PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz çizik giderme ve parlatma

-Aydın-
24-09-2009, 20:52
Üstadlar help me pls :D

Magnex marka güzel bi egzozum var(dı) Egzozun uç kısımları sarardığı + erimiş plastik yapıştığı vs. (2 senelik egzoz) için temizliyeyim dedim. Metal parlatıcı vs uyguladım ama çok bir işe yaramadı. Derken bir an nasıl olduysa gaza gelip uç kısmına Cif döktüm ve bulaşık süngeriyle başladım ovmaya ilk başlarda bişey yoktu iş işten geçince farkettim bütün kir vs herşey çıktı ama çizik içinde kaldı ve matlaştı. Şuanda gövdesi parlıyor uç kısmı mat ve çizik içinde Nasıl düzeltebilirim,yardımcı olurmusunuz ??

NOT: Özgür(Antalyalogy) Kromaj yaptırman lazım dedi. İstanbul - Avrupa yakasında iyi ve uygun yapan kromajcı bilen var mı ?

Teşekkürler

Ahmetfikri
24-09-2009, 20:56
polisajla düzelebilir

yavuz364
24-09-2009, 20:56
kromaj için ikitelli de tamamen kaplama üzerine galvano teknik sanayi sitesi var, her tür kaplamacı var orada :)

ama bence metal parlatıcıyı dene.. metal parlatıcı kirli yüzeye birşey yapamaz tabi ama metali gayet güzel yapıyor.. eğer kaplamaya zarar verdiysen krom kaplatırsın..

-Aydın-
24-09-2009, 22:37
kromaj için ikitelli de tamamen kaplama üzerine galvano teknik sanayi sitesi var, her tür kaplamacı var orada :)

ama bence metal parlatıcıyı dene.. metal parlatıcı kirli yüzeye birşey yapamaz tabi ama metali gayet güzel yapıyor.. eğer kaplamaya zarar verdiysen krom kaplatırsın..

Kir falan kalmadı herşey çıktı ama çizik çizik oldu ve parlamıyorda TurtleWAX metal parlatıcısı var ondan uyguladım kaç kere bi işe yaramadı mat duruyor. Gövde parlıyor uç kısmı mat :S :ofk:

Galvanoyu bir araştırayım orada arkadaşımın yeri var hatta o biraz sorsun oralarda :D

Tayfun-E30
25-09-2009, 00:15
polisaj dene fazla abanma sararır...
egzoza bi daha kromaj yapılmaz...

yavuz364
25-09-2009, 09:10
turtule-wax ın metal parlatıcısı çok sanayi işi olmadığı için hafif gelmiş olabilir :) birçok yerde bulabileceğin met-par var, o baya etkili birde onu daha, ama imkanın varsa polisaj işini çözer gibi :)

makif84
25-09-2009, 09:15
egzoz boştaysa bence polisaj yaptır hiç uğraşma

APO
25-09-2009, 09:21
ben polisaj yaptırdım sıfır gibi oldu..

-Aydın-
25-09-2009, 09:29
Egzoz şuan boşta yarın taktırıcam polisaj nerede yaptırabilirim peki ??

Teşekkürler

Rstmania
25-09-2009, 09:33
Valla durumu bilemiyorum ama sigara içindeki aliminyum kaplı kağıt ile krom malzemeleri sildğin zaman gayet güzel parlıyor. Bir dene istersen.

-Aydın-
25-09-2009, 21:24
Valla durumu bilemiyorum ama sigara içindeki aliminyum kaplı kağıt ile krom malzemeleri sildğin zaman gayet güzel parlıyor. Bir dene istersen.

Sana helal olsun ya 2 tane metal parlatıcı var elimde ikisininde yapamadığı şeyi bu yaptı gerçekten :D Herkeze duyurulur sigaranın içindeki kağıdın parlak tarafı mucizeler yaratıyor ;)

BlackEmperor
26-02-2011, 09:29
hortingen

uygulama yapıp güzel sonuç alan var mı ?

-batu-
26-02-2011, 09:31
üstat 2 kademe çelik yün + güzel bir metal polishle 0 görünümü kazanırsın.

polisaj yaptırmaya versende yapıcakları şeyler aynı mantıkta.

BlackEmperor
26-02-2011, 09:46
üstat 2 kademe çelik yün + güzel bir metal polishle 0 görünümü kazanırsın.

polisaj yaptırmaya versende yapıcakları şeyler aynı mantıkta.

çelik yünü nerde bulunur?

-batu-
26-02-2011, 10:10
toplu bişeyler alıcaksanız shinearama.com da var

trde online olarak burda var.
Çelik Yünü Pedler - İnce | West Marine Türkiye (http://www.westmarine.com.tr/Product_Details/Celik_Yunu_Pedler_%C4%B0nce/5/105/478/S_Product_Details.aspx)

onun dışında karaköyde çoğu hırdavatçıda var. sizde ordaki hırdavatçılardan bulabilirsiniz bence.

BlackEmperor
26-02-2011, 10:21
çok sağol bi deneyelim :)

mehmetRS
26-02-2011, 10:57
800 gridli zımpara ile başlayarak 1200 2000 şeklinde deavm edin, iyice zımparalayın yüzeyi, sonra bir yerden aliminyum pastası bulun, ufak bir dremel olsa daha iyi olur ama elinizlede abansanız pasta işine güzel sonuc verecektir, dümdüz oluyor:) bu işlemle ben emme manifoldumu ayna gibi yaptım ki dökümdür kendisi ne bicim pürüzlüydü

BlackEmperor
26-02-2011, 11:53
800 gridli zımpara ile başlayarak 1200 2000 şeklinde deavm edin, iyice zımparalayın yüzeyi, sonra bir yerden aliminyum pastası bulun, ufak bir dremel olsa daha iyi olur ama elinizlede abansanız pasta işine güzel sonuc verecektir, dümdüz oluyor:) bu işlemle ben emme manifoldumu ayna gibi yaptım ki dökümdür kendisi ne bicim pürüzlüydü

benimde aklıma gelen ilk zımparalamakı sırasıyla fakat matlaşır diye başka bi yöntem varmı diye sorayım dedim. Oluyorsa en güzeli zımparalamak. Aluminyum pastası yerine turtle Scratch remover var onu kullansak olurmu :)