PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle Ceza Sistemine Lanet Olsun !!

GUR86
22-10-2009, 22:35
Bendeki şans mıdır nedir anlamyorum hayatımda cam filminden muayeneye sevk eden polis ilk defa goruyorum. yanımdan beni cevirdigi sırada camları kapkara SL geciyor ona ellemiyor beni alıyor. tamam cezayı yaz. burda sokeyim diyorum anlamıyor.. nasıl bi memlekette yasıyoruz teroristlere gosterilen hassasiyeti bizden alıyorlar bize suclu muamelesi yapıyorlar.. ulan yaz yazıyorsun niye muayeneye gonderiyorsun tamam o da gorevin olsun serefsiz neden o zaman mercedes bmw honda mitsubishi ayırıyorsun.. lanet olsun bu zihniyeti tasıyanların ahlakına adaletine yazıklar olsun bu paralarla kazandıgı ekmege nasıl bogazlarından geciyor anlamıyorum...

XoR
22-10-2009, 22:43
Beni arabadaki Boost saati ve Egt'den bağlamışlardı sen iyi yine film'den gitmişsin :)

yavuz364
22-10-2009, 22:44
evet yaa aynen öyle
neden araba ayrımı var :S nasıl bişey yani , anlamı nedir bunun ??? hiç bir açıklaması yok yaa,

Bendeki şans mıdır nedir anlamyorum hayatımda cam filminden muayeneye sevk eden polis ilk defa goruyorum. yanımdan beni cevirdigi sırada camları kapkara SL geciyor ona ellemiyor beni alıyor. tamam cezayı yaz. burda sokeyim diyorum anlamıyor.. nasıl bi memlekette yasıyoruz teroristlere gosterilen hassasiyeti bizden alıyorlar bize suclu muamelesi yapıyorlar.. ulan yaz yazıyorsun niye muayeneye gonderiyorsun tamam o da gorevin olsun serefsiz neden o zaman mercedes bmw honda mitsubishi ayırıyorsun.. lanet olsun bu zihniyeti tasıyanların ahlakına adaletine yazıklar olsun bu paralarla kazandıgı ekmege nasıl bogazlarından geciyor anlamıyorum...

fatiii
cam filmi aslında muayinede hafif kusur olarak geciyor ve herhangi bi sorun teşkil etmiyor arac muayineden geciyor...ama bunu polisler niye anlamak istemiyor?yada madem yasak muayineden niye geciyor?:confused:

M_PROJECT

bisi dicem de cam filmi " suc " bunun suc oldugunu bile bile takip bukadar " serefsiz " felan demek bence gereksiz hareketler .

svtec
:Deli: :Deli: :Deli: :Deli: :Deli: :Deli: :Deli: :Deli:
bizde araçta terörist kıyafetiyle gezelim onların parti bayraklarını asalım çevirirse iner biz meclise gidiyoruz diye karanfil dağıtalım :icon_tup: böyle bir açılımdan faydalanmış olurz yoksa böyle baya canımız yancak akşam GKD kardeşimide almışlar bağlamışlar hemde ne bağlama .. madde 22-23-118 .. cezalar yazılmış muayne tespit hepsi isteniyor iki ayda ehliyete el konulmuş..

ramo si
22-10-2009, 22:45
onların işinin en kolayı genç arabası çevirmek yolda hırsız görseler kaçarlar:)

fatiii
22-10-2009, 22:46
bizde araçta terörist kıyafetiyle gezelim onların parti bayraklarını asalım çevirirse iner biz meclise gidiyoruz diye karanfil dağıtalım :icon_tup: böyle bir açılımdan faydalanmış olurz yoksa böyle baya canımız yancak akşam GKD kardeşimide almışlar bağlamışlar hemde ne bağlama .. madde 22-23-118 .. cezalar yazılmış muayne tespit hepsi isteniyor iki ayda ehliyete el konulmuş..

ehliyete niye ve nasıl el konulmuş:beuj:

XoR
22-10-2009, 22:47
Ben 1 numara cam filmi kullanıyorum %30 derece serbest dedi beni göstergelerden bağlayan polis sadece egsoz ve göstergeleri yazmıştı ozaman

H22Power
22-10-2009, 22:47
cam filmi olan bir araç polise çevirme esnasında ateş açmış bir polisi öldürmüş ondan dolayı filme bu kadar hassaslarmış bildiğim kadarıyla bmw mercedes ayırmalarının sebebide şu jip lerde ve bu üst düzey yönetici klas arabalarda arka camlar fabrikasyon olarak ruhsata işli olduğunda çoğu zaman durdurduklarında işli olduğunu görüo dumura uğradıklarından yada genelde o klas aralara binenler tbmm de görevli yada görevli olan tanıdıkları olduğundan bugun sizde olsanız şark hizmeti için güneydoğu anadoluya tahini eline almak yerine o tarz arabalardan uzak durup genç polisler için söylüyorum asla sahip olamayacakları mitsubishi ewo x sahibi birinden bu şekilde intikam almak onlara daha cezbedici geliyor...

fatiii
22-10-2009, 22:49
bisi dicem de cam filmi " suc " bunun suc oldugunu bile bile takip bukadar " serefsiz " felan demek bence gereksiz hareketler .

bence yasak olup ceza yedigine bisi demiyorda hani muayineye sevk etmisya sitemi ona heralde..ceza yazıp bıraksa yeter diye dusunuyo sanırım ve haklıda aslında

Frid
22-10-2009, 22:50
sanırım yeni arabanla ilk cezan geçmiş olsun .

M_PROJECT
22-10-2009, 22:50
bence yasak olup ceza yedigine bisi demiyorda hani muayineye sevk etmisya sitemi ona heralde..ceza yazıp bıraksa yeter diye dusunuyo sanırım ve haklıda aslında

kimse kisisel almasinda , hayiflanmamak lazim sonucta yasak olan biseyi yapiyoruz .

GUR86
22-10-2009, 22:52

yo hayır kesinlikle işini hakkıyla yapan polislere lafım yok estagfurullah ama bmw mercedesi gecirip beni tutarsa onun gecmişine kadar soverim.. ben razıyım diyorum ki gerekirse orjinal spoileri de soleyim batıyosa bu adamlara ama herkese karıssınlar sistem dengeli olsun ama yok ya yanımdan eksozlu jip gecti umursamadı. beni durdururken filimli SL serisi gecti umursamadı. gercekten cok sinir bozucu..

fatiii
22-10-2009, 22:52
kimse kisisel almasinda , hayiflanmamak lazim sonucta yasak olan biseyi yapiyoruz .

o şüphesiz...cezaya razıyız ama muayine nerden cıktı bi film için,ki cam filmi muayineden geciyor yani.

svtec
22-10-2009, 22:53
ehliyete niye ve nasıl el konulmuş:beuj:

ayenen şöle bir konuşma olmuş (reklam yok yanlış anlaşılma olmasın)

p- sen üsküdar team misin

f- hayır

p- ümraniyemi

f- hayır

p- ne team sin sen

f- kafama göre team .... demiş vs. plaka lar sahte bilmem ne diye biraz tartışma olmuş heralde böyle alaycı konuşuncada bir bahane bulmuştur heralde kendi daha iyi naltaır konuyu görünce garip geldi banada ama almışlar cidden ehliyetini iki ay..

