PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzoz uğultusu

olcay_bora
23-08-2009, 22:31
sanki uzun bir bas vuruyor gibi egzozun o güzel sesini hiç vermiyor ses yok sadece fena bir ugultu var içerde gidemiyorum hiç bir yere benim başım kaldırmıyor o derece. karburatorlu 1.5 civic. komple düz boru ile hangi son susturucuyu koymamı tavsiye edersiniz ugultu olmasın ister ince isterse tok olsun ama güzel bir ses versin

gökan
23-08-2009, 22:44
kat ustundeykenmı sosn susturucu taktın

olcay_bora
24-08-2009, 00:18
kat ustundeykenmı sosn susturucu taktın

kat var mı bakmadım son susturucuyu da ben koymadım zaten aldıgımda vardı

Sierra Rs
24-08-2009, 07:53
steel sport orta susturucu taktım ben düz boruma uğultu azaldı önemli olan kazanlı bir son susturucu olması bence.

Onuralp
24-08-2009, 10:29
Düz boru her türlü kafa ağrıtır. Dediğin seste gazdan ayağını çekince araç yüke binince çıkan ses; Rezonans'dır. O da düz boruyla gayet doğal...

olcay_bora
24-08-2009, 10:35
şuan düz değil orta susturucu da duruyor katalizör de duruyor sabah inip baktım. sadece son susturucu değişmiş üzerinde fena bir ugultu var o da sanayi tipi bi egzoz dandikten. 307de kat iptali ve komple düz vardı bide magnex vardı ama kulaga hoş geliyordu kafama basınc yapmıyordu. bu sdce son susturucu ile böyleyse komple düz yaparsam daha mı uguldar diye düşünüyorum.

Sierra Rs
24-08-2009, 11:16
düz yaparsan rolantide duramazsın demek ki :) düz 51 cekiceksen sonada 51 girisli SS alırsın olur biter :)

utkuselamoglu
24-08-2009, 11:36
düz boru kullanılınca her zaman içerde boguk bir ses oluşmaktadır... son susturucu buna çare olmaz ve o güzel son susturucu muffler sesini duz boru yapanlar tap olarak duyamamaktadır... eğer eksoz türkiyede yapılcaksa bence performance ı düşürmeyen ufak tip orta susturucu bağlamak çok iyi olucaktır... fakat orta susturucuyu headers dan hemen sonra değil benzin tankına biraz yakın bir yere koyarsanız daha iyi olur. bundan sonra aracın içindeki boguk luk gidicektir.

Sierra Rs
24-08-2009, 12:50
düz boru kullanılınca her zaman içerde boguk bir ses oluşmaktadır... son susturucu buna çare olmaz ve o güzel son susturucu muffler sesini duz boru yapanlar tap olarak duyamamaktadır... eğer eksoz türkiyede yapılcaksa bence performance ı düşürmeyen ufak tip orta susturucu bağlamak çok iyi olucaktır... fakat orta susturucuyu headers dan hemen sonra değil benzin tankına biraz yakın bir yere koyarsanız daha iyi olur. bundan sonra aracın içindeki boguk luk gidicektir.

peki abi fikrini alabilir miyim :) headers'ım 57mm cıkıyor 60mm ara boru 60 girisli free flow son susturucu kullanıyordum üst devirim güzellesti cok sıkıntılıydı üstler cünkü, sonra ses cok oluyor diye tüp seklinde ici ve dıs girisi 60mm krom orta susturucu taktırdım kücük tüp seklinde. üst devirim tamamiyle stock egzost sistemimdeki gibi öldü bunun bir acıklaması var mı sence delirticek bu araba beni :)

mar1lyn
24-08-2009, 12:53
d serisinde egzozu açınca felaket sesler çıkıyor
en iyisi orta susturucu kullanmanız sesin daha kontrollü çıkmasını sağlayacaktır

utkuselamoglu
24-08-2009, 13:26
peki abi fikrini alabilir miyim :) headers'ım 57mm cıkıyor 60mm ara boru 60 girisli free flow son susturucu kullanıyordum üst devirim güzellesti cok sıkıntılıydı üstler cünkü, sonra ses cok oluyor diye tüp seklinde ici ve dıs girisi 60mm krom orta susturucu taktırdım kücük tüp seklinde. üst devirim tamamiyle stock egzost sistemimdeki gibi öldü bunun bir acıklaması var mı sence delirticek bu araba beni :)

orta susturucu ilen alakalı olmaya bilir yalnız, onunla alaklaı olucak ise de kaliteli değildi gaz çıkışı düz boru kadar verimli değildir. başka bişi aklıma gelmiyor.

Sierra Rs
24-08-2009, 16:30
orta susturucu ilen alakalı olmaya bilir yalnız, onunla alaklaı olucak ise de kaliteli değildi gaz çıkışı düz boru kadar verimli değildir. başka bişi aklıma gelmiyor.

egzostcu en kalitelisi demişti ama ne biliyim neyse cok sağol abi ilgin icin :)

utkuselamoglu
24-08-2009, 16:50
egzostcu en kalitelisi demişti ama ne biliyim neyse cok sağol abi ilgin icin :)

dedigim gibi başka bişide olabilir ama sen değiştirince oldu diyosun eksozdan oluşuyodur %90... ama o ugultu hakikaten çok illet bişi insanı yoruyo araba kullanası gelmiyor insanın. kapıyı açıp atlayası geliyor..:)

Sierra Rs
25-08-2009, 07:12
aynen abi ya deliricem :)

gkhunk
25-08-2009, 08:11
Olcay egzozunda kaçak olmasın bir yerlerde :)

Eegemen diye bir arkadaş vardı, egzozunu değiştirdiğinde farkettik, parmak girecek kadar delik çıktı boruda.

olcay_bora
01-09-2009, 23:00
bugun baktık komple düz boru ve sanayi son susturucusu markasız. otto aliyim diyorum 150 tl heryerde ara borularda 51 olsun. acaba değişiklik olur mu ??? ekonomik gittiğim için hep 2000 devir ve uğultuda alt devirde fena oluyor inş kurtulurum diye düşünüyorum.

chaylak
01-09-2009, 23:15
supersprint çok güzel tavsiyemdir..

hatta turbodan önce içi boşalmış orj. susturucunun yerine takmıştım ss'i, ses daha düzgün, daha az cıkıyordu. şimdide 60lık dümdüz boru, sonda ss var.. orj.den farkı yok desem yeridir.

dümdüz boru + sonda supersprint alt devirler sessiz, üst devirlerde ss'in kendine has cezbedici bir cızırtısı :D

sanki ss satıcısıyım ehaha :D