PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarışcılar sahil yolunu felc etmiş !

emr_
07-09-2009, 02:28
Yarışan sürücülerden biri direksiyon hakimiyetini kaybedince, çevresindeki iki otomobile çarpıp yoldan çıkartırken, yarışan diğer araç ise olay yerinden hızla uzaklaştı. Kazada 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay Bakırköy Sahil Yolu Sirkeci istikameti, Ataköy Konakları önünde saat 22.00 sıralarında meydana geldi. 34 G 3670 plakalı Audi marka aracın sürücüsü Enes K. (23) ve plakası alınamayan BMW marka aracın sürücüsü, Sahil Yolu'nda yarışa başladı. Yolda süratle ilerleyip, tehlikeli hareketler yapan Audi marka aracın sürücüsü Enes K., Sadık İpek'in yönetimindeki 34 EK 7739 plakalı Opel Corsa marka araç ile Efe Tuna'nın kullandığı 34 ETE 04 plakalı Datron marka araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle Datron ve Opel Corsa marka araçlar yol kenarındaki ağaç ve aydınlatma direklerine vurdu. Kazanın şiddetiyle aydınlatma direği kökünden koparak, kaldırıma devrildi. Bu arada yarış yapan plakası alınamayan BMW marka aracın sürücüsü de olay yerinden hızla uzaklaştı.

Araç içinde sıkışan ve pilot olduğu öğrenilen Efe Tuna ve Sadık İpek olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkartıldı. Yarış yapan aracın sürücüsü Enes K., kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Yaralılar ambulanslarla Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Özel Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

İki lüks otomobilin yarış yaptığını ifade eden görgü tanığı Kubilay Yavuz, "Audi marka otomobil ile plakasını alamadığım BMW marka bir araç yarışıyordu. Audi marka otomobil aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak Opel Corsa marka araca arkadan çarptı. Daha sonra pilot olduğunu öğrendiğim Datron marka aracın sürücüsü de kazadan kaçmaya çalışırken, kaldırımı aşarak ağaca çarptı" diye konuştu.

Yaklaşık 30 dakika trafiğe kapatılan yol, kaza yapan araçların kaldırılmasının ardından trafiğe açıldı.

Tamam olmuş olan isimler plakalar araclar bu kadar aler alde verilir mi ? :ofk:

Haberi yapan haber7.

cem
07-09-2009, 02:31
34 ETE 04 plakalı Datron marka araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle Datron ve Opel Corsa marka araçlar yol kenarındaki ağaç ve aydınlatma direklerine vurdu.

Datron bilgisayar markası degilmiydi ?

Absinthé
07-09-2009, 02:31
Geçenlerde bi clio vardı köprüde birine vurup kaçtı onunda plakasını alamadılar

Göki,ZD
07-09-2009, 02:32
niye verilmesin ki ? İnsanların canını yakmışlar.

FaBeRgE
07-09-2009, 02:32
audi sıfırdı heralde :o plakası G

plakalar normal kazalarda da veriliyor ne varki bunda :)

cem
07-09-2009, 02:43
Datron gercekten bilgisayar markası ama otomobil degil.

initial-D
07-09-2009, 02:53
datron ne ya??datsun olmasın:D

McS_R53
07-09-2009, 02:58
datsun da diil SSANGYONG muş araç sorguladm şimdi merak edip :D

VeNoM_35
07-09-2009, 03:19
of datron ya habere gel, sakın laptopta nfs oynuyolar olmasın:D

Safak
07-09-2009, 03:22
Haberi yazanın gözü o arada laptop yada bilgisayarına kaymış olabilir... Takılmamak lazım yazının o kısmına.

CGTY
07-09-2009, 03:30

Darton da gömlek değil miydi? :soru:

cem
07-09-2009, 03:34
Darton da gömlek değil miydi? :soru:

evet ne alaka :) ?

CGTY
07-09-2009, 03:38
evet ne alaka :) ?

