PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjektör temizliği

Tholl-ga
01-10-2009, 15:25
aracım 50 k oldu.enjektör,egr temizliği yaptırmayı düşünüorum.Güvenilir bir yer olması ve referanslarıda iyi olan bi yere gitmek istiyorum.yardımcı olabilicek kim yada kimler var?

Ogedov
01-10-2009, 17:40
aracım 50 k oldu.enjektör,egr temizliği yaptırmayı düşünüorum.Güvenilir bir yer olması ve referanslarıda iyi olan bi yere gitmek istiyorum.yardımcı olabilicek kim yada kimler var?

Şipşakçı enjektör temizliği ve egr temizliği dediğin nedir bana bunların ayrıntısını bilare ver beklentin nedir delüğanlı ben würth ürünüyle yapıorum..

MiaMi
01-10-2009, 17:41
Hangi ara o kadar km yaptın kardeşim sen. Ben metrodan aldım geçen gün enjektör temizleyici gayette güzel bi ürün. İsmini hatırlamıyorum sarı bir şisesi var. bakarım yarın.

Tholl-ga
01-10-2009, 17:49
Şipşakçı enjektör temizliği ve egr temizliği dediğin nedir bana bunların ayrıntısını bilare ver beklentin nedir delüğanlı ben würth ürünüyle yapıorum..

sana zahmet yarın araçları change edelim öğlen ya da fabrikadan gel al :D

Hangi ara o kadar km yaptın kardeşim sen. Ben metrodan aldım geçen gün enjektör temizleyici gayette güzel bi ürün. İsmini hatırlamıyorum sarı bir şisesi var. bakarım yarın.

bro ben sıfır almadımki aracı :d nisanda aldım 07 model 39bindeydi :D

nadir
01-10-2009, 22:52
sana direkt olarak kendimi tavsiye ediyorum ikitelli san. sitesinde bu işle alakalı servisim var sana burdan cep numaramı yazıyorum yaptırmasanda önemli değil arayıp bilgide alabilirsin her zaman bende 0532 435 99 43 nadir usta şimdiden geçmiş olsun

EMG
01-10-2009, 23:02
Bende düşünüyorum bu aralar enjektör temizliği yaptırmayı. Ne kadar aşşağı yukarı fiyatları?

nadir
01-10-2009, 23:14
yanlış anlaşılmasın yalnız ben sadece yeni nesil dizel araçların enjektör temizliğini ve tamirini yapıyorum diagnostic test cihazlarımda var dizel araçların enjektör temizliği ortalama 100 tl den başlıyor

Murat
01-10-2009, 23:16
50 lira rakamlar.

ama yapan yerin kalitesi önemli.bazıları 2 dk sokupmakineye çıkarıyo.bzıları ayrıntılı işliyo falan.

nadir
01-10-2009, 23:23
enjektör asla araç üzerinde temizlenmez araç üzerinden sökülür dağıtılır temizliği ultrasonik cihazlarla yapılır ve toplanıp ayarlanmak üzere makineye bağlanır ve yakıt miktar ayarları yapılır ve ortalama 1,5-2 saat sürer hiç değilse benim yaptığım işlem bu ve süresi bu kadar

ErayCerit
01-10-2009, 23:28
Gözünü sevdiğimin kara düzeni :D balata spreyimi metal temizleyici spreymi ne vardı hava filtresinin borudan sıkıyorlar gaz vererek öyle bi yöntem duymuştum deneyen yada gören varmı ?

Murat
01-10-2009, 23:53
karbon temizlemenin türk işi :))

R.I.P
02-10-2009, 09:34
enjektör asla araç üzerinde temizlenmez araç üzerinden sökülür dağıtılır temizliği ultrasonik cihazlarla yapılır ve toplanıp ayarlanmak üzere makineye bağlanır ve yakıt miktar ayarları yapılır ve ortalama 1,5-2 saat sürer hiç değilse benim yaptığım işlem bu ve süresi bu kadar

bildiğim kadarıyla gerçek enjektör temizleme bu şekilde yapılıyordu

jetlag
02-10-2009, 10:57
Gözünü sevdiğimin kara düzeni :D balata spreyimi metal temizleyici spreymi ne vardı hava filtresinin borudan sıkıyorlar gaz vererek öyle bi yöntem duymuştum deneyen yada gören varmı ?

seafoam veya benzeri bi urunu b12 chemtool da olabilir (rafine edilmis gaz yagi aslinda)

http://berrymanproducts.industrialhost.com/Portals/0/web%20shots/0116.gif

http://forums.audiworld.com/picture.php?albumid=54666&pictureid=127906

iksinden birini, fren booster'a emme manifoldudan bi boru gider, vakum borusu fren yapmanizi kolaylastirir, o borunun icine dokuyoruz, (aslinda emme manfilduna giden ve vakum yapan herhangi bi boru olabilir)yanliz maddeyi dokerken aracin calisir halde olmasi lazim, sonra 15-20 dakika bekliyoruz, aracin yeniden calistirip, egsozdan beyaz duman atarak mahellenin hasare ve boceklerden kurtulmasini izliyoruz

http://www.youtube.com/watch?v=D11ZVYwj62w&feature=related

R.I.P
02-10-2009, 11:48
videoyu izledim motor yağına falanda karıştırdı bi süre çalıştırıp yağ değişimi yapmak gerekli sanırım?

