PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "TR TUNING LINE" isimli ANKARA Firmasının DOLANDIRICILIĞI !

xxozanxx
25-10-2009, 00:13
Arkadaşlar slm,yazım biraz uzun olacak ama olayın dolandırıcılık üstelik firma bazında bir dolandırıcılık olmasından dolayı olayın boyutunu görmeniz için biraz okumanız gerekiyor.şimdiden teşekkürler :)

Ocak'ta Wiseco'dan piston almak için mail attım ve "Tr Tuning Line" isimli + http://www.trtuningline.com/ adresli şirket bu sene yeni kurulup Wiseco'nun TR distribitörlüğünü almış.Wiseco'da bu firmaya yönlendirdi beni bende ocak ayında ilk alışverişimi yaptım bu Tr Tuning Line yani Duman Grup isimli şirketle.

Bir takım wiseco piston ve cometic conta aldım,parasını yatırdım ve piston Wiseco'nun stoklarında olmadığı için sıfırdan üretildi ve 1,5 ay sonra parçalar sorunsuz şekilde elime ulaştığı için ilk izlenimde Duman Grup güvenimi kazandı.

Motorla ilgili diğer parçalarımı ve Defi gösterge gibi aletleride onlardan almayı düşünüyordum çünkü adamda ilgi alaka üst seviyedeydi,yurtdışında olduğu zamanlarda bile bana ordan telefon açıp şu parça böyle bu parça şu kadar diyip ilgileniyordu.Ama bizzat temin edebildiğim parçaları onlardan almadım ki iyiki almamışım.

Neyse,
ilk başta motor için piston kolu almayı düşünmüyordum fakat planlar değişince haziran başında motor için kol ve görünüş te bikaç makyaj için far ve sis farıda bu firmadan aldım.(TR dist Duman Grup üzerinde olduğu için)Haziranın başında bu üç parçanın ödemesini Duman Grubun hesabına yaptım.Yaklaşık 2000 tl.

işte bütün iş bu süreçten sonra başladı,
Kollar sıfırdan üretileceği için 1 ay gibi bir süre alacağını ve 15 temmuz gibi elimde olacağını söylediler.Kollarla birlikte far ve sis farınıda göndereceklerini söylediler.Tamam sorun yok dedim.
Fakat zaman geçti,her telefonumda K1 şöylede böylede diyerek çeşitli bahaneler ürettiler.Bende bu kadar zaman geçtiğinden dolayı işten huylandım ve K1 yani Wiseco Avrupa Satış Müdürü Martin Wester ile e-mail yoluyla temasa geçtim.Bana söylediği ise Temmuz başında kolların Hollandaya yani Bülent Duman'a gönderildiğini sizin elinize kolların geçmediğini şimdi öğrendik ve şaşırdık diye öğrendim mail trafiği sonucu.Bunlar olurken tarih ise Eylül ! (Tr tuning line'ın sahibi Bülent Duman haziran başında Hollada'ya gitti ve hala dönmedi dipnot olarak.)

Bülent Bey'in yardımcısı Aslan Bey vasıtasıyla kendilerini dolandırıcılıktan dolayı mahkemeye vereceğimi ciddi bir şekilde bildirdim ayrıca
Wiseco eski TR distribütörü Sıtkı Bey(Ankara) ile kontak kurdum(kendisi halen Wiseco motorsiklet pistonları dist.'ü TR'de) sağolsun kendisi de bana yardımcı oldu,Martin ile konuşarak...Ayrıca Wiseco, bu ve bunun gibi olaylardan kuşkulandıklarını ve distribütörlük işini Duman Grup'tan çekip Sıtkı'ya tekrar geri vermeyi düşündüklerini söylemiş Sıtkı Beye.

Bunları öğrendikten sonra sen nasıl onlarla kontak kurarsın diye beni arayıp sayıp söven bir kişi Bülent Duman isimli şahıs.

Bu olaydan 2 gün sonra K1 kollar elime geçti...

Sular biraz durulduktan sonra ben arayıp istediğim far ve sis farının ne zaman elime geçeceğini sordum 1-2 haftaya elinde olur dedi Bülent Bey.
Tabiki bu zaman geçti ama ne far ne bir telefon ne bir haber var bana.
Farın üreticisi firma ile temas kurdum fakat Duman Grup'un böyle bir siparişi hiçbir zaman geçmediğini bildirdiler.işin ilginci o firmada Duman Grup'la kontak kuramıyordu ve hala kuramıyor!
Zar zor da olsa Bülent'in Hollanda numarası ile temas kurdum ve çeşitli bahaneler üreterek bir iki haftaya mallar elinde olacak dedi.Ama tabiki hiçbir sonuç yok.

