PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bağlayıp garaja çekme devri bitti mii?

.::EmrE::.
01-10-2009, 01:41
Bugun bir arkadaş artık araçları bağlayıp,garaja çekmenin sona erdiğini,yeni trafik kanununa göre sadece ceza kesilip,muayene istendiğini , ve o kağıt ile TüV e baş vurdugunu söyledi bana..Yani polis aracı bağlayıp garaja çekmek isteyince , itiraz edip,böyle birşey yok diyebilirsin dedi...Bilgisi olan varmı gerçekten bu şekile mi döndü sistem??

Göki,ZD
01-10-2009, 01:44
polise desene bi :D hakkın yok diye ahahahah

01-10-2009, 01:51
polise desene bi :D hakkın yok diye ahahahah

Valla bilmiyorum ne olur :D ama öyle dedi arkadaş,bağlayacağım dese de ...sen bırakmam arabayı,zaten yasa değişti falan deyince çakallar olayı diretmez dedi..

ef186
01-10-2009, 01:52
Valla bilmiyorum ne olur :D ama öyle dedi arkadaş,bağlayacağım dese de ...sen bırakmam arabayı dedi..

o bi denesin olmadı hastaneden arayıp söler denemeyin diye :D huehuuehuehue

cem
01-10-2009, 01:53
Vergi borcundan baglanmayacak artık araclar , onunla karıştırmış olabilirmisin ?

01-10-2009, 01:59
Vergi borcundan baglanmayacak artık araclar , onunla karıştırmış olabilirmisin ?

"Egzoz,cam filmi gibi bağlama olaylarında ilk olarak ceza kesiliyor,ikinci de muayene isteniyor,ve o belge ile TüV'e gidip,muayneye giriyorsun,muayene kağıdını alıp şubeye gidiyorsun olay bu." ... ben de okudum o vergi borcu olayını , sanırım onunla karıştırıyor dedim ama böyle bir cevap verdi.

Göki,ZD
01-10-2009, 02:02
"Egzoz,cam filmi gibi bağlama olaylarında ilk olarak ceza kesiliyor,ikinci de muayene isteniyor,ve o belge ile TüV'e gidip,muayneye giriyorsun,muayene kağıdını alıp şubeye gidiyorsun olay bu." ... ben de okudum o vergi borcu olayını , sanırım onunla karıştırıyor dedim ama böyle bir cevap verdi.

bu dediğin zaten uzun zamandır var cam film için ceza kesip ihtar veriyor 2. yakalanısında bağlıyor. ama egsoz için polise göre değişiyor ceza,ihtar veripde gönderebiliyor yada yaya gönderiyor. yasak kardeşim cam film egsoz :D

01-10-2009, 02:04
bu dediğin zaten uzun zamandır var cam film için ceza kesip ihtar veriyor 2. yakalanısında bağlıyor. ama egsoz için polise göre değişiyor ceza,ihtar veripde gönderebiliyor yada yaya gönderiyor. yasak kardeşim cam film egsoz :D

O zaman hikaye bu dediği :D boşu boşuna polise diklenip cop manyağı olmayalım :D

Dragger
01-10-2009, 02:06
Valla 2. kezi falan yok.

Beni gecen aksam direk baglıyorum dedi, cam filmi icin bir telefon var sorgulama yapması gereken aramadı bile...

İlk seferde de catır catır baglıyorlar.

Konuya gelince;

Arabanı baglar otoparka cektirir, sonrasında sana 7 günlük belge verir gider söktürür muayene yaptırırsın gelirsin trafikten düsürtürsün arabanı...

SaBRi
01-10-2009, 02:10
bana 7 gün izin belgesi vermişti tekrar muayeneye gönderdiği aracının muayenesi olsada
kusurlarını yaptırıyosun tüv den geçiyosun
trafik şubesine gidip trafik men kağıdını düşüm yaptırıyosun
otoparka çektirmedi

Juggernaut
01-10-2009, 02:14
Araç tüvden filimden dolayı hafif kusurlu geçtiyse yinede bağlayabilirler mi filmden?Kağıtta yazıyor filmden dolayı hafif kusurlu olduğu.

onursumer
01-10-2009, 02:17
Araç tüvden filimden dolayı hafif kusurlu geçtiyse yinede bağlayabilirler mi filmden?Kağıtta yazıyor filmden dolayı hafif kusurlu olduğu.

evet bağlarlar

zaten tuvde sorunca soyluyorlar bizden hafif kusurlu olarak geçsede polis aracını filmden bağlayabilir diye onları ilgilendirmiyormuş :D

SaBRi
01-10-2009, 02:21
tüv kagıdını göstermezsen nerden bilecekler
plakaya yapıştırıyolar ztn

Göki,ZD
01-10-2009, 02:25
her yerde muayeneye sevk etmiyor ör; ümraniye bölgesi söktürüyorlar çatır çatır rehin başka bir ara getirip bırakıyorsun aracının egsozuydu cam filmiydi ıvırı zıvırı söküp geliyosun yol veriyorlar. ümraniye bu konuda çok gaddar.