BlackEmperor
03-10-2009, 18:42
bişey soracam nadir usta bu enjektörü dağıttıktan sonra toplayamama veya ayar tutturamama gibi bi ihtimaliniz var mi ? aracımda yazılım var bu işlemden sonra saçmalaması söz konusu mu ? birde ultrasonic temizlemeden bahsedebilirmisiniz? nasıl bi cihaz kullanıyorsunuz ? youtube da izlediğim ultrasonic temizlik videoları gibi bir uygulama mı? sadece ve sadece rezonans sayesinde temizlik mi yoksa yanında aşındırıcı kimyasallarda kullanıyormusunuz?

Dragger
03-10-2009, 18:46
Ben de yaptırcam, carbon clean yaptırdım ama enjektör temizleteli 30bin oldu :D

cabriolet
03-10-2009, 19:49
benimde kardeşimin arabasına komple bi bakım yaptırmam lazım araba gitmiyo artık :D

Tholl-ga
03-10-2009, 20:10
benimde kardeşimin arabasına komple bi bakım yaptırmam lazım araba gitmiyo artık :D

evet o kadar gitmioki corsayla geçtim :Ds

Murat
03-10-2009, 20:39
benzinlideĞ?

cabriolet
03-10-2009, 21:47
evet o kadar gitmioki corsayla geçtim :Ds

git kumda oyna 320d nin ölüsü senin o dandik 1.3 litrelik sürahi motorlu corsandan iyi gider :D

gökan
04-10-2009, 09:03
würth varmıs benzıne atılan onun bı yararı varmı

///MeHAyT
04-10-2009, 12:00
Bende depoya karıştıLandan aLıp atacağım. Zamanı geLdi :(

paliojet
04-10-2009, 13:30
würth carbon clear

Dragger
04-10-2009, 13:35
Bizim serviste yapıyorlar, fiyat ögrenirim isterseniz ;)

git kumda oyna 320d nin ölüsü senin o dandik 1.3 litrelik sürahi motorlu corsandan iyi gider :D

Ahahahahaha :D

-ER-
04-10-2009, 13:49
Ben 50 liraya yaptırmıştım.
Enjektörün lastikleirni falanda değiştirirsen totalda 60 a falan çıkıyorsun

nadir
04-10-2009, 15:48
bişey soracam nadir usta bu enjektörü dağıttıktan sonra toplayamama veya ayar tutturamama gibi bi ihtimaliniz var mi ? aracımda yazılım var bu işlemden sonra saçmalaması söz konusu mu ? birde ultrasonic temizlemeden bahsedebilirmisiniz? nasıl bi cihaz kullanıyorsunuz ? youtube da izlediğim ultrasonic temizlik videoları gibi bir uygulama mı? sadece ve sadece rezonans sayesinde temizlik mi yoksa yanında aşındırıcı kimyasallarda kullanıyormusunuz?

ÖNCELİK LE SELAM!
önce ilk soruya cevap vereyim enjektörü toplayamama ve ayarlayamama gibi ihtimalin olması kişiye göre değişir eğer siz tecrübesiz ve eğitimsiz bir kişiye bu işlemi yaptırmaya kalkarsanız evet var diyebilirim, fakat bu işin hem eğitimini almış ve tecrübe sahibi bir ustaya yaptırırsanız yok derim toplama konusunda değil ama ayarlama konusunda ustanın bu işlerde aynı bir sanatçı gibi karakteristik ayarları vardır obsiyonlar dahilinde değerlerle oynama yaparak enjektörlerin performansında olumlu yada olumsuz etkiler yaratabilirler....
tabi herşeyden önce böyle sanatçı bir usta bulmanız gerekli mevcut sanayi sitelerindeki çoğu ustanın hali ortada kime nasıl güvenip nasıl iş yaptıralabilir tecrübesi bir kaç aldanma ve karşılıksız yapılan para ödemelerinden sonra kazanılıyor :)))

şimde de ultrasonic cleaner' a geldi sıra bu cihaz özel bir kimyasal sıvı yada toz temizleme maddesi ve ona katılan 1/10 ölçek su ile yapar temizliği önce cihaz 60 dereceye kadar ısıtır kendini ve sonra titreşimlerle yaydığı ultra sonic dalgalarla enjektör yada her ne temizlenecek ise onun üzerindeki kir ve partekülleri parçalayarak temizler bu sistem daha önce kuyumcular tarafından kullanıyordu otomotiv piyasasına girmeden önce...

kullanmış bir altın takıyı hiç kullanılmamış hale getiriyor bunu yazmamın nedeni temizlemesinin boyutu hakkında bilgi sahibi olmanız içindi aşındırıcı hiç bir madde kullanmıyoruz.....

BlackEmperor
04-10-2009, 15:57
Açıklayıcı cevabınız için teşekkürler Nadir Usta bu tarz güzel yorumlar bilgilenme açısından faydalı oluyor.

Aşırı kimyasal kulllanımı pompalarda ilerki dönemlerde fazla yakmaya sebep oluyor(muş) o yüzde ultasonic temizlik en iyisi. Hatta bunu manifoldlarada yapabiliyorsanız süper olur ve benzeri parçalara. Yazılım olduğundan bahsetmiştim Pompanın debisi bozulursa veya ayar tutmazsa diye aklımda soru işareti oluşmuştu.