Frid
22-10-2009, 22:53

bildigim kadarı ile araç 3 yaşına gelene kadar gitmeyecekti polis yüzünden çok erken oldu malesef.

GUR86
22-10-2009, 22:54

ya abi adama dedim ben orda sokeyim gozunle gor ne muayenesi dedim adam umursamıyor nasılsa sokersin muayenede diyo ben bu tavırlara bu ayrımcılıga kızıyorum..

GUR86
22-10-2009, 22:55
bildigim kadarı ile araç 3 yaşına gelene kadar gitmeyecekti polis yüzünden çok erken oldu malesef.

evet ne yazık ki.. film cekileli de 3 gun oluyor sanssızlık mı demeliyim bilmiyorum istanbuldaki arabaların yarısı filimli..

M_PROJECT
22-10-2009, 22:55
yo hayır kesinlikle işini hakkıyla yapan polislere lafım yok estagfurullah ama bmw mercedesi gecirip beni tutarsa onun gecmişine kadar soverim.. ben razıyım diyorum ki gerekirse orjinal spoileri de soleyim batıyosa bu adamlara ama herkese karıssınlar sistem dengeli olsun ama yok ya yanımdan eksozlu jip gecti umursamadı. beni durdururken filimli SL serisi gecti umursamadı. gercekten cok sinir bozucu..

memlekette nezaman gorevini gorevi icin yapan bi yapisal sistem olursa ozaman bu sorunlar kalkar.

ef186
22-10-2009, 22:58
muayene edilmeyecek sadece tespit yapılacak aracına ...
Yani bir tüv muayene istasyonuna gidip filmlerin uygunluğu denetlenecek muhtemelen de uygun görülmeyecek ve söktür denilecek sende söktürüp bir daha gideceksin ve böylece uygunluk yazısını alıp trafikten geçiçi süre ile men edilmiş aracını açtırmış olacaksın ...
Yada direk söktürüp gidip bu belgeyi alacaksın ...
Muayene değil sadece tespit ...

Geçmiş olsun ...

Frid
22-10-2009, 22:59
evet ne yazık ki.. film cekileli de 3 gun oluyor sanssızlık mı demeliyim bilmiyorum istanbuldaki arabaların yarısı filimli..

nazar çıktı diyelim en iyisi yaşlı teyzeler gibi. İnşallah birdaha rastlamazsın haksız bir uygulamaya.

GUR86
22-10-2009, 22:59
bakalım bi sekilde bi olurunu bulucaz. bundan sonra da ya hiç modifiye namına bişe yapmam jant bile takmam yada inceldigi yerden kopar bakalım yakında belli olur

Dragger
22-10-2009, 23:00
Cam filmi baglanma sebebi zaten, bunu biliyor olman lazım...

dixi
22-10-2009, 23:01

daha yeni arabaya kusur bulmuşlar seni muayeneye gönderiyosa trafikte araba kalmaz o zaman kansızına denk gelmişsin millet ön camını bile film yaptırıp rahatlıkla dolaşıyo

GUR86
22-10-2009, 23:02
Cam filmi baglanma sebebi zaten, bunu biliyor olman lazım...

ya hayır benm kızdıgım sey o deil ancak ayrımcılık yapıp kişiye gore muamele yaptıgı zaman sinirlerim bozuluyor.. ya telefon acmama bile zaman kalmadan yazdı cezayı verdi belli cunku direk alıp ceza yazıolar iki cift laf solemeye fırsat bırakmadılar bile.

Dragger
22-10-2009, 23:10
ya hayır benm kızdıgım sey o deil ancak ayrımcılık yapıp kişiye gore muamele yaptıgı zaman sinirlerim bozuluyor.. ya telefon acmama bile zaman kalmadan yazdı cezayı verdi belli cunku direk alıp ceza yazıolar iki cift laf solemeye fırsat bırakmadılar bile.

Neden fırsat vermiyor biliyormusun, cünkü sen onun üstünde birilerini arayacaksın onu ezeceksin arabayı baglatmayacaksın.

O nedenle direk cezayı yazdım, bagladım oldu bitti diyorlar.

Ama muayeneye gitmeden yine bir sansın var;

Emniyette tanıdık varsa arabanı düsürtebilirsin men olayından...

Filmlerin de durur, muayeneye de gitmezsin.

H22Power
22-10-2009, 23:12
Neden fırsat vermiyor biliyormusun, cünkü sen onun üstünde birilerini arayacaksın onu ezeceksin arabayı baglatmayacaksın.

ewt zaten muayenen olduğundan direkt trafikten men düşümünü yaptırman yeterli tanıdık varsa tabii

GUR86
22-10-2009, 23:12

evet haklısın.. peki bu men dusurme olayını baska bi sehirden yaptırabiliyor muyum yani bilgisayar sisteminden girilip silinmesi yeterli mi ? bu arada ceza makbuzu verdi bana sadece ustunde sure falan hiçbişe yazmıyo men olup olmadıgını da bilmiyorum sadece muayene sıra no dedi not dustu oraya makbuzu verdi yolladı..

Dragger
22-10-2009, 23:16
evet haklısın.. peki bu men dusurme olayını baska bi sehirden yaptırabiliyor muyum yani bilgisayar sisteminden girilip silinmesi yeterli mi ? bu arada ceza makbuzu verdi bana sadece ustunde sure falan hiçbişe yazmıyo men olup olmadıgını da bilmiyorum sadece muayene sıra no dedi not dustu oraya makbuzu verdi yolladı..

Baska sehirden de halledebilirsin ;)

Ceza dısında ayrı bir makbuz kesmis olması lazım, sonucta sen o belgeyle muayeneye gidiyorsun normalde...Ceza ile gidildigini duymadım.

GUR86
22-10-2009, 23:17
yok baska hiçbir makbuz falan vermedi bana. sadece ceza makbuzu var elimde. 30 a 1b den yazmıs. filim falan filan da yazmıyo.

XoR
22-10-2009, 23:20
Trafik'den men tutanağı düzenleyip seni otopark'a götürmediyse aracın bağlanmamıştır.

GUR86
22-10-2009, 23:22
ya elindeki zımbırtıya bişeler girdi sanırım benm aracım cevirmede muayeneye sevk gibi bi yazı goruncek yada muayenesiz o sıkıntı yaparmı onu merak ediyorum yoksa baglanma falan hiçbişe olmadı zaten..

