PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Media Oynatıcı Sorunsalı

punto_multijet
14-09-2009, 09:16
Arkadaşlar evde kullandığım televizyon Philips 42PFL7603. Bununla kullanmak üzere media oynatıcı almak istiyorum. Şu 2 model arasında kararsız kaldım. Eger WD alırsam birde hdd alıcam ve fiyat neredeyse aynıya gelcek. WD daha fazla dosya formatı destekliyor fakat smart media nında kendine gore oldukca ekstrası var. siz olsanız hangisini neden tercih ederdiniz?:soru:

WD
http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wdavp00be-wd-tv-hd-media-player-hdmi-&-usb-2.0/productdetails.aspx?I_ID=36063

SmartMedia
http://www.vatanbilgisayar.com/smartdisk-smartmedia_1tb_rc-3,5-1tb-smartmedia-recorder-usb+hdmi-1080i-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=36556

ddonmez
14-09-2009, 18:35
bence popcorn hour 101 almalısın,madem bi para çıkıcak en iyisi olmalı diye düşünüyorum.bu gösterdiklerin zaten popcornu hedef alan cihazlar.ama popcornun özellikleri saymakla bitmez.içinde bütünleşik torrent istemcisi bile var.hdmi full hd görüntü formatı ve tabiki full hd filmleri hiç takılmadan gösterebilme yeteneği de var.WD yi ben de çok araştırmıştım zamanında ama Wd için 720 P ler için idare eder diyolar.ama 1080lerde hiçbirşey gösteremediği zamanlar oluyormuş.çok dikkatli araştırılması gereken cihazlar,çünkü görüntü kalitesi bence herşeyden önemli ki siz de lcd televizyonunuzla kullanıcaksınız.benim tercihim bir kere alıp en güzelini almaktan yana yani popcorn diyorum :)

ddonmez
14-09-2009, 18:38
http://www.popcornhour.com

http://www.popcornhour.com.tr/

bunlarda özelliklerini bulabileceğin siteleri.

Brs_eg
14-09-2009, 18:57
2si arasinda wd tabikir.smartta mkv desteklemioki lcd tvde en buyuk keyfin emin olki mkv film izlemek olcaktir.

Popcorda extra ozellikli bi cihaz ama fiyati şuan 469 lira içinde tumleşik hd yok kendin alip takabiliosn.

onursumer
14-09-2009, 19:03
popcornhour düşünmem diyorsan eğer

tv den kayıt vs yapmayacaksan bence wd daha mantıklı nekadar çok dosya formatı okadar iyi ayrıca içine koyacağın hdd yi de seçme şansın var ;)

wd kullanmadığım için de bilmiyorum 1080p filmlerde eğer sorun yaşanıyorsa alınıcak bir alet değil :) ki forumlarda bu tarz şikayet okumadım :)

Brs_eg
14-09-2009, 19:05
Ben satici olarak soleym.

Uygun fiyat ii ürün wd musteriden hiç şikayet almadm son update leri ile sorunsuz.

Smartdisk - tek ii yani tw kayit ozelligi

Popcorn lan baglantisi vs. ozellkleri guzel fiyat yuksek olmasina ragmen dahili hafiza yok kendi takiyorsun.

ddonmez
15-09-2009, 00:53
2si arasinda wd tabikir.smartta mkv desteklemioki lcd tvde en buyuk keyfin emin olki mkv film izlemek olcaktir.

Popcorda extra ozellikli bi cihaz ama fiyati şuan 469 lira içinde tumleşik hd yok kendin alip takabiliosn.

bildiim kadarı ile WDde de hard disk yok ikisinin arasında çok büyük farklar var diye biliyorum özellikle de 1080p olayında oynatamama sorunu ve ısınma problemleri gibi şeyler.tabiki ben forumların yalancısıyım siz deneyip test etmişsiniz ki demişsiniz son update ile sorunsuz herşey diye belki de 1080 olayı filan son update ile bitmiştir bu sevindirici gerçekten.