Tekrardan teşekkürler

melih
04-10-2009, 16:15
dizel enj.lerle benzinli enjr. temizlik fiyatlatımı aynımı ki fark varmı aralarında

nadir
04-10-2009, 16:24
Açıklayıcı cevabınız için teşekkürler Nadir Usta bu tarz güzel yorumlar bilgilenme açısından faydalı oluyor.

Aşırı kimyasal kulllanımı pompalarda ilerki dönemlerde fazla yakmaya sebep oluyor(muş) o yüzde ultasonic temizlik en iyisi. Hatta bunu manifoldlarada yapabiliyorsanız süper olur ve benzeri parçalara. Yazılım olduğundan bahsetmiştim Pompanın debisi bozulursa veya ayar tutmazsa diye aklımda soru işareti oluşmuştu.

Tekrardan teşekkürler

Evet orayı atlamışım özür dilerim;
bu yapılan işlemin asla yazılama ve ecu ya zararı yoktur! gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz, manifolt kirliliği ve supap kurumlanmalarında benim tek tavsiyem silindir kapağanının sökülüp temizlenmesidir..
fakat her zaman bu işlem maddi bir külfettir imkan dahilindedir bu işlem, neden sökülmeli derseniz buralardaki kir, kurum ve partiküllerin arac üzerinde yapışmış olduğu yerden kimyasalla sökülmesine ,çözülmesine ve temizlenmesine çalışırsak bu çıkan kir parçacıkları motorun içine gitmesi kaçınılmazdır ve bu hiç tahmin edilmeyen sonuçlara sebep olabilir atalarımız buna kaş yaparken göz çıkarmak diye bir tabir kullanmıştır :)))

Mehmet Gazihan
05-10-2009, 15:48
Usta okuyanda el kadar bi parçanın motora kaçacağını zanneder..((:

R.I.P
06-10-2009, 21:37
würth ün yakıta konulan katkıları ne kadar iş görür?

Murat
06-10-2009, 22:09
bu ultrasonic, benzin enjektör deliklerinin içine işleyebiliyormu?

Eyüp
06-10-2009, 22:16

Bu heryerde böyledir , bizde pompa , enjektör işi yapıyoruz :)

gökan
06-10-2009, 22:39
würth aldım 3o lıraya benzınım full bıtsın koyucam

FaBeRgE
10-10-2009, 14:47
http://www.youtube.com/watch?v=DUPqrgZdIU8

elpadre
10-10-2009, 15:15
nadır usta yakında yanına gelıcem bılgın olsun :)

Pug
10-10-2009, 19:06
Bende carbon clear yaptirmistim .. bir kac arkadas makineye baglama enjektorleri sok temizlet oryinglerini degistir dedi. ama makineye baglattim ve ortaya cikan sonuc gercekten kucumsenicek cinsten degildi.arac 145.000 km'deydi ve sanmiyorum ki o zamana kadar bu islem uygulandi ona .. gaz tepkimesi cok degismiti aracin.

Murat
11-10-2009, 00:58
bu ultrasonic, benzin enjektör deliklerinin içine işleyebiliyormu?

demişim.

birde sökm işlemi sadece dizEL içinmi? benzİN de sökülüyormu?

nadir
12-10-2009, 16:23
her zamana beklerim buyur gel :))

nadir
12-10-2009, 16:25
nadır usta yakında yanına gelıcem bılgın olsun :)

her zaman beklerim buyur gel görüşmek üzere :)))

elpadre
12-10-2009, 19:16
her zaman beklerim buyur gel görüşmek üzere :)))

su arabayıı bıtırıyım gelıcem sana :)

Ahmet_28
12-10-2009, 19:26
benzinli araç çalışmıyonmu nadir usta bizim başımız kelmi :D

Onno
12-10-2009, 19:31

Ya ben Wurth aldim ama bi turlu katamadim ille full depo olcak diyor usta :/ depoyu fulleyemedim ki su ara :) devir ayarsiz enjektor temizlik istio, gazi 1500den sonra geç salio

R.I.P
12-10-2009, 23:42
Ya ben Wurth aldim ama bi turlu katamadim ille full depo olcak diyor usta :/ depoyu fulleyemedim ki su ara :) devir ayarsiz enjektor temizlik istio, gazi 1500den sonra geç salio
common rail katkısı için en az 20-30 litre olması gerekiyor diye yazıyordu üstünde.farkı göremedim çünkü aracı alır almaz kullandım.bi dahaki mazot alışımda tekrardan kullanmayı düşünüyorum.kokusu aynı gaz yağı gibiydi saf gaz yağı gibi bişey sanırım.

Onno
13-10-2009, 10:22
common rail katkısı için en az 20-30 litre olması gerekiyor diye yazıyordu üstünde.farkı göremedim çünkü aracı alır almaz kullandım.bi dahaki mazot alışımda tekrardan kullanmayı düşünüyorum.kokusu aynı gaz yağı gibiydi saf gaz yağı gibi bişey sanırım.

hmm şişenin üzerinde bir depoya bir şişe diyor 50 litreye. benim araç benzinli. en az yüzde 60 depo dolu olsun diyorlar

Ogedov
13-10-2009, 20:37

sizin bahsettiğiniz ürün yakıt katkısıdır enjektör temizleme tamamen farklı bi olay servislerde uygulanmaktadır. enjektör temizleme sıvısı mazot pompasından araca bağlanıp 1 litre mazot yakana kadar araba çalışır durumda kalarak bütün enjektör ve yolları temzileniyor..