Meco
22-10-2009, 23:24
hep masuma güçleri yetene... zaten asıl suçluların üstüne bu kadar düşseler memleket temizlenir

GUR86
22-10-2009, 23:24
Geçmiş olsun Gürkan.. cidden bazı polis memurlarını anlıyamıyorum.. :)

tsk edeirm.. dedigin gibi anlamak gercekten cok guc.. adamların pskolojisine gore ceza yiyoruz..

edo typer
22-10-2009, 23:25

madem suc devlet bunu ulkeye sokmıcak vergı almıcak. hem vergı al hem ceza ya serefsılık deılde ne bu???

GUR86
22-10-2009, 23:26
madem suc devlet bunu ulkeye sokmıcak vergı almıcak. hem vergı al hem ceza ya serefsılık deılde ne bu???

dogru soze ne denir işte.. hersey ortada..

XoR
22-10-2009, 23:28
ya elindeki zımbırtıya bişeler girdi sanırım benm aracım cevirmede muayeneye sevk gibi bi yazı goruncek yada muayenesiz o sıkıntı yaparmı onu merak ediyorum yoksa baglanma falan hiçbişe olmadı zaten..

O elindeki zımbırtı ile ehliyetinden Gbt yapıyolar.Geçmişteki ceza puanlarını arabanın vergi borcuna kadar her boku görüyolar ama sadece görüyolar herhangi bir data girişi yapamıyolar.Aracını ancak trafik men tutanağını doldurup sana imzalattıktan sonra bağlar ki sen otopark'a bile çekilmemişsin cezayı öde.Her ihtimale karşı Gayrettepe şube'ye uğra plakanı sorgulat ;)

GUR86
22-10-2009, 23:29
O elindeki zımbırtı ile ehliyetinden Gbt yapıyolar.Geçmişteki ceza puanlarını arabanın vergi borcuna kadar her boku görüyolar ama sadece görüyolar herhangi bir data girişi yapamıyolar.Aracını ancak trafik men tutanağını doldurup sana imzalattıktan sonra bağlar ki sen otopark'a bile çekilmemişsin cezayı öde.Her ihtimale karşı Gayrettepe şube'ye uğra plakanı sorgulat ;)

eyw baskan bi sorduralım bakalım ne cıkacak..

XoR
22-10-2009, 23:32
eyw baskan bi sorduralım bakalım ne cıkacak..

O düzenledikleri tutanağı hergün mesai sonunda şube'ye teslim ederler.Trafik şubedeki görevli memur Polimer denen sisteme senin aracının kaydını Trafik'den men olarak girer bu şekilde kayıtlara geçersin.

Yani film'den egsoz'dan ceza yazınca bağlamak zorundayım demeleri dünyanın en büyük yalanıdır :D

percussonali
22-10-2009, 23:34
wlla arkadaşlar tanıdık göz doktorunuz var ise bir sıkıntı çıkartamazlar güneş ışığından dolayı gözler rahatsızlık yaşan çok kişi var ve bu kişilere serbest cam flimi öncam dahil sadece rapora bakar :)

XoR
22-10-2009, 23:37
wlla arkadaşlar tanıdık göz doktorunuz var ise bir sıkıntı çıkartamazlar güneş ışığından dolayı gözler rahatsızlık yaşan çok kişi var ve bu kişilere serbest cam flimi öncam dahil sadece rapora bakar :)

Bunu ben 20 yaşındayken yiyolardı ama artık bunu söyleyince rapor'u gösterince bi taraflarıyla gülüyolar :)

UnnAmeD
22-10-2009, 23:39

benım gozler cıdden gunes ısıgına cok hassas ,bu rapor ısını bıraz daha acarmısın ?

GUR86
oo bu goz doktoru olayını sevdim hakkatten bole bişe var mı :S

percussonali
vall üstadım sadece raporu ruhsatına işletmek için kullanılıyo ruhsatında işli iken sana sıkıntı çıkartamazlar rapor ruhsatına daha kolay işletebilmen için;)

GUR86
22-10-2009, 23:40
anladım baskan o işi bi arastıralım bakalım..

XoR
22-10-2009, 23:42
Zamanında rapor'u aldık gösterdik faydası yok :) sen rapor'u çıkartıyosun oda çakma rayban gözlüklerini çıkartıp gözünüze takıyo yakıştı bunlar işini görür diyip cezanı yazıyo :)

percussonali
22-10-2009, 23:43
var arkadaşar arkadaşım gerçekten gözlerinden rahatsız ve raporu var aracına ise doktor raparu ile çok basit sıkıntı çıkartmadan işllete biliyorsun biliyosunuz işletmek baya sıkıntı ruhsata camları ama doktor raporu olunca iş değişiyor tabiki çünki günlük direksiyon başında olan biri için çok sıkıntı gereçek olmuş olsa onun için bu gibi raporlar olduğu zaman iş adamı ve araç üzerinde olduğu göz önüne alınarak ruhsatına işliyolar ;)

GUR86
22-10-2009, 23:43
Ulan lanet olsun bole sisteme bak gor buraya yazıyorum o filmi de eksozu da jantı da kaputu da ruhsata işletip paşa gibi gezmezsem..

percussonali
22-10-2009, 23:46
Ulan lanet olsun bole sisteme bak gor buraya yazıyorum o filmi de eksozu da jantı da kaputu da ruhsata işletip paşa gibi gezmezsem..

üstad bak benim arakadaşımda honda var egzozundan tut arka stop iptaline kadar herşlşeyin projesini çizdirdi ve ruhsatına işletti ama mağlesef aracını bağlarılar oda o bağlayan polisleri mahkemeye verdi sonuç ne bilmiyom inan

ef186
22-10-2009, 23:47
eskiden ruhsatın 1 yaprağını alıp yeşil bi kağıt veriyorlardı ?
değiştimi düzen ?

Safak
22-10-2009, 23:48
Cam filmi yasak, takarsanız böyle şeyler olabilir...

O zaman neden ülkemize sokuluyor neden satılıyor neden vergi alınıyor? Böyle bir mantık mı olamaz...

ÇÜNKÜ bu melet binalara da kaplanıyor, ev camlarına da, dükkan camlarına da... Arabanın sadece arka camına da. Sunroof camı da kaplanıyor...

Araba boyasıda her renk satılıyor alıp kafana göre boyayamıyorsun ama, boyarsan da ruhsata işletiyorsun başına iş olmasın die.

