PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1,4 is 5k hakkında

piscocuk
13-10-2009, 14:29
selamlar.civic sportumu sattım.bu hafta içi 1,4 is sedan bir araba almayı düşünüyorum iki aydır kovaladığım bir araç vardı.bu araçla ilgili sizlere 3 sorum olacak

1-türkiyede 1,4 75 hp honda varmı.çünkü araç sahibi bilmiyor ruhsatta yazmıyor Mutluhanı aradım cvp veremediler.ben 1,4 90 hp ve 1,4 75 hp iki motor var diye biliyordum

2-bu arada type r direksiyonu takabilirmiyim.airbag olması şart değil.sportta çok alıştım çok güzel bir direksiyon.bu aradın direksiyonu 3 kollu ve çok iğrenç.

3-araç 97 model ben tamponları 99 model makyajlı gibi takmak istiyorum.bu mümkünmü direk uyarmı yoksa işlem gerektirirmi

çok teşekkürler

MeJo
13-10-2009, 14:49
1.4 bende de vardı 99 model 90 hp
75 likleri yok diye biliyorum ki bence yok :)

direksiyonu takabilirsin ama airbag calısmaz benm için sorun olmaz diyorsan..

99 tamponlarını da bildiğim kadarıyla vti cı arkadaslar daha iyi bilir ön tamponu kesip 99 u yapıştırıyorlar arka direk oluyor diye biliyorum bu işlemi yapan arkadaslar sizi aydınlatır..

piscocuk
13-10-2009, 14:53
airbag hiç sorun değil benim için.o görüntü olmasın yeter :D zaten 1,4 araba gazlıcak değilim :D eğer 90 hp ise hepsi ondada sorun yok.tampon detayıda gelirse arabayı gidip alabilirim.sırf bunlar yüzünden arabayı bekletiyorum.aslında rengine varana kadar tam aradığım araç sunroof bile mevcut :D direksiyonu nereden bulabiliriz acaba?

cenk
13-10-2009, 15:09
bendede 96 cıvıc hb vardı

1- cıvıc 1,4is ler 90hp
2- airbag olmasada olur diyosan ki demişsin type-r direksiyonu olur.
3- bende 99 tanponunu yapıştırıyorlar diye biliyorum böğle bi işlem yaptırmadım ama tanponu yapıştırıyorlar diye duymuştum

piscocuk
14-10-2009, 11:22
bu arada forumları dolaşıyorum da herkez 1,4 araca ne yapılır atmosferik demiş.verilen cvp hep aynı sat vti al.bence temiz vti bulmak zor bende 1,4 alıp kendi çapımda bişeyler yapmak istiyorum.arabayı almadan arabadan soğudum yazılanları okuyunca.ben sportumu sattım bu aracı almak için seviyorum sedan kasayı.çok karamsar oldum cidden.istediğimde uçuk şeyler değildi.aem cai ön tampona bir delik.header ve ara borular.bunlarda benim gözümde standart şeylerdi.neyse araştırmaya devam

cenk
14-10-2009, 12:06
bu arada forumları dolaşıyorum da herkez 1,4 araca ne yapılır atmosferik demiş.verilen cvp hep aynı sat vti al.bence temiz vti bulmak zor bende 1,4 alıp kendi çapımda bişeyler yapmak istiyorum.arabayı almadan arabadan soğudum yazılanları okuyunca.ben sportumu sattım bu aracı almak için seviyorum sedan kasayı.çok karamsar oldum cidden.istediğimde uçuk şeyler değildi.aem cai ön tampona bir delik.header ve ara borular.bunlarda benim gözümde standart şeylerdi.neyse araştırmaya devam

sadece bunları yapacaksanız alın tabi uçsun kaçsın birşey istemiyormuşsunuz zaten eğer bunlar tatmin edecekse alın.

diğer forumdaki vatandaşlar gırtlak bi 1,4 yapacağınıza vti alın demişler zaten gırtalığa kadar dolu bi 1,4 yapacağınıza, vti daha mantıklı tabi.

piscocuk
14-10-2009, 13:34
ben sadece kendimi tatmin edicem.buzamana kadar hep krediyle araç aldım.biraz kredisiz tadını çıkarayım iç dış komple istediğimi yapabileyim en kaliteli markaları kullanayim diye düşünüyorum.zaten mart ayına kadar hiç bişey yapmıcam.mart nisan başı gibi yapılacaklar

1-komple boya.(alacağım aracın sadece tamponlar boyalı ama boya istiyor 10 yaşında)
2-jdm far
3-stop için karar veremedim
4-komple tesisat koltuk kafalıklarına varana kadar
5-komple iç taban tavan kapı döşemeleri
6-aem filtre header ara borular
7-1 tk 17 borbet jant ve 1 tk vti jantı
8-coilover
9-type r yada gözüme hoş gelen bir direksiyon

kabaca aklımdakiler bunlar.nekadar tutacağı umrumda değil gözümde büyütmüyorum mart ayına kadar min bunlardan 5 tanesinin parası hazır olur :)

akıncı
14-10-2009, 20:25
75 lik tr de yok

akıncı
14-10-2009, 20:30
MOTOR no, burdan bakabılırsın
D14A3 75 HP 55KW
D14A4 89HP 66KW
D14A7 75HP 55KW
D14A8 90 HP 66KW

sinan-s
14-10-2009, 20:33
Emre abi hayırlısı olur inşallah..1.4 HB cıvıc de güzeldir..99 model tamponları oturur..Sunrooflu bulduysan değme keyfine

piscocuk
15-10-2009, 07:53
Emre abi hayırlısı olur inşallah..1.4 HB cıvıc de güzeldir..99 model tamponları oturur..Sunrooflu bulduysan değme keyfine

buldum kardeşim arabada parada hazır ama önce kafamdaki soru işaretlerinden kurtulim diyorum çok bişi kalmadı direksiyon dışında :D onuda çözersem engeç pazartesi aracı almış olurum.sunroof olması çok cazip rengide UM 1885 in aynısı :D

mur_84
15-10-2009, 09:59
---1.4 is 90 hp tr'dekilerin hepsi.
---direksiyon airbag görüntülü spor bir direksiyon olur airbag çalışmaz..
---ve son olarak ya kendi tamponunu yada bir tane 98 bir tane de 99 tampon alıp birbirine eklettireceksin sanayide.. ortalama 250-300 tl tutuyor bütün işlemleri.. kendi tamponunda yedek olarak kalır sana...

ve bu araca 17" borbet olmaz mümkün değil max. 16" kullan jant üstü zarar.. ;)