Ahmet_28
13-10-2009, 20:45
yeni nesil araçlarda enjektör temizliğini onaylamıyorlar

Murat
13-10-2009, 21:33
direk diştirin para kazanalım mı dyolar.

alın vrin ekonomye can verin hesbı :)

Onno
13-10-2009, 21:43
sizin bahsettiğiniz ürün yakıt katkısıdır enjektör temizleme tamamen farklı bi olay servislerde uygulanmaktadır. enjektör temizleme sıvısı mazot pompasından araca bağlanıp 1 litre mazot yakana kadar araba çalışır durumda kalarak bütün enjektör ve yolları temzileniyor..

hmm bilgilendirme için tesekkurler, benzinli modellerde nasil yapiyorlar? sanirim temizlemesi çok zor diye biliyorum ozellikle içine havsa ufleme falan zararliymis

Ahmet_28
13-10-2009, 21:46
direk diştirin para kazanalım mı dyolar.

alın vrin ekonomye can verin hesbı :)

aynen öyle :D

elektronik olduğundan hemen zarar gördüğünü söylediler

istersen sende elindeki 2.2 enjektörleri bi kontrol et sorunun onlardan olabilir ;)

nadir
13-10-2009, 23:41
benzinli araç çalışmıyonmu nadir usta bizim başımız kelmi :D

yok dostum kusura bakma sadece dizel arac a bakıyorum ama fark etmez sende gel yemek yeriz çay içeriz sohbet ederiz ziyarete gel :)

elpadre
14-10-2009, 05:19
usta bıızm arac benzınlı nasıl olucak :)

FaBeRgE
21-10-2009, 13:40
nadir usta ile telefonda görüştüm,

çok kibar beyefendi bir insan, en yakın zamanda göndermeyi düşünüyorum bakalım nasip :)

dt8677
24-12-2012, 12:39
konuyu hortlatalım:)

araç 120k oldu ve arttık detaylı bi bakım yaptırmalıyım sanırım. daha 2 ay önce chip yaptırdım, ardından carbon clean yaptırmak istedim fakat yüksek kilometrede sorun olur diolar, yeni güncel bilgi alabilirsem sevinirim

enjektör temizliği , cc benim araç için uygunmudur? ve würth katkısını kullanmanın artısı varmıdır? teşekkürler

GokhanRS
24-12-2012, 12:44
konuyu hortlatalım:)

araç 120k oldu ve arttık detaylı bi bakım yaptırmalıyım sanırım. daha 2 ay önce chip yaptırdım, ardından carbon clean yaptırmak istedim fakat yüksek kilometrede sorun olur diolar, yeni güncel bilgi alabilirsem sevinirim

enjektör temizliği , cc benim araç için uygunmudur? ve würth katkısını kullanmanın artısı varmıdır? teşekkürler

yaptırabilirsin zararı değil yararı olur. zararı olur olayı sallama oluyor biraz. tabi kaliteli yerlerde yaptır. izmirde würthün makinası olan yerler illaki vardır.

katkıda işe yarıyor cihazla yapılan kadar olmasada. katkıyı depoyu fulleyip sonra uzun yola gidicek ve çabuk bitiriceksen atmanı tavsiye ederim. ben würth bayisiyim eğitimlerini aldım. ilk ağızdan yazıyorum yani. kulaktan dolma değil.

dt8677
24-12-2012, 12:52
yaptırabilirsin zararı değil yararı olur. zararı olur olayı sallama oluyor biraz. tabi kaliteli yerlerde yaptır. izmirde würthün makinası olan yerler illaki vardır.

katkıda işe yarıyor cihazla yapılan kadar olmasada. katkıyı depoyu fulleyip sonra uzun yola gidicek ve çabuk bitiriceksen atmanı tavsiye ederim. ben würth bayisiyim eğitimlerini aldım. ilk ağızdan yazıyorum yani. kulaktan dolma değil.

eyvallah hocam en yakın zamanda würth atalım o zman, peki bu enjektör temizliğini siz yapıomusunuz veya istanbulda yaptıran yerler nereler illaki biyosundur:) yakın zamanda gelicem ondan soruyorum. bide son olarak ne kadar sürdüğü hakkında bir bilginiz varmı? teşekkürler

GokhanRS
24-12-2012, 12:58
eyvallah hocam en yakın zamanda würth atalım o zman, peki bu enjektör temizliğini siz yapıomusunuz veya istanbulda yaptıran yerler nereler illaki biyosundur:) yakın zamanda gelicem ondan soruyorum. bide son olarak ne kadar sürdüğü hakkında bir bilginiz varmı? teşekkürler

istanbulda bizde var cihazları ve yapıyoruz evet. 45 dakika cihaz bağlı kalıyor. montajda 5-10 dk. yani maximum 1 saat sürer.

makinamızda linkteki cihaz.
Wrth Trkiye - Profesyonel Montaj (http://shop.wurth.com.tr/?sayfa=product/artikel&artikel=0702+999+037+000+++++1)

dt8677
24-12-2012, 13:02
istanbulda bizde var cihazları ve yapıyoruz evet. 45 dakika cihaz bağlı kalıyor. montajda 5-10 dk. yani maximum 1 saat sürer.

makinamızda linkteki cihaz.
Wrth Trkiye - Profesyonel Montaj (http://shop.wurth.com.tr/?sayfa=product/artikel&artikel=0702+999+037+000+++++1)

teşekkürler tekrar inşallah en yakın zamanda gelicem.

melih
24-12-2012, 19:01
istanbulda bizde var cihazları ve yapıyoruz evet. 45 dakika cihaz bağlı kalıyor. Montajda 5-10 dk. Yani maximum 1 saat sürer.