Bira da her yerde satılıyor, promil sınırını geçince polise sorarsınız o zaman neden satıyorlar bunu? satışta kota koysunlar arabası olan adama 2 şişeden fazla vermesinler dersiniz :)

GUR86
üstad bak benim arakadaşımda honda var egzozundan tut arka stop iptaline kadar herşlşeyin projesini çizdirdi ve ruhsatına işletti ama mağlesef aracını bağlarılar oda o bağlayan polisleri mahkemeye verdi sonuç ne bilmiyom inan

bakalım bi hayırlısıyla bende bi halledeyim ruhsat işini sonrasını sonra dusunelim ama abartıyolar hakkatten insanı cileden cıkarıyolar..

percussonali
değiştimi düzen ?

nekadar eskiden

merve
22-10-2009, 23:49

bu kabul görüyormu gerçekten çünkü benim gözlerim bırakın güneşi güneş olmasın gün ışığında bile çok rahatsız oluyor, güneş gözlüğü takmadan kullanamıyorum arabamı zaten ve buna sinir oluyorum.
zaten arabamda 2numara cam filmleri mevcut ama ön camada istiyorum, bu şekilde sorunu çözebilirsem yaptırayım.

bu arada sizede geçmiş olsun. benimde cam filmi cezam var, fakat ne aracım bağlandı, nede filmleri söktürdüm sadece ceza ödedim. polisin kafasına göre sanırım..

XoR
22-10-2009, 23:51
değiştimi düzen ?

Yeşil kağıdı artık şube'den veriyolar izin kağıdı adı altında.1 hafta iznin var bütün çevirmelere gir sıkıntı yok :D hepsinde diplomatik pasaport sahibisin direkt gösterip geçiyosun :D

ef186
nekadar eskiden

tüv den önce mesela

Chatin
trafik polisi ile niye atarlı konuşuyorsunuz. herşey adamın elinde mümkün olduğunca iletişim kurun vay efendim annem kullanıyor mecburuz falan gibi damardan girin. eşimi sıkıştırdı 2 ay önce dallamalar diyin eşim hamile buna rağmen üstüne kırmışlar geçen ay diye .. dayımda teşkilattan falan bulun birşeyler. madem takmış memur park cezasıyla falan yırtmaya çalışın. yani aracı çektirir ve sadece siz zararlı çıkarsınız. ve eğer iletişimi kurarsanız aynı hatta aynı polisle yine karşılaşırsınız ileride en azından rahat olursunuz.

bu biraz işletmelerin mantığına benziyor indirmede bindirmede onların elinde yani. ha ama derseniz babam içişleri bakanı şu bu o zaman atar serbest :)

percussonali
22-10-2009, 23:53
bakalım bi hayırlısıyla bende bi halledeyim ruhsat işini sonrasını sonra dusunelim ama abartıyolar hakkatten insanı cileden cıkarıyolar..

orasını hiç sorma şöylede bişy var sonuçta bu satılan ürünler ts. belgeli ve yasal şekilde vergisi alınarak satılıyo madem bu eğzozlar vs şeyleri takmak yasak peki satan adamlar neyin vergisini veriyo alan adam neyin vergisin kdv sini veri buyurun ozaman bizler ne yapalım şimdi ?

olcay_bora
22-10-2009, 23:53
allah ailesinin rıskından keser inş

metin
22-10-2009, 23:55
İstanbul Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanında 12 Ekim 2009 – 18 Ekim 2009 tarihleri arasında yapılan trafik denetlemelerinde 41.620 araç kontrol edilmiştir.

*
7.564 araç sürücüsüne yasak parktan,
*
19 araç sürücüsüne korsan taşımacılık yapmaktan,
*
7.685 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden,
*
466 sürücüye alkollü araç kullanmaktan,
*
139 sürücüye görüşü engelleyici süs eşya (renkli cam) taktırmaktan,
*
3.058 araç sürücüsüne emniyet şeridi ihlalinden,
*
3.146 sürücüye seyir halinde cep telefonu kullanmaktan,
*
37 sürücüye taşıma sınırı üzerinde yük almak veya dingil ağırlıklarını aşacak şekilde yüklemekten,
*
93 sürücüye azami toplam ağırlıkların üzerinde yükleme yaptırmaktan,
*
3.236 araç çekici marifetiyle otoparka çekilmiştir.

*12.629 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanununun diğer maddelerinden olmak üzere
toplam 34.836 sürücüye cezai işlem uygulanmıştır.

1 haftada toplanan paraya bakın34.836 surucuye ceza kesilmiş sadece istanbulda

percussonali
22-10-2009, 23:55
tüv den önce mesela

şuan sana aracına yapılan aaracın orjinalliğini bozmadan bir kroıki çiziliyo ve a4 kağıdı gibi bir kağıtveriliyo ve onu ruhsatınla beraber taşıyosun enson hali buydu değiştirdiyseler bilemiyom

ef186
22-10-2009, 23:57
bu kabul görüyormu gerçekten çünkü benim gözlerim bırakın güneşi güneş olmasın gün ışığında bile çok rahatsız oluyor, güneş gözlüğü takmadan kullanamıyorum arabamı zaten ve buna sinir oluyorum.
zaten arabamda 2numara cam filmleri mevcut ama ön camada istiyorum, bu şekilde sorunu çözebilirsem yaptırayım.

bu arada sizede geçmiş olsun. benimde cam filmi cezam var, fakat ne aracım bağlandı, nede filmleri söktürdüm sadece ceza ödedim. polisin kafasına göre sanırım..

Polis görevini tam yapmadığından dolayıdır o .

İsyan burda başlıyor ya kanun belli polisin görevi belli adamda buna benzer bişeye isyan ediyor .
Kimse bağlanmasın bu işe bir uygunluk ve birim getirilsin herkez yapsın ...
Yada evo ile adam bağlanırken yanından geçen mercedes yoluna gitmesin ...

Benim şahsi fikrim TÜV denilen tükçesi ölçme derecelendirme standardizasyon olan bir kurum ile çalışan muayene istasyonları gibi bu işte de standardizasyon sağlanması ...

Basitçe izin var ama bokunu çıkartma kardeşim demeli devlet ...

Ama bu ülkede kimden ne bekliyorum oda ayrı bi durum ...
Alkol cihazları bile kalibre edilmemekte yanlış değerler havada ucmakta alınan ehliyetler bu sebeplerle geri iade edilebilmekte vs..vs..

Yani işin özü biz bu cezaları yeriz aslanlar gibi belki 50 sene sonra bir akıllı emniyet genel müdürü modernize eder sistemi bizlerin torunları filimcilerin 1-2 numara dedikleri filimleri otomobillerine yaptırıyor olabilir yasal olarak ...

GUR86
22-10-2009, 23:58

O zaman neden ülkemize sokuluyor neden satılıyor neden vergi alınıyor? Böyle bir mantık mı olamaz...

ÇÜNKÜ bu melet binalara da kaplanıyor, ev camlarına da, dükkan camlarına da... Arabanın sadece arka camına da. Sunroof camı da kaplanıyor...

Araba boyasıda her renk satılıyor alıp kafana göre boyayamıyorsun ama, boyarsan da ruhsata işletiyorsun başına iş olmasın die.

Bira da her yerde satılıyor, promil sınırını geçince polise sorarsınız o zaman neden satıyorlar bunu? satışta kota koysunlar arabası olan adama 2 şişeden fazla vermesinler dersiniz :)

ya dedim ya hepsine razıyım ben yazsın cezasını ulkeye de gelsin hadi ama ayrımcılık nedir ? sen gel sen dur.. yapmasınlar bunu işte insanın sinirlerini bozan olay budur.

