PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortası

merve
15-10-2009, 23:52
ikidir trafik sigortası problemi yaşıyorum.. geçen yıla kadar trafik sigortamı kendim, peugeot bayisindeki sigortacımdan yaptırıyodum. iki yıldır babam sayesinde bir sorun yaşıyorum.
neyse şimdiki sorunum şu, bugün trafik sigortam bitiyordu birkaç gün önce beni peugeot dan aradılar yenileyelim mi diye sordular, babamı aradım yaptırmıyorsan söyleyeyim yapsınlar dedim. babamın işi var sanırım, yaptır dedi başından savdı. bende geri döndüm yenileyin gelirim bir iki güne dedim. üzerine ertesi gün şirketten sigorta poliçemi getirdiler, meğer otomatiğe almışlar yaptırmışlar yine.. şimdi ben ayrı yaptırdım, şirketimiz ayrı yaptırdı.. ben hala gidip kendi yaptırdığım poliçeyi almadım, parada ödemedim. şimdi hangisi sisteme geçip, geçerli oldu ben anlamadım. diğer sigortayı arayıp iptalmi ettirmem gerekiyo, gidip almadım, borçlumu görünürüm.. veya hangisi şuan sistemde görünür.. bunlar hakkında fikri olan varmı acaba? hatta bunu kontrol edebileceğim bir yer var mı? ne yapıcam anlamadım.

Vtec_2
15-10-2009, 23:54
www.tramer.org.tr den bakabılırsın hangısı yururlukte dıye...

Vtec_2
15-10-2009, 23:56
sol kosede polıce sorgulama dıe bır bolum war onu tıkladıgın zaman trafık sıgortası sorgulama cıkar...oradan plakanı bırde arac motor numarası yada tc numaranı yazarak gorebılırsın...

mrtngn
15-10-2009, 23:57
Pek bilgim yok bu konuda ama bnce aynı arac üzerine bikere sigorta yapılmışsa 2.ye yapılmaz...Yani bi sen yaptırdın bi servis yaptırdı diye bisey olmamasıı lazım...Sistemde yapılmıs gözüküyosa üzerine bidaha yapılmaması gerekir diye düşünüyorum..

Dediğim gibi yinede tam olarak bilmiyorum ama bu sekilde olması gerekir;)

merve
15-10-2009, 23:58
şuan sadece elimde babamın yaptırdığı poliçe olduğu için ona bakabildim ve sistemde görünüyor. diğerine bakamıyorum. o direkt iptal mi olur.

Vtec_2
16-10-2009, 00:00
şuan sadece elimde babamın yaptırdığı poliçe olduğu için ona bakabildim ve sistemde görünüyor. diğerine bakamıyorum. o direkt iptal mi olur.

İptal etmelerını soylersen ıptal ederler:) Sistemde gorunen mevcut yururlukte olan polıcedır....o gecerlıdır....

merve
16-10-2009, 00:00
şaka gibi sinirlerim bozuldu ikiside sistemde görünüyo :)

STP
16-10-2009, 00:03
daha ne ıstıyosun okkalı olmus sımdı :D polıs bakarken saglı sollu gosterırsın :D

Vtec_2
16-10-2009, 00:03
şaka gibi sinirlerim bozuldu ikiside sistemde görünüyo :)

eheheh :D ıkısıde gorunuorsa o zaman bıtanesını arayıp ıptal ettırmen gerekır..Zaten yasal suresı vardır....Sorunda boylelıkle ortadan kalkmıs olur :D

merve
16-10-2009, 00:07
peki bunun yasal süresi nedir.. başlama süresi 15.10.2009
geçen yılda aynı şey oldu, o zaman hiç sisteme geçmeden iptal ettirmiştim.. adamlara ikinci kez iptal ettiricem bide yaa..

maxpower
16-10-2009, 00:07
parasını ödemediğiniz sigortayı arayın, poliçeyi iptal ederler

Vtec_2
16-10-2009, 00:11
peki bunun yasal süresi nedir.. başlama süresi 15.10.2009
geçen yılda aynı şey oldu, o zaman hiç sisteme geçmeden iptal ettirmiştim.. adamlara ikinci kez iptal ettiricem bide yaa..
Bilgiğim kadarıyla 30 gun suresı var...

