PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Subaru Legacy

Swift
13-09-2009, 00:05
http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2009/06/legacyfd000_opt.jpg
http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2009/06/legacyfd001_opt.jpg
http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2009/06/legacyfd020_opt.jpg

Subarus have always been a bit peculiar. From their exclusive use of horizontally opposed "boxer" engines and standard all-wheel drive to their trail-friendly wagons and turbo compacts with gigantic hood scoops and rear wings, the vehicles from Fuji Heavy Industries roll to the beat of a different drummer. As the automaker puts it, those characteristics are what make a Subaru a Subaru. They're also what has helped make the small Japanese brand successful, especially during these current hard times. For 2009, Subaru's year-to-year sales, like all automakers,' are down, but only a scant 1.8 percent. Compare that to losses at Toyota (40.7 percent) and Honda (41.5 percent), and you can see why Subaru is feeling like the healthiest candy bar at the snack shop. With the launch of its all-new fifth-generation Legacy, Subaru is feeling even sweeter, as it finally has a flagship sedan that offers competitive performance, passenger volume, and fuel economy.

Since it's only grown 1.4 inches in length and around 50 pounds in curb weight, the 2010 Legacy doesn't look considerably bigger than its predecessor. But, thanks to a wheelbase stretched 3.2 inches, width pushed 3.6 inches, height raised 3.2 inches, and some clever packaging, including deeply scalloped front seatbacks, the 2010 boasts 9.5 cubic feet of additional passenger volume and 3.9 inches of extra rear legroom. Transporting five adults? This new Legacy is game. Further, the rear doors now offer 15 inches of additional entry/exit space; the trunk has swelled 3.3 cubic feet to 14.7; and the 60/40-split back seat folds flat.

To ensure the Legacy was noticeably solid, smooth, and quiet, engineers incorporated 39 percent more high-strength steel, a new control-arm rear suspension, and framed windows. Thus, this 2010 is the most robust, buttoned-down, and serene Legacy to date. Contributing to these welcome dynamics are standard four-wheel disc brakes, 16-inch wheels with 205/60 Bridgestone Turanzas, a quick 14.5:1 steering ratio, and front and rear tracks stretched 2.7 and 3.3 inches, respectively. Moreover, with help from front, front side, and curtain air bags, as well as dual rear-door side-impact beams, the Legacy, Subaru predicts, will earn top safety scores from both IIIHS and NHTSA.

Legacy 2.5i
Engine displacement: 2,457cc
Max. output/ max. torque: 170 hp@ 5,600rpm/ 170 lb-ft.@ 4,000rpm
Transmission: 6-speed manual / Lineartronic™ CVT

Legacy 2.5GT
Engine displacement: 2,457cc
Max. output/ max. torque: 265 hp@ 5,600rpm/ 258 lb-ft.@2,000- 5,200rpm
Transmission: 6-speed manual

Legacy 3.6R
Engine displacement: 3,630cc
Max. output/ max. torque: 256 hp@ 6,000rpm/ 247 lb-ft.@ 4,400rpm
Transmission: 5-speed automatic

Swift
13-09-2009, 00:06
subarunun en sevdiğim modeli yeni kasası çok fena olmuş :D

SinanTT
13-09-2009, 00:12
Dizeli gelmiyormu acaba şimdiki gibi...

PROMINENT
13-09-2009, 00:13
özgün çizgisinden uzaklaşmış...
ama o 6 speed manuel 2.5 265 güzelmiş :) aile arabası modasına uymuşlar :)

Swift
13-09-2009, 00:14
trye 2.0 benzinli gelicek ve boxer dizelide varmış

Selman
13-09-2009, 00:14
Ön taraf bi acayip olmuş.

brv
13-09-2009, 00:35
beğenmedim bende...tip olarak garip geldi...motor olarak turbosunu getirseler aslında illa alan çıkar...son kasa daha güzel bence...

