PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AVKSERVIS TT LS1 Maserati vs HKS GT570 R35 GTR

halilcakir
15-10-2009, 21:06
Bugun cok guzel bir deneme gerceklestirdik herseyden once Ramazan'a tesekkurler.

Servise kadar tek basina cikip gelmesi , deneme sonrasindaki aciksozlulugu ile sevgimi kazandi.Umarim bundan sonrada hep boyle olur.

Ama benim icin asil onemli olan deneme sirasinda cikan sureler oldu

Videodada goreceginiz gibi olcum icin degil deneme icin cikmistik

Buna ragmen %0.09 yokus asagi egimde , 60-130mph 4.76s 100-200km/h 4.12s ile bugune kadar TR de aciklanan en iyi sureye sahip olduk.

EVC 14.1 psi ya ayarliydi peak boost 17.5 gormus

Maksimum kapasite ile dunya rekorunu zorlayacagimizi dusunuyorum.

Video link

http://www.youtube.com/watch?v=wvtChWbwRxg

60-130mph grafik

http://img270.yukle.tc/images/3312maserati47660-130.jpg

100-200km/h grafik

http://img275.yukle.tc/images/6939maserati412100-200.jpg

DBN link

http://rapidshare.com/files/293455266/maserati4.76.DBN.html

Tum bunlarin disinda bir yanlis anlasilma soz konusu sanirim.

Hulk ile denedikten sonra arabadan indigimizde vtanjuya,arkadan gelen duman sorulmustu

oda hayir bir sorun yok demisti yani vtanju arkadaki dumanin normal oldugundan bahsediyordu

ama benim hulk videosunda soyledigim gibi arac tekliyordu ve vtanju yavas vites atiyordu

Yani Hulk denemesindeki maserati ile bugunku maserati arasinda sadece 2 fark vardir

1 - Sorunsuz maserati

2 - Biraz daha iyi vites atan vtanju ama hala yavas :)

Sonuc olarak 7 litre twin turbo 8000rpm bir araba

14.1 psida bile boyle gider hemde 1800kg olmasina ragmen;)

Unutmadan genelde 60-70 km/h civari basladik , 60-130mph suresi cikmasindan da belli ve durust olmak gerekirse

Hulkun O LASTIKLERLE 60km/h starttan GTRa karsi sansi olacagini sanmiyorum,miniks lastik almaniz lazim:)

Bu denemeler iyi basladi , kimse olmadan 2-3 saat icinde organize olup klavye yarisi degilde otoban yarislari seklinde tartismasiz gurultusuz...

Sira istanbulun diger hizli otomobillerinde

Supralar gibi:)

Ben donmeden denesek ne guzel olur ama

STP
15-10-2009, 21:12
hulkla denemenızden ne kadar hızlandıkı masvette sorunsuz dıyorsun? ne eksıgı varmıs o denemede suan duzeltılen_? 10 15 boymu hızlandı?

miniks
15-10-2009, 21:14
sorun halledıldıgse ben tekrar denerım. kımsenın aklında soru ısaretı kalmaz. dumanın da turboların arkada oldugundan geldıgını soylemıstı Volkan abı bızde normal oldugunu dıle getırmıstık. lastıgım yolda Allah ın ıznı ıle sanzumana bırsey olmaz ıse lastıklerı takınca daha guzel denemeler yapabılırız cumartesı ya da pazar gunu.

Mr.K
15-10-2009, 21:14
Halil seni hic gormedim ama videodaki tavrin hic hos degil.Kamyoncular serefsiz,piskopat,gerizekali aptal vs.vs. olabilir ancak birdeneme videosunda buna yer vermen gerekmiyodu..Kalkip derler ki adama sende trafik olan yerde araba deniyosun vs.vs.vs. Hulk konusuna gelince bi araci gecmek gecmektir.. heraracin kendi lastigi,kendi devri ,kendi guc bandi vardir.Guzel video kolay gelsin.

OmerRS
15-10-2009, 21:15
Süper gidiyor tebrik ederim.

GTR ın sesi harika olmuş hormanlu 350z gibi:D ama erken basıyor gibi gtr.

M_PROJECT
15-10-2009, 21:16
giderilen sorun neydi merak ettim bende 13.5 psi da hulkla yurudugunden cok cok hizli gelmedi bana , vites gecisleri hizlanmis dedigin gibi okadar, birde trafik sekli hulk denemesinden daha az yani vitesleri uzatip top end e gitmissiniz biraz .

grkm
15-10-2009, 21:19
volkan abi tebrikler çok güzel süreler masallah

Gariban
15-10-2009, 21:21
arkadaşlar öle yada böle bence yapılan süre gayet ciddi bi süre çok tebrik ediyorum umarım çok daha hızlı olur.

