PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çalıntı cep telefonu önemli !!!!!

douu
25-09-2009, 00:39
ablam evin önünde arabaya binerken cep telefonunu düşürmüş farkına vardıgında evden baya uzaktaydı aradık bi kere çaldı uzun uzun sonra bi daha aradık kapalıydı şerefsizin biri aldı gitti :ofk: imei numarasını burda paylaşsam ben yardımcı olabilecek aklı eren fln bi arkadaş varmıdır acaba ? yardım eden olursa cok sevinirim..

slowmotion
25-09-2009, 00:43
dostum hangi operatörü kullanıyorsanız arayın müşteri hizmetlerini, imei numarasını bildirin

Berkan
imeini sil bence kopyalanma vs olmasın en azından

MuratB
karakola gitmek yerine tt ye konu açtım deme sakın:(

slowmotion
25-09-2009, 00:44
bencede sil dostum

gökan
25-09-2009, 00:46
savcıılııga basvur onalr senıı yonlendıırcek calıınan telıın dıırek kapancak bıı numara vercek arııcaksıın:)kapatııcaksıın

ef186
25-09-2009, 00:46
imei numarası kopyalanabilir bir bilgi acilen ilk mesajını editle
Ayrıca geçmiş olsun cihazın faturası ile beraber karakola başvurman halinde cihazı mutlaka bulurlar imei numarası değiştirilmeden başka bir kart falan takarlarsa tabi ...

FUA
25-09-2009, 00:48
gecmiş olsun benimde basıma geldi yapmıssınızdır illaki ama once bi hattı kapatında arada acar filan yazık... imei iside baya ugrastırıcı diye duymustum operator polis yetki vermeden bakmıyor diye biliyorum

douu
25-09-2009, 00:50
teşekkür ederim arkadaşlar karakola gittim tabiki ama alınan ifade tırt olcak yani savcılık olmadan peşine düşmek biraz zor olcak gibi.. müşteri hizmetlerini arıyorum hemen

ef186
25-09-2009, 00:54
imei numarasını verdiysen tırt olmaz ...

5 sene sonra dahi olsa o imei numarasına takılan tüm hatların adreslerine postacı amcalar gider tebligatı bırakır.
Telefon bir şekilde bulunur yada kullananlar bulunur .

Tabi bu :
1- imei numarası hernagibir kart takılmadan değiştiyse mümkün değil.
2-uzun sürebilir
3-bu detaylar dışında vericeğin bir dilekce zor bişey değil bence gidin gereği ne ise yapın .

gfb01
25-09-2009, 00:55
dou direk savcılıga wer bırak onlar ugraşsın sen ugraşma tanıdıgı araya sok ılgılensınler dedıgım gıbı

typer46
25-09-2009, 01:36
senin adına kayıtlı olan ceptelefonu imeil numarısı ve faturanala beraber karkol tutanagını götür savcılıga zaten baska simkart takıldıgında tlf çalıntı msj gelecektir o emil tlf zaten kullanamıcak enson yapacagı emil çaktırcak uyanık telefoncu zaten almaz alsada kımlık fotokopisi almak zorunda eyer tlfcu kimlik fotokopisi almadan tlf satın alırsa o tlf cuyada geçmiş olsun

Dragger
25-09-2009, 01:46
Gecmis olsun.

İlk yapman gereken hattı kapattırmak olmalı...

Sonrası karakol ve savcılık kısmı...

Calıntı telefon kapanır, calan kisi de kullanamaz gerekli islemler yapıldıktan sonra.

onursumer
25-09-2009, 02:03
imei numarasını verdikten sorna sorun olmaz 4 sene once bizim yazlığa hırsız girdi biz evdeyken ortalıkta 1-2 telefon vardı onlar çalınmıştı

karakola imei noları ile verdim

ve o ara tatile gititm tatil donuşunde beni karakoldan aradılar gelin telefonunuzu alın diye operetorlere bildiriyor savcılık eğer telefon kullanılırsa anında ulaşıyorlar ;)

tabi artık telefonun imeisini değiştirebiliyorlar orası ayrı bi mevzu

PROMINENT
25-09-2009, 06:40
benim 3 sene olucak bulunmadı...

suprolla
25-09-2009, 10:25
geçen yaz benim telefonumda çalındı aradan 1-2 ay geçti eve bir kağıt geldi telefonu şuan kullanan kişinin adı soyadı adresi yazıyordu ek olarak bu bilgiyle savcılığa gidin deniyordu neyse gittim adamların cevabı:alan kişi yabancı bilerek almamıştır biz bişey yapamayız istersen sen git alan kişiden kendin almayı dene dediler geri gönderdiler böyle garip bişey olmuştu....