Bütün bunlar olurken Bülent Duman haziran başından beri Nissan Skyline arabasının 2 kere motor kırdığını ve burda yaptıramadığı için gemiyle Hollanda'ya gittiğini söyledi.Buradaki ofisine de işleri bilmeyen ve alakası olmayan Aslan Bey diye birini bırakmış.Onu aradığım da ise herseferinde "özür dilerim,biz böyle bir firma değiliz kusura bakmayın" gibi şeyler söyledi.Geçen haftada Aslan Bey işi bıraktığını ve Bülent Duman yüzünden kendisininde piyasada itibarının zedelendiğini ve Ankara ofisini kapayıp işi bıraktığını söyledi.(ofis dedikleride bir villa sadece)
Bülent Duman ise halen yurtdışında.

Ankara'da bu kişiyle(özellikle Wiseco'dan dolayı) alışveriş eden aramızdan bikaç kişi yada firma illa ki vardır. Onlardan ricam şu aralar kendisi ile kontak kurabiliyorlarmı,durum nedir ne değildir ? öğrenmek.

zaman ayırdığınız içni tekrar teşekkürler...

Mr.K
25-10-2009, 00:18
Gecmis olsun.Okudum sonuna kadar..Macerali olmus,alengirli olmus uzucu durum tabi ki .

Serencebey
25-10-2009, 00:20
site adresi http://www.trtuningline.com/

bende Aslan'la yakınen konusmustum zamanında MSN uzerınden hıc yuzyuze denk gelmedık.

Gecmıs olsun, site uzerinde adresleri mevcut sitedeki bazı uyelere cok yakın bir yerde bahsettiginiz villa. Bilginize.

Melih-Ö
25-10-2009, 00:22
sonuna kadar okudum bende geçmiş olsun insanlara nasıl güveneceksin işte

izo
25-10-2009, 00:27
gecmis olsun ozan

kop42
25-10-2009, 00:35
vardır bu forumda bı tanıdıgı alısverıs yaptı ınsan cıkar dur bakalım ortaya pıston felan alan kesın vardır

ecthelion
25-10-2009, 00:44
Mavi skyline'ın sahibimi bu vatandaş?

dragstar
25-10-2009, 00:44
geçmiş olsun hukuki işlem başlatıcanmı

MeRtCaN
25-10-2009, 00:47
Gecmıs olsun sonuna kadar okudum Ankara dakı vıllalarının yerını bılıyorum
Evet Ank dekı mavı skylıne ın sahıbıplerı
ank de cogu dukkana malzeme veremek ıstedıklerını bılıyordum ama durumunun bu vazıyete gelecegını dusunmemıstsım
gecmıs olsun.

xxozanxx
25-10-2009, 00:48
teşekkürler arkadaşlar...

evet mavi, hollanda plakalı, sağdan direksiyonlu...

geçmiş olsun hukuki işlem başlatıcanmı

evet.Mallar en geç Salı gibi elimde olmazsa Türkiye'ye geldiği anda hukuki işlem başlayacak.Olay 1000-2000 lik iş değil artık.Adamın yaptığı resmen dolandırıcılık.Para kolay kazanılmıyor bu devirde.Ben paramı bağlayalı tam 6 ay Oldu !
Cezasını çeksin.Benim korkum yok zaten hertürlü kanıt,kayıt vs var.

fangio
25-10-2009, 00:58
geçmiş olsun :(

gfb01
25-10-2009, 01:05
geçmiş olsun hiç bekleme yapma bana kalırsa bunca zamanda boşa bekledın aç davayı gerisini o düşünsun

Antalyalogy
25-10-2009, 01:52
Geçmiş olsun.Umarım Allah tan bulurlar...

bora1311
25-10-2009, 02:09
gecmis olsun...

elpadre
25-10-2009, 06:42
gecmıs olsunn ödegın para onlardan cıkar hatta fazlası cıkar gecmıs olsun

deniz
25-10-2009, 06:55
gecmıs olsun ınsalllah yapan cezasını ceker

CGTY
25-10-2009, 08:08
Geçmiş olsun.

Firmanın ismi de çok patates,başka bir şey bulamamışlar mı...

