PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fahri trafik müfettişinden egzoz cezası

RCkid
14-10-2009, 08:07
çevirmeler arttı, fahri trafik müfettişleri de artık egzoza taktı sanırım. geçen gün eve ceza geldi 73. maddeden. çayyolu civarında oturup beysukent civarından geçenler dikkatli olsun diyeceğim ama müfettişin nerde denk geleceği belli olmaz

Serencebey
14-10-2009, 08:20
çevirmeler arttı, fahri trafik müfettişleri de artık egzoza taktı sanırım. geçen gün eve ceza geldi 73. maddeden. çayyolu civarında oturup beysukent civarından geçenler dikkatli olsun diyeceğim ama müfettişin nerde denk geleceği belli olmaz

Açıkcası güzel ülkemizde çoğu şeyde oldugu gibi bu konuda da büyük bir sıkıntı mevcut. Fahri müffettişlerden işini düzgünce yapan kişi sayısının %1 geçmeyeceği kanaatindeyim.

İtiraz etme sansın yokmu mesela?

Bestsi
14-10-2009, 08:23
bildigim kadarıyla fahri mufettiş goruntulemedikce itiraz edebiliorsun ama onun bir suresi var mustafa istersen git bir itiraz et eger fotograflamamışssa kabul edilecektir

RCkid
14-10-2009, 08:40
itiraz işlemi ne şekilde gerçekleşiyor
sadece ceza makbuzu var fotoğraf vs. yok

SONE-R
14-10-2009, 08:45
itiraz başına iş açmasın.. getir bakalım gerçekten egzozun ses yapıyor mu demesinler :D

Melih-Ö
14-10-2009, 08:46
nasıl iştir bu ya :S

G_TT_I
14-10-2009, 09:00
aralarinda çok inanmışlar da var.

Gecen biri cami actirip egzozu fazla bagirtma dedi ;)
tmm canım diyip gazladim
Bizde olalım beğenmediğimiz araçlara ceza keseriz kafamıza göre, yoksa onlar desibel ölçmek için mi programlaniyorlar?

RCkid
14-10-2009, 09:02
aslında bana kalsa ben de kendime ceza keserim ses için ama başka yazınca kötü hissediyor insan

Tunacan
14-10-2009, 09:03
cezaya itiraz etmen için ilk önce cezayı ödemen gerekli mustafa...

SONE-R
14-10-2009, 09:08
aslında bana kalsa ben de kendime ceza keserim ses için

:D :D
http://www.dinleturk.com/5099/Eyuphan--Kendime-Bir-Ceza-Vermeliyim-Ben-

Dolmus sayfalarim, tükenmis kalem
Kendime bir ceza vermeliyim ben
Hic huzur vermedi bana bu alem
Basimi taslara vurmaliyim ben
Kendime bir kursun sikmaliyim ben
Beynime bir kursun sikmaliyim ben
Sikmaliyim ben

:D :D :D

RCkid
14-10-2009, 09:12
cezaya itiraz etmen için ilk önce cezayı ödemen gerekli mustafa...

en iyisi babama ödettirip unutayım cezayı
ödedikten sonra itiraz dert, parayı geri alması dert

ErayCerit
:D :D
http://www.dinleturk.com/5099/Eyuphan--Kendime-Bir-Ceza-Vermeliyim-Ben-

Dolmus sayfalarim, tükenmis kalem
Kendime bir ceza vermeliyim ben
Hic huzur vermedi bana bu alem
Basimi taslara vurmaliyim ben
Kendime bir kursun sikmaliyim ben
Beynime bir kursun sikmaliyim ben
Sikmaliyim ben

:D :D :D

euheuehuehuehe :hahaha::hahaha::hahaha: dinledim ve yarıldım ya :D:D:D

mgnPower
8 yilim kaldi bende muracaat edecem fahri mufettislige... aslinda daha once yasin biraz daha dusurulmesini talep edecem ama kabul gormeyecegi icin ugrasmiyorum.

Madde 5 - Müfettiş olacaklarda aşağıdaki şartlar aranır.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) En az kırk yaşında olmak,

c) (Değişik bend: 24/11/1999 - 23886 s. R.G./Yön.) En az yüksekokul mezunu olmak

d) En az on yıllık sürücü belgesi sahibi olmak,

e) (Değişik bend: 27/11/2001 - 24596 s. R.G./Yön.) Asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralamalı trafik kazasına sebebiyet vermemiş olmak,

f) Müracaat tarihinden geriye doğru toplam beş yıl içerisinde, hakkında 100 ceza puanı uygulaması sonucu sürücü belgesinin geri alınmamış olması,

g) Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,

h) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlara, zimmet, ihtiras, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

Orhan
14-10-2009, 09:13
geçmiş olsun öde kurtul hiç uyandırma park falan uğraşma
ya da işin yoksa kıllığına sök egsozu stok git iş olsun :)

SONE-R
14-10-2009, 09:14
b) En az kırk yaşında olmak,

benim de 3 yılım kalmış... kesin başvururum.. yandınız forum üyeleri.. alayınıza ceza yazarım :D :D :D

mgnPower
14-10-2009, 09:15
benim de 3 yılım kalmış... kesin başvururum.. yandınız forum üyeleri.. alayınıza ceza yazarım :D :D :D

resimleyerek yaz canim feda senden 5 sene sonrada sana kok soktururum haksiz yazilan cezalarina ama :D :D :D

despe
14-10-2009, 09:19

asaus bnce ilk önce seni sikayet eden vatandaşa yaparsın bi güzellik abi :hahaha:

SONE-R
14-10-2009, 09:22
asaus bnce ilk önce seni sikayet eden vatandaşa yaparsın bi güzellik abi :hahaha:

aynı Mustafa gibi ben de o olayda hatamı kabul ediyorum.. cezayı haketmiştim... sokak aralarından gürültülü geçiyordum, artık yapmıyorum ;) bu arada emre senin plakan neydi :p :p

despe
14-10-2009, 09:24
ankaradan bursa ya mı yazcan abi :D valla ben olsam nekadar apaçi varsa acımam :D

Day Walker
14-10-2009, 11:09
istanbulda genelde hasar eksperleri oluyor

onursumer
14-10-2009, 12:50
ceza teblig tahirihinden itibaren 15gün içinde itiraz edebiliyorsun veya o 15 içinde odersen zaten %30 indirimli oduyorsun

itiraz için nobetçi sulh ve ceza mahkemesine gidip dilekçe yazıp karar verilmesini bekliyorsun

eğer kaybedersende teblig tarihinden itibaren geçikmeli olarak alıyorlar cezayı senden :D

Schumi
15-10-2009, 23:22
Sakın ödeme.