Makinamızda linkteki cihaz.
wrth trkiye - profesyonel montaj (http://shop.wurth.com.tr/?sayfa=product/artikel&artikel=0702+999+037+000+++++1)

tek noktadan enjeksıyonlu araçlar içinde uygunmudur uno araç yaptırma düşücemiz varda ??

Kadyr
23-02-2013, 14:04
tek noktadan enjeksıyonlu araçlar içinde uygunmudur uno araç yaptırma düşücemiz varda ??

senin için güncel çekiyorum gökhan görmemiş yazdığını:)

silwerhooks53
23-02-2013, 15:40
arkadaşlar ben bişe sormak ıstıyorum bızde megane 2 1.5 dızel var 180 bınde ben buna carbon clean bıde enjektor temızlı falan yaptırmak ıstıyorum ama bıraz korkuyorum bı zararı olurmu dıye cunku yuksek km dekı arabalara carbon clean zararlı gıbı duyumlar var ne kadar dogrudur bıde anadolu yakasında goztepe sanayıde falan tavsıye edebılcenız bı yer varmı mesela bosh servisi falan

Kadyr
24-02-2013, 18:19
Hic yapilmamis araca tavsiye etmiyorlardi sanirim. Enjektorleri olcurtdunuzmu hic bilgisayara baglatip skinti varmi acaba? Yoksa eger at bi wurth katkisi sonra yardir:)

Mehmet Gazihan
25-02-2013, 06:20
Arkadaşlar özellikle yüksek km lerdeki araçların bu temizliğe ihtiyacı var. aşırı kurum ve katran birikimi bi zamansonra başınız ciddi sorunlar açabilir.

Her km deki araca özel uygun bir kurum temizliği yolu yöntemi vardır.

yolunu yordamını bilmeyen ustalar sağolsunlar adını çıkardı yüksek kmlerde yapılmaz diye.

ANIL ERCAN
25-02-2013, 09:42
Forumda GökhanRS Nickli Gökhan abi Benim Megane'a Yaptı 2 hafta önce würth Carbon Clean Uygulaması, 45 dakika boyunca temizleniyor enjektörler.

Gerçekten carbon cleandan sonra arabanın gidişi bile değişti, 44.000 km'de arabam ve 1.5 dci

cXe
25-02-2013, 16:16
1 ay kadar önce fiesta ya carbon clean yaptık ciddi derecede fark etti, 4. vitese düştüğüm rampaları şuan 5le çıkıyorum. bu arada aracın km si kaç bilmiyorum ama 200bini devirik olduğu belli

kasırqa
25-02-2013, 16:21
astraya yaptırmayı düşünüyorum LPGli araba 150 bin de, ayrıca gazcı da gaz enjektörlerini temizlemek lazım dedi bi faydası olur mu ?

Uur
25-02-2013, 16:35
astraya yaptırmayı düşünüyorum LPGli araba 150 bin de, ayrıca gazcı da gaz enjektörlerini temizlemek lazım dedi bi faydası olur mu ?

Bende bunu merak ediyorum aracım 110 bin de ve enjektör temizliği daha önce yapıldımı bilmiyorum. Birde enjektörlerin temizliğe ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız :confused:

Mehmet Gazihan
25-02-2013, 16:36
1 ay kadar önce fiesta ya carbon clean yaptık ciddi derecede fark etti, 4. vitese düştüğüm rampaları şuan 5le çıkıyorum. bu arada aracın km si kaç bilmiyorum ama 200bini devirik olduğu belli

kurum enj.deliklerini daraltıyor, Temizlikten sonra delikleri genişleyen enjler daha fazla yakıt püskürtebiliyorlar.

Kadyr
25-02-2013, 16:42
Birde araca alisan kaynasan kurumlar var diye duydum onlar gidince kotu oluyor diyorlar dogrumudur?

Hondafatih
25-02-2013, 16:46
kurum enj.deliklerini daraltıyor, Temizlikten sonra delikleri genişleyen enjler daha fazla yakıt püskürtebiliyorlar.

Mehmet abi arabam mk6 fiesta yazılım yaptırdım bu sebepten dolayıda enjektör ve corbon clear yaptırmaya çekiniyorum arabanın gidişatında eksi bir durum olur mu? ayarsızlık vs... gibi

silwerhooks53
25-02-2013, 20:17
yanı arkadaslar yaptırıyımm demekkı gercekten performans farkedıyo suan anadolu yakasında tavsıye edecegınız bı yer varmı mesala ben goztepedeyım goztepe sanayıde falan

GokhanRS
25-02-2013, 20:19
Mehmet abi arabam mk6 fiesta yazılım yaptırdım bu sebepten dolayıda enjektör ve corbon clear yaptırmaya çekiniyorum arabanın gidişatında eksi bir durum olur mu? ayarsızlık vs... gibi

hayır sorun yaşamazsın. tıkanıklık varsa sorunu çözer. tabi kaliteli markaları seçmekte fayda var. enjektörlerin ilk günkü temizliğe dönmesi zarar değil fayda sağlar.