YALIM
25-10-2009, 08:26
Gecmis olsun.. Izmire geldiginde epey bi dolanmistik bu vatandas ile, bi turlu kanim isinamamisti benim de..
Subarularla araba deneme mevzusundaki cirkefliklerden hic bahsetmeyeyim..

ofli
25-10-2009, 09:09
gecmiş olsun bencede hiç bekleme hemen davayı ac

Onuralp
25-10-2009, 10:11

Yüksek ihtimal.

Geçmiş olsun.

Onurkk06
25-10-2009, 10:17
skyline sürmeyi biliyosa karaktersiz parasını da ödesin bencede en iyisini yapmışsın

MiaMi
25-10-2009, 10:21
Geçmiş olsun sen en iyisini yapmışsın.

umut01
25-10-2009, 10:25
geçmiş olsun. hiç bekleme aç bence davayı.

TolgaEsentepe
25-10-2009, 10:44
tanıyorum vatandaşı. eskiden koyalım wiseco turbo falanda ayarlarız deyip yükleriz arabanı falan diyordu :). o villayıda biliyorum. bi sorayım arkadaşa onun hemen alt villasında oturuyo alışverişte yapmıştı zamanında. geçen konuşmamızda yakın zamanda gelicek yazıyordu.

CeM öZeR
25-10-2009, 10:51
Bildim o tırsık herifi yarışlara gelir izler izler sonra ilk önce hafif hafif gider sonra gazı kökler 1-2 hafif sara sara gider uzaklaşır milleti aşağılıyomuş gibi. @ enka

crazydog
25-10-2009, 10:52
geçmiş olsun hiç beklemeden aç davayı bence artık bu kadar süreden sonra bırak o uğraşsın birazda.

RCkid
25-10-2009, 11:14
başka hikayeler de var bu kişiyle ilgili, tek vukuatı bu değildi. ama daha önce bu forumda bu kişiyi savunup başkalarını karalayanlar herhalde anlamışlardır nerede hata yaptıklarıını

Oldschool
25-10-2009, 11:17
cok geçmiş olsun kardeşim böyle durumlar olunca insanın içinde parça almak ve kimseye güvenmek bile gelmiyor... söylenecek pek söz de yok aslında herşey ortada ...Allahından bulsunlar nediyelim...

FaBeRgE
25-10-2009, 11:25
çok geçmiş olsun hocam,umarım kalan parçalarınıda kurtarabilirsin :o

xxozanxx
25-10-2009, 11:29
Bülent'in alnında yada sitesinde ben dolandırıcıyım diye yazmıyor nerden bilebilirdimki önceden.Açık açık yazabilirsin neyi dediğini.Çamur atmadım ben ayrıca şu şu fiyatlara veriliyor dedim.
Senin o savunduğun kişide Bülent'ten alışveriş yaptı öyle düşünüyorsan.

başka hikayeler de var bu kişiyle ilgili, tek vukuatı bu değildi. ama daha önce bu forumda bu kişiyi savunup başkalarını karalayanlar herhalde anlamışlardır nerede hata yaptıklarıını

deathofacar
25-10-2009, 13:25
ozan keşke alışveriş yapmadan evvel bi sorsaydın ankaradakilere nerden nasıl mal alınır diye.

devil_berk22
25-10-2009, 14:38
geçmiş olsun piyasa yalancı dolandırıcı kaynıyor sağlam firmalarla alışveriş yapmak gerekir

gurcell
25-10-2009, 16:48
Bildik sağlam adamlardan alışveriş yapmak lazım.

Frid
25-10-2009, 17:28
çok iyi araştırmak lazım artık çivisi çıktı dünyanın , geçmiş olsun.

G_TT_I
25-10-2009, 18:39
Bu dediğin firma sanırım bir süre önce başlıklardan birinde reklamını yaptığın x firmasın Türkiye mümesili filan dediğin.
Aranızdaki alış verişi sitedekiler bilmiyor bence tek taraflı yazmak kötü, belki vardır bir dertleri.

Neyse sonuç olarak geçmiş olsun...

xxozanxx
25-10-2009, 18:52
evet bir başlıkta yazmıştım çünkü o aralar dediğim gibi detaylı ve kibar ilgilendi benimle ayrıca senin verdiğin fıyatların hemen hemen yarı fiyatını veriyordu...piston ve contayı dediği fiyatlara getirdiği içinde güvendim...
kastettiğin konuda bu.herkes görsün.ne bir çamur var ne bişey.sadece adrese yönlendirmiştim...sonra,yine de sizn ricanız üzerine adresleri editleyip silmiştim..
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=27904
(ayrıca o dediğin x firması yani dp-engineering ile mail trafiği sonucu dp-engineering BİZZAT yönlendirdi bu firmaya.ben maillaştım birebir ordan biliyorum.)

ayrıca böyle ciddi bir suçlamayı kanıtlarım olmasa yapmam.neyse zaten savcılığa verince herşey belli olacak...

teşekkürler...