Vts_Power
15-10-2009, 21:23
Halil seni hic gormedim ama videodaki tavrin hic hos degil.Kamyoncular serefsiz,piskopat,gerizekali aptal vs.vs. olabilir ancak birdeneme videosunda buna yer vermen gerekmiyodu..Kalkip derler ki adama sende trafik olan yerde araba deniyosun vs.vs.vs. Hulk konusuna gelince bi araci gecmek gecmektir.. heraracin kendi lastigi,kendi devri ,kendi guc bandi vardir.Guzel video kolay gelsin.

kesinlikle katılıyorum videolardaki itici ses tonun ve tavrın olmasa daha güzel olacak.siz kalabalık otobanda gazlarken 2.şeride çkan kamyoncuya şerefsiz diyosun..

edo typer
15-10-2009, 21:24

yaw adamlar hızlı gelıo kamyoncu kamyoncuyu gecıo bı anlık bı tepkı takılmamak lazım;)

bu arada 2 aracada masallah cok cıddı araclr kazasız belasız cıkan surede cok basarılı...

STP
15-10-2009, 21:24
kesinlikle katılıyorum videolardaki itici ses tonun ve tavrın olmasa daha güzel olacak.siz kalabalık otobanda gazlarken 2.şeride çkan kamyoncuya şerefsiz diyosun..

katılmadan edemıycem abı

BlackStone
15-10-2009, 21:25
Maserati yine sahnede tebrikler abi.. Kendisi bu kez japon katilliğine soyunmuş :D Bu arada dipnot denemeler nos lu mu? nos suz mu?

Mr.K
15-10-2009, 21:26
Ben ses tonunu yazmayim dediydim ama aynen:) Hea bu arada istanbul herzaman istanbuldur.Adana daha iyiyse birgun geldigimde gezdirirsin.

halilcakir
15-10-2009, 21:28
Beyler gerilim olsun kavga ciksin diye yazmadim

Ramazandan bu konuyu duyunca aciklamamak istedim o kadar...

O gunden bugune bujiler degisti sadece

ama hulkla denerken bujilerdeki sorun kesiklige neden oluyordu zaten geri donuste check engine yanip sonmeye baslamisti

Surelerle kistas yapamayan arkadaslar icin su videoyu izlemelerini rica ediyorum , supra funlari icinde guzel bir videodur :)

1150 rwhp supra drag pistinde slick lastikle 4.6 kosuyor

http://videos.streetfire.net/video/Incar-1375rwhp-Supra_175290.htm

Miniks numarami biliyorsun burda oldugum surece deneyebiliriz

miniks
15-10-2009, 21:32
cumartesı ya da pazar gunu ınsallah havalar guzel olursa cıkalım

chiefkadir
15-10-2009, 21:38
Maksimum kapasite ile dunya rekorunu zorlayacagimizi dusunuyorum.
Sira istanbulun diger hizli otomobillerinde

Supralar gibi:)

Ben donmeden denesek ne guzel olur amaHalil böyle bir denemede arka koltukta Guinnes Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural video çekse olurmu ?

Bu arada maserati'ye maşallah yol olmadan anca bukadar denendi herhalde uzunda gidişini göremedim ben msupra gibi 320-340ları felan nasıl indiriyo varmı videosu :)

Oz`
15-10-2009, 21:38
o maşlllah süper değerler nasipse yakında deniyoruz ozaman :) basınclar acılsın dimi :) yanlız halil o videoki lastiklerle supra malesef yol mol turmuyor :)

senna
15-10-2009, 21:43
max kapasite derken ? basınçmı?

nitrO_Oxide
15-10-2009, 22:11

:icon_tup:

Ayrıca arac perfect gidiyor Kocaman bi Maşallah..

TurboM3
15-10-2009, 22:29
Volkan beye tebrikler.

Harika hızlanıyor.

oxygen
15-10-2009, 22:54
A3 için geldiğimde tanışmıştık seninle o gün sesini duymuştum ama yürürken görmek kısmet olmamıştı tebrik ediyorum DBN falan pek anlamam ama güzel bir derece başarıların devamı olur inşallah

dragstar
15-10-2009, 23:04
bana maşallah demek düşer bunu en yakın zamanda cengiz abiye ileticem:D
daha iyi süreler yapmanız dileğiyle

M3CSL
15-10-2009, 23:17
gtr bıraz erken basıyor gıbı ama guzel deneme olmuş.. maşallah..

devilboy
15-10-2009, 23:19
gtr bıraz erken basıyor gıbı ama guzel deneme olmuş.. maşallah..

