PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ Kokusu Volume 2 :P

.::EmrE::.
08-09-2009, 21:23
Selam arkadaşlar..

Geçen sefer Turbo yağ kaçırdığı için araçtan hem çok fazla duman,hem de yağ kokusu geliyordu demiştim sizlere hatırlarsınız...Turbo değişmişti ondan sonra,ve bir süre bir sorun yoktu...Yine bu aralar çok yoğun bir yağ kokusu geliyor araçtan..Ancak bu defa gözle görülür bir duman , ve turbo etrafında herhangi bir yağ sızıntısı mevcut değil..Tek görebildiğim,geçen gün aracı yıkarken egzozun içinde belirgin bir yağ vardı...Bir de bayadır takip etmeme rağmen nedense yağ azaltmıyor araç...50000 bakımda yağ değişti,şu an 52400 de , o günden beri periyodik olarak ölçüyorum,ancak bir azalma fark edemedim ben...
Sebebi ne olabilir acaba fikri olan var mı?

senna
08-09-2009, 22:54
yağ yakma varmı ? duman atıyomusun basarken yada gazdan ayağını çektiğinde kendin gözlemleyemiyorsan iki araba çıkıp bakın

turbonu gözle kontrol ettir egzozdan söküp

08-09-2009, 22:57
yağ yakma varmı ? duman atıyomusun basarken yada gazdan ayağını çektiğinde kendin gözlemleyemiyorsan iki araba çıkıp bakın

turbonu gözle kontrol ettir egzozdan söküp

Yağ yakma yok...Duman atma da gözlemleyemedik biz,arkadaş baktı yolda giderken,görmediğini söyledi.

senna
08-09-2009, 22:59
turbon belki yine ufaktan yağ veriyor olailr egzoz kısmından doğru, yani bana öyle geldi gibi ilk aklıma gelen bu onun içn açıp bakmakta fayda var

08-09-2009, 23:35
turbon belki yine ufaktan yağ veriyor olailr egzoz kısmından doğru, yani bana öyle geldi gibi ilk aklıma gelen bu onun içn açıp bakmakta fayda var

Teşekkürler bilgi için :) baktıracağım o zaman yarın hemen,tekrar bilgi veririm sizlere.

gsi_club
09-09-2009, 00:04
kardesim bu aralar brz fazla asilmisindir ondandir.birde turbon bozuldugu zaman tamamen yaglari borulardan temizledilermi acaba :soru: eger temizlemedilerse o da yapabilir.düzelir takma kardesim kafana...

CeMy1907
09-09-2009, 01:11
arac yag yaksa yagın eksılmesı gerekır bence.

Bulut Y.
09-09-2009, 01:19
üst kapak contası ?

Cihan
09-09-2009, 01:41
Turbo gibi duruyor. İçini açıp bakmadan bir şey söylemek malesef zor.

09-09-2009, 23:47
Üst kapak contası olabilir mi acaba... Bu hafta gidip kontrol ettireceğim dediğim gibi,
içinin açılması gerek derken turbodan bahsediyoruz değil mi? Dışardan kontrol yetmez mi?

22-09-2009, 22:11
Arkadaşlar sürekli aynı şeyi soruyorsun diyeceksiniz belki ama :P ,
Bugün bir arkadaşım araçtan gelen kokunun yağ değil,çiğ benzin kokusu olduğunu ,aracın zengine kaçmış olabileceğini söyledi..Kalkışlarda hafite olsa beyaz bir duman var...Ve koku günden güne artıyor gibi geliyor bana,henüz götürme fırsatım olmadı servise,ancak meraktan soruyorum sadece.Yağ kokusu değil de benzin kokusu ise,yine turbo ile alakalı mıdır bu sorun? Zengin olayı varsa ne yapmak gerekiyor engellemek için?

senna
22-09-2009, 22:21
beyaz yada maviye yakınsa yağ olma ihtimali fazla turbo olabilr zengin olsa siyah duman atarsın benzin kokusuyla yağ kokusunu ayırt edersin yaw?

git bence baksınlar yeniden

gsi_club
22-09-2009, 22:41
kardesim sen bi servise gidip tekrardan baktir hiç degilse için rahatlamis olur.dedigim gibi turbodan olmasi brz imkansiz yanlis hatirlamiyorsam aracinda turbotimer vardi.

22-09-2009, 22:43
Valla yağ gibi geliyor bana,daha önce hiç yağ yakan veya çiğ benzin kokan aracım olmadı :P
Şu belediye otobüsleri geçince nasıl kokuyorsa aynı o şekil :P boğazını yakıyor insanın,bence yağ olmalı bu :P

gsi_club
22-09-2009, 22:49
Valla yağ gibi geliyor bana,daha önce hiç yağ yakan veya çiğ benzin kokan aracım olmadı :P
Şu belediye otobüsleri geçince nasıl kokuyorsa aynı o şekil :P boğazını yakıyor insanın,bence yağ olmalı bu :P

ayni koku bende de var ben kat iptalinden süpheleniyorum.gözlerin yasariyormu o kokudan?

