PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırık cam!

Baran^
18-09-2009, 11:40
Bu sabah 8de meguıarse gittim saatlerce arabamı yıkadım cilaladım ettim heryerini, keyifli keyifli cıktım dukkandan ara sokakta 5km hızla gidiyorum birden catır cutur bi ses geldi ve ön sol lastiğe bişey takıldığını anladım yarım metre sonra durdum.Ön sol lastiğime cam şişenin kırık dibi saplanmış! Hemen cıkarttım ama lastiğe saplanmış.Taban kısmının en etli butlu kısmına girmiş şişenın dibi.Baktım kaçırma sesi yok neyse eve geldim koydum garaja.Az az kacırıyorsa akşama dibine kadar iner bekliyorum yapıcak bişeyim yok! Lastik bridgestone adrenalin sert hamurlu olduğu için köküne kadar girmemişse bişey olmaz diye umuyorum ama sinirim acayıp bozuldu,patlasa orda lastiği değiştir git 500 lira ver lastik al o ebat bulursan!! Dün akşam mac vardı fenerbahce stadında bilenler bilir meguıars kızıltoprakta fb stadının arkasında.Heryer cekirdek kağıt çöp şişe bira şişleri kola şişeleri izmaritler meyve kalıntıları.YOLDA CAM ŞİŞE KIRMAK NEDIR YA!! Aciz köpekler içtin atacak yer bulamadın kenara bırak bare ara sokakta duvarlara fırlatıp kırmışlar şişeleri heryer kırık cam! Ne maç seyretmeyi biliyoruz ne bibok yapmayı! Tek işleri hainlik hayvanlık acizlik! Yolda cam kıran köpeklerin Allah Belasını versin!!! Siz siz olun ara sokakta olsa dikkat etmeye calışın cam kırıklarına...

Boost Up
18-09-2009, 11:42
Geçmiş olsun:(

Day Walker
18-09-2009, 11:42
geçmiş olsun üzüldüm

lastik ebatların nedir

Orhan
18-09-2009, 11:43
geçmiş olsun lastikçiye git belki kurtarılır diyecem şişe dibi diyorsun yazık olmuş dengesiz insanlar topluluğuyuz yazık olmuş geçmiş olsun

onursumer
18-09-2009, 11:44
geçmiş olsun

maç izlemeyi oğrenebiliceğimizi zannetmiyorum malesef...

Baran^
18-09-2009, 11:46
Lastikler 225/40/18 bridgestone adrenalin. 3500km oldu daha yepyenı lastikler cunku gazlamıyorum en ufak cukurdan kaçan adamım.Lastiğindede değilim ben ama yazıktır gunahtır yaa ne hayvan milletiz biz ne cahil milletiz ya! YOLDA CAM ŞİŞE KIRMAK NE DEMEKTİR YAA ALLAH CEZALARINI VERSİN SİNİRDEN ÇILDIRICAM.neyse bakalm inşallah akşama kadar inmezse rahatlıcam...Buraya yazdımki başıma geldi hepimiz dikkat edelim özellikle maç sonrası stadların yakınlarındaki sokaklarda.

Evrenoz
18-09-2009, 11:49
Geçmiş olsun, maç izlemeyi bilmeme ayılığımızın yanında bir çok şeyi bilmiyoruz.

Geçen akşam avrupa yakasından anadolu yakasına 1. köprüyü kullanarak dönüyordum. Hızım 100-120 civarıydı. Mecidiyeköy girişinde yolu öyle bir kazıyıp kazılı halde bırakmışlar ki ne uzaktan görülüyor ne de yükselti farkı belli oluyor. 2 yükselti arasından o hızla geçerken araçtan ilk defa böyle şiddetli bir "tak" sesi duydum. Lastikleri kontrol etmedim ama balon yaptılarsa ( 35 yanak, 2 aylık lastik ) epey bir sövücem o yolu öyle bırakanlara.

mertacar
18-09-2009, 11:49
geçmiş olsun...

eğitim şart, çok cahil var.. heriflar çöpleri yere atar, şişeleri kırar öteki gün ordan geçtiğinde suçu kendinde değil belediyede bulur bi de belediye temizlemiyormu gibilerinden...

ecthelion
18-09-2009, 11:50
geçmiş olsun.

Yekta
yanak desteginden dolayi indigini anlayamayabilirsin 10psi da bile normal gozukuyodu disardan.. eger icerden ikaz sistemi yoksa bi benzincide kontrol et mutlaka.. gecmis olsun..

Kaan
Geçmiş olsun ama cuma günü sen sen ol bela okuma döner dolanır sana gelir allah korusun.

orhansah
18-09-2009, 11:59
geçmiş olsun ya hakkaten çok öküz var etrafta. temizlik ekipleri de işlerini yapmadıkları için güzel bir küfürü hakediyolar aslında.

umut01
18-09-2009, 12:01
otobanlarda bile dikkatli olak gerek. ben teyple uğraşıyordum, 90-100 km/h civarı tak tak diye ses geldi. ayna baktım taş yada sert bir cisim kübik şekilde. orta şeritte duruyor.hiçbirşeye şaşırmamak lazım.
sevinmeyi üzülmeyi zaten bilmiyoruz. maç çıkışları çok tehlikeli. bayram günleri de ayrıca tehlikeli.

geçmiş olsun.