Swift
13-09-2009, 00:38
2.5 gt turboymus

ruudvan
13-09-2009, 00:46
genesis esontılerımı var nedır.bu arada boxer dizeli ilk cıkaran subarudur ama tr de yoktu sımdı gelıyorsa eger super olur guzel motor.

sneak
13-09-2009, 00:51
3.0 ı 245 beygirken 3.6 sının 256 hp olması ne büyük bir saçmalık. 3.0 lık motor senelerdir hayalimdeki proje motorudur.

Swift
13-09-2009, 00:51
tr var boxer dizel

brv
13-09-2009, 00:56
Boxer dizel bu sene gelmeye başladı...

Turbo legacy yok demiyorum Türkiye'de yok getirmiyorlar ;) Legacy kullanıcısı olarak az araştırmadım zamanında turbo modellerini :D

Onuralp
13-09-2009, 00:58
İçi bir Amerikan'a benziyor da çözemedim???

sneak
13-09-2009, 01:03
İçi bir Amerikan'a benziyor da çözemedim???

iç te dışta chevrolet cruze a benziyo

.::EmrE::.
13-09-2009, 01:21
Genesis ile aynı neredeyse..Hiç beğenmedim ben eski kasası çok çok güzeldi..Impreza gibi bu da yalan olmuş..

Mehmet Opc
13-09-2009, 01:27
Çok güzel ama tek kusuru bence direksiyonu hiç hoşuma gitmedi

evrenkayas
13-09-2009, 15:55
iç te dışta chevrolet cruze a benziyo

ahhahahh ilk defa biri cruze u başka bir arabaya değilde başka arabayı cruze a benzetti :D

Her ne kadar cruze a hiç benzemese de hoşuma gitti :D

elpadre
13-09-2009, 16:25
guzel bırseye benzıyor yakında alanlar ıyı veya kotulerını yazarlar buraya :)

sneak
13-09-2009, 16:39
ahhahahh ilk defa biri cruze u başka bir arabaya değilde başka arabayı cruze a benzetti :D

Her ne kadar cruze a hiç benzemese de hoşuma gitti :D

Niye cruze ucube bir araçmı bir şeye benzetilmeyi hak etmiyormu ? yada benzetilmesi konusu seni bukadar sevindiriyorsa niye tam aksi yönde bir görüş bildiriyorsun?

Bana görede mega hiper giga tera direk kopyası nası şimdi oldumu? :icon_wack

http://www.carbodydesign.com/archive/2008/08/25-chevrolet-cruze/Chevrolet-Cruze-4-lg.jpg

http://32rxba.bay.livefilestore.com/y1p7_-4D2-GQhT9KFITfhzelonXbyfPanPfGSENc2CJJsE9uc_zz8-F__KlM9_yJoiPL_oKFMD4vKbJl9eEHU9TEw/Chevrolet%20Cruze-7.jpg

evrenkayas
13-09-2009, 17:08
Niye cruze ucube bir araçmı bir şeye benzetilmeyi hak etmiyormu ? yada benzetilmesi konusu seni bukadar sevindiriyorsa niye tam aksi yönde bir görüş bildiriyorsun?

Bana görede mega hiper giga tera direk kopyası nası şimdi oldumu? :icon_wack

http://www.carbodydesign.com/archive/2008/08/25-chevrolet-cruze/Chevrolet-Cruze-4-lg.jpg

http://32rxba.bay.livefilestore.com/y1p7_-4D2-GQhT9KFITfhzelonXbyfPanPfGSENc2CJJsE9uc_zz8-F__KlM9_yJoiPL_oKFMD4vKbJl9eEHU9TEw/Chevrolet%20Cruze-7.jpg

Bana niye foto gösteriyosun ki. bende zaten cruze un kendisi var :D
Bir de her gören arabama yok arkası civic e benzemiş yok önü avensise benzemiş yok yandan bmw ye benziyomuş yok efendim içi insignia ya benziyomuş. arabayı aldığımdan beri bu tür zırvalıklarla karşı karşıya kaldım. o yüzden senin bu aracı cruze a benzetmen hoşuma gitti. :D