22-09-2009, 22:55
Aynen kanka,boğazın çok feci yanıyor ve gözünü yakıyor insanın :D şu kat ne çevreci bi aygıtmış :P

ACTPK
23-09-2009, 11:39
Eğer zengine düştüğünü düşünüyorsan afr'ne bi göz at. Kokuyu tarif etsende pek anlaşılmaz ama 1 lt benzine kaç litre hava düştüğünü söylersen anlayabiliriz. Normal değer 14.3 gibi birşey olması lazım şu hava şartlarında. Egzozdan dolayı biraz düşmüştür ama 12'nin altında olmadıkça sorun olmaz.

gsi_club
23-09-2009, 12:27
Aynen kanka,boğazın çok feci yanıyor ve gözünü yakıyor insanın :D şu kat ne çevreci bi aygıtmış :P

ayni koku bende de var.bosver salla gitsin birsey olmaz.o beyaz dumanda havalar serinleyince yapar.takma düzelir...

xcel
23-09-2009, 21:35
geçmiş olsun. garanti devam ediyorsa ayıplı mal konusunu bir araştırın olmazsa. kabaca bildiğim kadarı ile aynı nedenle 3. arızasını çıkarırsa mal, sahibine yenisi tedarik ediliyor.

KMR2-GT
23-09-2009, 21:43
ne çektin şu arabadan sen ya :)

24-09-2009, 02:10
:D vallahi billahi yaaa :P bugün de bagaj kolunun üstündeki *kaplama* (kaplamaymış) düştü durup duruken :D

Ranthor
24-09-2009, 09:26
egzoz sistemini kontrol et, duman atmıyorsan kacak vardır, benim headers yapıldıktan sonra bariz benzin kokmaya basladı eminim kacırıyor.
Sadece basınca kokuyor benimki normalde yok seninki de öyle mi

ecthelion
24-09-2009, 09:33
Turbo kaçağını kontrol et

cery
24-09-2009, 09:34
duman rengi önemli bu konuda siyah dumansa zengin yakıyordur ama mavimsi bi renk ise yağ yakar. bu da conta veya sekmandan olabilir. duman yok koku var ve eksozda yağ varsa önceki arızadan eksozda kalan yağları atabilir. yağ eksiltmiyorsa büyük ihtimal bu şekildedir. ya da belki turbonun burçları ve sekmanları aşınmış ise turbodan da eksoz sistemine yağ verebilir. bu da duman çıkarmaz ama yağı eksiltir biraz. yağ miktarı kesin olarak sabit ise sanırım kalan yağları atıyordur. ama yine de işin ehli birine göstermekte fayda war

24-09-2009, 14:13
egzoz sistemini kontrol et, duman atmıyorsan kacak vardır, benim headers yapıldıktan sonra bariz benzin kokmaya basladı eminim kacırıyor.
Sadece basınca kokuyor benimki normalde yok seninki de öyle mi

Evet öyle genellikle :)

duman rengi önemli bu konuda siyah dumansa zengin yakıyordur ama mavimsi bi renk ise yağ yakar. bu da conta veya sekmandan olabilir. duman yok koku var ve eksozda yağ varsa önceki arızadan eksozda kalan yağları atabilir. yağ eksiltmiyorsa büyük ihtimal bu şekildedir. ya da belki turbonun burçları ve sekmanları aşınmış ise turbodan da eksoz sistemine yağ verebilir. bu da duman çıkarmaz ama yağı eksiltir biraz. yağ miktarı kesin olarak sabit ise sanırım kalan yağları atıyordur. ama yine de işin ehli birine göstermekte fayda war

Kalkışlarda hafif duman var,beyaz renkli,onun dışında rölantide falan duman yok.

ARDA_E
26-09-2009, 01:14
Ne kadar zaman oldu bilmiyorum ama aradan fazla zaman geçmedi ise önceden ekzoz dan attığın yağ olabilir gördüğün ve yandıkça koku da yapar, yine göstermende fayda var.

Mustafa Birsesli
26-09-2009, 03:39
son 15 gündür bu arıza ile boguşuyorum egzozda yag dumanı vardı turbocuma gittim turbodan olamaz dedi taktık arabaya devam ettik 3 gün sonra yine söktüm turbocuma tekrar götürdüm sök dedim sökünce turbodan oldugu çıktı ortaya revize oldu ama olmadı bugün 3, kez revize etmeye bıraktım inşallah olacak :)