Baran^
18-09-2009, 12:05
Temizlik görevlilerinin sucu yok çöp kutusu var sokakta 3-4 tane.Adamlar napsın..O şişeleri duvarlarda yollarda kıranlar insan değil ya geberticen dayaktan ağzına doldurucan o cam kırıklarını bidaha kırmaz! Neyse bakalm belki patlatmamıştr..

yavuz_ozaydin
18-09-2009, 12:07
Hocam geçmiş olsun.
Biz toplum olarak neyi biliyoruz ki sorsan herkes her şeyi biliyor ama öyle değil aslında normal bir insan gibi davranmayı bilen dahi az içimizde umarım bu kültür yozlaşması düzelir toplumsal değişmelerle

Saygılar....

Melih-Ö
18-09-2009, 12:10
geçmiş olsun

xcel
18-09-2009, 12:34
otobanlarda bile dikkatli olak gerek. ben teyple uğraşıyordum, 90-100 km/h civarı tak tak diye ses geldi. ayna baktım taş yada sert bir cisim kübik şekilde. orta şeritte duruyor.hiçbirşeye şaşırmamak lazım.
sevinmeyi üzülmeyi zaten bilmiyoruz. maç çıkışları çok tehlikeli. bayram günleri de ayrıca tehlikeli.

geçmiş olsun.

bende sakarya gişelere yakın içi tel dolu kamyon lastiği parçasına çarptım. sadece tamponla kurtardım. Allahtan kartere birşey olmamıştı.

senna
18-09-2009, 12:39
geçen sene yolda giderken otobanda sol şeritte önümde kanepeyi gördükten sonra hiç birşeye şaşırmam

mgnPower
18-09-2009, 12:55
ben yine sansliyim sanirim. sadece otobanda 120-130 seyrederken egzost oldugunu sonradan anladigim ve alip kasko siretine verdigim malzemenin ustunden gecip ziplatip bi sekilde nasil olduysa sofor kapisina vurdurup kapiyi gocertmisdim.

mitsubishi_boy
18-09-2009, 13:22
Gerizekalı bi toplum.Ancak bu denilebilir.
Büyük geçmiş olsun..

Swift
18-09-2009, 13:27
geçmiş olsun bende gece virajın tam çıkısına kocaman taş koymuslar ona çarpmıştım yanaktan gitmişti michelin lastik :(

nitrO_Oxide
18-09-2009, 13:33
Sinirini şişeden cıkartmaya çalışmış zavallı insan..

Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın..

DaRkNeSs-
18-09-2009, 13:44
geçmiş olsun baran sinir bozucu bi durum umarım bişey olmamıştır
şişeyi yolun ortasına atanlara sinir oluyorum bende! servet düşmanlığı diyorum buna, bende yok olanların da canı yansın der gibi..
bu arada belediyeler de maşallah çok düşüncesiz yol çalışmaları konusunda
geçen sene sonunda izmirli olanlar bilir carefour virajında ( bilmeyenler için çift apex noktası olan ve hızlı girilen uzun bi viraj .sıkça kaza olur) yolu boydan boya kazmışlar boru döşemişler,en az 15-20 cm derinliğinde çukur.hiçbir uyarı levhası yok,ve işin kötüsü tam viraj başlangıcında,yani direksiyonu viraj apex için ilk kırdığınız an çukura düşüyosunuz ve kaçacak biyeriniz yok tüm yol çukur! allahtan o akşam yavaştı hızım 70 km falan,arabadan taak diye bi ses çıktı bişeyleri kırdığımı anladım. lastik balon yaptı,jantım iç kısımdan hafifçe eğildi ve akson eğildi..jantım enkei bu arada,sağlam bi jant diye bilirim..
eğer o akşam viraj denemesi yapıyo olsaydım bu kadar ucuz kurtulmazdım,büyük ihtimal pert olurdu araba da bende,çünkü o virajı 130 -140 km gibi dönebiliyosunuz,o hızla arabanın yalpalayıp kontrolden çıktığını düşünün...

Type-R
18-09-2009, 13:55
Dikkat etmek lazım bu tür semtlerde sokak aralarında Allah beterinden saklasın..

PROMINENT
18-09-2009, 14:41
geçen sene yolda giderken otobanda sol şeritte önümde kanepeyi gördükten sonra hiç birşeye şaşırmam

one ya :D :D
durup garaja alsaydın karşıma çıktı vardır bi sebebi diye

Tholl-ga
18-09-2009, 14:55
bende basın expresste sol şeritte gardolap gördüm

senna
18-09-2009, 15:10
one ya :D :D
durup garaja alsaydın karşıma çıktı vardır bi sebebi diye

otobanda gidiyorduk bi ara işte, bi ara bi baktık önde 2 kişilik çekyat var :) tam solda otobana dik şekilde duruyor:)

McS_R53
18-09-2009, 15:37
geçmiş olsun baran abi

R_Kaptan
18-09-2009, 15:44
Geçmiş olsun,bizim insanlarımız böyle duyarsız işte :mad:

kayaakin
18-09-2009, 16:49
Cok haklısın , geçmiş olsun..