PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vtı motor toplama hakkında bilgi

vtecci
09-09-2009, 06:28
arkadaşımın vtı aracı yağ yakıyor yani 1000 km'de 500gr kadar.motor yaptırmayı istiyor,fakat bazı parçaları sonradan takmak istiyoruz.bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.ilk etapta wıseco piston ve eagle kol,oem ana yatak-kolyatak,ferrea sübap kaydı ve lastiği,skunk2 subap takımı,ıntegra typer yağ ve su pompası,cometic 0,6mm kapak contası takıldıktan sonra rodaj sonrası maddi problemlerden dolayı sonradan artık 1 yıl sonra gibi motora ek olarak;
skunk2 yay şapka,skun2 stg2 egzantrik,aem wıdeband,s300+p28 taktığımızı varsayarsak yay şapka egzantrik içinde ayrıyeten rodajmı yapılacak?yoksa montaj sonrası devir dönülebilinirmi?+ları ve - lerini paylaşırsanız sevinirim..:)

racing3000
09-09-2009, 09:05
egzantrik için ayrı bir rodaj süresi olup olmadığı, varsa nasıl kullanılması gerektiği (hangi devir aralıkları, sertlikderecesi, vitesler vs vs) gibi bilgilere benim de ihtiyacım var açıkçası

despe
09-09-2009, 11:04
aldın mı egzantrik yoksa ;D

KSK-VTEC
09-09-2009, 11:08
Eagle kol takıcaksan aracını turbo yapıcaksın ozaman sıkıştırması düşük piston takıcan
atmosferik yapıcaksan kolla ihtiyaç yok ama ozamanda sıkıştırması yüksek piston takıcan her 2 türlüde 1. aşamada sana beyin lazım olucak. Üst kapak malzemeleri daha sonrada takarsın

bilalMW
09-09-2009, 11:48
sanırsam arkadaş atmosferik olarak yüklücek. :) Şimdiden hayırlı olsun. Ama yeni bir ECU şart.

senna
09-09-2009, 17:48
atmosferik yükleyeceksen eğer eagle kol alma eğer aşırı besleme yapıcaksanda yine eagle kol alma 200 300 dolar pahalı olsun daha kalitali marka olsun çin malı olmasın en azından

egzantrik rodajı içinse çoğu egzantrik için geçerli olan yada yapılırsa uygun olan şey,

eğer yüksek yay kuvvetleri için çift yay vs varsa birini sökün yay kuvvetlerini azaltın,mineral yağ kullanın(yeni toplanan motorda zaten kullanmak uygun olur) motoru çalıştırıp yağlamayı kısa sürede başlatın ve 2500 civarına getirin, sıcaklık kendine geldikten sonra sert olmadan 1500-3000 civarında gaz verin 20-30 dakika sonra stop edin yağ yağ filtresini alın genelde lifterlı motorlar için daha farklı bi kaç şey vaar ama genel rodaj budur.

Erol
09-09-2009, 18:25
eagle kol neden almasın çin malı diyemi?
+
çogu büyük firma artık mallarını çinde yaptırıyor malzeme gidiyor, işçiligi çekik gözlü s.k kafalı :D herifler yapıyor.

senna
09-09-2009, 18:40
çoğu firma hala kendileri yapıyor ama:) bir kaç firma geçti çine onları almayın zaten eagle brain crower scat vs vs hem çin malı hemde kalite kontrol soruınları var çoğu zaman belki şey denebilir diğer üreticilerden daha fazla satıyor vs ama ciddi problemler çıkıyor kollarında kranklarında yağlama problemleri yatak sarmalar vs

vtecci
09-09-2009, 23:34
atmosferik yükleyeceksen eğer eagle kol alma eğer aşırı besleme yapıcaksanda yine eagle kol alma 200 300 dolar pahalı olsun daha kalitali marka olsun çin malı olmasın en azından

egzantrik rodajı içinse çoğu egzantrik için geçerli olan yada yapılırsa uygun olan şey,

eğer yüksek yay kuvvetleri için çift yay vs varsa birini sökün yay kuvvetlerini azaltın,mineral yağ kullanın(yeni toplanan motorda zaten kullanmak uygun olur) motoru çalıştırıp yağlamayı kısa sürede başlatın ve 2500 civarına getirin, sıcaklık kendine geldikten sonra sert olmadan 1500-3000 civarında gaz verin 20-30 dakika sonra stop edin yağ yağ filtresini alın genelde lifterlı motorlar için daha farklı bi kaç şey vaar ama genel rodaj budur.

vtı araç için açıklarmısın,bahsettiğin yay hangisi?

racing3000
10-09-2009, 07:41
aldın mı egzantrik yoksa ;D

abisi dört gözle dyno sheetinizi bekler benim yavru :D

racing3000
10-09-2009, 07:45
çoğu firma hala kendileri yapıyor ama:) bir kaç firma geçti çine onları almayın zaten eagle brain crower scat vs vs hem çin malı hemde kalite kontrol soruınları var çoğu zaman belki şey denebilir diğer üreticilerden daha fazla satıyor vs ama ciddi problemler çıkıyor kollarında kranklarında yağlama problemleri yatak sarmalar vs

crower ın tüm ürünleri için mi yaptınız bu yorumu?

senna
10-09-2009, 11:12
brain crower , sadece crower değil crowera güvenebilirsiniz braina güvenmeyin ama:)

mesela vtecte eğer aftermarket yay varsa ilk marş için egzantrik için içteki yayları söküp rodajı yaptıktan sonra takabilrsiniz

racing3000
10-09-2009, 13:28
Anladım. ben bi aksilik olmazsa emrelerin araba bittikten sonraki sonuca göre crower stage 1 ya da 2 de karar kılacam. kasnak falan var zaten. eğer stage 1 olursa yay söküp rodaja gerek kalmaz heralde ama yine de belli bir km çok devir yapmamak lazım diye düşünüyorum. doğrumudur bu yaklaşım?

despe
10-09-2009, 14:16
stage1 de yay istemiyor 2 de istiyor. ama zaten bizim araçlar tek yaylı. senna nın dediği çift yay olayı vti da var. bizim araç için problem yok.

racing3000
10-09-2009, 15:28
bu iyi haber de Emre siz 7500 çevirdim deyince benim içim parçalandı. motor açısından değil tabi, eksantrik rodajı açısından eyvah dedim içimden. yay may sökülmese de belli bir süre rodaj gerektirmi diye merak ediyorum

R_Kaptan
10-09-2009, 23:17
vtı için konuyu biraz daha açmak ii olur,guzel bır konu hepbirlikte öğrenelim ileride bende bu tarz yükleme yapacağım kısmet olursa..