Onrcn
22-10-2009, 23:58

ahah peki o zaman sana şöyle diyeyim. Sen aracinin orjinal jantlarini bile degistirsen yada ne bileyim standart disi her hangi bir isleminde polisin aracini baglama yetkisi var. Peki o materyaller vergisiz mi geliyor?

Egzoz da getiriliyor gümrükten gayet vergisi verilerek HKS vs onlari da evlerin bacasina mi takiyorlar? Ruhsata islenmesi icin düzgün bir yontem kullansinlar isletelim. Bizim derdimiz hem isletmeyelim hem boyle gezelim degil ki... Isletebilecek bir yontem olsun isletip gezelim, yada girisini direk yasaklasinlar.. Hersey vergiyle geliyor, turbo lari kalorifere egzoz lari bacalara, jantlari da evlere sehpa olarak almiyoruz.

ef186
22-10-2009, 23:59
şuan sana aracına yapılan aaracın orjinalliğini bozmadan bir kroıki çiziliyo ve a4 kağıdı gibi bir kağıtveriliyo ve onu ruhsatınla beraber taşıyosun enson hali buydu değiştirdiyseler bilemiyom

kim çiziyor o planı ?
üniversite onayı gerkiyormu ?
nereden onaylatılıyor ?
ruhsata nerede işletiliyor ?

percussonali
22-10-2009, 23:59

ya yaptıran arakadaşlarım var şuan ki prosüdür nedir ne değildir bilmiyorum ama bu şekilde gözlerinden gerçekten rahatsız olan arkaşım var ve yaptırdı ve hiç bir sıkıntısı yok ** nasıl nerede yaptırdı hiçbir fikrim yok gerçekten

GUR86
23-10-2009, 00:01
trafik polisi ile niye atarlı konuşuyorsunuz. herşey adamın elinde mümkün olduğunca iletişim kurun vay efendim annem kullanıyor mecburuz falan gibi damardan girin. eşimi sıkıştırdı 2 ay önce dallamalar diyin eşim hamile buna rağmen üstüne kırmışlar geçen ay diye .. dayımda teşkilattan falan bulun birşeyler. madem takmış memur park cezasıyla falan yırtmaya çalışın. yani aracı çektirir ve sadece siz zararlı çıkarsınız. ve eğer iletişimi kurarsanız aynı hatta aynı polisle yine karşılaşırsınız ileride en azından rahat olursunuz.

bu biraz işletmelerin mantığına benziyor indirmede bindirmede onların elinde yani. ha ama derseniz babam içişleri bakanı şu bu o zaman atar serbest :)

hayır baskan atarlı konusmak deil huyuna gidiyorum adam nefes almadı makbuzu aldı eline bana bişe bile demedi yazıyorum diye son anda farkettim.. sokeyim gozunun onunde diyorum yok diyo daha ne diyim..

percussonali
23-10-2009, 00:02
kim çiziyor o planı ?
üniversite onayı gerkiyormu ?
nereden onaylatılıyor ?
ruhsata nerede işletiliyor ?

makine mühendisleri çiziyor ist. yok sanırım ankarada yada eskişehirde olmasılağzım güzel paralara yapılıyo bu işler 2000,2500 lira gibi bir tl civarı herhangi bir araç çiziyor yalandan araacın üzerindeki değişiklikleri çiziyor ve sonuçta işi bilen o olduğu içiçn trafikteki ruhsata işleme işininide o hallediyo;)

ef186
23-10-2009, 00:06
makine mühendisleri çiziyor ist. yok sanırım ankarada yada eskişehirde olmasılağzım güzel paralara yapılıyo bu işler 2000,2500 lira gibi bir tl civarı herhangi bir araç çiziyor yalandan araacın üzerindeki değişiklikleri çiziyor ve sonuçta işi bilen o olduğu içiçn trafikteki ruhsata işleme işininide o hallediyo;)

yaptıran arkadaşını foruma uye yaparsan seviniriz .
bu şehir efsanesini anlatmış olur bizlere gerçeklik payı varsa herkez 2000 tl ye falan razı olur değişiklikler için ...

Senelerdir duyarım bu muhabbeti 1500 den fazla otomobil yarıştırdım tr deki pistlerde hiçbirinde sölediğin olaya rastlamadım ...

Gerçekten bizi bilgilendirirse arkadaşın ciddi manada hayra geçmiş olur ...

percussonali
23-10-2009, 00:07
allah ailesinin rıskından keser inş

emin ol kardeşim bir şekilde onlardan çıkıyo bu alınan paralar allah hiç bir zaman bu tip kolay kazanılan paraları kimsenin boğazından kolay kolayy geçirmezz geçtiğini sansada fazlasıyla almasınıda bilir

GUR86
23-10-2009, 00:07
bu şehir efsanesini anlatmış olur bizlere gerçeklik payı varsa herkez 2000 tl ye falan razı olur değişiklikler için ...

Senelerdir duyarım bu muhabbeti 1500 den fazla otomobil yarıştırdım tr deki pistlerde hiçbirinde sölediğin olaya rastlamadım ...

evet abi cizilmiş projeleri gordum bende canlı gozumle dosyalarda.. o yuzden su an benm de hazırlıklar suruyor.. bakalm hayırlısı ile bi tamam lansın detayları paylasalım burda..

ef186
23-10-2009, 00:09
evet abi cizilmiş projeleri gordum bende canlı gozumle dosyalarda.. o yuzden su an benm de hazırlıklar suruyor.. bakalm hayırlısı ile bi tamam lansın detayları paylasalım burda..

mutlaka yayınlansın ...
Hatta yapan kim ise bunları direk site adresini ver onada bir kıyak yapmış ol ...
Buyursun uye olsun anlatsın bilgisini paylaşsın insanların işleri görülsün rahat ve huzurla binsinler otomobillerine ...

