PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : green cart başvurusu

burak10
11-09-2009, 04:50
arkadaşlar bilindik ücretsiz green card başvurusu yapılan bir site varmı? başvurular başlamış. bir arkadaşımda vardı, unutmuş. hatta kazananlar varmış ordan diye duydum.yardımlarınız için teşekkürler

mgnPower
11-09-2009, 07:48
www.mezun.com

ReßeL
11-09-2009, 07:51
http://www.usafis.org/

Dilerim cikar. Ben de sabirsizlikla benimkini bekliyorum :)

ef186
11-09-2009, 11:07
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

ef186
11-09-2009, 11:08
http://www.travel.state.gov/pdf/DV2010-Turkey.pdf

Buda türkçe açıklamalar ...

SONE-R
11-09-2009, 11:09
sayısal loto gibi birşey bu.. tamamen şans.. katılanlara bol şanslar :D

ef186
11-09-2009, 11:10
boşu boşuna farklı sitelerden uraşmayın ...
Bunlar gerçek linklerdir .

utkuselamoglu
11-09-2009, 11:17
http://www.usagcls.com/ site bu hocam 5 yıllık falan tek seferde çekilişe katılma opsiyonları var bi kere giriyosun 5 yıl falan senin yerine katılıyor kazanırsan haber geliyor ve bedave uçak bileti var:)

::ZaFeR::
11-09-2009, 11:24
http://www.usagcls.com/ site bu hocam 5 yıllık falan tek seferde çekilişe katılma opsiyonları var bi kere giriyosun 5 yıl falan senin yerine katılıyor kazanırsan haber geliyor ve bedave uçak bileti var:)

Peki hocam.Orada bir de para mevzusu var.Çıkma ihtimali % kaç ?

GökhanO
11-09-2009, 11:37
ben katılıyordum para odeme kısmında durdum vazgectim, elemanın biri aradı amerikadaki ofisten bende o ara tam bi toplantıya giriyordum adama dedimki sonra arayın, arayamam sir diyor su an yapmamız lazım :) kapatmam lazım dedim, bana amerikaya gelmek mi istiyorsun tr demi kalmak istiyorsun karar ver falan dedi sert bi ton ile :D burda kalıcam dedim iyi kalın o zoman dedi cat kapadı :D bide fırca yedik sabah sabah allahın amerikalısından :D

ef186
11-09-2009, 11:38
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

http://www.travel.state.gov/pdf/DV2010-Turkey.pdf

Buda türkçe açıklamalar ...

Para ödeme gibi bir durum yok aracı şirketler para istiyorlar greencard başvurusu UCRETSİZDİR !

ef186
11-09-2009, 11:40
Önemli Uyarı Her yıl düzenlenen DV programı elektronik kura baĢvurularının ÜCRETSĠZDĠR. ABD hükümeti DV programını yürütmek için dıĢarıdan hiçbir danıĢman yada özel posta servisi kullanmamaktadır. DV baĢvurusunun hazırlanması için yardım önerecek tüm aracılar yada danıĢmanlar bu yardımı ABD hükümetinin yetkisi veya rızası dıĢında yapmaktadırlar. KiĢiler DV baĢvurusu için dıĢarıdan bir yardım almak isterlerse, bu kendi seçimleri olacaktır. Bir katılımcı tarafından kurallara uygun olarak hazırlanmıĢ bir baĢvurunun Kentucky Konsolosluk Merkezinde bilgisayar tarafindan seçilme Ģansı eĢittir. Aynı Ģekilde katılım tarihleri dahilinde yapılan bütün geçerli elektronik baĢvurular kendi bölgeleri içinde eĢit seçilme Ģansına sahiplerdir. Ancak birden fazla baĢvuru yapan kiĢilerin baĢvuruları, baĢvurunun nereden geldiğine bakılmaksızın geçersiz sayılacaktır.

utkuselamoglu
11-09-2009, 12:56
Peki hocam.Orada bir de para mevzusu var.Çıkma ihtimali % kaç ?

bilmemiyorum :) lottory adı üstünde şans...

utkuselamoglu
11-09-2009, 12:57
ben 5 yılllık yaptım 2 yıl geçti daha bişi çıkmadı...

mgnPower
11-09-2009, 13:05
ben 5 yılllık yaptım 2 yıl geçti daha bişi çıkmadı...

greencard yalan zannederdim bundan yaklasik 10-11 yil kadar once dayim bu sekilde gitti. ustune bende alti yil ustuste muracaat yaptim bi halt cikmadi. son uc senedirde birakdim sallamiyorum artik 2004de 10 yillik vize aldim bu yakinlardada gocmenlik icin basvuru yapicam birde.

utkuselamoglu
11-09-2009, 13:18
greencard yalan zannederdim bundan yaklasik 10-11 yil kadar once dayim bu sekilde gitti. ustune bende alti yil ustuste muracaat yaptim bi halt cikmadi. son uc senedirde birakdim sallamiyorum artik 2004de 10 yillik vize aldim bu yakinlardada gocmenlik icin basvuru yapicam birde.

