PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo9 vs EvoX

CemKD
26-09-2009, 22:48
Arkadaşlar cok kısa bi bilgi soracağım. ilginize teskkrler simdiden.

evo9 la evo10 arasındaki pozitif ve negatif farkları söylemenizi rica ediyorm. sadece mekanik olarak konfor iç dış vs değil sadece mekanik herşey. teskrler...

ve hangisini tercih edersiniz..

CemKD
26-09-2009, 23:29
yorum yok galba?

initial-D
26-09-2009, 23:44
motoruna karşı bi önyargı var evocularda.e tabi 15 yıldır kullandıkları motorun yerine başkasını kullanıyorlar ama bi 10 sene evo aynı motoru kullanırsada bu sefer ondan kopamazlar heralde

biraz honda civicte B serisinden K serisine geçiş gibi:)

ingilterede evo 9 motoru swaplayanlar vardı galiba.tam bilmiyorum.ama debriyaj pedalı kıranlar var:)

daha basit bi arabaydı.şimdi biraz daha yarış atından otomobile geçiş havası var.evo 9 a kadar rakibi hep sti idi ama şimdi bi 3 serisi kupeye alternatif olma havası var mesela.biraz daha konfor donanımı ile pazardan pay kapmaya çalışma durumu varki buda evocuların istediği bişey değil.sonuçta evo sahibi adam için klimanın manuel olması,dijital olması,otomatik olması veya çift bölgeli iklimlendirmeye sahip olması önemli değil:)

chiefkadir
26-09-2009, 23:44
Ben oyladım :) Bir hafta içinde ankarada iki kişiyi duydum Evo X almış nasıldır nedir bilenler yorumlar herhalde :D

CemKD
26-09-2009, 23:53
inşallah bakalım bekliyoruz 9 kadar agresif sert mi acaba .... bilgilendirirlerse.

nitrO_Oxide
26-09-2009, 23:56
Bende evo 9 diyenlerdenim :)

CemKD
27-09-2009, 00:08
bu ankete göre evo10 başarısız evo9dan gibime geliyor.. hayır olsn :)

elpadre
27-09-2009, 00:15
bana gore evo 9 nedenmıı bence hatlarıı daha guzel evo 10da kesık hatlar mevcut tıbı eskı nesle gore bıraz daha agır gıbı gelıyor :)

onursumer
27-09-2009, 00:18
çok ucuk performanslar beklemeyen biri olarak ve konforu biraz arttığı için benim tercihim x ten yana olurdu

ama 9 daki yarış arabası havası kesinlikle x te yok daha çok şehir içi kullanımmış gibi duruyor :)

sulhi
27-09-2009, 00:23
9 olsun temız olsun adam gibi fiyatı olsun şimdi alırım...

Onuralp
27-09-2009, 00:48
Evo 9'cu olduğum için yazmıyorum, hiç bir zaman marka sempatizanı olmadım. Belirteyim de.

Bence Evo X; Evo dünyasının en güzel ve kullanışlı arabası doğru ama biraz konfor ve değişiklik yapalım derken kendi çizgisinden kaymış bir araba. Evolutionm'den bakabilirsiniz. Evo IX MR motoru atanlar mı dersiniz, gaz pedalı kıranlar mı dersiniz. Ne dersiniz? :D

Sen 15 senelik mağara adamı tarzı düz motoru bırak saçma sapan bir motor yap. Bence kabul edilemez saçma bir teknoloji, hele ki 4g63 CT9A'yı birleştirip bir de üzerine Mivec yapdıktan sonra. Çok saçma oldu, biraz hayal perestlik yapıp biz Subaru'dan da güzel araba yaparız ondan da konforlu yaparız. Hatta b.k'nu çıkartıp biraz da GTR'a kafa tutarız demeye çalıştılar ama olmadı.

Evo X güzel makina ama günlük kullanım için. Çoğu Evo mod fan'ını da hayal kırıklığına uğratmış bir makina. Mitsu ne düşünüyordu kim bilebilir? Tabi ki koskoca şirketin arz/talep eğrisini bilemeyiz ama piyasayı tutmak için yapılmış bir araç olduğuna eminim.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

initial-D
27-09-2009, 00:58
Evo 9'cu olduğum için yazmıyorum, hiç bir zaman marka sempatizanı olmadım. Belirteyim de.

Bence Evo X; Evo dünyasının en güzel ve kullanışlı arabası doğru ama biraz konfor ve değişiklik yapalım derken kendi çizgisinden kaymış bir araba. Evolutionm'den bakabilirsiniz. Evo IX MR motoru atanlar mı dersiniz, gaz pedalı kıranlar mı dersiniz. Ne dersiniz? :D

Sen 15 senelik mağara adamı tarzı düz motoru bırak saçma sapan bir motor yap. Bence kabul edilemez saçma bir teknoloji, hele ki 4g63 CT9A'yı birleştirip bir de üzerine Mivec yapdıktan sonra. Çok saçma oldu, biraz hayal perestlik yapıp biz Subaru'dan da güzel araba yaparız ondan da konforlu yaparız. Hatta b.k'nu çıkartıp biraz da GTR'a kafa tutarız demeye çalıştılar ama olmadı.