Aklıma geldi,yanlış mı biliyorum diye sordum. :)

mehzent
07-09-2009, 07:31
İsimleri verilmesi gayaet doğal onlarda madem yıyolar bı b.k kaçmasınlar veya abartmasınlar başkasına zarar vermesınler..

turbo&quattro
07-09-2009, 07:39
Gece 12den sonra tum Florya-Yesilkoy-Yesilyurt ve Atakoy tayfasi sahilde gazliyorlar.Gectigimiz yillarda karsi seride ucan bir arac arkadasimin kullandigi arabayi siyirip gecip arkadan gelene patlamisti...Altina guclu araba alan herkesin gazlayabilecegi yer degil sahilyolu...

Eriador
07-09-2009, 07:45
Gece 12den sonra tum Florya-Yesilkoy-Yesilyurt ve Atakoy tayfasi sahilde gazliyorlar...

tüm demiyelim oralarda olupta gazlamayan insanlarda var.

şahsen ben 22 sene Ataköy de oturdum evimde tam sahildeydi A bloklar da oturdum orda yaşıyanlar bilir forumda da bilen arkadaşlar var ... hiç te gazlamışlığım yok ..

benim gibi Ataköy de oturup yeşilköy florya dan bi sürü kişi var adam akıllı gitmesini bilip gazlamayan . ve zaten sahil yolu gazlamak için o kadar da güvenli bir yol değil.

gece gazlıyan eden galleria nın orda polislere yakalanmamak için 5. kısım girişten ataköy e girer ordan ilerleyip şirinevler köprüsünn ordan E-5 e kaçar sonra Ataköy lüler gazlıyor olur ...

turbo&quattro
07-09-2009, 07:48
tüm demiyelim oralarda olupta gazlamayan insanlarda var.

şahsen ben 22 sene Ataköy de oturdum evimde tam sahildeydi A bloklar da oturdum orda yaşıyanlar bilir forumda da bilen arkadaşlar var ... hiç te gazlamışlığım yok ..

benim gibi Ataköy de oturup yeşilköy florya dan bi sürü kişi var adam akıllı gitmesini bilip gazlamayan . ve zaten sahil yolu gazlamak için o kadar da güvenli bir yol değil.

gece gazlıyan eden galleria nın orda polislere yakalanmamak için 5. kısım girişten ataköy e girer ordan ilerleyip şirinevler köprüsünn ordan E-5 e kaçar sonra Ataköy lüler gazlıyor olur ...

Sozum meclisten disari....Bahsettigim tayfayi az cok tahmin edebiliyorsundur.Cinar Hotelin onunde bulusup icip icip gazlayan tayfa...Cogu cevre semtlerden ve hepsi +300luk makinalar.

mrtcn
07-09-2009, 08:54

Adam laptop'ıyla trafiğe çıkmış

Vtec-SEDAN
07-09-2009, 09:07
cumartesi akşam 6bucuk gibi gene konaklara yaklaşık 150mt kala yeşilköy istikametinde Audi Q7 - Clio 2 hb - Civic 1.6 ies kaza yapmışlardı.. Clio jant + yay + film + egzoz olan genç bir arkadaşın aracıydı, apar topar hastaneye götürdüler... Araçların aldığı hasar ciddi gözüküyordu.

O yol gerçekten tehlikeli ve çok şuursuz kullanan vatandaşlar var.. Özellikle bunlara havalimanı taksileride dahil..

SekoLive
07-09-2009, 09:17
Çalıştıgım yer o yol üzerinde transit yolun sirkeci istikametine başladıgı yerde çok kaza oluyor yayalar karşıdan karşıya geçerken tehlike yaratıyorlar ve akşamları çok kez denk geldim süratli kazalara ve yol bazı yerlerde çok sekiyor dikkatsizlik insanların başını yakabilir ....

Plakaların verilmesi bu olayda çok sıkıntı değil bence ama kaçanı bulup plakasını verselerdi ozaman kaçan için büyük sıkıntı olurdu herhalde...

ice
07-09-2009, 09:58
İsim ve plaka verilmesin de neden rahatsız oldun ki?

Boost Up
07-09-2009, 10:12
Geçenlerde bi clio vardı köprüde birine vurup kaçtı onunda plakasını alamadılar

Ya onu ben televizyonda gördüm, sahibi fellik fellik arıyormuş.

