PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuksek basincli turbo otomobillerde yakit problemi?

T-MIVEC
20-11-2005, 12:17
Evet yuksek basincli turbo otomobillerde 95 oktan kullanirsak ne gibi sorunlar cikabilir? Kafami karistiran; burda sadece super ve kursunsuz benzin war ( benim gordugum istasyonlarin hepsi oyleydi) ama ortalik turbo arac kayniyor...

Oz`
20-11-2005, 12:20
tamamiyle avans tablona bağlı 98 alman yüksek basıncta detenesyonu engelliğiceği için senin açından çok sağlıklıolucaktır
ama bastığın basınc belirli limiti geçtiğinde sana 98 de yetmicektir yani 95 kullanıyorsanda belirli basıncı geçmen sağlıklı değildir

Yuregi-R
25-11-2005, 01:32
95 oktanda senaryo şu şekildedir genelde, Araba avans vurur, Beyin avans çarpanını kısar, araba yürümez. :P
98 oktanda senaryo, Araba avans vurmaz, beyin çarpanı arttırır, araba diğerine gore daha iyi yürür.
Sonra bu iki arkadaş yolda karşılaşırlar, hadi bi şööle 2 de rolling yapalım derler, 98 okan alanın avansı yuksek olduğu için uzar. Sonra 95 oktanlı arkadaşın morali bozulur, halbuki ikiside standart araçlardır. Ama niye beni geçiyo diye düşünür.

RPS13
25-11-2005, 04:14
bu beyinlerde delirmi$ nie allahin i$ine kari$iyolar :) kesinlikle bu boyle ozellikle turbo 4wd'lar cok guzel belli ediyo bunu bu yuzden napioruz ***** benzin kari$imi kullanip avansi acioruz mutlu huzurlu hizli gidiyoruz :) knock monitor lazim of ya WB EGT KM bunlar olmadan neden dibini goremiyoruz hic biseyin uyuz oluyorum su ekmek gibi bi ihtiyac :Deli: