kamera ve Fotoğraf Makineli Ekiplerle Başkentin İşlek Cadde ve Sokaklarında, Hatalı Sürücüleri Kayıt Altına Alarak Ceza Kesiyor.

Kamera ve fotoğraf makineleriyle donatılmış 110 ekip, özellikle trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda dolaşarak kural ihlali yapan araçları görüntülüyor. Böylece sürücülerin, "nerede, saat kaçta ve hangi tarihte" kural ihlali yaptıkları kayıt altına alınıyor. Söz konusu görüntülerin incelenmesinin ardından hazırlanan ceza makbuzları, sürücülerin adreslerine gönderiliyor. Sürücülerin cezaya itiraz etmesi durumunda kayıtlar "delil" olarak gösteriliyor. -HATALI PARKA GÖRÜNTÜLÜ CEZA- Ekipler ayrıca, başta Kızılay, Emek ve Bahçelievler olmak üzere, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde hatalı park yapan araçlar ile kaldırımlarda araç bulunduran galerilerin fotoğraflarını da Çekerek ceza kesiyor. Çekilen görüntü ve fotoğraflar bilgisayar ortamında dosyalanarak uzun süre saklanıyor. Emniyet yetkilileri, özellikle Kızılay'da, taksilerin otobüs duraklarında bekleme yaptıklarını, bunun da trafiğin aksamasına sebep olduğunu vurguladı. Uygulama ile ana caddelerdeki araç yoğunluğunun azaltılmasının planlandığını kaydeden yetkililer, Kızılay'da son 10 günde kameralarla kayıt altına alınan 500 taksiye ceza kesildiğini bildirdi. Yetkililer, MOBESE sisteminin de devreye girmesiyle trafik denetimin kameralarla daha etkin hale getirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

** Sabah bir konu vardı fotograf çeken adam diye sanırım amaç ceza kesmekmiş :)

yusufcan_k
19-08-2009, 09:33
şu an emekteyim 8.caddenin orda ve polis deli gibi plaka anonsu yapıyor :S

makif84
19-08-2009, 09:42
çok sıkmaya başladılar herşeyden çeviriyolar.

mgnPower
19-08-2009, 10:33
hataöm varsa parkada ceksin cezada bassin ama sucsuz yere abuk subuk nedenlerle oyalamasinlar. gecen gun biri durdurdu plakan neden solda diyor sen o plakayi oraya takdigima dua et plakasiz gezdim senelerce dedim... be hey dingiller yaa evomu bu bas bakiiim gaza diyor koca lancer ile evoyu ayiramayan zihniyet evoyada kanattan parka cekmeye calismisdi zamaninda....

baretta
19-08-2009, 10:38
Uzun zmandır olan bir uygulamaydı bu diye biliyorum , Nazilli'de bütün gün fotoğraf çekip ceza kesiyorlar :)

ertuncpower
19-08-2009, 10:41
esat caddesinde ben bildim bileli araclar caddeye dik şekilde park edilir.esata yeni gelen polıs arkadasımız bu araclar paralel durması gerek dedi hepsinin resmini çekti:s