İnşallah hallolur ilk gördüğüm örnek olursun :D

percussonali
23-10-2009, 00:11

tabiki aramız ii değil ama siteye davet ederim artı bir ara biz butip bağlanmalar için savcılığa yazılar gönderdik ve savcılıktan bir çok kere arandı bu arakadaş aracının projesini çizdirdikten sonra aracını bağlattması flan baya kovaladı çocuk ama kimse uğraşmak istemedi baya üstüne duruduk biz bu olayın ama bizim insanlarımız uğraşmak yerine 20 lira 50 lira atıp yoluna gitmayi tercih ettikleri için bu işimiz de yarım kaldı birlik olmadığı için pek sallanmadık yani en fazla 10 kişi 20 kişi onun için yok sa baya ses getirrirdik bu konuda ama olmadı işte

ef186
23-10-2009, 00:15
tabiki aramız ii değil ama siteye davet ederim artı bir ara biz butip bağlanmalar için savcılığa yazılar gönderdik ve savcılıktan bir çok kere arandı bu arakadaş aracının projesini çizdirdikten sonra aracını bağlattması flan baya kovaladı çocuk ama kimse uğraşmak istemedi baya üstüne duruduk biz bu olayın ama bizim insanlarımız uğraşmak yerine 20 lira 50 lira atıp yoluna gitmayi tercih ettikleri için bu işimiz de yarım kaldı birlik olmadığı için pek sallanmadık yani en fazla 10 kişi 20 kişi onun için yok sa baya ses getirrirdik bu konuda ama olmadı işte

yahu burası farklı :D
yeni üye olmuşsun hoş geldin ...
Ama dediğim gibi bu işi kovalayan birileri varsa gelsin kurallara riayet ederek yazsın bilgilendirsin neler yapabildiğini anlatsın ekmeği çıkar ...
bukadar net ...
kimse 10 20 vermekten mutlu değil ki böyle konular açılıyor ...

ef186
23-10-2009, 00:19
bu arada percussonali

Aşağıdaki link ten üyelerimiz bümünde kendinizi tanıtabilirsiniz .

http://www.techturkey.com/forum/forumdisplay.php?f=3

percussonali
23-10-2009, 00:20
işte sıkıntıda bu herkez senin gibi düşünmüyor gerçekten burada sen 2000lira verebiliyosun ** işte adam o şekilde düşünmüyorki o kadar parayı verene kadar 20 lira ataraım işime bakarım bidahakinede bi 20 lirak daha işte böyle düşünüyor biz kovaladık ama olmad ama söz getiricem arkadaşı o size dha detaylı anlatısın kendiside itfayeci devlete çelıştığı halde bağlattı projeli aracını :D

.::EmrE::.
23-10-2009, 00:27

Çünkü bazı araçların cam filmi galeride sergi halindeyken bile takılmış oluyor,orjinal cam filmli alıyorsunuz bazı araçları..Mesela benim dizel corsa'da o şekilde idi,Polise bunu anlattım ama anlamadı..bende gidip galeriden kesilen cezayı talep ettim ödediler.

percussonali
23-10-2009, 00:33
yaişte bilmiyolar aslında aracın üsütndeki değişiklik diye bişy yok adamlar sadece araç üzzerindeki değişiklikten dolayı bağlaya bilecek araç şöyle panelvan aracı camlıya cevirirsin bağlar yasalarda var kamyonların o kafasının üstündeki koxcaman rüzgarlı bigi şeylerden bağlama hakına sahiip ama bu tip egzoz ucu angel for arka stop bu tip şeylerden bağlama yetkisi yok ama işte onlar bildiklerini yapıyolar yani bilmedği şeyi kendi bildiğini yasayı değil

R-13239
23-10-2009, 00:37
Size Anadolu Yakası Trafik Şube Müdürünün ağzından yazıyorum : Aracında modifiye var mı ? Varsa bağlarlar.

modifiye olarak aklında ne varsa o anda polis memurunun direk işlem yapıyorlar , kaçarı yok.

Maxiboost
23-10-2009, 00:44
Haha 20 lira atsaniza bi tepkileri ne olur merak ediyorum :D gecti o zamanlar :D

percussonali
23-10-2009, 00:46
Size Anadolu Yakası Trafik Şube Müdürünün ağzından yazıyorum : Aracında modifiye var mı ? Varsa bağlarlar.

modifiye olarak aklında ne varsa o anda polis memurunun direk işlem yapıyorlar , kaçarı yok.

ya aslın da şunu söyleyim sana aracın modifiyese flan boş ben trafik poliyle konuştum benim bi önceki aracımı bağladıkları zaman otoparkta bağlandığımız akşam adam diyoki bütün herşey bana kalmış sen git fabrişkdan sıfır aracı al gel yanıma ben senin o sıfır getirdiğin aracı bağlarım diyo bir sebepte gösteremesinn diyo bunu söyleyen adama ne dersin bana neyle gelirsen gel bağlarım ya keyfime kalmış diyo rütbe benim kıllık benim keyfim bilir istersem bağlarım bukadar açık konuşular gerisini hesap et artık

percussonali
23-10-2009, 00:48
haha 20 lira atsaniza bi tepkileri ne olur merak ediyorum :d gecti o zamanlar :d

:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d

ef186
23-10-2009, 00:52

otomobilimde ajda pekkanda modifiyeli onuda bağlarlarmı ?

ef186
23-10-2009, 00:54
ya aslın da şunu söyleyim sana aracın modifiyese flan boş ben trafik poliyle konuştum benim bi önceki aracımı bağladıkları zaman otoparkta bağlandığımız akşam adam diyoki bütün herşey bana kalmış sen git fabrişkdan sıfır aracı al gel yanıma ben senin o sıfır getirdiğin aracı bağlarım diyo bir sebepte gösteremesinn diyo bunu söyleyen adama ne dersin bana neyle gelirsen gel bağlarım ya keyfime kalmış diyo rütbe benim kıllık benim keyfim bilir istersem bağlarım bukadar açık konuşular gerisini hesap et artık

Eğitim Şart Derken makaraya sarıyoruz bazen ama
Eğitim şart ...

percussonali
23-10-2009, 00:55
ajda pekkanda modifiyeli onuda bağlarlarmı ?

o yaştan dolayı komple bağlanmış trafikten men onu bırakmıyolar zati:D:D:D

percussonali
23-10-2009, 00:57
Eğitim Şart Derken makaraya sarıyoruz bazen ama
Eğitim şart ...

kesinlikle katılıyorum eğtimin şart olması sebebi insan hakkını araması gerekiyo sadece onun içinde eğitim gerekiyo konuşamadıktan sonra karşısında bi anlamı olmuyo onun için eğitm ŞART:icon_tup:

turbo&quattro
23-10-2009, 01:03
Egitim kesinlikle sart....Dun gece salak sacma biryerde cevrildim..Kemerim takildi hafiften muzikle gidiyorum.Polis bi dunya sacma sapan sorular sordu ve gonderdi.

karsiyakaliozi
23-10-2009, 09:34
bence burda ana sorun 6 ayda polis yapıp yollara koydukları egosu ve egitim duzeyi kötü trafik polislerinde işini hakkıyla yapanları tenzil ederim tabiyki ama genel cogunluk boyle malesef sivil hayata hic bir baltaya sap olamamış arkadaşlar kısa bir eğitimle polis olup silah ve ceza kocanına kavusunca malesef sistem tıkanıyor bunun cözümü bencede eğitim şart selamlar

Almanci Tane-R
23-10-2009, 10:33

100 ceza puanini doldurdugu icin alinmistir. Oyleyse eger hemen Surucu kursuna yazilsin tekrar ders almasi zorunlu yoksa ehliyetini geri alamaz

Onuralp
23-10-2009, 10:45
Cam filmi hiç bir arabada bunun için kullanmıyorum. Her türlü alıyorlar. Geçmiş olsun.

