PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Domuz gribi İstanbulda

Boost Up
21-10-2009, 20:12
Bizim okulda bulunan ufak bir cocuk,(5. sınıf) domuz grıbine yakalanmıs. Yarın okul tatil:) Aman dikkatli olun, mesaj atmıslar okulu dezenfekte edecegız dıye de:) İnsanlarla para alısverısı yaparken dıkkat edin, öksürürken tıksırırken de dikkat edin, ellerinizi bol bol pürelleyin:)

tandogan
21-10-2009, 20:17
beylikdüzünde bizimkent ilköğretim okulunda da 6sınıf öğrencisi bir çocukta çıkmış okul müdürü açıklama yapıyordu

STP
21-10-2009, 20:19
way anasini ya, benim eve 50 metre o okul

BlackEmperor
21-10-2009, 20:22
beyler vitamine asılın hergun evden cıkarken bi limon veya C vitamini alabileceğiniz ne varsa tüketin. !!!

sertac1
21-10-2009, 21:44
bizim buradada var her teneffüs ellerimi yıkıyorum

Eyüp
21-10-2009, 21:45
bizim okuldada uyarıyorlar devamlı :D

[mecidiyeköyde.]

İbrahim Erdem
21-10-2009, 23:14
ODTÜ kampüsünde söylenti dolaşıyor zaten yok grip varmış falanmış diye. Sanmıyorum ama bilkentte çıkmış arada pek mesafe yok.

CallMeInsane
21-10-2009, 23:19
yanımızda dezenfektan taşıycaz latex eldiven olmadan dolaşmıycaz mümkünse dış ortamlarda maske ile gezicez eve girer girmez kıyafetlerimizi dezenfkte edip kendimizide dezenfekte edicegiz

GürkanE87
21-10-2009, 23:37
benim kardeşim oldu domuz gribi taa 2 ay önce arkadaşlar 2. kardeşimdede taşıma riski vardı inanın allaha emanet yaşıyorsunuz kesinlikle tek hastane var ve oda ADAM DEİL hiç kusura bakmasın kimse o hastalık bir yayılsın ne özel ne devlet hiç biri tedavi edemicek ,saatlerce kardeşimin yanında maskesiz gezdim deil ben bütün hastane içnde öyleydi kimsede uyarmadı bizi allah hepsinin belasını versin . Tamamiylede şans işi kaç bin kez kardeşme sarıldım banada annemede geçmedi ama şans işi erken teşhis yooksa ki bizim teşhiside 3 4 günde edememişlerdi..

Not: Baya araştırmıştım , amerikada domuz gribinden ölüm oranı %0.5 en yüksekte meksika ve çıkış yeri olarak %1 di.

Geçen sene gripten 35 bin domuz gribinden 1000 kişi olmüştü

onursumer
21-10-2009, 23:51
olaya bak ya

bu aralar işede gitmiyorm evdemi otursam ne yapsam ya :D

Boost Up
21-10-2009, 23:52
olaya bak ya

bu aralar işede gitmiyorm evdemi otursam ne yapsam ya :D

çanağı kırıp oturmaya devam etmelisin abi:D

PROMINENT
21-10-2009, 23:59
2 lahmacun yerim geçer :D

elpadre
22-10-2009, 07:11
kımseyle tokalasmıyurm sureklı elımde kolanyayla gezıyourm kv deve tuncay gıbı tıtızlık abıdesı olsum resmen

emre yeşil
22-10-2009, 10:33
Ne geliyorsa zaten kimyasallardan geliyor yıllardır olmayan 50 tane hastalık çıkarttılar bilinçli olarak milleti sömürmenin hangi yolu olsa yapar bu şerefsizler.

Boost Up
22-10-2009, 10:35
Hep bir hastalık var. Yok deli dana, kuş gribi.. şimdi de bu:)

BaDCaT
22-10-2009, 11:00
Domuz gribi sağlıklı bir bünyede probleme yol açmıyor normal grip belirtileri oluyor ve geçiypr..özellikle immun sistemi zayıf olanlar için tehlikeli oluyor..bunlar genellikle küçük çocuklar,aşırı derecede diabet hastalari,aids ve ya immun sistemi zayıf kişilerde(yaşlılar vs..) ölümlere yol açıyor..

Dikkat edilmesi gereken bir hususta iyi beslenin özellikle protein alın çünkü vücuda alınan her protein yapıya aminoasit havuzuna gidip ordan da kaslara ve vücudun temel ihtiyaçları için kullanılıyor.İmmun sistemde etkili bir rolu vardır.Sadece C vitamini ile olmuyor.Düzenli olarak tavuk ve yumurta vs.. ürünler yiyin protein ihtiyacınız için..FDA'nın açıklamasına göre bir bireyin en az günlük alması gereken protein miktarı 50gram.

Onun dışında evet multivitamin kullanın gidip pahalı markalar almaya gerek yok eczaneden supradyn multivitamin alın 8 lira 30 tablet ve ester-vit C vitamini alin bir kutu her gün bunlardan birer tane alırsanız vitamin ihtiyacının büyük bir çoğunluğunu karşılarsınız..

