PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone Sorunsalı :)

Serencebey
20-09-2009, 00:40
Yurtdısından (US) gelme bir iphone var elımde. Ankara'da kırdıracak yer bulamadım.

Istanbulda bu işi yapan tanıdıgınız ettıgınız guvendıgınız bırı varmı?

deeperblack
20-09-2009, 00:45
cihaz 3G mi ? 2G mi ?

Maxiboost
20-09-2009, 00:46
yıwrım kimseye götürmene gerek yok www.ingilizanahtari.com a gir iphone genel kısmında herşey anlatılıo :D

deeperblack
20-09-2009, 00:47
yıwrım kimseye götürmene gerek yok www.ingilizanahtari.com a gir iphone genel kısmında herşey anlatılıo :D

Kesinlikle haklısın. PAra vermenin mantığı yok. Adım adım anlatıyor siteler. Biraz kafa toplayıp hepsi çözülebilir.

bir sitede burası var...

http://www.ikaynak.com/forum/

onursumer
20-09-2009, 00:48
3g ise en kotu turbo sim ile çozersin olayı ;)

Emir_b16a
20-09-2009, 00:49
ewt bnmde iphone hakkında sormak istediklerim wardı

almayı düşünüorum 1 2 ay içinde menüsü ençok hoşuma gden telefon alternatif göstericek yada + - karşılaştırması yapabilicek warmı

CTG
20-09-2009, 00:53
http://www.ismashphone.com/2009/06/how-to-jailbreak-iphone-os-30-on-windows-mac-using-redsn0w.html

illa para vermek istiyosan ben yaparim sana :D

deeperblack
20-09-2009, 01:00

almayı düşünüorum 1 2 ay içinde menüsü ençok hoşuma gden telefon alternatif göstericek yada + - karşılaştırması yapabilicek warmı

Dokunmatik ekranlar içinde rakibi olabileceğine inanmıyorum. En hızlı kullanımı olan telefon. ek olarak milyonlarca uygulama sayesinde isteklerin doğrultusunda düzenleyebilme şansın var...

Serencebey
20-09-2009, 01:03
http://www.ismashphone.com/2009/06/how-to-jailbreak-iphone-os-30-on-windows-mac-using-redsn0w.html

illa para vermek istiyosan ben yaparim sana :D

Arkadaslar canlarım cıgerlerım jailbreak falan kurtarmıor bunu :)

bilen varsa gondeırcem denesın :)

Can kargolayayım hemen? :D

Serencebey
20-09-2009, 01:03
cıhaz 3g bu arada :)

deeperblack
20-09-2009, 01:04
Buarada 2. sorun cihaz kayıtlımı ? Yani 3g de fake imei yapamassın...

onursumer
20-09-2009, 01:04
telefon unlock yapılıcak dimi

imei si işlimi ? yoksa imei işli halemi getirilmesi lazım ?

.::EmrE::.
20-09-2009, 01:08
iPhone dışındaki telefonlar yalnızca telefon görevi görebilir.iPhone ise size bir PCnin sunabileceği herşeyi sunar.

Serencebey
20-09-2009, 01:20
IMEI'im pasaportuma kayıtlı :)

deeperblack
20-09-2009, 01:26
IMEI'im pasaportuma kayıtlı :)

o halde her türlü çözülür... :)

CTG
20-09-2009, 01:30
Arkadaslar canlarım cıgerlerım jailbreak falan kurtarmıor bunu :)

bilen varsa gondeırcem denesın :)

Can kargolayayım hemen? :D

abi niye iste jailbreak yapinca program telefounu unlock yapiyo. 3g icin de 2g icin de ayni sekilde yaziyo nette yontem ayni. ben benimkini yaptim bnmkide us den gelmeydi :)

Berkan
20-09-2009, 01:38
Dokunmatik ekranlar içinde rakibi olabileceğine inanmıyorum. En hızlı kullanımı olan telefon. ek olarak milyonlarca uygulama sayesinde isteklerin doğrultusunda düzenleyebilme şansın var...

iphone kadar iyi değil yinede belki BB Storm değişik bir yapısı var

onursumer
20-09-2009, 01:39
o halde her türlü çözülür... :)

evet en kotu turbo sim kullanırsın ama yazılım ile çozulebilirken gerek yok :D

Evrenoz
20-09-2009, 10:41

Dokunmatik ekran ve işletim sistemi hızı/rijitliği konusunda iphone alanında 1 numara.