vatan gibisi yok ama gidip görmek te lazım diyenler bence deneyebilirler.. çıkma ihtimali her zaman var ... benim gönderdigim linkte üst üste otomatik başvuruyor.

mgnPower
11-09-2009, 13:43
vatan gibisi yok ama gidip görmek te lazım diyenler bence deneyebilirler.. çıkma ihtimali her zaman var ... benim gönderdigim linkte üst üste otomatik başvuruyor.

ben ugrasmiyorum artik green card ile omrumu yedi benim tek ugrasim gocmenlik basvurusu bundan sonra ona kasicam bi iki yilda yeter :D

SONE-R
11-09-2009, 13:47
ben ugrasmiyorum artik green card ile omrumu yedi benim tek ugrasim gocmenlik basvurusu bundan sonra ona kasicam bi iki yilda yeter :D

nereye başvuruyosun? kanada, avustralya, y.zelanda? which one? :D

mgnPower
11-09-2009, 14:02
gonul ister hepsine olsun ama iki dayimda amerikada mecburiyetten o tarafa kastiriyorum.

11-09-2009, 14:10
Bu anlatılanlara bakılırsa ,o zaman ben oturduğum yerde kalayım en iyisi :)

slowmotion
11-09-2009, 14:12
arkadaşlar ücretsiz site lazım bana başvurmak için, verdikleriniz ücretli. zaten resmi başvuru ücretsiz, aracı şirketler ücretli değllmi? bende başvurayim bari :)

deathofacar
11-09-2009, 14:13
ben katılıyordum para odeme kısmında durdum vazgectim, elemanın biri aradı amerikadaki ofisten bende o ara tam bi toplantıya giriyordum adama dedimki sonra arayın, arayamam sir diyor su an yapmamız lazım :) kapatmam lazım dedim, bana amerikaya gelmek mi istiyorsun tr demi kalmak istiyorsun karar ver falan dedi sert bi ton ile :D burda kalıcam dedim iyi kalın o zoman dedi cat kapadı :D bide fırca yedik sabah sabah allahın amerikalısından :D

o seni arayanın telefonunu bana gönderir misin

GökhanO
11-09-2009, 14:15
o seni arayanın telefonunu bana gönderir misin

numara cıkmadı abi bilinmiyor yazdı

VeNoM_35
11-09-2009, 14:27
Bu anlatılanlara bakılırsa ,o zaman ben oturduğum yerde kalayım en iyisi :)

arkadaşım geçen sene başvurdu ilk defa ve kabul edildi, şuan usa'de:) yanlız 3 yazdır w&t ile ordaydı, belki seçilmesinde etkili olmuştur.

11-09-2009, 14:28
Şimdi beni aradılar.Numara yazmıyor.Bazı sorular sordular.Kaç yaşındasın ? Evlimisin ? Türkiyede mi yaşıyorsun ?Sonra payment meselesi geldi.Dedim kredi kartım felan yok.Sonra adam wire transfer felan dedi ve bana söyle bir e-mail gönderdiler.

Dear Zafer SARICA,

Thank you for choosing USAFIS organization as your Green Card Lottery application review provider.This is a courtesy follow-up e-mail regarding completing your payment with us.

In order to finalize payment via Wire Transfer, please follow thes e steps:

Go to - http://www.usafis.org/wire_transfer.asp
The Usafis bank details appear in the form. Please fill in your details and contact your bank in order to make the
payment (you can also do it through an online banking service).

Once the payment is submitted, please send us your details (full name, e-mail & user number) and the wire transfer's confirmation (swift confirmation) to the following e- mail address: payments@usafis-mail.com
or fax it to: +1-212-937-3322.

As soon as payment is confirmed:
1. Your application will be activated and you can start completing it.
2. A customer service agent will contact you.

If you have any questions regarding this order, please contact our customer service division at the following toll free number 1-866-737-7193.If you live outside the United States, please visit http://www.usafis.org/about/about_contact.asp for a toll free number closer to your country's region.You can always contact us via our online help desk at http://www.usafis.org/helpdesk/support/.

Best wishes,
The USAFIS Organization
Customer Service Team

arkadaşım geçen sene başvurdu ilk defa ve kabul edildi, şuan usa'de:) yanlız 3 yazdır w&t ile ordaydı, belki seçilmesinde etkili olmuştur.

Evet birazda şans olayı...

Chatin
11-09-2009, 15:59
Thank You!

The entry registration period for DV-2010 is now over and all submission processing at this website has stopped.

usafis de hala devam ediyor ama:) çekiliş bitti ama haberiniz olsun.

ef186
11-09-2009, 17:08
arkadaşlar ücretsiz site lazım bana başvurmak için, verdikleriniz ücretli. zaten resmi başvuru ücretsiz, aracı şirketler ücretli değllmi? bende başvurayim bari :)

yazdıkya ucretsizini ? konuyu okursan göreceksin ...

utkuselamoglu
11-09-2009, 17:09
ben katıldım:)))

yavuz364
11-09-2009, 17:28
bende şirkete para verdim (usafis) 10 yıl için benim çekilişlerime katılcaklar, ama sanki şirketler pek bişe yaramıyo gibi :) bikaç tane tandığım var, hiçbişeye para vermedi şimdi green cart ları var :D acaba kazık mı yedik die düşünüyorm..

turbo&quattro
11-09-2009, 17:35
Bir arkadasim Amerika icin vize almaya gittiginde tesadufen green cardi oldugun ogreniyor):Boyle sansli tipler de var.