Bir de cruze sahibi olarak araç gerçekten cruze a benzemiyor. her gün biniyorum. her gün bakıyorum. iki araç arasında alaka bile yok;)

yavuz364
13-09-2009, 17:30
ya eskisi ne güzeldi :( hiç gerek yoktu böle şeylere bence..

sneak
13-09-2009, 19:34
Bana niye foto gösteriyosun ki. bende zaten cruze un kendisi var :D
Bir de her gören arabama yok arkası civic e benzemiş yok önü avensise benzemiş yok yandan bmw ye benziyomuş yok efendim içi insignia ya benziyomuş. arabayı aldığımdan beri bu tür zırvalıklarla karşı karşıya kaldım. o yüzden senin bu aracı cruze a benzetmen hoşuma gitti. :D

Bir de cruze sahibi olarak araç gerçekten cruze a benzemiyor. her gün biniyorum. her gün bakıyorum. iki araç arasında alaka bile yok;)

Bak arakadaşım 1. si zaten yeterince anlaşılıyo ne araç kullandığın veya ne sevdiğin profilinde görsel kullanabileceğin her yerde cruze un mevcut benim bu resim leri karşılaştırma yapılması amacıyla diğer kullanıcalar için koyduğum apaçık belli :icon_tup:

2. si bu benzetmeler zırvalık diyosun devam eden cümlendede hoşuma gitti diyosun
anlamadığım şey bu zırvalıktan hoşlandığınmı? Yada şu mu anlaşılmalı Legacy o kadar güzel bir araçki karşılaştırılmasından gurur duyuyorum :beuj:

Konu çok uzadı amacından sapmasın benim ilk attığım mesajın anlamını yazıyorum tekrardan Kingpin adlı arkadaş bir amerikana benziyor dedi bende olası seçeneklerden cruze benzettim istersem itfaye aracına benzetirim benim görüşüm. Benim mesajıma aahhahahah alaycı tavrıyla yaklaşan sensin ;)

evrenkayas
13-09-2009, 22:15
Bak arakadaşım 1. si zaten yeterince anlaşılıyo ne araç kullandığın veya ne sevdiğin profilinde görsel kullanabileceğin her yerde cruze un mevcut benim bu resim leri karşılaştırma yapılması amacıyla diğer kullanıcalar için koyduğum apaçık belli :icon_tup:

2. si bu benzetmeler zırvalık diyosun devam eden cümlendede hoşuma gitti diyosun
anlamadığım şey bu zırvalıktan hoşlandığınmı? Yada şu mu anlaşılmalı Legacy o kadar güzel bir araçki karşılaştırılmasından gurur duyuyorum :beuj:

Konu çok uzadı amacından sapmasın benim ilk attığım mesajın anlamını yazıyorum tekrardan Kingpin adlı arkadaş bir amerikana benziyor dedi bende olası seçeneklerden cruze benzettim istersem itfaye aracına benzetirim benim görüşüm. Benim mesajıma aahhahahah alaycı tavrıyla yaklaşan sensin ;)

Anlayışı kıt arkadaşım. gayet açık ve net yazmışım. cruzu iyi bir araca benzetmen hoşuma gitti. ancak hiç benzemiyor.(neresini benzettiysen) bu ikisinin arasındaki farkı anlamayıp polemik yaratan benim espirili yaklaşımımı alaycılık olarak algılayan kişi sensin.

Koyduğun smile anlamı wacky; (sıfat) kaçık, sapık, manyak, saçma, mantıksız yani bana hakaret ediyorsun mesajında. aklını başına al.

Ben ise yanlış anlamışsındır belki diye her tarafa gülücükler koydum ki iyi niyetli yaklaştığımı anlayasın diye. ahhahah alaycı bir tavır değil gülme ifadesidir. yabancılar bunun yerine ''lol'' kullanır. çok hoşuna gitmek kahkahalara boğulmak anlamındadır.