Lâkin o kadar para verdikten sonra ben telefonumda şunları da isterim.

En az 5 mp kamera
Fener olarak da kullanılabilen flash
Görüntülü görüşme
Mobil TV uygulamasına uyumluluk
Çok daha yüksek bir hafıza
ÜCretsiz extra programlar
Word-Excel-Outlook
Bilgisayar ile uyumluluk, bilgisayardan tam kontrol, flash disk olarak kullanabilme

Şahsen bende çok düşündüm. Omnia aldım. Başta da dediğim gibi dokunmatikliği asla iphone kadar değil. Ha ama bir register ayarı var, onu yaptığında iphone'a bir nebze yaklaşıyor. Sürüklemeler ( aşağı, yukarı, sağa sola ) ve işletim sistemi hızı konusunda iphone rakipsiz. Bu arada omnia'nın yenisi çıkmış, nasıldır bilmiyorum. Belki -'ler giderilmiştir.

sportinger
20-09-2009, 10:48
jailbreak cözer ben garanti bitsin diye bekliyorum, biter bitmez yapacam.

Chatin
20-09-2009, 10:50
güvensem şu siteden alacağım bende ama hiçbir yorum bulamadım bu site hakkında. bu 193 avro bu lanet olasıca 16 gb lık 3g.. 25 avroyada yollarız diyorlar ama ama işte bu fiyatı görünce tırsıyorum.

http://www.seiol.com/pinpai.asp?npinpai_id=72

edit: burak bu işleri yapan birini tanıyorum ben yapamazsan sorayım ben kesin kırar o .. lazım olursa pm at bana fiyatını falan sorayım detaylı

Serencebey
20-09-2009, 10:57

jailbreak cozmedı abı :)

onursumer
20-09-2009, 10:59
jailbreak cozmedı abı :)

gormuyormu sim kartı ?

turbo sim ile dene istersen kesin çozum ;)

3.0 mı yuklu ?

Serencebey
20-09-2009, 11:02
gormuyormu sim kartı ?

turbo sim ile dene istersen kesin çozum ;)

3.0 mı yuklu ?

3.0 sıfır yuklu evet.

Turbo sımın ne oldugunu bılmıyorum bıraz acarmısın bu konuyu :)

onursumer
20-09-2009, 11:04
senin hattını başka operatormuş gibi gosterip çalışmasını sağlayan bir sim bu sayede unlock a gerek kalmıyor direk hattın çalışıyor simkartın ustune koyup direk takıyorsun ikisini birden ;)

http://tecnoplaneta.files.wordpress.com/2009/04/turbosim-unlock-kit-for-iphone.jpg

Serencebey
20-09-2009, 11:07
kartımın kenarını kesıyorum ve buna yapıstırıyorum yanı bundan ibaret sadece :)

ve sanırım kartı kestıgım ıcın artık bununla kullanıcam butun telefonlarda kartımı? bir zararıda olmıcak gıbı gozukuyor.

Peki turbo sımle taktık kartımızı Turkcell yazmıcakmı bu sefer baska operator gıbı gordugu ıcın?

Benım sımkartım özel bir seri yeni cıktı. butun ozellıklerını devam ettırıcekmı mesela :)

sportinger
20-09-2009, 11:07
valla benim hanım burda kullanıyo usa dan geldi sade pasaporta yazdırdım ve kırdırdım ondada 3.0 yüklü. bu arada türksel olanı satacam alan olursa uygun veririm. kaybettigim telefonu buldum geri:D

onursumer
20-09-2009, 11:13
kartımın kenarını kesıyorum ve buna yapıstırıyorum yanı bundan ibaret sadece :)

ve sanırım kartı kestıgım ıcın artık bununla kullanıcam butun telefonlarda kartımı? bir zararıda olmıcak gıbı gozukuyor.

Peki turbo sımle taktık kartımızı Turkcell yazmıcakmı bu sefer baska operator gıbı gordugu ıcın?