aynen bide şu videolarda ses olayı olmasa çok daha güzel olacak

DeNNis
15-10-2009, 23:19
iki aracada maşallah gtr erken basmasına rağmen maserati harika hızlanıyor

miniks
15-10-2009, 23:39
bende ozaman anti parantez de ekleme yapayım

HULK da GTR la denedigi zaman ki gibi degildir yani Hulk gtr ı şu kadar geciodu masvette gtr ı bukadar gecti gibi bir denklem yapmak da sacma olur

elpadre
16-10-2009, 00:17
masallah guzel denemeler olmus

Chatin
16-10-2009, 00:24
bu ve bu gibi arabaların tr de olması ve bu tatlı rekabetle gelen dünya rekorunu kırma hedefleri çok güzel. herkesin şansı bol olsun.

edit: valla o yollarda hem kendinizi hemde başkalarını tehlikeye atmayın derim . Ankara nın gözünü seveyim. Keşke bir tarih belirleyip buraya gelseniz.

onursumer
16-10-2009, 01:03
maşallah gerçekten çok iyi yuruyorlar ;)

khan
16-10-2009, 01:16
cok iyi sureler, tebrik ederim bence daha yolu cok, o kadar litre, o kadar silindir cok daha iyi seyler bekliyorum ben.

RUF50
16-10-2009, 08:37
metreküp abim çok iyi bence

gtr 01
16-10-2009, 09:45
türkiyenin en hızlı aracı ile yarışmak ayrı bir zevkti.
arabanın maşallahı war çok iyi yürüyor.
işin kötü tarafı genelde araçlar bana gelince şahlanıyor en iyi performanslarını gösteriyorlar:) 4sn. ne demek 5 kurtarılabilir ama 4sn. çok abartı oldu.
allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. ,
nice böyle araclara piyasa hareketlensin:)

ice
16-10-2009, 10:38
Her iki aracada maşallah

tolga900
16-10-2009, 10:40
güzel deneme olmuş 4 gün önceki masvette değil o araç ayrıca o hızlarda basarken önünüze biri çıkınca kimse lütfen diye konuşmaz konuyu çarpıtıp tozutmayın foose bile tv de konuşurken bipppleniyor.:) halil kendini biple çocuğum 7 yaşından küçük biri izleyebilir:D

MeJo
16-10-2009, 10:58
maaşallah fenaymış

typer46
16-10-2009, 11:33
güzel deneme olmuş 4 gün önceki masvette değil o araç ayrıca o hızlarda basarken önünüze biri çıkınca kimse lütfen diye konuşmaz konuyu çarpıtıp tozutmayın foose bile tv de konuşurken bipppleniyor.:) halil kendini biple çocuğum 7 yaşından küçük biri izleyebilir:D

millete çoçuk muamelesi yapma tamam forumları herkes okuyo

Juggernaut
16-10-2009, 12:10
Maseratinin gücü ne civarda.

serhat306
16-10-2009, 12:21
maşallah masvetteye...

halilcakir
16-10-2009, 13:34
Ramazan senin varligin yeter :)

Ozgun supra denemesini ben gitmeden yapalim ama o yaris icin onceden bir yer belirlemek lazim 1-2 saat icinde gidip yapilacak bir organizasyon degil

Miniks supra denemesine sende gel orda tekrar denemis oluruz

Maseratinin maksimumu 30psi + 250shot

Ozgun DBN linkini vermistim sana zahmet bir guncelle listeyi :D

Iyi dilekler icin tesekkurler

halilcakir
16-10-2009, 13:41

cerenimoooooo:D

despe
16-10-2009, 14:13
tr de izlemek güzel :) araç sahiplerine ve emek harcayanlara teşekkürler.

miniks
16-10-2009, 14:15
Ben bu Masvette 4 gün önceki masvette degildire katılmıyorum

ben yarış sonrası aracımdan indigimde volkan abi beni tebrik etti bende onu tebrik ettim ben senin aracını böle bilmiodum basar basmaz yanından uzucam sanıodum diye de ekledi
hatta ve hatta aracım hiç olmadıgı kadar iyi kondisyonda dedi

ben az biraz anlıyorum video da yada denerken missfire a benzer bişi duymadım ama konuşmıyayım diyorum bazı arkadaşlar yüzünden aramız acılcak

neden bu kadar cok yancı var anlamıyorum

neyse bir dahaki denemede her iki aracında hiç bir sorunu olmaz inşallah da güsel bir deneme gerçekleştirirz

yanlış anlaşılmasın benim masvetteyi gecme gibi bir hayalim yada bir istegim yok hatta bende 4 direk acar diye düşünüyordum demekki benim aracım da hızlıymış çok şükür

tekrar tekrar zevkle ve zevkle denerim ama yeterki yarış sonrası bir arıza yada başka bişi varsa yüz yüze konuşlsun video kondugu zaman ortaya cıkmasın problem