sinan-s
25-09-2009, 10:29
Geçmiş olsun

Swift
25-09-2009, 10:32
geçmiş olsun sen gene gerekli işlemleri yap fakat bulunucak diye kendini şartlama

elpadre
25-09-2009, 11:47
ımei numarasıyla karakola basvuruyorsun sonra savcılık devreye gırıyor takılan hattın sahıbını buluyorlar polıs eslıgınde gelıyorlar yada savcılıga goturuyorlar yada teblıg yolluıyorlar yakalatma emrı cıkıyor benım basıma geldı hıc alakam olmuyan bır hat cıkartmıslar adıma sonra benım kımlık bılgılerımı cıkartmıslar hattı kullanmıslar calıntı bır telefonda benı cagırdılar ıfademı aldılar sonra ımzama baktılar alakası olmadıgı ıcın salı verdıler bılgın olsun cok oluyor bu gıbı durumlar .... gecmıs olsun

_Mehmet_
25-09-2009, 20:52
geçen yaz benim telefonumda çalındı aradan 1-2 ay geçti eve bir kağıt geldi telefonu şuan kullanan kişinin adı soyadı adresi yazıyordu ek olarak bu bilgiyle savcılığa gidin deniyordu neyse gittim adamların cevabı:alan kişi yabancı bilerek almamıştır biz bişey yapamayız istersen sen git alan kişiden kendin almayı dene dediler geri gönderdiler böyle garip bişey olmuştu....

dumurlardayım.........

metin
25-09-2009, 20:56
http://imei.tk.gov.tr/node/18
bu lınk ıse yaraya bılır

suprolla
25-09-2009, 23:46
dumurlardayım.........

komik bir gerçek hayatttan kesit :)

gambit49
25-09-2009, 23:55
direk savciliga basvur imei numarasiyla bulunur o kesin ama 2. el olarak satin alan kisi 2.el sozlesmesi yapmazsa yandi

ef186
26-09-2009, 00:00

Bunu sana savcılıkta söyleyen kişinin orda ne tür bi iş yaptığını söyleyebilirmisin .
Bildiğim kadarı ile böyle bir durumda zaten başta savcılığa suç duyurusunda bulunulmakta ve geri kalan mahkeme dönemi savcılık aracılığı ile devam ettirilmekte .
Ayrıca adresine adresini falan gönderen kurum neresi ?
Bu tür bilgileri savcılık ancak servis sağlayıcılardan talep edebilir . ve şahsa zaten iletilmez .Anca eve mahkeme tebligatı gelir okadar ...

Ben senin olayı anlayamadım açıkcası ...
Bir özet anlatırsan merakımız yenilmiş olur :D

Hamster
26-09-2009, 00:07
Çok geçmiş olsun.Benim arkadaşın cep telefonuda İstanbul'da çantasından pazarda çalınmıştı...Savcılığa bildirmişti,telefon 1 sene sonra bulundu ve gelin İstanbul Ulus daki mi bir yerdeki karakoldan alın diye bir kağıt gelmişti.Ama bildiğim kadarıyla artık savcılık bu tür davalara bakmıyormuş,çok fazla dosya olduğundan...

Tuner
26-09-2009, 15:21
Kayıp/Çalıntı Cihazlar
Kayıp Çalıntı Bildirimi
5809 sayılı Kanunun 58. maddesi uyarınca elektronik kimlik bilgisini haiz cihazı çalınan, yağmalanan, cihazını kaybeden veya her ne suretle olursa olsun rızası dışında elinden çıkan kişiler öncelikle cihazının elektronik haberleşme bağlantısının kesilmesi için Kurumun Bilgi ve İhbar Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir.

Kayıp/Çalıntı İhbar Sürecinin İşleyişi:
Kayıp/Çalıntı ihbarı yapabilmek için hat sahibinin, Bilgi İhbar Merkezi‘nin Türkiye'nin her yerinden 444 9 777 ve 0312 232 23 23 numaralı telefonlarını bizzat araması gerekmektedir. Bilgi İhbar Merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

İhbarın yapılması akabinde cihaz sorgulama yapıldığında çalıntı ihbarı yapılan cihaz olarak görünmekte, kişinin telefonda verdiği bilgilerin ilgili GSM İşletmecisi tarafından doğrulanmasından sonra cihaz sorgulamada, çalıntı cihaz durumuna dönüşerek cihazın haberleşmeye kapatılması işlemi gerçekleştrilir.
İhbarı doğrulanmayan kişilere kısa mesaj (SMS) gönderilmesi sureti ile bilgi verilmektedir. Ayrıca, Bilgi ve İhbar Merkezi’ni arayarak ihbar sonucunu öğrenmeniz mümkündür.

Cihazınızın bulunması durumunda haberleşmeye açtırmak için ihbarda bulunduğunuz yöntem ile açtırabilirsiniz. Yani telefon ile ihbarda bulunulduysa yine Bilgi İhbar Merkezi aranarak, savcılık talimatı ile ihbarda bulunulduysa savcılık talimatı ile açılabilmektedir.

Kurumumuzun çalınan, gasp edilen veya kaybedilen telefonları bulmak ve ilgili kişiye teslim etmek gibi görevleri bulunmamaktadır.

Kayıp/çalıntı cihazların bulunması, takip edilmesi ve bulunarak teslim edilmesi konularında gelen taleplere ilişkin olarak Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından bütün Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen yazıya ulaşmak için tıklayınız.

kaynak: http://imei.tk.gov.tr