GokhanRS
25-02-2013, 20:26

her araç ve enjektöre özel sistemlerimiz var. yani hertürlü enjeksiyon sistemi temizlenebilir. karbüratör dahil.

mesela bir başka cihazımızın videosu buda benzinli araçların test temizlik v.s herşeyini gösteren farklı bir cihaz.

Launch Injector - nozzle Cleaner & Tester (X-Sonic, Ultrasonic Clean) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=OxCBb0BI39Q)

OxCBb0BI39Q

ilaçlarımızın hepssi kaliteli mallardır. genel olarak würth, bazı sistemler için berner ve bosch ürünlerde kullanmamız gerekebiliyor.

Kadyr
25-02-2013, 20:31
Gokhan abi ben sana birsey sormak istiyorum sen bu isin icindesin tecrubelisin.bizim aracin enjektorleri pc ye baglaninca sifir hata gorunuyor kurum yokmus gibi gorunuyor surekli shell gtl kullaniyorum ara sira wurth katki atiyorum.sence bu durumdaki enjektorde temizligin bi faydasi olucakmidir arac 130 binde

GokhanRS
25-02-2013, 20:39
Gokhan abi ben sana birsey sormak istiyorum sen bu isin icindesin tecrubelisin.bizim aracin enjektorleri pc ye baglaninca sifir hata gorunuyor kurum yokmus gibi gorunuyor surekli shell gtl kullaniyorum ara sira wurth katki atiyorum.sence bu durumdaki enjektorde temizligin bi faydasi olucakmidir arac 130 binde

faydası olur zararı olmaz. ancak temiz ise az fayda sağlar. genelde enjektörler iyice tıkanana kadar bilgisayarda hep iyi görünür.

katkı olayıda genelde uzun yol yapılcaksa full depoya atılıp 1-2 gün içinde kimyasal bozulmadan depo bitirilmeli. ve devirli kullanılmalı o depo. o yüzden aslında carbon clean daha kârlı ve daha etkili.

ancak ara sıra katkı kullandıysan büyük ihtimal temizdir. mazotuda iyi yerden alman kafanın rahat olması için yeterli sebep. bu hafta bir clio 3 e enjektörler arızalı bozulmuş değişmesi gerek o yüzden sürekli enjeksiyon hatası veriyor demişler. biz temizliğini yaptık ve 3-4 gün sonrası adam geldi ve çok teşekkür etti araba düzeldi bi ton masraftan kurtuldum dedi.

yani iyi yerden yakıt alman ara sıra würth katkı atmanda çok mantıklı ve güzel hareket.

Kadyr
25-02-2013, 20:47
Ben katki atinca hep dip gaz takiliyorum bir sure abi. Hep ayni yerden gtl aliyorum skinti yasatmadi hic.Bide aklimda olma acisindan sendeki bu islem malitiyeni soyleyebilirmisin

ANIL ERCAN
25-02-2013, 21:05
Ben katki atinca hep dip gaz takiliyorum bir sure abi. Hep ayni yerden gtl aliyorum skinti yasatmadi hic.Bide aklimda olma acisindan sendeki bu islem malitiyeni soyleyebilirmisin

Gökhan abi'nin yerine müsadesiyle ben cevap vereyim, 80 TL İşlem. Ve 45 Dakika sürüyor. Gerçekten fark ediyor araba psikolojik Fark degil gerçek fark :) Şiddetle yaptırmanı tavsiye ederim..

melih
25-02-2013, 21:09
her araç ve enjektöre özel sistemlerimiz var. yani hertürlü enjeksiyon sistemi temizlenebilir. karbüratör dahil.

mesela bir başka cihazımızın videosu buda benzinli araçların test temizlik v.s herşeyini gösteren farklı bir cihaz.

Launch Injector - nozzle Cleaner & Tester (X-Sonic, Ultrasonic Clean) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=OxCBb0BI39Q)

OxCBb0BI39Q

ilaçlarımızın hepssi kaliteli mallardır. genel olarak würth, bazı sistemler için berner ve bosch ürünlerde kullanmamız gerekebiliyor.

adres bilgisi ve maliyet konusunda bilgi alabilirmiyim mümküse

BıD-Clio
25-02-2013, 21:42
Gökhan abi'nin yerine müsadesiyle ben cevap vereyim, 80 TL İşlem. Ve 45 Dakika sürüyor. Gerçekten fark ediyor araba psikolojik Fark degil gerçek fark :) Şiddetle yaptırmanı tavsiye ederim..

carbon clean ve enjektor temızlıgı ıcın olan fıyatmı bu

ANIL ERCAN
25-02-2013, 21:46
carbon clean ve enjektor temızlıgı ıcın olan fıyatmı bu

Evet Detaylı bilgi İçin GÖKHANRS nickli Gökhan abiyle irtibata geçebilirsiniz :)

buda bi foto Enjektörler temizlenirken..