Yani sen forum kullanmayı bilmiyorsun. öğren ve ondan sonra forumlarda mesaj yaz.

Agresifliğini git başkasına yap. Zaten itfaiye aracına benzetecek kadar inat birisin. istersen file benzet. umrumda değil. ancak bence benzemiyor. bu benim görüşüm senin görüşünle ilgisi yok. senin anlayamadığın nokta bu

senin mesajını sadece cruze u bir araca benzetmen hoşuma gittiği için aldım.
kendi yorumum olarak cruze ile alakası olmadığını yazdım.

Profilimi de incelemene gerek yok. bana sor ben söylerim sana kim olduğumu. Alaycı şekilde görsel olarak her tarafa koymuşsun zaten diyerek hala bana saldırgan hareketlerine devam ediyorsun.

Sen kavga edicek birini arıyorsun bence;)

Arkadaş mesajımı okuduktan sonra yönetimce bu mesajım silinebilir. istemeyerek konu dışı mesaj yazıyorum. ancak bana yapılan hakaretleri cevapsız bırakamam.

sinan-s
13-09-2009, 22:16
Çok güzel harika.

khan
14-09-2009, 00:01
http://car.watch.impress.co.jp/img/car/docs/169/591/lg69.jpg

arkadaslar birakin gereksiz tartismalari subaru yine degisik birseyler pesinde bir iki seneye bunlar imprezalara da uygulanmaya baslar, asina gozler yukardan anlar nasil birseyler oldugunu:) not: bu egri benzinli bir araca aittir.

M_PROJECT
14-09-2009, 00:03
http://car.watch.impress.co.jp/img/car/docs/169/591/lg69.jpg

arkadaslar birakin gereksiz tartismalari subaru yine degisik birseyler pesinde bir iki seneye bunlar imprezalara da uygulanmaya baslar, asina gozler yukardan anlar nasil birseyler oldugunu:) not: bu egri benzinli bir araca aittir.

guselde o turbonun yeri tehlikeli bence , bunun yagmuru var kar firtinasi var , cukuru var . gerci dusunmuslerdir onlar bi koruma ama ..

sneak
14-09-2009, 00:34
sen hala neresini benzettiysende kalmışsın neresini benzetirsem benzetirim bunu sana resimleme açıklayacam seninmi anlayışın kıt?? hakaret demişsin sana yazdığım cevapların içinde 1 tane hakaret bulup gösterirmisin cımbızla bir smiley çekmişsin sözlük anlamını açıp 5-6 kelime yazmışsın sonra bunlara hakaret demişsin bence bunlar takıntı sayın evren ;)
kusura bakma evrenkayas senin kadar iyi forum ve sözlük kullanamıyoruz senin anlayışın fersah fersah ileride bize göre
Lol yazmışsın bende sana bunu açiim bari laughing out loud yüksek sesle kahkaha anlamına gelir ayrıca koyduğum smiley orda anlam vermediğim için koymuş olduğum bi smiley son mesajım güllük gülistanlık bol gülücüklü

Bak dostum belki yüz yüze olsaydık böle bir yazışma bile meydana gelmicekti ben sana neden böle bir cevap verdiğimi yazdım konuşman alaycı geldi bu bir yanlış anlaşılmadır hayır öyle demek istemedim dersin biter anlayışın kıt yazılmaz yada smiley ile üstü kapanmaz benim kimsenin profilini incelemek gibi takıntılarımda yok imzanda ve avatarında gözüküyo zaten neyse çok uzattık konuda yeterince kirlendi yanlış anlaşılmalar olmuş bunun üzerine extra bişey diyeceksen özelden konuşalım

mur_84
14-09-2009, 08:42
eski legacy çok daha başarılı bir tipi vardı bence bunu beğenmedim.. :(