Melih-Ö
23-10-2009, 12:07
ya cam filmi yasak her polis arabası kapkara kapkaççı arabası gibi cam filmi var özelliklerde sivillerde zaten çoğu sivil bağlıyor. Bi kere sen aha önce ceza yemediysen seni muyaneye gönderemez ilk uyarı sonra trafikten mendir. Artık cıvkı çıktı bıktırdılar canımızdan herşeye bi kusur genciz ya

STeaM
23-10-2009, 12:15
şirketten range rover yada freelander ile çıktığımda kimse çevirmiyor, bakmıyor bile.
corolla ile girdiğim her çevirmede mutlaka alıpn evrak kontrolü vs yapılıyor.

neden?
neden çünkü diğer araçlarda hamili kart yakinimdir, yada sen benm kim olduğumu biliyor musun? varyasyonunda cevaplar alma olasılığı çok yüksek...

kalitesiz adam çok memlekette.

G_TT_I
23-10-2009, 13:13
Herzaman söylerim camları kapkara 97model 06 plakalı E200 yada yeni S300.
Siyah cam indirmişin emniyet şeridi hiçbir derdiniz kalmaz:)

buraek4
23-10-2009, 14:07
emin ol kardeşim bir şekilde onlardan çıkıyo bu alınan paralar allah hiç bir zaman bu tip kolay kazanılan paraları kimsenin boğazından kolay kolayy geçirmezz geçtiğini sansada fazlasıyla almasınıda bilir

siz polisin kestiği cezaların parasını cebine attığınımı sanıyosunuz ???? ne demek Allah çıkartır filan...Allah rızası için mantıklı konuşun arkadaşlar...yasak bu yasak poliste görevini yapıyo...ceza yazılan arkadaşın isyanını anlıyorum..ama bu ülkede böylede bir sorun var..sen o mercedesi jeep i durdurduğunda ceza kestiğinde direk haritadan yer beğendiriyo size..size soruyorum polis olsaydınız evilisiniz 2 çocuğunuz var onların okulları kurulu düzenleri var acaba siz bu durumda o mercedesler jeep lere ceza kesebilirmiydiniz..keserim diyen kendisini kandırır..tuzu kuru olan adama konuşması kolay geliyo...ülkede ilk bu kafaların değişmesi gerekiyo ondan sonra bunlar tartışılır

buraek4
23-10-2009, 14:09
şirketten range rover yada freelander ile çıktığımda kimse çevirmiyor, bakmıyor bile.
corolla ile girdiğim her çevirmede mutlaka alıpn evrak kontrolü vs yapılıyor.

neden?
neden çünkü diğer araçlarda hamili kart yakinimdir, yada sen benm kim olduğumu biliyor musun? varyasyonunda cevaplar alma olasılığı çok yüksek...

kalitesiz adam çok memlekette.

bu kalitesizler kimler peki..polislermi onu diyen şerefsizlermi

bahadırtelli
23-10-2009, 17:34
polisin yapamıyacağı yok 0 km corolla aldık bayiden cıkmadan xenon orj toyotanın corollalarda kullandıgından taktırdık 1 hafta sonra polis cevirdi cezayı bastı.

MeJo
23-10-2009, 17:35
haklısın şerefsizler çekemiyorlar zengin arabası geçince elini kaldırıp dur diyen yok

Alican
23-10-2009, 17:36
Şimdi arka camları orjinal siyah olanlar var ruhsatta nerde yazıyor bu ? gören varmı?

bahadırtelli
23-10-2009, 17:40
daha ne efsaneler arkadası cevirdi subaru impreza turbo aldı ruhsatı cezayı kesti git kanadı çıkart eksozun (çift çıkış orj subaru eksozu ) bir ucunu kestir gel yoksa bağlarım dedi gitti paşa paşa yaptırdı :))

XoR
23-10-2009, 17:43
daha ne efsaneler arkadası cevirdi subaru impreza turbo aldı ruhsatı cezayı kesti git kanadı çıkart eksozun (çift çıkış orj subaru eksozu ) bir ucunu kestir gel yoksa bağlarım dedi gitti paşa paşa yaptırdı :))

Hata etmiş

Subaru Türkiye resmi distribütörü BAYTUR bu konuyla ilgili bir yazı ve üzerinde araçların projesi görünen bir yazı hazırladı.Bunu kullanarak bu sorundan kurtulabilirdi.

http://img15.imageshack.us/img15/2240/sayfa1baytur.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/2749/sayfa2baytur.jpg

sertac1
23-10-2009, 17:45

vay anasını allahtan makina mühendisligi okuyorum

bahadırtelli
23-10-2009, 17:54
koray süper işe yarar bastırıp wrx'in ruhsatına koyim

percussonali
24-10-2009, 00:21
vay anasını allahtan makina mühendisligi okuyorum

:D::D:D:D:D para sende ozaman :D:D:D:icon_tup:

percussonali
24-10-2009, 00:37
siz polisin kestiği cezaların parasını cebine attığınımı sanıyosunuz ???? ne demek Allah çıkartır filan...Allah rızası için mantıklı konuşun arkadaşlar...yasak bu yasak poliste görevini yapıyo...ceza yazılan arkadaşın isyanını anlıyorum..ama bu ülkede böylede bir sorun var..sen o mercedesi jeep i durdurduğunda ceza kestiğinde direk haritadan yer beğendiriyo size..size soruyorum polis olsaydınız evilisiniz 2 çocuğunuz var onların okulları kurulu düzenleri var acaba siz bu durumda o mercedesler jeep lere ceza kesebilirmiydiniz..keserim diyen kendisini kandırır..tuzu kuru olan adama konuşması kolay geliyo...ülkede ilk bu kafaların değişmesi gerekiyo ondan sonra bunlar tartışılır

sanırım sen ve ya baban polis senin okada koruduğuna göre veya aracın yok burada bana ensesi kalın adamları çevirdiğinde haritada tayin edileceği yeri söylüyosun işte sorun da burada o ensesi kalın adamlara bişey yapamıyo benim 10 liralık arabamı görünce benim arabamda hata arayıp duruyo ve ve hatasız olsan bile bir kusurdan sana ceza maliyetinde göz dağı veriyo sende ağzıyla resmen rüşvet istiyo ve sen bana kalkmış haritadaki yerinden bahsediyosun kusura bakmada ben babamın arabasını alıpta ona buna hava atmıyorum kendi emiğimin hakkıyla alın terimle aldığım arabamı kullanıyorum ve para kolay kazanılmıyo kolay kazanılmadığı için burada biz ve bizim gibilerini sömürecekler o ensesi kalın adamlara dişini geçeremicekler benim paramla çorba içecekler öylemi yok öyle bişy allah burnundan fitil fitl çıkartrı bunları hepsini ryhsatın arasını doldur getir demek le oyle kolay para kazanılmıyo