Chatin
15-09-2009, 02:12
ya ben kemerde şok da 1080p oynatan bir dvd player gördüm .. hemde fiyatı 69 liramıydı neydi. dedim sanırım sarhoşum ve serap görüyorum. var mı böyle birşey ya eminim ki üzerinde 1080 p player hd player falan yazıyordu ve usb girişide vardı resmen. daha dün gibi. şaka gibi. ankarada birkaç şok a girdim ama ı ıh yok öyle birşey.

onursumer
15-09-2009, 02:22
ya ben kemerde şok da 1080p oynatan bir dvd player gördüm .. hemde fiyatı 69 liramıydı neydi. dedim sanırım sarhoşum ve serap görüyorum. var mı böyle birşey ya eminim ki üzerinde 1080 p player hd player falan yazıyordu ve usb girişide vardı resmen. daha dün gibi. şaka gibi. ankarada birkaç şok a girdim ama ı ıh yok öyle birşey.

hdmi çıkış yoksa üzerinden yazmaktan oteye geçemez :D

Chatin
15-09-2009, 02:29
hdmi çıkış yoksa üzerinden yazmaktan oteye geçemez :D

ya onu yazmaya gerek yok ..direk vardı..ya rusları görünce heryerde böyle şeyler daha bir önemsiz oluyor oralarda. ya resmen kaçırdım ben sanırım onu. yana yakıla arayacağım yarın

onursumer
15-09-2009, 02:34
ya onu yazmaya gerek yok ..direk vardı..ya rusları görünce heryerde böyle şeyler daha bir önemsiz oluyor oralarda. ya resmen kaçırdım ben sanırım onu. yana yakıla arayacağım yarın

hd dvd player olabilir

ama hd dvd hiç tutulmadı blueray aldı başını gitti :D

blueray player almakta hiç mantıklı değil ps3 dururken :D

tool
15-09-2009, 06:36
banada codec ve altyazi sorunu olmayan divx player lazim, tavsiye alayim lutfen, dvd ustunden okuyan modeller lutfen hdd degil :)

punto_multijet
15-09-2009, 09:00
popcorn guzel secime benziyor. net dısında bu cihazı yakından inceleyebilecegimiz biyer var mı bildiginiz? vatan darty teknosa falan gibi

Dynatech
15-09-2009, 09:13
Wd de ben hiçbir sorun yaşamadım, yaklaşık 10 aydır 2 adet 1tb lık Wd elements ile kullanıyorum.. Toplamda en az 40-50 tane 1080 ve 70-80 kdr 720 film seyrettim hiç sorun yaşamadım..Takılma sorunu yaşayanların problemi hd ile ilgilidir sanırım..Ben çok memnunum açıkcası. Popcorn la arasında baya fiyat farkı var..O kdr fiyat farkına değmez makul fiyatlı birşey arıyorsan..

punto_multijet
15-09-2009, 09:23
aradaki fiyat farkına degmez diyosanız ki ciddi anlamda fiyat farkı var o zmn wd yolu gozuktu bana

tool
15-09-2009, 09:36
banada codec ve altyazi sorunu olmayan divx player lazim, tavsiye alayim lutfen, dvd ustunden okuyan modeller lutfen hdd degil :)

+11111 1

punto_multijet
15-09-2009, 09:38
toshiba divx player almada kesinlikle evde var ve yakında camdan atmak uzereyim

Dynatech
15-09-2009, 09:40
aradaki fiyat farkına degmez diyosanız ki ciddi anlamda fiyat farkı var o zmn wd yolu gozuktu bana

Popcorn 460 tl civarı, WD 230 TL, hatta sahibinden de 450 tl ye WD + 1TB Hd ile beraber satıyorlar sıfır..

Erk@n
15-09-2009, 10:57

goldmaster d909 serisini tavsiye edebilirim hemen hemen her dosyayı açıyor.Codec sorunu çok az dosyada sorun oluyor.Ayrıca usb ve card okuyucusuda mevcut.

baykara
15-09-2009, 19:20

LG 492H modeli fiyat 149 TL hdmı-full hd- usb özellikleri var ayrıca fat 32 olursa 2.5 harici diski 320 gb a kadar 3.5 olanları 1tb ve üstünü usb den oynatabiliyor alt yazısı gayet okunaklı ve 1 satırda 35 harf gösterebiliyor. Ben kullanıyorum ve çok memnunum sadece mkv oynatmıyor.