Jam da Joker
16-10-2009, 14:25
Ben bu Masvette 4 gün önceki masvette degildire katılmıyorum

ben yarış sonrası aracımdan indigimde volkan abi beni tebrik etti bende onu tebrik ettim ben senin aracını böle bilmiodum basar basmaz yanından uzucam sanıodum diye de ekledi
hatta ve hatta aracım hiç olmadıgı kadar iyi kondisyonda dedi

ben az biraz anlıyorum video da yada denerken missfire a benzer bişi duymadım ama konuşmıyayım diyorum bazı arkadaşlar yüzünden aramız acılcak

neden bu kadar cok yancı var anlamıyorum

neyse bir dahaki denemede her iki aracında hiç bir sorunu olmaz inşallah da güsel bir deneme gerçekleştirirz

yanlış anlaşılmasın benim masvetteyi gecme gibi bir hayalim yada bir istegim yok hatta bende 4 direk acar diye düşünüyordum demekki benim aracım da hızlıymış çok şükür

tekrar tekrar zevkle ve zevkle denerim ama yeterki yarış sonrası bir arıza yada başka bişi varsa yüz yüze konuşlsun video kondugu zaman ortaya cıkmasın problem

Kanka masvette ve senin arabanın günü gününü tutmayabilir bu çok normal ama Skyline için aynı şey pek söz konusu değildir sanırım ? Siz beyaz ile denediğinizde aranızdaki fark ne kadar oluyordu ordan kıyaslayabiliriz? Gerçi Hulk daha hızlandı demişsiniz Skyline ile tekrar denerseniz sağlıklı bir denklem kurulur :)

onursoytam
16-10-2009, 15:35
maşallah araçlara maserati ye ayrıca tebrikler....

BlackEmperor
16-10-2009, 16:36
2 aracada maşallah tez zamanda dünya rekorunun gelmesi dileklerimle artık kime nasip olursa olsun 1-0 olsun bizim olsun :)

miniks
16-10-2009, 16:53
Kanka masvette ve senin arabanın günü gününü tutmayabilir bu çok normal ama Skyline için aynı şey pek söz konusu değildir sanırım ? Siz beyaz ile denediğinizde aranızdaki fark ne kadar oluyordu ordan kıyaslayabiliriz? Gerçi Hulk daha hızlandı demişsiniz Skyline ile tekrar denerseniz sağlıklı bir denklem kurulur :)

skyline nın sorunu olmadıgını kim sledi ? :)

daha bugun iki adet O2 sensorunu degiştirdim soldakiler iflas etmişti onlar arıza veriodu arcta bakjalım bugun yagmur var yarın denicez GTR 01 ne kadar fark edicek görücez

ayrıca benim aracım en son 1 boy geciodu skyline ı ama şu anda bir iki parca degişirdigimden gene aynı şekilde 4 5 boy kadar geceim diye düşünüyorum

bu demek degildir ki masvetteyi gecerim yada yanında giderim

benim aracım stock motor bundan fazlasını yapamıyorum

ama masvette öle degil nos memesi büyütülür basınc daha fazla acılır herşey yapılabilinir ben onun la aşık atmıyorum

sadece ogun denedik cok güsel birbirimizi tebrik ettik orda kimse bana demdi araba kesiodu daha yavaştı diye

sonradan bu tip şelerin yazılması güsel degil

GTR ile denedigin de aracın basıncı da yüksek ayrıca 7 küsür litresi olan bir aracta 1 psi bile cok şey degiştirebilir veyahut + 50 shot

_muhaRRem
16-10-2009, 17:03
skyline nın sorunu olmadıgını kim sledi ? :)

daha bugun iki adet O2 sensorunu degiştirdim soldakiler iflas etmişti onlar arıza veriodu arcta bakjalım bugun yagmur var yarın denicez GTR 01 ne kadar fark edicek görücez

ayrıca benim aracım en son 1 boy geciodu skyline ı ama şu anda bir iki parca degişirdigimden gene aynı şekilde 4 5 boy kadar geceim diye düşünüyorum

bu demek degildir ki masvetteyi gecerim yada yanında giderim

benim aracım stock motor bundan fazlasını yapamıyorum

ama masvette öle degil nos memesi büyütülür basınc daha fazla acılır herşey yapılabilinir ben onun la aşık atmıyorum

sadece ogun denedik cok güsel birbirimizi tebrik ettik orda kimse bana demdi araba kesiodu daha yavaştı diye

sonradan bu tip şelerin yazılması güsel degil

GTR ile denedigin de aracın basıncı da yüksek ayrıca 7 küsür litresi olan bir aracta 1 psi bile cok şey degiştirebilir veyahut + 50 shot

aynen herşeyin yüz yüze konuşulması,söylenecek herşeyin sıcağı sıcağına söylenmesi en güzeli..daha sonrada o vardı bu vardı denince işin tadı kaçıo.