Bugra"nin verdigi linkler ucretsiz ve asil basvuru yapilabilecek linklerdir.Bos yere diger sitelere para odemeyin ve spam maillere bogulmayin.

utkuselamoglu
11-09-2009, 17:37
Bir arkadasim Amerika icin vize almaya gittiginde tesadufen green cardi oldugun ogreniyor):Boyle sansli tipler de var.

Bugra"nin verdigi linkler ucretsiz ve asil basvuru yapilabilecek linklerdir.Bos yere diger sitelere para odemeyin ve spam maillere bogulmayin.

doğuştan green kart lı olmak buna deniyo galiba:D

ef186
11-09-2009, 17:49
doğuştan green kart lı olmak buna deniyo galiba:D

yok o benimkine deniyor :D

11-09-2009, 18:12
DV-2011 - Online entry registration for DV-2011 will begin October 2, 2009 and will be open through November 30, 2009.

2 Ekim - 30 Kasım 2009. Başvurumu yapayım 2011 için artık ; ) Belki çıkarda giderim belki:)

M_PROJECT
11-09-2009, 19:51
yok o benimkine deniyor :D

ohemm :) sende varda bizde yokmu :D

ef186
11-09-2009, 23:12
ohemm :) sende varda bizde yokmu :D

hueuheuhe :D unutmuşum sory :D

Eriador
12-09-2009, 04:10
BU ÇOK ÖNEMLİ

green card a başvuranlar işin bide şu yanı var :

mesela benim gibi h2b vizesi alırsanız ( gerçi artık turkiye kaldırılmış )

size görüşmede vizeniz bitince geri dönme garantisi vermeniz isteniliyor ! konsolosluktaki eleman sizle görüşürken bilgilerinizi girerken bakıcak aaa sen green card a başvurmuşşun geri dönmeye niyetin yok ! ÇAT DİYE RED ! basıcak

haberiniz olsun ...

ciddi olarak ABD ye gelmek istiyorsanız adam gibi şeylere bakın derim hayal peşinde koşmayın ...

ReßeL
12-09-2009, 08:37
Her evine mektup gelen green card alicak sanmasin arkadaslar. Bu mekuplardan 100.000 kisiye gonderiyorlar ve bu kisilerden 50-55 bin arasi kisiye green card veriyorlar. Herkesin bir cekilis numarasi var ve evraklar bu cekilis numarasi sirasina gore incelenip dokumanlaniyor. Ilk ay atiyorum 1-5000 arasi olan numaralar 2. ay 5000-7000 degisiyor egerki cekilis numaraniz 25.000 ve uzeri ise alma sansiniz dusuyor cunku size sira gelene kadar kartlar bitmis oluyor. Zaten her cekilis aciklandiktan bir sure sonra "tesadufen" 15 bin kisi evleniyor ;) Evli olarak basvuru yaparsaniz eger size kagitlar geldikten sonra, kariniza da veriyorlar green card. Bu yuzden cikarsa anlasmali bir evlilik yapip 15-20 bin papel indirebilirsiniz bu isten. Ustelik green cardlar alindiktan ertesi gunu de bosanabilirsiniz. Mulakatlari da vatandaslik ile yapilan normal evlilikten cok daha kolay ve kisa. Cok sorup sorusturmuyorlar. Vatandaslikta "esiniz yatagin neresinde yatar" gibi sorularla karsiniza gelebiliyorlar :)

Green card alma hakki kazanirsaniz eger 2 adet devlete odeyeceginiz masraf var. Bunlar 375$ Kentucky Service Center ve 1010$ US CIS ucreti. Bir avukat tutmanizi tavsiye ederim. Ben oyle yaptim, cok rahatim. Cunku takip etmeniz gerek surekli. Eger siraniz gelip, odeme talimati gelirse size yaklasik 1-2 hafta gibi zamaniniz var odemeyi yatirmak icin, yoksa hakkiniz yaniyor. Avukatlarda zaten bu kritiklerin listesi var siz sadece bekliyorsunuz. Once calisma izniniz, sonra da kartiniz geliyor.

Vatandaslik alabilmeniz icin ise 2 sart var. 4 sene 9 ay sonra kazanacaginiz vatandaslik hakki ancak bu zaman dilimi icerisinde 6 aydan fazla ABD disinda kalmamak VE 4 sene 9 ayin tam olarak en az yarisini ABD de gecirmek kaydiyla gecerli olacaktir. Yani hem 6 aydan fazla disarida olmiyacaksiniz, hemde yarsini burda gecirmis olmaniz gerek bu 4 sene 9 ayin. Isterseniz 2,5 sene kalin sonra TR'e donup 6 ayda bir giris cikis yapin (tabi daha erken yapip sinirlari zorlamamak iyi olur) vatandaslik hakkiniz hala gecerli olur. :)