Bu dediğin firma sanırım bir süre önce başlıklardan birinde reklamını yaptığın x firmasın Türkiye mümesili filan dediğin.
Aranızdaki alış verişi sitedekiler bilmiyor bence tek taraflı yazmak kötü, belki vardır bir dertleri.

Neyse sonuç olarak geçmiş olsun...

Oz`
26-10-2009, 08:17
konumuz mantar deil konumuz başka mantar parçada yolluo paranızda mantarda kalmıo salak salak tyorumlar yazmayın buraya

kendince yorum yapmaaya çalışıp gerizekalıca forumu karıştırmayın adam işini yapıyor amerikada ordan bile sataşıyorsunuz ya

Gökmen abiden alıntı Herzmaan arayın açar kaçmaz yane
" Parasının Kaldığını Düşünen Yada sorunu olan varsa Eklesin yada arasın
gokmen@gkmgarage.com 00714 650 22 21 den arayabilirsiniz "

AvcI
26-10-2009, 09:48
geçmiş olsun, sen dahil Ankarada bikaç arkadaşda aynı durumdan müzdarip, hatta birisi iyi bir mekanik ustası.

hatta ben farklı bir sektörde olmama rağmen bendende bağlantı yapmal istedi ama güven ve para konusunda tereddütüm olduğu için mal satmadım...

aracının burada yapılmayarak gemi yoluyla Hollandaya gitme durumuda tamamen bir YALAN dır. aracı burada Nissan konusunda uzmanlaşmış çok iyi bir özel servis tarafından yapıldı ve yürüyerek garajdan çıkdığına bizzat ben şahidim. isteyene yapılanlar yollanır videolarına kadar...

sonuç olarak bende Hollanda telefonları vsvs vardı ama sildim hepsini, umarım ya malzemelerini yada paranı alırsın.

ATA156
26-10-2009, 10:00
Tanışmışlığım vardır Bülent Bey'le, böyle biri olduğunu bilmiyordum.

xxozanxx
26-10-2009, 10:02
sağolun arkadaşlar...

evet bende duydum bunları.hatta bir subaru sahibini 5000 tl dolandırmış+o ustayıda duymuştum...

Hatta bana ağustos başında Hollandada GTR35 aldığını söylemişti.Sanmıyorum ama almış olsa bile adamın yalancı olduğu belli zaten.Arabadanda anladığı pek yok.yani mekanik bilgisi sıfıra yakın.

Ayrıca madem skyline alcak kadar parası var niye böyle dolandırıcılık yapıyor o da ilginç.yada böyle yapa yapa aldı gtr35'i...

geçmiş olsun, sen dahil Ankarada bikaç arkadaşda aynı durumdan müzdarip, hatta birisi iyi bir mekanik ustası.

hatta ben farklı bir sektörde olmama rağmen bendende bağlantı yapmal istedi ama güven ve para konusunda tereddütüm olduğu için mal satmadım...

aracının burada yapılmayarak gemi yoluyla Hollandaya gitme durumuda tamamen bir YALAN dır. aracı burada Nissan konusunda uzmanlaşmış çok iyi bir özel servis tarafından yapıldı ve yürüyerek garajdan çıkdığına bizzat ben şahidim. isteyene yapılanlar yollanır videolarına kadar...

sonuç olarak bende Hollanda telefonları vsvs vardı ama sildim hepsini, umarım ya malzemelerini yada paranı alırsın.

Alican
26-10-2009, 10:05

Kişileri tanımam etmem ama aracı yaklaşık 2 ay önce Tır gümrüğünde gördüm (bedelsiz ihracat sahasında)

xxozanxx
26-10-2009, 10:09
evet aracını yaptırmış yada yaptıramamış olabilir fakat haziran başından beri Hollandada olduğunu biliyorum adamın...

