PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sc ve krank kasnakları

Cosmicboy
26-10-2006, 17:23
tamam biliyoruz, gidip parayo veriyoruz bu parçaları alıyoruz takıyoruz minimiz oluyor 500 hp :D
fakat ben biraz daha detay öğrenmek istedim, bu parçaların çalışmaları nasıl oluyor ne değişiyorda performans artıyor bu tip bilgileri merak ettim.. mesela bu parçalarda 15 i var 17 si var 19 u var.. çeşitli ölçüler mevcut krank kasnakları içinde aynı şekilde 2-3-5% lik leri var
değişen nedir acaba ? orjinalden farklı olaraktan..
teşekkürler..

senna
26-10-2006, 18:07
çap değişiyo çap değişince attığı tur sayısı değişiyo s/cnin, attığı tur sayısı değişince üflediği hava miktarı artıyo birim zamandaki, hava artıncada uygun karışımla daha güzel performans yakalanıyo

kısaca

Cosmicboy
26-10-2006, 18:12
valla ne güzel olmuş kısa ve öz :)
teşekkür ederim
krank için sorum hala geçerli :)

senna
26-10-2006, 18:17
valla ne güzel olmuş kısa ve öz :)
teşekkür ederim
krank için sorum hala geçerli :)

pardon :)

krank kasnağında genelde çap aynı kalır fakat kullanılan malzeme farklılaşır yada kasnak dah a sağlam bi hale getrilir bi kaç yöntemle, kullanılan malzeme hafif olduğunda motorun kaybettiği güç azalıcak buda güç artışı olarak çıkıcaktır, diğer şeyler ise kayışların üzerinde çıkmaması için yapılan yada sağlamlık açısında yapılan iyileştirmeler sonucu ortaya çıkan kasnaklar var tabi bunlar yüksek performanslı motorlar için çoğu

grkm
26-10-2006, 21:36
Krank kasnağıda ufaldıkça döndüğü devir sayısı artacaktır. Yani bir ters orantı söz konusu . Bildiğiniz üzere Sc ın kasnağını döndürende krank kasnağıdır. Kayışa hareketi krank kasnağı sağlar . Bu arada aftermarket Mini Crank Pulley ler orjinalden yarı yarıya hafif ve bir o kadar da sağlam oluyor. Isteğe göre orj ebat , %2 ve %3 küçültülmüşleri mevcut. Krank kasnağı küçüldüğü zaman otomatikman SC ın basıncıda artacaktır tabi :)

Cosmicboy
27-10-2006, 00:29
tesekkurler :)
saygilar sevgiler :D
nerde benim kasnaklar bulamiyorum

grkm
04-11-2006, 22:34
tesekkurler :)
saygilar sevgiler :D
nerde benim kasnaklar bulamiyorum

alcezz az sabır :icon_tup:

Erkin