Evo X güzel makina ama günlük kullanım için. Çoğu Evo mod fan'ını da hayal kırıklığına uğratmış bir makina. Mitsu ne düşünüyordu kim bilebilir? Tabi ki koskoca şirketin arz/talep eğrisini bilemeyiz ama piyasayı tutmak için yapılmış bir araç olduğuna eminim.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

mitsubishinin ceo su ferrari veya lambo gibi araçların japonlara ters olduğunu anlattı.bizim yerimiz dar yollarımız dar,düzlüklerimiz kısa vs vs diyordu.bize çabuk hızlanan iyi dönen iyi duran ve ucuz arabalar lazımdı çünkü 320 yapıcak düzlüklerimiz yok ve iyi yoltutuş gerektiren virajlarımız çok,e bizde bunu yaptık gibi bişey diyordu:)halk için yani:D

e şimdi halk için bi sürü donanım ve konforda koymuşlar:)bu gözle bakılınca yolundan çıkmamış gibi duruyor:D

GTR bile adı aynı ama sınıfı ve rakipleri bambaşka

Tuner
27-09-2009, 01:04
görüntü evox motor performans evo9 derim ben

CemKD
27-09-2009, 01:13
6,7,8,9 daki o direksiyon tepkisi o agresiflik varmı acaba evox den sadecebunu öğrenmek istiyorum direksiyon normal binek arabalardan subarudan bile az turu vardı eski evoların 1,5tu glba onunkide böylemi acaba? hassasmı ,?? tskrler..

_muhaRRem
27-09-2009, 01:21
kesinlikle evo9

Dayı2
27-09-2009, 04:24
alayına evo 9

fatiii
27-09-2009, 06:08
bende oyumu 10 dan yana kullandım..ic ve dıs tasarım olarak bence 9 dan daha güzel.

Ben oyladım :) Bir hafta içinde ankarada iki kişiyi duydum Evo X almış nasıldır nedir bilenler yorumlar herhalde :D

istersen sana hemen bi yarıs ayarlıyım abi :D:D

M_PROJECT
27-09-2009, 06:38
cokta kotu degil evo X , bu tarz araclari alan kisiler sonucta motor yapma veya kirmayi garipseyen kisiler degil ama okadar para verip ustune nezaman kirilcak korkusuda bana cok sacma geliyo . son zamanda yeni cikan araclarin cogu hatali . subaru 2.5 bloktan beri sacmaliyo hele yeni stilardan kiran cok olmus . evo ya gelince 6 7 8 9 bunnarda kirilma olmaz kolay kolay , kirilcak tek sey transfer case bence . X ayri degisik bi motor felan ama bircok firma X uzerinde calisiyor ve ciddi gusel uygulamalar var ( jun , buschur , ams vs ) evo 9 benimde tercihim olur bu ankette .

Onuralp
27-09-2009, 15:37
cokta kotu degil evo X , bu tarz araclari alan kisiler sonucta motor yapma veya kirmayi garipseyen kisiler degil ama okadar para verip ustune nezaman kirilcak korkusuda bana cok sacma geliyo . son zamanda yeni cikan araclarin cogu hatali . subaru 2.5 bloktan beri sacmaliyo hele yeni stilardan kiran cok olmus . evo ya gelince 6 7 8 9 bunnarda kirilma olmaz kolay kolay , kirilcak tek sey transfer case bence . X ayri degisik bi motor felan ama bircok firma X uzerinde calisiyor ve ciddi gusel uygulamalar var ( jun , buschur , ams vs ) evo 9 benimde tercihim olur bu ankette .

Katılıyorum hatta Orhan'la(Torkgaraj) konuşurken demişti. 2.5 STI'ların yarısı servise geri dönmüştür diye, kırmaktan.

X'da da fantezi yaptılar motoru değiştirerek, demek ki her tedbiri mekan da ferahlık yokmuş :D

Onuralp
27-09-2009, 15:40
mitsubishinin ceo su ferrari veya lambo gibi araçların japonlara ters olduğunu anlattı.bizim yerimiz dar yollarımız dar,düzlüklerimiz kısa vs vs diyordu.bize çabuk hızlanan iyi dönen iyi duran ve ucuz arabalar lazımdı çünkü 320 yapıcak düzlüklerimiz yok ve iyi yoltutuş gerektiren virajlarımız çok,e bizde bunu yaptık gibi bişey diyordu:)halk için yani:D

e şimdi halk için bi sürü donanım ve konforda koymuşlar:)bu gözle bakılınca yolundan çıkmamış gibi duruyor:D

GTR bile adı aynı ama sınıfı ve rakipleri bambaşka

Evo X güzel makina ama günlük kullanım için. Çoğu Evo mod fan'ını da hayal kırıklığına uğratmış bir makina. Mitsu ne düşünüyordu kim bilebilir? Tabi ki koskoca şirketin arz/talep&(public demand) eğrisini bilemeyiz ama piyasayı tutmak için yapılmış bir araç olduğuna eminim.

B.Aktepe
27-09-2009, 16:32
4b11t motor gelecek vaad eden bir motor teknoloji. yenilik gerekiyordu ve güzel bir motor.kapak çok güzel flow çoğu otomobilin stock kapağından fazla. aluminyum blok, çift mivec., ters motor yeni yenidir ;) ileride swaplar terse dönücek. 6-7-8-9 da göreceğimize inanıyorum 4b11t leri :D

M_PROJECT
27-09-2009, 18:44
4b11t motor gelecek vaad eden bir motor teknoloji. yenilik gerekiyordu ve güzel bir motor.kapak çok güzel flow çoğu otomobilin stock kapağından fazla. aluminyum blok, çift mivec., ters motor yeni yenidir ;) ileride swaplar terse dönücek. 6-7-8-9 da göreceğimize inanıyorum 4b11t leri :D

jun bu arabaya parca uretiosa gelecegi vardir diyorum ben :D

Killah
27-09-2009, 19:17
Evo X bence. Yeni her zaman iyidir :)

JenGoO
27-09-2009, 19:30
TM den sonrası yalan benim için.