SONE-R
26-10-2009, 13:36
bu konu milletin birbirine girmesine neden oldu... ne çok problemi olan varmış.. :)

xxozanxx
26-10-2009, 13:53
arkadaşlar sonuç olarak yokmu Bülent Duman'la irtibatta olan şu sıralar?

kelebek
07-11-2009, 18:34
arkadasım bız 2 once gorustuk ankaraya gelecek no degışmıs ama bende bılmıyorum bekle senı haberdar ederım.gecmıs olsun

xxozanxx
07-11-2009, 18:41
abi ilgin için teşekkürler.haber verirsen çok sevinirim...:)

arkadasım bız 2 once gorustuk ankaraya gelecek no degışmıs ama bende bılmıyorum bekle senı haberdar ederım.gecmıs olsun

kelebek
07-11-2009, 18:46
kardsım sımdı bırısıyle gorustum mekanık ustası onun parasını dun yatırmıs

kelebek
07-11-2009, 18:48
ben senın no aldım senı arıcam

xxozanxx
17-11-2009, 13:50
arkadaşlar bu aralar firmayla bağlantı kuran yokmu aranızda hiç?
kelebek adlı arkadaşla kontağa geçecektim ne güzel,onuda Ban'lamışlar :Deli: offf:D

FERİDUN
02-12-2009, 13:37
öncelıkle gecmiş olsun. bu arada ben bülent beyi tanırım 2005 senesınden bu tarafa tanırım we bır cok kez gezdık yedık ıctık ama böyle bir şey olacagı aklımın ucundan bile gecmezdi şaşırdım acıkcası şaşkınlık ıcındeyım halen. aracın arızalanmasından dolayı hollandaya gıttı bunu bılıyorum ofiste kımse telefona cıkmıyor dedıgınız gıbı ama en son görüştügümde ank ya tekrar gelecegını söylemıştı. bu ayın 20 sınden ank ya ızıne gelecegım ozaman bu işin peşine düşecegım acıklıga kawuşturmak şart suclıysa cezasını cekmez zorunda....

Kaan
02-12-2009, 13:54
izmire de gelmisti sanrm o arkadas bu arkadas.
hakkında bi kac dedikodumu gerçekmi artık bilemiycem muabbetler cıkmıstı hollandada bası dertte felan filan diye ama bilmiorm kimse hakknda yanlıs konusmak istemem.

sanada geçmiş olsun kardeş hak yolunu bulacaktır elbet ;)

basar13
02-12-2009, 14:20
izmire de gelmisti sanrm o arkadas bu arkadas.
hakkında bi kac dedikodumu gerçekmi artık bilemiycem muabbetler cıkmıstı hollandada bası dertte felan filan diye ama bilmiorm kimse hakknda yanlıs konusmak istemem.

sanada geçmiş olsun kardeş hak yolunu bulacaktır elbet ;)

bende duydum hollandada dolandırıcılıktan aranıyor diye ama kimsenin gunahını almamak lazım dogrumudur bilemem

feRRo
02-12-2009, 15:02
bende zamanında psiton alıcaktım kendisinden 5-6 ay önce bi telefon görüşmemiz olmustu hiç görmüslügün tanısmıslıgım yok cok ii niyetli ve iş görme canlısı gibiydiler telefonda ama 10-15 gün arası bi tarih verince nasip olmadı almadık..ne diyim belki bende senin durumunda olabilirdim..ama telde hiç öle bi insan gibi degillerdi..

xxozanxx
11-12-2009, 21:19
arkadaşlar geçen hafta farlar bugünde sis farları yoğun uğraşlarım sonunda elime geçmiş durumda:)
hayırlı uğurlu olsun:D

TUĞRA
11-12-2009, 21:44
Hadi hayırlı olsun kanka :D

-Aydın-
11-12-2009, 21:46
arkadaşlar geçen hafta farlar bugünde sis farları yoğun uğraşlarım sonunda elime geçmiş durumda:)
hayırlı uğurlu olsun:D

Hayırlı olsun güzel bir haber :icon_tup: Bu kadar sinir harbi yaşamasan tabi daha güzel olurdu neyse sonuç olumlu oldu hiç olmazsa ;)

bybmw(ss)
11-12-2009, 21:48
bölesine ciddi işlerle uğraşanlar bölesine kıt bi sektörde böle ufak paralar için neden kendilerini lekeletirler hiç anlamıyorum .sonuc malları yolladı her insanın sıkıntısı olabilir herkes maddi sıkıntı yaşabilir ama telefona cıksaydı güzelce izah etseydi onun acısından cok iyi olurdu bütün itibarını sarsdı bi daha kimse güvenip para yatırmaz mal gelmeden yazık emeklere ...