Benım sımkartım özel bir seri yeni cıktı. butun ozellıklerını devam ettırıcekmı mesela :)

işte güzel soru onu bende bilmiyorum :D ama birkaç arkadaşım uzun sure once kullandı turbo sim

ama sonradan jailbreak vs ile çozduler turbo sim e gerek kalmadan açabilmen unlock yapabilmen lazım ebayda 3.0 unlock jailbreaklı iphone ve iphone 3gs ler satılıyor :)

Serencebey
20-09-2009, 11:16
elımde telefon var zaten almam bı tane daha :D

dur bakalım sıteden 1-2 arkadas yardımcı olurum ben dedı saolsunlar :)

Tech Destek Tam Destek yeni slogan :D

gorke
20-09-2009, 11:18
3.1 çıkıcak bayramdan sonra. yakın bi arkadaşım 3gs aldı uk den gelirken çözmeye çalışırken kendi kilit oldu telefon. doğubankta yaptırcak bayramdan sonra.

kv661
20-09-2009, 11:32
elımde telefon var zaten almam bı tane daha :D

dur bakalım sıteden 1-2 arkadas yardımcı olurum ben dedı saolsunlar :)

Tech Destek Tam Destek yeni slogan :D

Telefonunu jail break yapamadılarmı anlayamadım. Şayet kayıtlı ise telefonun herhangi bir problem olacagını sanmıorum. Turbo SIM %100 guvenlı bır sıstem deıldır bu arada bilginize.

Telefondakısıkıntın ne ıse yardımcı olmaya calısırım

Serencebey
20-09-2009, 11:36
Telefonunu jail break yapamadılarmı anlayamadım. Şayet kayıtlı ise telefonun herhangi bir problem olacagını sanmıorum. Turbo SIM %100 guvenlı bır sıstem deıldır bu arada bilginize.

Telefondakısıkıntın ne ıse yardımcı olmaya calısırım

Telefon Amerikadan geldi. AT&T ile orda aktif olarak kullanılıyordu :)

Sımdı burda itunes'tan 3.0 a yukselttık. Sora quikpwn falan denedım jailbreak icin olmadı. Cunku benim JailBreak degil UNLOCK etmem lazım sanırım :)

ugurbora
20-09-2009, 14:15
http://www.ingilizanahtari.com/iphone-genel/11958-iphone-3gs-jailbreak-unlock-resimli-anlatim.html

şu konuya bi göz at eğer bakmadıysan büyük ihtimal burdan çözersin sorunu hiç olmadı konuyu orda açarsın onlar çözerler herhalde.

Maxiboost
20-09-2009, 15:06
Olm yazdik o kadar adresine kadar :D icindeki "cem" i cikart arastir biraz 20dk da halledecegin bir olay. JB yaptigin programla unlock ta yapabilirsin secenegini isaretle o kadar

Chatin
20-09-2009, 15:23
icindeki "cem" i cikart

imzalara konula.. :D

CTG
20-09-2009, 15:48

Garantiden korkma bence garantilik bi durum olursa restore yaparsin fabrikadan cikmis gibi verirsin adamlara :)

ddonmez
20-09-2009, 17:09
jailbrake ile unlock farklı şeyler birisi itunes shopa bağlı kalmadan içine program indirebileceğiniz bir arayüz back port açması diğeri ise tamamen şebeke ile alakalı bence adımları biraz yanlış izlediniz.yapmanız gereken jailbrake yaparken icy(veya cydia tam hatırlamıorum şimdi) yi yüklemek ve icy den redsnow u telefona kurmak.bi kaç tane gelen iphonu yaptım problemsiz oluyor 3.0 lar.turbo sim e filan gerek yok.

Oytun
20-09-2009, 20:22
Garantiden korkma bence garantilik bi durum olursa restore yaparsin fabrikadan cikmis gibi verirsin adamlara :)

restore işe yaramaz jailbreak oldugu anlasılır restoreden.. sbsettings vs. bisürü jb den kalma programın dosyaları kalıyor silinsede logları vs. o yüzden new iphone olarak tamamen baştan kurmak gerekiyor, basit sonucta garantiyi bozmaz...