Dragger
01-10-2009, 02:31
bana 7 gün izin belgesi vermişti tekrar muayeneye gönderdiği aracının muayenesi olsada
kusurlarını yaptırıyosun tüv den geçiyosun
trafik şubesine gidip trafik men kağıdını düşüm yaptırıyosun
otoparka çektirmedi

Bana Tekirdagda o sekilde olmustu, 7 günlük izin belgesini vermisti direk göndermisti.

Ama tanıdık hesabı yaptı onu, tanıdık olmasa direk baglayacaktı.

O sekil iyi oluyor, alıyorsun 7 günlük izin belgesini arabadan bisey söktürmeden tanıdık bi memur bulup trafikten düsürtüyorsun :)

SaBRi
01-10-2009, 02:35
Bana Tekirdagda o sekilde olmustu, 7 günlük izin belgesini vermisti direk göndermisti.

Ama tanıdık hesabı yaptı onu, tanıdık olmasa direk baglayacaktı.

O sekil iyi oluyor, alıyorsun 7 günlük izin belgesini arabadan bisey söktürmeden tanıdık bi memur bulup trafikten düsürtüyorsun :)

beni asayiş çevirmişti trafik ekibi çağırdı gece 1 de :D:D

çok insaflıydı demek ki otoparka çektirmedi :D

-ER-
01-10-2009, 03:21
ilk iki postu okudum :)
Bildiğim kanunen artık direk otopark a çekmeleri gibi birşey yok.
Aracının üstünde teknik değişiklik ve muayene süren geçtiğinde,
sana 1 hafta mühlet veriyor,
elinede bir kağıt tutuşturuyor.
İşlemleri yaptırdığında elindeki TUVTürk den aldığın kağıt ile
trafik şubeye gidiyorsun ve geride kalan işlemlerini yaptırıyorsun.
Bazıları trafikten men veriyorlar ki çoğu PC ye işlemediği için bi sıkıntı olmuyor :D

XoR
01-10-2009, 07:04
Daha taze bağlanmış biri olarak 22 Eylül :D

Aynen bağlıyolar yanına oturuyolar beraber otopark'a gidiyosunuz :D

ilke-R
01-10-2009, 08:08
bir çok kez ceza yedim bağlıyorum diyen çıkmadı hersefernde izin belgesi verdiler :)
sonra 1 hafta memur korkusu olmadan geziyosun :)

Vts_Power
01-10-2009, 08:58
Ankara'da uygulanan, direk parka çekiliyor en ufak kusurunda ve aracın muayeneye sevk ediliyor aracını sana vermedikleri için emniyetten geçici plaka çıkarttırıyorsun g plaka ilke tüve gidip muayene yaptırıyorsun sonra ototparka gidip yeniden normal ruhsatını çıkarttırıyırsun.bu yeni bir yasa ise heryerde uygulanıo olmalı.Ankara çok berbat durumda şu anda..

RCkid
01-10-2009, 09:05
Ankara'da uygulanan, direk parka çekiliyor en ufak kusurunda ve aracın muayeneye sevk ediliyor aracını sana vermedikleri için emniyetten geçici plaka çıkarttırıyorsun g plaka ilke tüve gidip muayene yaptırıyorsun sonra ototparka gidip yeniden normal ruhsatını çıkarttırıyırsun.bu yeni bir yasa ise heryerde uygulanıo olmalı.Ankara çok berbat durumda şu anda..

otoparka çektikten sonra izin kağıdı verip hemen yolluyorlar sonra egzozu orjinale çevirip kurtuluşa gidiip sistemden düşürüyosun diye duydum ben

rahmi
01-10-2009, 09:08
benim ruhsatı aldı eskort eşliğinde otoparka gittik :) uğraşlar sonucu bağlatmadan çıktık...

mehzent
01-10-2009, 09:17
ilk iki postu okudum :)
Bildiğim kanunen artık direk otopark a çekmeleri gibi birşey yok.
Aracının üstünde teknik değişiklik ve muayene süren geçtiğinde,
sana 1 hafta mühlet veriyor,
elinede bir kağıt tutuşturuyor.
İşlemleri yaptırdığında elindeki TUVTürk den aldığın kağıt ile
trafik şubeye gidiyorsun ve geride kalan işlemlerini yaptırıyorsun.
Bazıları trafikten men veriyorlar ki çoğu PC ye işlemediği için bi sıkıntı olmuyor :D

ahuahau nasıl yok olum Alanyada beraber bağlatmadıkmı benım arabayı çatır çatır da çekiyorlar valla otoparka :D

istediği heşeyi yaparlar abi yapamazsın dmeıyeceksın herşeyı yapabılırsın ama yapmazsan ıyı olur bu sefrlık es geç demek en mantıklısı huyuna suyuna gıdıceksin :)

SekoLive
01-10-2009, 09:20
Etme Polisle Münakaşa Kızdırrısın , Kendini garaja çektirirsin gibi bi olay söz konusu

elinde anayasaylada gitsen adam yapacam derse(ististnalar hariç) yapıyor :) en temizi mehzentin dediği gibi abi bu seferlik es geç abi gözünü seviyim deyip geçmeye çalışmak tabi yerse :D

sinan-s
01-10-2009, 09:26
bağlatma dönemi kalktıysa sper..