Bunun dışında bu domuz gribi aşılarını üreten novartis ve 2 firmada az çakal değil sen gribi laboratuvarlarda geliştir her ülkenin çeşitli yerlerine birak salgın yap sonra biz aşısını ürettik bizden aşı alıcaksınız zorunlu AB'ye göre..bu 3 firmadan kendi aşısını üretmeyen ülkeler almak zorunda bırakılıyor..eskiden de biz kendi aşılarımızı ilaçlarımı üretiyorduk ama yeni değişen yasalara göre aşı üretimimiz kaldırıldı bu 3 firmaya bağlı bırakıldık..bunun emrini kim verdi bir düşünün ?Hamdolsun..R

tandogan
22-10-2009, 17:33
Domuz gribi sağlıklı bir bünyede probleme yol açmıyor normal grip belirtileri oluyor ve geçiypr..özellikle immun sistemi zayıf olanlar için tehlikeli oluyor..bunlar genellikle küçük çocuklar,aşırı derecede diabet hastalari,aids ve ya immun sistemi zayıf kişilerde(yaşlılar vs..) ölümlere yol açıyor..

Dikkat edilmesi gereken bir hususta iyi beslenin özellikle protein alın çünkü vücuda alınan her protein yapıya aminoasit havuzuna gidip ordan da kaslara ve vücudun temel ihtiyaçları için kullanılıyor.İmmun sistemde etkili bir rolu vardır.Sadece C vitamini ile olmuyor.Düzenli olarak tavuk ve yumurta vs.. ürünler yiyin protein ihtiyacınız için..FDA'nın açıklamasına göre bir bireyin en az günlük alması gereken protein miktarı 50gram.

Onun dışında evet multivitamin kullanın gidip pahalı markalar almaya gerek yok eczaneden supradyn multivitamin alın 8 lira 30 tablet ve ester-vit C vitamini alin bir kutu her gün bunlardan birer tane alırsanız vitamin ihtiyacının büyük bir çoğunluğunu karşılarsınız..

Bunun dışında bu domuz gribi aşılarını üreten novartis ve 2 firmada az çakal değil sen gribi laboratuvarlarda geliştir her ülkenin çeşitli yerlerine birak salgın yap sonra biz aşısını ürettik bizden aşı alıcaksınız zorunlu AB'ye göre..bu 3 firmadan kendi aşısını üretmeyen ülkeler almak zorunda bırakılıyor..eskiden de biz kendi aşılarımızı ilaçlarımı üretiyorduk ama yeni değişen yasalara göre aşı üretimimiz kaldırıldı bu 3 firmaya bağlı bırakıldık..bunun emrini kim verdi bir düşünün ?Hamdolsun..R

çok sağolun paylaşım için teşekkürler:)

Göki,ZD
22-10-2009, 17:38
aşıyı millete yerleştiricez diye
inanmıyorum ben bu olaylara artık

Boost Up
22-10-2009, 17:55
Bir kaç kişide sadece gelir elde etme amaçlı olduğunu söylüyor:) Amma karışık işler yaaa

dragstar
22-10-2009, 18:16
dikkat etmek lazım sık sık elleri yıkamak gerekiyor

mertacar
22-10-2009, 18:18
aşıyı millete yerleştiricez diye
inanmıyorum ben bu olaylara artık

aynen öyle kanka, birilerinin cebi doldu gene ihaleyle alınan sözde domuz gribi aşıları..
geçenlerde bi programda bi doktor çıkmıştı ve domuz gribi hakkında konuşurken " Çok telaşlanmanıza gerek yok, Zaten normal gripten ölen insanların sayısı daha fazla." demişti.
Önemli olan bünyeyi sağlam tutmak, zayıf düşmemek.

Eyüp
22-10-2009, 18:22
Bizim okuldada cıkmıs söylentileri var :)

@ Bahçeşehir Üni.

Mr.K
22-10-2009, 18:42
Normal grip asisinin son donemleri diye biliyorum,illa asi olmak istiyorsaniz yeterli bagisiklik saglar tahminimce grip asisi(kaldiki her sene olun bence)tavsiye.

mlh_s
22-10-2009, 20:31
Saglıklı adama hiçbirşey olmaz,yaşlıların dikkat etmesi lazım. domuz gribi normal gribin mutasyona ugramış hali zaten.Normal gripten daha çok insan oluyor Turkiye'de inanın.

mgnPower
22-10-2009, 21:56
buyukhanli kardesler ilkogretim okulundada domuz gribi cikmis ama okul yoneticileri hala bi aciklama yapmiyor. onun yerine her sinifin ogrenci velilerine ogretmenimiz yurtdisina seminere gitti sali gunune kadar gelmeyin deniyor.

yaşar
22-10-2009, 22:00
Yok öyle birşey rahat olun arkadaşlar,buda sistemin bir oyunu .

İlaçları üzerimizde deniyorlar sıkıntı etmeyin . ( benim tahminim )

mgnPower
22-10-2009, 22:02
tahmin etmeye geek yok amerikada meksikada fransada ve daha bir cok uzak yakn yerde cikti bu domus gribi bir sene oldu neredeyse ilaci neden bir tek biz deniyoruz ?

yaşar
22-10-2009, 22:09
Amerikalı kardeşlerimize hangisi daha iyi geliyor diye deniyoruz.