Berk007
24-10-2009, 00:45
madem dertlisiniz rüşvetten vermeyin, ya da verirseniz şikayet edin. Polisin rüşvet aldığını ispatlayın meslekten ihraç olsun ;)

percussonali
24-10-2009, 00:52
madem dertlisiniz rüşvetten vermeyin, ya da verirseniz şikayet edin. Polisin rüşvet aldığını ispatlayın meslekten ihraç olsun ;)

atıyorum çevirdiler seni bakıyolar eksiğin yok rusat işlemler tamam modifikasyon yok modifiye olarak sadece krom ufacık egzoz ucu var ben yaşadığım şeyi anlatıyorum arabanda eğzoz var diyo diyosunki ya bak işte sadece küçücük bir uç abartı flan değil cidden çok küçük bir uç gazza bası yosun ses çıkmıyo dizel araçtan nekadar çıkacaksa ve aracını bağlıyorum ve muayneye gönderiyorum diyo nasıl vermicen hadi araban bağlanıyo+1 gün boyunca arabasız kalıyosun +karakola gidiyon aracını otoparktan çıkartman için kağıt alıyosun+oraya gidip arabanı çıkartıyosunbirgünlük ücretini ödedikten sonra tabiki +muayneye götürüyosun +aracını temiz kağıdını alıyosun bunulamı uğraşmak istersin yok 20 lira koyup kurtulkmakmı istersin ben modifikasyonları işletme için ruhsat işleriyle flan çok kovaladım projeli aracı bele bağlıyolar kiminle uğpraşıcan bunu nasıl yapalım sen söyle şimdi alan suçluu değil veren suçlu yani

GUR86
24-10-2009, 00:53
sıkıntı cezada deil polis gorevini yapıp coluguna cocuguna helal ekmek parası goturuyorum diyorsa benm yanımdan gecen mercedesi de cevirsin.. hepsini cevirsin hakkı helal hos olsun agzımızı acmaya hakkımız yok. ama onu bunu secip ayırmak da hiç yakısık alacak hiç adil bi hareket değil.. kanun ya herkese kanun olsun yada kimseye..

percussonali
24-10-2009, 00:58
:bravo::bravo::bravo::bravo:
sıkıntı cezada deil polis gorevini yapıp coluguna cocuguna helal ekmek parası goturuyorum diyorsa benm yanımdan gecen mercedesi de cevirsin.. hepsini cevirsin hakkı helal hos olsun agzımızı acmaya hakkımız yok. ama onu bunu secip ayırmak da hiç yakısık alacak hiç adil bi hareket değil.. kanun ya herkese kanun olsun yada kimseye..

percussonali
24-10-2009, 01:00
ya bu tip araçlara sadece mademki görevini tam anlamıyla yapıyolar bana kestiği cezayı onada kessin eşitlik var diyim bende ödereim cezamı ama bir eğzoz ucu yüzündden dizel araçta bağlanıp bukadarda insanı çileden çıkartılmazki canım yani

Berk007
24-10-2009, 01:07
atıyorum çevirdiler seni bakıyolar eksiğin yok rusat işlemler tamam modifikasyon yok modifiye olarak sadece krom ufacık egzoz ucu var ben yaşadığım şeyi anlatıyorum arabanda eğzoz var diyo diyosunki ya bak işte sadece küçücük bir uç abartı flan değil cidden çok küçük bir uç gazza bası yosun ses çıkmıyo dizel araçtan nekadar çıkacaksa ve aracını bağlıyorum ve muayneye gönderiyorum diyo nasıl vermicen hadi araban bağlanıyo+1 gün boyunca arabasız kalıyosun +karakola gidiyon aracını otoparktan çıkartman için kağıt alıyosun+oraya gidip arabanı çıkartıyosunbirgünlük ücretini ödedikten sonra tabiki +muayneye götürüyosun +aracını temiz kağıdını alıyosun bunulamı uğraşmak istersin yok 20 lira koyup kurtulkmakmı istersin ben modifikasyonları işletme için ruhsat işleriyle flan çok kovaladım projeli aracı bele bağlıyolar kiminle uğpraşıcan bunu nasıl yapalım sen söyle şimdi alan suçluu değil veren suçlu yanisen zaten baştan suçlusun, modifiye yaparak.
işletmeye çalıştım işletemedim diye birşey yok, işletemediysen sökeceksin. Kanun böyle diyor. Sökmediysen de cezana katlanacaksın.
Rüşvet vermek de almak kadar suç :)
Herkese eşit davransın konusunda haklısınız, eski arabamda beni filmden durdurdular bir kavşakta o esnada kırmızı ışıkta bekleyen 3-4 tane daha filmli araba vardı. Bir mercedes e200k, bir opel astra gsi, bir de vw passat. Dedim beni durdurduysan onları da durduracaksın, adam gerçekten onları da durdurdu :)
radar ve alkol muayenelerinde en çok gördüğüm araçlar da bu saydığınız tarz lüks araçlar.

percussonali
24-10-2009, 01:14
sen zaten baştan suçlusun, modifiye yaparak.
işletmeye çalıştım işletemedim diye birşey yok, işletemediysen sökeceksin. Kanun böyle diyor. Sökmediysen de cezana katlanacaksın.
Rüşvet vermek de almak kadar suç :)
Herkese eşit davransın konusunda haklısınız, eski arabamda beni filmden durdurdular bir kavşakta o esnada kırmızı ışıkta bekleyen 3-4 tane daha filmli araba vardı. Bir mercedes e200k, bir opel astra gsi, bir de vw passat. Dedim beni durdurduysan onları da durduracaksın, adam gerçekten onları da durdurdu :)
radar ve alkol muayenelerinde en çok gördüğüm araçlar da bu saydığınız tarz lüks araçlar.

bak üstad dah gerilerde bu işletme konusunda bikaç yazılarım var gene ben sana özelteyim benim arkadaşımın hondası var devlet için çalışıyo itfayeci arkadaşım 2000lira gibi bir para ödeyerek aracındaki ne varsa dreksiyonuna kada herşeyi ya ama herşeyi işlertti bagaj iptaline kadar ama ne oldu aracını gene bağladılar beni alakadar etmez diyip aracını bağladı rütbe bende kıllık bende ve arkaşım savcılığa verdi bu polisi ve cevabıda sana söyleyim orada yamadım ama araaç üstünde değişiklik yapamassın diyip dlekce gönderdiler. projeli aracı emniyetten onaylı proje bunu bi açıkla ozaman ban nasıl yapalım işlenmiş para harcanmış emniyetten ve muhendislerodasından onaylı modifkasyonu işletiyosun tonla para harcıyarak ve o şekilde aracını bağlayım sana bu tip işlermler yapamassın diye dilekce geliyo buyur açık ne yapalım işine naısl gelirse öyle yapılıyo biz daha ne yapalım

M_PROJECT
24-10-2009, 01:19
gereksiz uzamis bu konu , bir polisin gorevini yapmadigini dusunuyorsaniz bunu ilgili makamlara sikayet edebilirsiniz .