16EC813
01-10-2009, 09:30
hep aynı hikaye bu sevda bitmez :D

Tugral
01-10-2009, 09:31
ben egzozdan ceza yediğimde eski bir polis tüyo vermişti. Egzozcudan aldıgım bir faturayla emniyete gittim aracımın plakasına kesilmiş faturayı görevli memura gösterdim o da bilgisayarda bi kutucuğa tıklayıp aracımın menini düşürmüştü. Muayneye falanda gerek kalmadan halletmiş oldum herkes bilmiyor sanırım bu yöntemi

Bestsi
01-10-2009, 09:57
otoparka çektikten sonra izin kağıdı verip hemen yolluyorlar sonra egzozu orjinale çevirip kurtuluşa gidiip sistemden düşürüyosun diye duydum ben

Mustafa benim basıma geldi corolla yuzunden aracım parktayken anlattı emniyetteki polisler artık eskisi gibi cektiriyim sonra cıkartırım yok dediler geciciplaka cıkarıcan arabanı cektiricen yaptırıcan tuve gidicen sonra geri parka gelip plakalarını alıcan dedi valla onların yalancısıyım :(
Ankara berbatki ne berbat nasıl bir adam bu yeni gelen amir kendi memurlarına insanların içinde hakareet edior falan polisler bile illallah demiş durumda sonumuz hayır ola

elpadre
01-10-2009, 10:09
eger baglanma derdı kaltıysa ne mutlu bıze ama kalkmadıysa ugrasmaya devam

kop42
01-10-2009, 10:21
zaten normal kuralarra göre eğer alkollu değilseniz park ıhlalı yapmadıysanız trafıgı tehlıkeye atıcak bır davranısınız yok ıse aracınızı baglıyamazlar.sadece fılım eksoz vs vs gıbı unsurlardan ceza yazabılır artı muayne tekrarı ıstetebılırler.

RCkid
01-10-2009, 10:28
Mustafa benim basıma geldi corolla yuzunden aracım parktayken anlattı emniyetteki polisler artık eskisi gibi cektiriyim sonra cıkartırım yok dediler geciciplaka cıkarıcan arabanı cektiricen yaptırıcan tuve gidicen sonra geri parka gelip plakalarını alıcan dedi valla onların yalancısıyım :(
Ankara berbatki ne berbat nasıl bir adam bu yeni gelen amir kendi memurlarına insanların içinde hakareet edior falan polisler bile illallah demiş durumda sonumuz hayır ola

durum kötü o zaman daha dikkatli olmamız lazım

fsunnetci
01-10-2009, 14:41
İstanbul Büyükşehir Trafik Müdürlüğünde çalışıyorum kesinlikle böyle kulaktan duyma şeylere inanmayın.Aslında aslı vardır bu haberin bundan emin olun yalnız Bizim ülkede kanunlar pek uygulanmıyor..Eğer trafik yasalarına bakarsan normalinde bir trafik çekicinin gelip yol üstünde park halinde olan bir aracı çekmeye yetkisi yok.evet bu bir gerçek bizzat yasayı inceledik..Ama polisler herşeye bir kılıf uydururlar biliyorsunuz bunu:) Arabanın değişen jantlarını teknik değişiklik deyip yada xenon farlara da teknik değişiklik deyipte binlerce arkadaşımız ceza yemiyormu ben dahill:)Burası TÜRKİYE

Onuralp
01-10-2009, 15:05
Yok öyle bir şey. Malesef...

burakN
01-10-2009, 15:10
İstanbul Büyükşehir Trafik Müdürlüğünde çalışıyorum kesinlikle böyle kulaktan duyma şeylere inanmayın.Aslında aslı vardır bu haberin bundan emin olun yalnız Bizim ülkede kanunlar pek uygulanmıyor..Eğer trafik yasalarına bakarsan normalinde bir trafik çekicinin gelip yol üstünde park halinde olan bir aracı çekmeye yetkisi yok.evet bu bir gerçek bizzat yasayı inceledik..Ama polisler herşeye bir kılıf uydururlar biliyorsunuz bunu:) Arabanın değişen jantlarını teknik değişiklik deyip yada xenon farlara da teknik değişiklik deyipte binlerce arkadaşımız ceza yemiyormu ben dahill:)Burası TÜRKİYE

geçen bende yedim angel farlar vardı orginal değil dedi ve 61tl kesti.

fsunnetci
01-10-2009, 15:27
geçen bende yedim angel farlar vardı orginal değil dedi ve 61tl kesti.

Ceza Örnekleri çok mutlaka :soru:ama en ilginci bostancı sahilyolunda Egsoz ucu ve tesisat var diye arabayı bağladılar:hahaha: bu kadarına pes dedim:) ..Araç 1.2 Opel Corsa çoçuk görüntü olsun diye Egsoza uç taktırmış birde bagaja Kutu içi subwoofer koymuş.:) sırf bundan dolayı aracını bağladılar beyler..:D