PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aem distributorless

vtecturbo
08-09-2009, 10:49
mrb.
aem ems kullanarak dıstrıbutorless yaparken ignition cıkıslarnı ignitor kullanmadan dırek bobınlere verebılımıyız? verebılısek ne tur bı bobın kullamalıyız?veya ems nın ignitıon cıkısları 0-5v mı yoksa 0-12v hagı aralıkta calısıyor.
asagıdakı gıbı bısey yapmak ıstıyorum.
http://img141.imageshack.us/img141/9733/ertert.png (http://img141.imageshack.us/i/ertert.png/)

boosted_pug
08-09-2009, 16:52
aemi bilmiyorum ama ms de yukarıdaki gibi yapabiliyosun o bosch ignition driver bence kullanmalısın çünki o parçanın içinde 9-11 amperlik transistörler war akımı onlar üzerinden geçiriyo aem anahtarlama yapıyo direk aem ile bobinleri sürersen bence içindeki transistörü yakma gibi bi olay olabilir

Oz`
08-09-2009, 18:52
igniter olmadan süremesssin içinde igniter yok yani en azından senin elindeki unitenin içinde igniter yok

başka 1 şekile yapabilirsin içinde kendinden igniterı olan bobinler var ozaman bu igniterı kullanmak zorunda kalmazsın aksi taktirde mecbursun bunlara

iiçinden jumper ile 5 yada 12V olarak değiştirebilirsin pull up pull down olarakta seçebilirsin

yanlız senin tabiki programın içinden değiştmn gereken seyler olucaktır

Oz`
08-09-2009, 18:54
distiribütoru söküp atmıcaksın :) aklında olsun :) içinden bobini söküceksin :)

vtecturbo
09-09-2009, 14:06
bılgler ıcın tesekkuler
pekı ems nın standart ıgn cıkıs votajı nedır? bu ıgniter ı kullanmak ıcın cıhazı sokup ıcınden 5v jumper vs yapmam gerekıyormu?acıkcası cıhazı sokmek ıstemıyorum.
yada vw nın ıgnıterlı kalem bobınlerı var onları kullanabılırmıyım cıhazın cıkıs voltajı,amperı bu bobınlerı kullanmak ıcın uygun mu?

Oz`
10-09-2009, 23:06
onlara bakmadım açıkcası ama seninki suanda 12 olması lazım pull up

Vw boboini güçlü bir bobin deil 300+ da sıcıs lara başlıyor
12 yada 5 değiştirmene gerek yok o igniter için

200Sxin igniter ve bobinlerini kullanabilirsin :)

vtecturbo
11-09-2009, 08:47
onlara bakmadım açıkcası ama seninki suanda 12 olması lazım pull up

Vw boboini güçlü bir bobin deil 300+ da sıcıs lara başlıyor
12 yada 5 değiştirmene gerek yok o igniter için

200Sxin igniter ve bobinlerini kullanabilirsin :)
cok tesekkurler

Oz`
13-09-2009, 11:19
rica ederim nedemek :)

DC2-R
13-09-2009, 18:31
Igniter de problem mii cikiyor :D ... ayni sorunu bende yasadm .. ust devirde missfire yapiyor...Cok guvenilir ve tecrubeli bir arkadasin soyledikleri tam olarak su sekilde..

` Running the factory ignitor/coil with the AEM EMS always has issues. I would at the very least upgrade to the M&W pro 10 ignition kit.So you can eliminate the factory coil and ignitor with no issues. Its the most reliable ignition kit I have used on hondas `

`There is no reason to run coil on plug. There are no power gains at all from switching over to COP from a distributor, I have personally done back to back testing `

`The AEM twinfire is not reliable. I have personally had countless ones I sold to customers go bad, and AEM take forever on taking care of them for the customer. The only reliable multi channel ignition boxes are the pro 12 and pro 14, and are honestly not worth it.`

by Jeff Evans ..

DC2-R
13-09-2009, 18:36
ille ki COP a geceyim diyorsan ... CBR 600 F4I Coil leri direk oluyor B serisine .. sendeki H sanirm .. onu tam bilemiyorum .. ama evo 3 un coilleri de cop icin honda ya direk uyumlu.
Ozgun un de dedigi gibi 200sx in kiler de oluor ...

vtecturbo
13-09-2009, 20:14
ille ki COP a geceyim diyorsan ... CBR 600 F4I Coil leri direk oluyor B serisine .. sendeki H sanirm .. onu tam bilemiyorum .. ama evo 3 un coilleri de cop icin honda ya direk uyumlu.
Ozgun un de dedigi gibi 200sx in kiler de oluor ...

M&W pro ignition dedıgın gıbı cok ıyı oldugu forumlarda yazıyor fakat pro14 un fıyatı 1000 usd cıvarında.bi lego calısması yapıcaz artık:)

DC2-R
13-09-2009, 20:38
M&W pro ignition dedıgın gıbı cok ıyı oldugu forumlarda yazıyor fakat pro14 un fıyatı 1000 usd cıvarında.bi lego calısması yapıcaz artık:)

Hic fiyatlarini arastirma sansm olmadi ..Jeff zmannda 250usd ye yollamsti bana..m&w pro10 ... Gayet memnundum..
Kolay gelsin kardesim ..

vtecturbo
14-09-2009, 13:06
Hic fiyatlarini arastirma sansm olmadi ..Jeff zmannda 250usd ye yollamsti bana..m&w pro10 ... Gayet memnundum..
Kolay gelsin kardesim ..
tsekkurler

Oz`
14-09-2009, 19:50
ucuz yollusunu söldim ben ozaman aem den dist kiti ala m&W yada motec cdi alceksin Aem in pipoları var onları alırsın ama 1000 leri çok geçer

vtecturbo
14-09-2009, 22:28
ucuz yollusunu söldim ben ozaman aem den dist kiti ala m&W yada motec cdi alceksin Aem in pipoları var onları alırsın ama 1000 leri çok geçer

evt ucuz yollu ancak senın dedıgın gıbı olucak.belkı ılerıye dogru sadce epm alırım dıye dusunuyorum.epm yı kullanabılmek ıcın 1020 nın ıcınde kı degısıklık nasıl olucak o aklımı kurcalıyo bıraz. aem forumda yazmıyor nasıl olacagı.bızı arayın falan fılan yazıyo.

DC2-R
15-09-2009, 00:02

yanls anlasilmasn bende aksini iddia etmedim.. bilmislik yapar gibi olduysa cok pardon..

Oz`
16-09-2009, 17:09
yanls anlasilmasn bende aksini iddia etmedim.. bilmislik yapar gibi olduysa cok pardon..

estafurullah :) n edemek bbildiğini sakınma sen ayıpsın