PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EGT Saati hatası...

.::EmrE::.
09-09-2009, 23:41
Tekrardan merhaba arkadaşlar...Konu umarım doğru yerdedir...

EGT saati taktığımdan beri,ne zaman araç ıslak olsa,yağmur yağsa falan,EGT saati belirli bir süre kafayı yiyiyordu...Sabit değer göstermiyor,sürekli gidip geliyor,bazen maximum değerlere gelip sıfıra iniyordu,ancak daha önce hiç yağmurda kullanmadığım için EGT takılı iken çok önemsemedim anlık bir sorundur diye...

Bugün yağmurda kullanrıken aracı,EGT saati yine çıldırdı,ve sonunda düzelmesi gerekirken,kapandı..arıza uyarısı vermeye başladı.. Eve gelip aracı bir süre stop ettikten,ve tekrar çalıştırdıktan sonra düzeldiğini gördüm..Yani araç kuruyunca,veya bir süre çalışmayınca düzeldiğini fark ettim..Bu durum sanırım normal değil değil mi? Islanınca EGT arızası gibi birşey yani? Sorun ne olabilir sizce,ne yapmam gerekir?

senna
09-09-2009, 23:42
kısa devre aypmış olabilir sudan falan tesisatına bi bak güzelce

cem
09-09-2009, 23:42
Egt probe u kontrol ettinmi

09-09-2009, 23:45
Egt probe u kontrol ettinmi

Probe dediğiniz sensör falan mı?

Aldığım ilk günden beri var bu arada böyle birşey...Ben ıslanınca sapıtması normal olarak düşünmüştüm ilk zamanlar,ancak ilk defa hata verdi...Ve dediğim gibi,kuruduğunda çalışmaya devam ediyor :S

Rstmania
10-09-2009, 08:51
Eğer elektrik kablosuna bir yerlerde ek yaptıysanız eki kontrol edin ıslanıyor olabilir.

15-09-2009, 02:23
Bugün su vs olmamasına rağmen yine aynı hatayı verdi :( Bir süre sonra düzeldi.. Sanırım başka bir nedenden dolayı sapıtıyor :( fan olabilir mi acaba? Müşür tam fanın önüne denk geliyor,ordan hava vurdukca sapıtıyor olabilir miİ?

Maxi
15-09-2009, 20:42
bakılması lazım,

ama net olan birşey varki :
ıslanınca sapıtması normal falan değil.

Oz`
15-09-2009, 22:30
zamanla egt ler kopabilir kırılabilir herçey olabilir sensoru başka birtane ile değiştirip
deneyebilirsin