PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IELTS Sınavı...

BaDCaT
30-09-2009, 00:29
Arkadaşlar 5 Aralık'taki IELTS sınavına girmeye karar verdim sınavdan 9 üzerinden 5.5-6 civari almak istiyorum overall olarak..

IELTS sınavına giren arkadaşlar ve ya bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim..ucuza IELTS için taktik veren ve çalışma kitapları nereden temin edebilirim ? Sınava nasıl hazırlanmalıyım ? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..

BaDCaT
30-09-2009, 20:21
Hiç IELTS' giren ve ya bilen yok mu :S

Melih-Ö
30-09-2009, 20:28
açıklaması nedir bunun ? IELTS

flexamin
30-09-2009, 20:35
efc ;) daha iyidir ve 10 sene geçerliliği war ama daha zordur..

ielt sınavına gramer ve p.verb olarak ağırlık wer onlar çok çıkıyordu ben 2002 de girmiştim.. şimdi nasıl oldu neler oldu tam bir bilgim yok

Emir_b16a
30-09-2009, 20:40
arkadaşım giricek geçen gün kitap baktın ona ilets le le ilgili beşiktaş kitap ewinde 1 adet wardı beyenmedi almadı ararsan beşiktaşta kitapçıların hepsinde mewcut yrn detaylı bilgi alırım

BlackEmperor
30-09-2009, 20:45
biriniz ielts açılımı yapabilirmi :D

BaDCaT
30-09-2009, 20:47
IELTS=International English Language Testing System

Artık ILETS'te gramer filan yok...Listening,Reading,Writing,Speaking var..
TOEFL gibi bir sınav işte ama İngiltere vb.. ülkelere gitmek için IELTS gerekli Amerika için TOEFL..

IELTS'in kendisinden alıcam kitapları sınava kayıt yaparken sınavda çok pahalı kitabıda 20 sterlin istiyorlar 1 kitap ve 1 CD için..sınav zaten 115 sterlin battık :D

kv661
30-09-2009, 23:26
OLgunlar'dan IELTS test kitabını alıosun. Sırayla çözüosun kontrol ederek testler bittikten sonra.

Ondan sonra da internetten IELTS dinlemeleri (listening) diye araştır. Ordan çıkan dinlemeleri de indir. Ancak aldgın kitaba göre araştır ki 1 işe yarasın.

Sora sınava girersin büyük ihtimalle Neva Palas'ta.

Reading ve Writng'e dikkat et. Speaking ve Listening'den illa ki geçersin. IELTS'de 5,5 KPDS için 77 mi ne haberin olsun

Onuralp
30-09-2009, 23:29
Ayelts, :D

Başarılar...

levent
30-09-2009, 23:31
bu ayelts kısacası aktif konuşma yeteneğine bakıyor demektir ki ben girsem 1 saat ön süre vermeleri lazım 1 saatten sonra açılıyo bnnm motor :D

OmerRS
01-10-2009, 00:17
writing ve reading de biraz alıştırma yap. yazma prosedurlerini ezberle örneklendirmeleri bol tut.

listening ve speaking ise çalışarak olacak bişey değil bol bol dizi film tv izle yavaş yavaş güzel bir seviyeye gelirsin.

çok sade ve açık bir sınav yeterliysen geçersin ha geçemiyosan %98 yeterli değilsindir zamana ihtiyacın var demektir. kolay gelsin.

alp1903
01-10-2009, 00:34
writing ve reading de biraz alıştırma yap. yazma prosedurlerini ezberle örneklendirmeleri bol tut.

listening ve speaking ise çalışarak olacak bişey değil bol bol dizi film tv izle yavaş yavaş güzel bir seviyeye gelirsin.

çok sade ve açık bir sınav yeterliysen geçersin ha geçemiyosan %98 yeterli değilsindir zamana ihtiyacın var demektir. kolay gelsin.

Çok güzel açıklamış bencede böle bi yol izle.:icon_tup: writinge çok dikkat et bolca bağlaçları kullan ve kelime tekrar etme