merve
16-10-2009, 00:13
teşekkür ederim arkadaşlar.

ozturk_e
16-10-2009, 00:20
parası odenmeyen ıptal edılebılır

Göki,ZD
16-10-2009, 00:46
adamlara ikinci kez iptal ettiricem bide yaa..

ses etme ödeme için aradıklarında yağ gibi üste çık babam yatırmış o yüzden sizi arayıp yapmamanızı söylemiştim iptal edin diye bilgilendirmiştim de:)

merve
16-10-2009, 01:11
hehe :) valla accayip çekiniyorum bakalım hala arayamadım zaten, poliçe elime geçeli 2gün oluyo oysaki..
bence zaten beni bu olaydan sonra bir daha sigortanızı yapalım mı diye aramazlar :D

merve
16-10-2009, 13:37
ya nasıl iştir bu, bugün aradım iptal edin dedim sigortamı, önce kabul ettiler. sonra geri aradılar, sistemden bakmışlar sigortanızı 116liraya yaptırmışsınız biz size 100 e yapalım diğerini iptal edin dediler :) geçen yıl benden aynı sigorta 220 lira talep etmişti :) bu yıl 120 lira fiyat verdiler ilk başta sanırım geçen yıl onları bıraktığım için, şimdide iptal ettiricem diye fiyatı düşürüyolar :)
ne yani bundan sonra sigorta yaptırırken pazarlık mı edicez.. şaka gibi :D resmen muhabbet, yerse işte muhabbeti :)

Göki,ZD
16-10-2009, 13:39
kasasızlık bedeli var ama 100 tl gibi bi bedel düşüceğini sanmıyorum ve sonuçta merkezin belirlediği bir fiyat var onun altına düşemezler değişik. en temizi birisini iptal ettir kestirip at servisin sigortasını.

merve
16-10-2009, 13:43
ettirdim zaten.. konu para meselesi değil, şirketimiz tarafından yapılmış onu iptal ettiremem dedim.. ama sinirim bozuldu zamanında o kadar fark istemiş olmaları tuhaf.. ki o da anadolu sigortaydı yani.. neyse, seneye görüşürüz dedim :D

KorkuluRuya
16-10-2009, 14:18
sanırım biri önceden yaptıysa biri yaparken gözükür.yani 2sigorta birden bişey oldunu sanmıyorum.kaskoda oldugu gibi.

KA®ANLIK
16-10-2009, 14:19
o kadar fark istemelerinin sebebi HASARSIZLIK indirimi...
son 1-2 senedir bir kazaya karışmadıysanız daha doğrusu sizin kusurlu olduğunuz bir kaza yapmadıysanız, trafik sigortanızı kullanmadıysanız; poliçelerde %60 a varan indirimler alabiliyorsunuz...

Bu nedenle şu anda sıfırdan poliçe yapmak 250TL civarlarında olduğunu düşünürsek; sizin %50 civarlarında bir indiriminiz olması sizin hasarsızlık indirimine hak kazanmış olduğunuza delalettir :)

Maşallah diyelim.

merve
16-10-2009, 14:48
o kadar fark istemelerinin sebebi HASARSIZLIK indirimi...
son 1-2 senedir bir kazaya karışmadıysanız daha doğrusu sizin kusurlu olduğunuz bir kaza yapmadıysanız, trafik sigortanızı kullanmadıysanız; poliçelerde %60 a varan indirimler alabiliyorsunuz...

Bu nedenle şu anda sıfırdan poliçe yapmak 250TL civarlarında olduğunu düşünürsek; sizin %50 civarlarında bir indiriminiz olması sizin hasarsızlık indirimine hak kazanmış olduğunuza delalettir :)

Maşallah diyelim.

dimi nazar değmesin :p :D

ben bu kadar hasarsızlık indirimi olabileceğini düşünememiştim iyiymiş..

Vtec_2
16-10-2009, 15:02
Birde ek olarak trafik sigorta fiyatları esnekleştii....Yeni çıkan kanun ilen her sigorta şirketi farklı farklı fıyatlar verebiliyor...
İstanbul'da aynı marka model iki araca 2 farklı sıgorta sırketı farklı fıyatlar verdi...

by_hayali
16-10-2009, 15:08
benim sigorta bitecek bu ayın sonunda birisini bana ver ballim :D