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/484905_127973794046870_920467353_n.jpg

cXe
26-02-2013, 10:17
benim arabada berner marka kullanıldı, 2 tüp karışım yapıldı biri enjektör diğeri egzoz ve motor sistemindeki kurumlar içindi sanırım, yanlış hatırlamıyorsam 150TL ödemiştik

Onur1984
07-03-2013, 22:56
Carbon clean isleminden sonra sabahlari sogukken meydana gelen dalgali calisma sorunumuz ortadan kalkti sanirim faydasi oluyor bu islemlerin :)

erdem325
12-04-2013, 02:58
ankara da bu işi hakkıyla kim yapar peki?
araç 1.7 dti, bu güne kadar bu temizliğin yapıldığını hiç sanmıyorum ve 192binde..

tayf
12-04-2013, 04:05
ankara da bu işi hakkıyla kim yapar peki?
araç 1.7 dti, bu güne kadar bu temizliğin yapıldığını hiç sanmıyorum ve 192binde..

uraz bosch car service var ama ne kadar hakkıyla yapıyor bilmiyorum orjinal malzeme kullanıyorlar katkıları motorvac

burası iyimidir bende biraz merak ediyorum yada iyi bi yer varmı ?

erdem325
12-04-2013, 10:25
uraz bosch car service var ama ne kadar hakkıyla yapıyor bilmiyorum orjinal malzeme kullanıyorlar katkıları motorvac

burası iyimidir bende biraz merak ediyorum yada iyi bi yer varmı ?

uraz babamın tanıdığı olması lazım, umarım iyilerdir işleride bi gideyim :)

tayf
12-04-2013, 21:21
uraz babamın tanıdığı olması lazım, umarım iyilerdir işleride bi gideyim :)

bizde bilgilenmiş oluruz sayende :)

-ER-
12-04-2013, 21:33
Ben enjektörleri söktürüp yaptırmıştım makinaya bağlamışlardı adamlar sonra
enjektörler araca bağlandıktan sonra kurumlar için falan yapayım dedim WÜRT ün galiba makinasına bağlandı ilaçlı benzinle çalıştı birde 35-40 dakika kadar sonra ne oldu bilmem :D

erdem325
12-04-2013, 21:54
şimdi iki şekilde temizlik yapılıyor, birisi araç üzerinde depodan pompa ayrılıp harici bi makineyle yakıt basılıyo falan..
bir diğeride sökülüp dağıtılıp ultrasonic temizlik..
bizimki 192bin de olduğuna göre bunun enjektörleri, emmesi, portları vs vs kurum doludur diye tahmin ediyorum..
ultrasonic yaptırsam bu sefer emme ve kapak portları, subap etrafı falan kirli kalıcak..
e makineyle yaptırsam bu seferde enjektörler ultrasonic kadar temz olmayacak sanırım..

nasıl bir yol izlemek lazım?
benim aklıma ultrasonic temizlik yaptırıp o sırada da emmeyi söküp temizlemek geliyor ama bu seferde kapağın portları temizlenmemiş olacak?

karışık bi durum :)

makif84
19-04-2013, 09:51
Ankara da Uraz pompayı deneyen oldumu?veya enjektör temizliğini Ankarada hakkıyla yapan tercih edeceğiniz işletme varmı?

Mehmet Gazihan
19-04-2013, 10:00
şimdi iki şekilde temizlik yapılıyor, birisi araç üzerinde depodan pompa ayrılıp harici bi makineyle yakıt basılıyo falan..
bir diğeride sökülüp dağıtılıp ultrasonic temizlik..
bizimki 192bin de olduğuna göre bunun enjektörleri, emmesi, portları vs vs kurum doludur diye tahmin ediyorum..
ultrasonic yaptırsam bu sefer emme ve kapak portları, subap etrafı falan kirli kalıcak..
e makineyle yaptırsam bu seferde enjektörler ultrasonic kadar temz olmayacak sanırım..

nasıl bir yol izlemek lazım?
benim aklıma ultrasonic temizlik yaptırıp o sırada da emmeyi söküp temizlemek geliyor ama bu seferde kapağın portları temizlenmemiş olacak?

karışık bi durum :)

Her halukarda motoru o pislikten kurtarman gerek.

CarbonClean mazotun temas ettiği heryeri temizler. Fiziksel Temizlikle Kimyasal Temizlik Farklı şeyler. Enjektörlerin sağlamsa Ultrasonic temizliğe gerek yok kanımca.

FaTiH44
19-04-2013, 11:17
Ankara da Uraz pompayı deneyen oldumu?veya enjektör temizliğini Ankarada hakkıyla yapan tercih edeceğiniz işletme varmı?

Uraz'da Şevket Usta var.İşlerinde iyilerdir,tavsiye ederim.

R.I.P
20-04-2013, 21:51
bugün 98bini geçtim ve daha uzun süre binmeyi düşünüyorum o nedenle enjektörleri söktürüp temizletmek gerekliyse kalibre ettirmek vs gibi ince ve detaylı şeyler yaptırmak istiyorum. izmirde nereyi tavsiye edersiniz? corsa 1.3 cdti

emreaydın
14-05-2013, 15:19
dizel megane kullanıyoruz yanlış hatırlamıyorsam bi 30k önce enjektör temizlettik araç rölantide çalışırken 10 saniyede bir çok ufak silkeliyor enjektörle alakası varmıdır temizlettirsek geçermi

Kadyr
14-05-2013, 15:28
Son shell gtl aliminda arabada bi cekis dusuklugu kesme yasadim anlik olarak bide bosta biraz siyah duman gordum normalde pek yoktu.sheli aradim numune aldilar haber vericekler.bir skinti varsa karsilariz dedilerde araba suan normal mazotta skinti ciksa bile ne yapiabilirki:)

FaTiH44
14-05-2013, 16:37
dizel megane kullanıyoruz yanlış hatırlamıyorsam bi 30k önce enjektör temizlettik araç rölantide çalışırken 10 saniyede bir çok ufak silkeliyor enjektörle alakası varmıdır temizlettirsek geçermi

enjektörden yapabilir,enjektörleri söktürüp test ettirmenizi öneririm.

erdem325
15-05-2013, 01:41
urazla gidip konuştum, durumu anlattım ultrasonic temizlik yaptırayım diyorum ne dersiniz vs şeklinde.
bana temizlik önermediler, hiç araca bile bakmadan direkt yeni enjektör verelim uğraşma tarzında konuştular.
araç 192 binde.
dedim sökülüp enjektörler test edilip ona göre karar verilmiyor mu bu işte?
sen bizi dinle değiştir enjektörü uğraşma ultrasonic vs dediler.
bende he hü dedim çıktım dükkandan..

Ufuk
15-05-2015, 22:40
Konuyu güncelliyorum(Bildiğin hort). Aracım 1.6tdi. Km 130 bin. Carbon clean yapıp komple temizletmek mi yoksa enjektör temizliği yapmak yeterli olur mu ? Anadolu yakası bostancıda vs önericeğiniz yer var mı ?

mikelazi
16-05-2015, 11:45
whürt enjektör temizlici kullandım gerçekten farketti.carbon clean bir önceki aracımda (150binde)yaptırdım bir fark görmedim.1000km öncede cooler ve emme temizligi yaptırdım.egr.5000km.önce iptal.

mbulur
19-05-2015, 20:14
Konuyu güncelliyorum(Bildiğin hort). Aracım 1.6tdi. Km 130 bin. Carbon clean yapıp komple temizletmek mi yoksa enjektör temizliği yapmak yeterli olur mu ? Anadolu yakası bostancıda vs önericeğiniz yer var mı ?

Dizel enjektörleri çok hassas parçalardır, çok zorunlu olmadıkça kesinlikle dağılıtıp temizleme yada revizyon işlemi yapılmamalıdır. Eğer aracınıza aldığınız kötü yada sahte bir yakıt nedeniyle ciddi bir çekiş problemi yaşamıyorsanız enjektörlerinizi kesinlikle elletmeyin. İşini hakkıyla yapan biryerde Carbon Clean işlemi yaptırın yeterlidir. Bazı Carbon Clean yapan yerler temizleyici kimyasalı çok fazla mazotla karıştırıyor ve ilaç temizleyici özelliğini kaybediyor. Carbon Clean yapılırken ilaç en fazla 1:1 oranda mazotla karıştırılmalı ve temizleme süresine mutlaka uyulmalıdır. 15 dakika Carbon Clean temizleme işlemi yapılmalı araç stop edilip 5 dakika beklendikten sonra kimyasal bitene kadar işleme devam edilmelidir. Bazı yerler fiyatı düşük tutmak adına kimyasalı hem çok fazla mazotla karıştırıyor 3:! gibi hemde 15 dakika işlemi yapıp bitti deyip çıkıyor.

Kadyr
19-05-2015, 21:01
1.9 tdi yi bostancıda bocsh çicek kardeslerde temızlık vs yaptırdım bı sıkıntı yaşamadım

Lee-on!
24-05-2015, 11:57
Kaliteli ve tek elden mazot + her 2 3 depoda bir wurth enj. temizleyici kullanın uzun süre sıkıntısız binersiniz diye düşünüyorum. Önceki aracımı da bu şekilde kullanmıştım bunu da öyle kullanıyorum çok şükür sıkıntı çıkmadı hiç.

Low-Rider
24-05-2015, 12:52
Bu enjektör temizleyicilerin gerçekten faydası var mı ?Şu an 104k km de aracım, herhangi bir sıkıntıda yok, enjektör temizleyici koysam ne fark edecek ?

Lee-on!
24-05-2015, 14:20
Bu enjektör temizleyicilerin gerçekten faydası var mı ?Şu an 104k km de aracım, herhangi bir sıkıntıda yok, enjektör temizleyici koysam ne fark edecek ?

Öyle yazılım yaptırmak gibi anında gözlemleyebileceğin birşey değil. Ama sonuçta bir kimyasal bu ve aracın bakımını düzenli yaptırmak gibi bir düstur bu. Düzenli kullanırsan arabanın ömrüne ömür katarsın. Olay o yani :) Hani bazı araçlar vardır yüksek km olsa bile canavar gibidir daha motor açılmamıştır. Bazıları da 70 binde motor yer... Gibi :D

alpbodrum
24-05-2015, 14:36
Usta bizi kalbimizden vurdu :) Performans deyince akan sular durur, Enjektör, Egsoz, Motor için, Şanzıman ne gerekiyorsa temizleyelim abicim. Ultrasonic mi oluyor yoksa .kimsonik mi oluyor önemli değil :p