PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzos sorunu.. (önemli)

depresif
04-10-2009, 15:16
arkadaşlar merhaba öncelikle,

edirnede dün gece çok yağmur yağdı. bende aracım sitenin otoparkında diye çekmedim su basıcağını tahmin etmedim. sular çok yükselmiş gece. aracın içine ve egzosun içine komple su dolmuş. aracın içini hallettim çok şükür. suları çektim halı yıkama makinesi ütü vs herşeyi kullanarak kuruttum.

ama gelelim esas soruna arabanın egzosundan çok acayip sesler çıkıyor. aşırı miktarda ses var. ısınınca suları atınca geçer dedim yarım saat 1 saat dolaştım ancak yok ses anca biraz azaldı. sanırım elyaflar falan ıslak durumda hala.

bu elyafların egzosun kuruması ne kadar zamanı alır? kuruduğunda eski haline döner mi? bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

şimdiden teşekkürler.

Tayfun-E30
04-10-2009, 15:55
ses çıksın diye egzoza hortum sokup içini su dolduranlar var... biraz yol yapsan kurur can sıkacak bişey yok...çok yakında düzelir yani...

clioo
04-10-2009, 16:14
ilk egzozumu arabadan söktüm, sonra satmıyım odama koyayım dedim tuttum yıkadım bi güzel. 1-2 ay sonra citroen saxo'ya takalım dedik, ses rezaletti sürekli böğürüyodu her devirde. basmışın basmamışın farketmiyodu söktük mecburen.

Gerçi belki benim egzozdan kaynaklıdır o kadarını bilemiyorum.

Serencebey
04-10-2009, 16:32
Kullanılmıs egsozlar arabadan sokuldugunde ıcıne gazete tıkanarak saklanmalıdır. Yoksa butun ozellıgını yitirirler.

fsunnetci
04-10-2009, 16:37
Elyaflar ıslandığı için oyle ses çıkarıyor ama dert etme düzelir..öyle bir saatt dolaşmayla o elyaf kurumaz adamım.3-5 gün devam eder..

depresif
04-10-2009, 16:53
Kullanılmıs egsozlar arabadan sokuldugunde ıcıne gazete tıkanarak saklanmalıdır. Yoksa butun ozellıgını yitirirler.
egzos aracın üzerinde şuanda bende 0 aldım egzosumu. dün gece su bastı sitenin otoparkını içii su dolmuş egzosun tamamen.

inşallah düzelir arkadaşlar başka bilgisi olan varmı bu konuda?

Serkan.S
04-10-2009, 17:21
Susturucunun içine su dolmuştur geçer zamanla önemli birşey değil.

Evrenoz
04-10-2009, 22:13

Niye yahu, bilmiyordum ben bunu?

depresif
04-10-2009, 23:50
buraya konu açtıktan sonra çıktım bi uzun yol yaptım 100km kadar dip gaz. ses biraz düzeldi gibi ama yarın çalıştırınca iyice anlıcam. inşallah sorun kalmaz.