Meco
07-09-2009, 10:25
arkadaşlar bırakın şimdi allah aşkına en düzgün gidiyoruz diyenimiz bile gazlıyoruz.
ama bu kaçanları affetmemek gerek gerçekten.o yolda zaten bulurlar o kaçan bmw'yi.Mobese ve hız kamerası mevcut diye biliyorum.

omercanilica
07-09-2009, 10:56
cok ıyı olmus ve merak ettıgım konu nıe plaka verılmesıne tebkı gosterdın kı suclu olup kacıyorlar ?

grkm
07-09-2009, 11:05

aa sizin orada öyle yollar mı var böle 4 virajın birbirine bağlı olduğu :) :)

sahil yolu senelerdir en korktuğum yol, zemini berbat asla tutunmaz arabalar , genelde sulamalar olur ve millet şuursuzca şerit değiştirir durur.. Kamera koydularda neyse ki trafik 50li suratlere kadar düşüyor yoksa direk trafik 100-120 km arasıyla akıyor

emr_
07-09-2009, 12:27
İsim ve plaka verilmesin de neden rahatsız oldun ki?

Tek taraflı düşünmedim şahsi fikrim; plakam yada İsmim soyismimle cıksa fena patlardım haberi yapana ... Sosyal mesaj bi yana burda bi cogumuz yapıyoruz yapılanı bunlar gibi işlek caddede olmasada şehirler arası ... bi cok şeyi göze alarak ...diyelim ki oldu kaza plakanı adını sütun sütun yazmak kimin haddine olduysa oldu ...

TT_BOY
07-09-2009, 12:52
Yanlış düşünüyorsun arkadaşım..

onursumer
07-09-2009, 16:42
plaka hep verilmiyormuydu zaten :)

bence gayet normal gazlayıpta boyle birşeye sebeb verenlerin duyrulması ;)

sahil yolunu surekli kullanıyorum gunde en aşağı 3-4 kere geçiyorum ordan gerçekten çok riskli bir yol ozellikle sulama zamanı sol şerit felaket oluyor :)

Mutu
07-09-2009, 18:20
Eğer ortada suclu varsa isminin ve plakasının verilmesi normal . Verilmemesini istemek yigeni birini öldürmüş amcanın adımız kirleniyor diyip ismin acıklanmamasını istemesine benziyor . :)

Saro-Ş
08-09-2009, 13:50
arkadaşlar bırakın şimdi allah aşkına en düzgün gidiyoruz diyenimiz bile gazlıyoruz.
ama bu kaçanları affetmemek gerek gerçekten.o yolda zaten bulurlar o kaçan bmw'yi.Mobese ve hız kamerası mevcut diye biliyorum.

Kamera Sistemi Hızı ölçen sadece bakırköy,yeşilköy arasında var bide florya kaşıbeyazın orda fakat birtek floryadakinin çalıştığını gördüm radar olarak diğeri ne işe yarıyo haberim yok yeşilköyde oturuyorum fakat bu kısımlarda oturan herkes gazlıyo diye birşey kesinlikle yok fakat yakından tanıdığım çok arkadşım var bu yol üzeirnde deli gibi gazlayan ayrıca sahil yolunu hergün kullanıyorum aracım modifiyeli olduğundan dolayı yolda Q7'den Gtı Her Araç Geliyo Fakat Pek Fazla Makası hızı Sevmediğim için altımdaki aracın ve yolun hıza uygun olmadığı için tamponlarımı yalamalarını gülerek izliyorum zaten bu yolda günde en az 3-4 kaza görmek mümkün

yiit
08-09-2009, 14:03
http://img62.imageshack.us/img62/2132/datron12wt4.jpg

bence iyi olmuş yayınladıkları insanlara vuruyosun arabalarında sıkışıyolar bide üstüne kaçıyosun katil spec.

MUGENPOWE®
08-09-2009, 16:21
ya sahıl yolunda gazlıyp makas atan zaten aklı selım deıldır kı yolun bıkere geometrısı bozuk 100 metre oo yolad gıden adam bunu anlar sakın gıder zaten

by_BuRoCk
08-09-2009, 16:28
of datron ya habere gel, sakın laptopta nfs oynuyolar olmasın:D

:hahaha::hahaha: